Kedy u Vás začalo obdobie vzdoru?

veronique_1
23. sep 2011

Ak máte viacero detí, líšilo sa vekovo?

xlucia
23. sep 2011

u starsieho presne vo dvoch rokoch
u mladsieho v 15 mesiacoch
dr. mi povedala ze vzdor graduje do styroch rokov, a mala pravdu. u starsieho sa to v 4,5 roku zacalo po troske miernit, u mladsieho sa to stale stupnuje

sante81
23. sep 2011

mam pocit ze akurát práve začíname, ma 2 roky a to správanie ma prekvapuje každym dnom, ako dokáze byt tvrdohlavy, už len čakám kedy sa začne hádzať o zem, ked neurobím podla jeho vôle

miti
23. sep 2011

my sme prveho dovrdili 2roky a je to odvtedy na nevydrzanie 😠

akika722
24. sep 2011

moj starši mal prve obdobie vo veku dvoch r.bolo to hroznéééé.Potom sa to ako tak ukludnilo ale vratilo sa to 😅 teraz je to v tom lepšie že mi povie tak že mu rozumiem čo chce a OBčAS si da povedať..ale ked na neho pride,aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..to by som sa najradšej vyparila..
mladši ma skoro 14m.a už sa vie hadzať o zem ak sa obliekame 😎 strihanie nechtikov hotova katastrofa-to len čakam kedy na nas pošle nejaky sused socialku,to on vetdy plače ako keby sme ho rezali 😅
ale stale si vravím že mam krásne zdravé deti tak radšej nech maju aj to hadzacie sa o zem obdobie 😀 ale nech su v poriadku..aj ked vela x predychavam a vrieskam ako blba-čo aj tak nepomaha..
vždy si hučim do okola že raz to prejde a príde obdobie ked bude mať uplne na haku čo mu poviem 😅

nice202
24. sep 2011

u nas to uz zacalo

hajanka
24. sep 2011

u nas nebolo vobec 😖 🙂 mozno este len pride... ale dufam, ze nie 😀

firstbaby
24. sep 2011

mam pocit, ze to prave zacina 😠 neuveritelne si presadzuje svoje, je tvrdohlava a vsetko chce sama, ked nie je po jej voli, tak sa hneva, az je cervena a velmi trucuje 😲

jankac1986
24. sep 2011

u nás to začalo po prvom roku..prebaľovanie hotová katastrofa to sa vrtí ako had..a ked niečo nie je tak ako ona chce tak sa hodí o zem a niekedy ju mám problém zodvihnúť..škriabe,hryzie ale tak snád to čoskoro prejde 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
traktor
24. sep 2011

u maťka este nebolo, ja ani neviem, ze mam dieťa..ale fakt cakam, co bude , ked pride puberta..mozno vtedy to bude duplovane 😀 ..a mozno nie..uvidime 😉

mimi21mimi
24. sep 2011

Ja myslím, že okolo roka začala trucovať, keď niečo nedostane, začne sa od nervov až triasť a celá očervenie... a zavíja ako pavián... ale ak je na obdobie vzdoru ešte skoro, tak som zvedavá, čo ma čaká o pol roka alebo o rok...

sampo
24. sep 2011

po prvom roku a stale sa to stupnuje 😀 niekedy je to psina a niekedy pomoooooc 😅

sssimi
24. sep 2011

Fúha. No ja mám pocit, že vzdoruje od kedy mala akú-takú motoriku 😀 Ale tiež asi od roka. Teraz sa to strieda. Máme občas aj pár svetlých dní. Naposledy si trieskala čelo o zem 😖 , už sa mi aj celá o zem trieskala-to bolo u nás asi najextrémnejšie a všetko trvalo asi týždeň, kým pochopila že mi je to akože "jedno". Inak si sama povie a aj dupne, otočí sa mi chrbtom, alebo schytám po riti. Dokonca teraz vrcholí. už mi povedala aj "čuš". Je to síce smiešne, keď to taký prdko zavalí, ale samozrejme musím to seknúť.

nelicefo
24. sep 2011

Okolo druhého roku života.

tinki
24. sep 2011

po tom druhom roku to začalo, v treťom vyvrcholilo, to je ako iné dieťa...a dúfam, že to čoskoro skončí... Nehádže sa po zemi, nebije nikoho, ale vždy musí mať posledné slovo a odmieta sa zdraviť hlavne vtedy keď mi na to záleží a chcem ukázať aká je vychovaná..Presne vtedy ukáže opak...

