Dvojročný synček so všetkým hádže

vintage_lady
30. aug 2013

Ahojte maminky, chcem sa opytat, môj dvojročny syncek ma taky zvyk ze ked sa rozblazni, ci so sestrou(4roky) alebo so mnou alebo s hocikym. 😀 tak po dotycnom hodi hocico co ma v ruke alebo na blizku, pripadne buchne. Ono nejde o agresiu, neni agresivny ani nervak, len proste ked sa hrame on sa zacne tesit a jak sa smeje tak šmarí a tlieska si, alebo capne niekomu. Aj dnes na ihrisku sa prikmotril k malemu dievcatku, vsetko super a zrazu jej capol oboma ruckami na licka.. Vzdy ked to urobi, napomeniem ho,poviem ze maminku alebo sestricku to boli, ak hodi hracku tak ju vezmem ale zatial nepomaha. Po ruke ani inu ´´vychovnu´´ mu urcite davat nebudem, tak sa chcem poradit ci to prejde samo alebo ako to riesit.. Dakujem vopred.. 😎

anatalia77
30. aug 2013

@vintage_lady povedala by som,že je to detská spontánnosť a bezprostrednosť.
my dospelý sme sa od toho už odnaučili-od tej spontánnosti ☹

viera77
30. aug 2013

@vintage_lady u nas mame presne toto iste, a presne ako pise @anatalia77 - detska spontannost a bezprostrednost, napominanie zial, nepomaha a vracat taketo capky z " lasky" aj ked len po rucke mi pride dost krute - takze len verime, ze pokial to nebude vidiet robit aj ostatnych ako samozrejmost, ze jej to ten jej maly rozumcek coskoro pochopi 🙂

bosoriak
31. aug 2013

@vintage_lady V jednej mudrej knihe o detoch (Dieta ako vyzva, R. Dreikurs) pisali aj o tomto - nielen teda udieraniu od radosti, ale aj cistu agresivitu voci rodicovi a ostatnym. Radili tam, ze rodic ma taketo spravanie zopakovat, ale nie s agresivnym motivom - proste, "Aha, Palko, ideme sa teda hrat na buchanie, ked chces." a capnut aj dieta, rovnakym sposobom. Samozrejme prisposobit silu. Nezdalo sa mi to, ale skusila som to a u nas to fungovalo. Zrazu dcera pochopila, ze to neni ani moc sranda.

Ale opakujem - ide o to, aby to aj rodic bral cisto ako hru, aby tam nebolo citit nervozitu ani snahu o potlacenie spravania, ani o odplatu za jeho uder.
Mozno vam to pomoze.

Dlhe vysvetlovania pri deckach podla mna nie su velmi ucinne, ide vzdy o ciny rodica, nie o slova. 🙂

Drzim palce.

janinah
31. aug 2013

reči nie sú účinné,ak niekoho capne a ty ho capneš rovnako a jeho to zabolí,tak pochopí,že toto nie je príjemné....

xlucia
31. aug 2013

@vintage_lady no hovorenie nepomaha, potom treba jednu po zadku. keby niekto tresol nalica tvoje dieta, tiez by sa ti nepacilo keby vinnikovi mama iba dohovorila

vintage_lady
autor
31. aug 2013

@xlucia aj moje deti sem tam schytali od inych, jasne ze mi to nebolo prijemne, neboli to ziadne ´´socky´´ ale takisto sa mi ich mama ospravedlnila a s detmi si to vyriesila ale nie bitkou, potom sa fakt netreba cudovat ked deti dostanu bitku a opakuju to.. mna niekedy takisto dokazu moje decka vytocit do nepricetna ale uz davno som zistila ze dat po zadku nic nevyriesi.

vintage_lady
autor
31. aug 2013

Dakujem aj ostatnym asi mate pravdu ze s toho vyrastie..dnes sa tak tesil ze sa dvakrat vycikal do serblika az sa od radosti tym polial.🙂)) behal po byte krical čeče a dcera sa asi 10minut rehotala.. 😀

matozazzo
31. aug 2013

Ako pise @bosoriak ano,presne to zabera... nie silno,ale akoby vratit.. ukazat,ze to bolelo. Vyznam boli 2r dieta neriesi,pokial to neboli jeho. Ak mu capnes tiez ale s tym,ze mu ukazes,ze to capnutie bolelo mal by to pochopit. Mne sa dcerka 2x rozplakala,ale pomohlo to. Vysvetlila som jej,ze tak,ako ju to teraz boli,boli aj mna.. pkchopila. A ked teraz uz nastava taka situacia,uz ju vopred upozornim-pozor,lebo ak ho buchnes,bude to boliet.. a vacsinou hned prestane alebo si da pozor. 🙂