Kedy začali vaše deti dávať otázku "prečo"?

euka210
23. feb 2014

Nas ma 2,5r a zacal sa pytat: Preco je tma? Preco haja slniecko? a pod. detske otazky. Mna to prekvapilo, lebo som myslela ze az tak okolo 4r pride take obdobie, ved v 2,5r este vela deti len zacina poriadne rozpravat.

zuzana76
23. feb 2014

starsi asi ako 1,5-2 rocny a mladsi az okolo 3,5

andelok
23. feb 2014

Moja dcera ma 2 roky a mesiac a este sa to spytala len parkrat, kamaratkina ma 2 roky a 4 mesiace a uz asi dva mesiace svoju maminu bombarduje otazkou "preco" tak 100 krat denne...takze ako vsetko, je to individualne...je uplne normalne, ze sa ta to v 2,5 roku pyta 🙂

zeleny_cajik
23. feb 2014

Syn tusim okolo 3 r a dcera zacina teraz, ma 2r a 4 m.

micicka
23. feb 2014

u nás v 2 rokoch, takže už 4 mesiace stále dokola prečo, prečo, prečo 🙂 ale stále mám nervy odpovedať jej 🙂 niekedy položím aj protiotázku "no prečo?" a odpovie si sama 😀

jadodka
23. feb 2014

No nas drobo sa tiez v tom veku zacal pytat ale preskocil preco? a pyta sa AKO?? a tam uz stracam nervy niekedy...napr. AKO? sa vola toto auto? Ford, AKO jazdi. Na benzin, AKO ho tam ujo da? Do nadrze, AKO? pojde na pumpu. AKO? Autom, potom zmena KDE? Tu pri Tescu.AKA je ta pumpa? Velka, AKU ma farbu, cervenu,AKU cervenu?malo ci vela? Malo...AKO malo??, tak ze je to uz skoro oranzova, AKO?....koneeec, mna huba boli cely den co ten moj drobo len mele a mele a mele a nervy chyti ak mu nedajboze neodpovies 😀 😀 😀

lucka011
23. feb 2014

No tak toto bombardovanie Preco slovom mame aj my doma zo 2 mesiace. Straaaasne vycerpavajuce... 🙂
Niekedy na psychiatriu. A po vysvetleni ze preco, znova otazka preco
Ked som kolkokrat nemale nervy, tak som jej odpovedala pre stare vreco a novu zaplatu a teraz ked uz vidi, ze to uz nezvladam, tak si toto odpovie sama 🙂

dendy1
23. feb 2014

Naša asi tak v 1a 3/4 r. Vtedy si ppamätám taký sled otázok na mikulášskej oslave.

amima
23. feb 2014

2 - 2,5 roka

katkas1979
23. feb 2014

Práve teraz máme toto obdobie. Malý má 3 roky a stále: čo to je? a prečo? niečo mu poviem a on na to Prečo? a keď mu odpoviem neviem koľkí krát, tak povie JAJ...

miskaatinka
23. feb 2014

Moja už asi mesiac 🙂 zatiaľ je to zábavné 🙂 no niekedy dáva zabrať 🙂 má 2 roky a 4 mes.

katrinka8
23. feb 2014

Dcerka v roku a pol zacala, teraz ma 3,5 a stale je to v plnom prude 😀 Cize u nas to trva uz asi 2 roky a "preco" ci "ako" sa opytala snad uz na vsetko. Este cakam otazku: "A preco "preco?" "? B-)

m.i.r.i
24. feb 2014

asi v 2 rokoch zacal s AKY/AKA/AKO...to bolo skoro to iste ako preco...ale preco ako take este nepoznal..ale milion otazok ako sa toto robi, ako je tma, aky je toto ujo a ako mu narastli fuzy a ako ako...potom v cca 3 rokoch prisli tak sucasne preco a to, ze si zacal sam hovorit v prvej osobe..tak naraz..teraz ma 4 a otazky preco su uz vysoko sofistikovane 🙂 Uz na ne nevieme odpovedat🙂