akzuzs
24. sep 2011

Ahoj no u nás za posledný pol rok to graduje samé nechcem, nechoď, nechaj , chod preč a podobne
Sme tam ma to poriadne vytočí ale čo už to je asi u každých rodičoch a určite to prejde len treba dúfať že čím prv. No a je to asi rovnaké vždy kolo toho 3 roku. Ale je individuálne ako to komu bude dlho trvať

cikyta
24. sep 2011

Po prvom roku to začalo prichádzať a v dvoch rokoch to vyvrcholilo. 🙄 Na jar oslávila 2. roky a čo vtedy bolo,no hrúza 🙄 Vonku sa válala po zemi v blate, v daždi. Zúrila, kričala. Doslova som ju musela ťahať po zemi z chodníkov, aby nezavadzala, lebo odmietala vstať a kráčať ... príčiny boli vždy a dokonca to šlo aj bez nich 😀
Teraz v 2,5 r. sa velmi zmenila. Skrotla, je poslušná, spolupracuje a konečne sa väčšinou dna smeje 😉 (tomu vystrájaniu spred pár mesiacov pripisujem bud tzv,obdobie vzdoru,alebo rast očných zubkov ☹ )

bebemaly
10. okt 2011

Ahoj, u nás to začalo v 15.mesiacoch, a pomaličky to graduje 😀 😖 neviem, či mám plakať alebo sa smiať, a môj synček je na tom rovnako 🙂 je ako počasie v apríli 😝 a nič mu nie je recht

kikusa2111
10. okt 2011

U nás po 2 rokoch.O mesiac bude mať 3 a stále je to horšie...je tvrdohlavá,bezcitná lakomá....všetko je jej a ked povieme NIE alebo DOST buchne sa o zem a vie trucovat vkuse....aj hodinu..place a vrieska za vsetko..uz vstava s vreskotom a mrncanim a tak...niekedy si nevieme rady

anjelicek26
10. okt 2011

2-2,5 roka u malej, u maleho zatial nic.

titkovamiriam
10. okt 2011

tak nieco take som nepoznala ani u jednoho dietata,prezila som dve puberty -u Michala bola teda riadna 😀 😀 😀

awalancha3
18. feb 2012

moj, teraz už 19 rocny syn nemal nikdy obdobia nijakeho vzdoru, nikdy nic zle neurobil, vzdy posluchal, bol vyrovnaný, nelietal, nikdy si nič nerozbil a ani mne doma, nikdy nevyramoval šuplíky, neodvraval a puberta prebehla, že som o nej ani nevedela, skor zacal byt zhovorcivejsi, ale ziadny vzdor...a trva to dodnes...... je to vynimočný chlapec......14 mesacná dcerenka je iný prípad........ nie je zlá, nie je ešte nejako vyslovene jedovita, ale je iná, citim to, vidím to, oveľa živšia, vnímavá, neposedná, je taká ako sa tu zvacsa deticky opisuju, takže predpokladám, že si zažijem aj ja to obdobie vzdoru... juj, bude to asi tazke... 😉

carmella
18. feb 2012

teraz to zacina 😒

mircalla
18. feb 2012

No rozmyslam....tak asi 15 mesiacov....a postupne sa to zhorsuje, prave to riesim a som z toho uplne vycerpana🙂)....nastup do auta - drama, vymena plienky - drama, obliekanie - superdrama, nemoznost hrat sa s vecami nevhodnymi pre deti - drama, obcas drama s kocikom.....
Inak dobra otazka🙂)..pre mna maximalne k veci, som rada, ze nie sme sami🙂)
Ze do styroch rokov tu citam? Pomocccc

pimpulienka
18. feb 2012

Zatiaľ veľmi mierne priznaky, ktore rychlo odozneju, dá si veci vysvetliť a rychlo sa ukludniť (dcerka ma skoro 20 mesiacov)

mixka
18. feb 2012

niekedy mam pocit, ze odo dna narodenia si presadzuju svoje 😀

mandragora22
18. feb 2012

neuveritelne, ale u nas prve "vzdory" po 8. mesiaci zivota. od roka uz klasika, takmer kazdy den, teraz ma dva a je to na nevydrzanie. poviem nesmies, a just, jedine, co pomoze sem-tam je odvedenie pozornosti, ale to je taka opica, ze si dokaze aj hodinu zapamatat, ze prave toto chcela urobit (samozrejme nieco zle, nejaku neplechu) a darmo ja odvediem pozornost a hodinu sa s nou hram, ona si opat spomenie. tak sa snazim len zatnut zuby a cakat, mnohokrat nedovolim, co chce, samozrejme trepoty o zem, nasleduje rajbel na zadok, poreve si minutku a je svaty pokoj. po minutke pride, objime ma a bozkava ma, div ma nezje. a este nech mi niekto povie, ze vychovna na zadok je na zlobu 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

kbeata
18. feb 2012

asi v 10-tom mesiaci 😉

sisaha
18. feb 2012

ja som si naivne myslela, ze vzdor sa uz u nas vyskytuje cca od 1,5 roku, ale az teraz v 2,5roku to zacina byt "ono" 😀

fotokalendar
18. feb 2012

Keď už som tu, tak u mňa začalo, keď som mal asi tak 25 rokov 🙂, keď sa mi narodil prvý syn. No a u toho syna to začalo asi keď mal ani neviem koľko, no trvá to dodnes - má 15 rokov. Druhý syn je autista a ten sa s tým vzdorom už narodil 🙂