Koľko má priemerne vážiť 3 ročné dieťa?

evelin83
23. jún 2012

Ahoj mamičky chcem sa opytať koľko ma vážiť 3 ročne dieťa? Môj syn ma pri výške 98 cm váhu 13,2 kg. Ma velmi tenučké ruky aj nohy a oproti svojim rovesnikom sa mi zdá velmi chudučky, doktor mi povedal, že ma skôr ženskú postavu, že celkovo je velmi jemny. Nieje prave najlepší jedak, skôr ho zaujíma všetko ine len jedlo nie. Tučny nema byť pokom pretože obaja rodičia sme štihli ale aj tak si myslim, že by mohol byť plnši. Vedeli by ste mi niečo poradiť na podporu chuti do jedla?

hajanka
23. jún 2012

kolko ma vazit neviem ani som sa nikdy tym neriadila, kazde dieta je ine a udaje v tabulkach su len orientacne 😉
len tak pre zaujimavost, sestrina dcerka ma 15 mesiacov, 86cm a nieco cez 13kg
kazde dieta je ine, jedno vacsie druhe mensie, jedno silnejsie, druhe chudsie, ak nestraca na hmotnosti a pribera (v nejakych casovych obdobiach), tak je to podla mna ok 😉
na podporu chuti do jedla moj syn bral take farebne ako lentilky (on je dost vysoky aj vzdy bol a tym padom vyzera chudy) zabudla som ako sa to vola a nemalo to ziaden ucinok 😀 tak som sa toho zbavila

anjelicek26
23. jún 2012

@hajanka - Saska 3 roky - 12kg a 88cm 😅 😅
@evelin83 - prestan si robit starosti z nejakych poznamok lekara, dieta za usi nevytiahnes ani jedlo do neho nenatlacis... a osobne si myslim, ze nie je tak chudy, aby bolo treba do neho pchat chemiu len aby mal faldicky...

78lenka
23. jún 2012

ahoj,aj ja mam take dieta,ma 4roky 95cm 13,5 kg,nepapa skoro nič,a aktivny je až privelmi.Chodili sme aj povyšetreniach všetko je v poriadku,Zo začiatku ma to trapilo aky je ale už ma to prešlo ,ani my dvaja rodičia nie sme tučny sme štihly,ja až utla,tak je to genetika.Na podporu do chuti jedla sme tiež použivali ,skoda vyhodenych peniažkov.Pokial dieta nie je chorlave,tak sa neni čo trapit.

vieruna
23. jún 2012

No asi v prvom rade sa vykasli na priemery. Ked nechudne, pekne rastie a je vesely, tak je vsetko OK. Moji budu mat pomaly styri a este nemaju 14. Starsi mal v ich veku 20. Proste su taki... 😉

maruska22
23. jún 2012

Moj drobec mal 3 roky v marci a má podobné "miery" ako tvoj...asi 98 cm a 13 - 14 kg. A je to riadny jedák, veľmi mi chutí papať, ale tiež je skôr takej utlejšej postavy. NIkdy nebol baculko 🙂 Pokial je zdravý, neriešim či je to podla nejakej normy dosť alebo málo...presne ako napisala hajanka, kazde dieťa je iné...

ivetka2007
23. jún 2012

moj maly ma 4 roky a vazi 20kg... je primeranej postavy, taky akurat.. v poslednej dobe sa vytiahol,takze si myslim, ze pri vyske 107 cm je 20kg idealne,ale ako pise hajanka netreba deti tabulkovat 🙂 my obaja s muzom sme dost vysoki.. kamoskin maly ma 2,5 roka a kamoska mu kupuje oblecenie velkosti 80-86...

natalienka12
23. jún 2012

moja dcéra má 22 mesiacov výšku 92cm a váži 12,5 cm no ale ja mám 174 cm a manžel 196 cm takže tak

stvura
23. jún 2012

moj coskoro stvorrocny (v auguste) ma 14.5kg a 100cm...takze tiez je taky chudsi na svoj vek...je to dedicne. Co sa tej podpory do jedla tyka, tazko daco radit, ja neustale ponukam a ponukam a i tak mi neje {neje ani sladkosti ako ine deti}...brali sm Peritol na podporu chuti do jedla, malo to ucinok pocas uzivania lieku a asi tyzden-dva po ukonceni, potom sa vsetko vratilo do normalu 😎

sampo
23. jún 2012

sa netrap, hlavne, ze je zdravy, nie? my sme podobne na tom, akurat do 3 rokov sa na tych 13kg ani nedostaneme 😀

zuzu101
24. jún 2012

O necelý mesiac bude mať synček 3 roky a váha? 11,5kg a 90cm - je menší ako rovesníci - no a čo????? hlavné je, že je ZDRAVUČKÝ🙂

murinka
24. jún 2012

moja dorotka vazi 13kg

katuska169
24. jún 2012

moja mala bude mat buduci tyzden 3roky,100kg a 17kg.netrap sa tym on ti priberie ani sa nenazdas.ale je aj sirup v lekarni nato aby lepsie jedli deti 🙂 ale neviem ako sa vola ten sirup 🙂

babulka123
24. jún 2012

My budeme mato mesiac 3 rockya ninka ma cca 103 cm a 13.7 kg, oproti babulkam v jej veku vyssia a chuda ,,, vyzera ako vyzla a teda maminka aj tatinko sme ako to pekne napisat..... korpulentnejsej postavy hehehe.... takze ja som rada, co prinesie cas to uvidime.a len pre porovnanie o 4 mes.starsi synovec ma 13.9 kg a 98cm. Takze j to velmi individualne. A tosestra je taka vysoka ako ja ma o20 kgmenej a svagor je rovnako vysoky ako moj mm a cca o 40-45 kg menej.

hoogy
24. jún 2012

moj maly ma 16 kil a ma skoro 100cm. tiez bol isty cas nejedak teraz sa nam rozjedol a pribral. stoji na vahe asi 3m.

akika722
24. jún 2012

moj mal na 3roky 15kg /vyška cca 105cm

pingu1
24. jún 2012

nasa ma 15

monyccka
24. jún 2012

mne raz deckarka dala taky vzorerc na vypocet idealneho rpiberania - vaha v 1. roku = porodna vaha x 3, vaha v 2.roku = porodna vaha x 4. A v kazdom dalsom rocku priberie menej ako svoju porodnu vahu. ALE samozrejme je to idelany stav, neznamena, ze ak takto nepribera, je to zle. Deti nie su tabulkove, jedno je take, ine je inaksie. Vseobecne pomaha vitaminy skupiny B a tiez zelezo. Cize zaclenit potraviny, ktore to obsahuju a mozno sa jedak trosku rozbehne. Alebo pockas do puberty a tam sa to rozbehne urcite 😉

xena22
24. jún 2012

Tak so zaznamov mojich deti v troch rokoch , syn - 102cm -15kg, druhy syn 98cm -15kg , dcera 96cm - 13.5 kg , ale teraz to nejako za tri mesiaca dotiahla na 15!!!! to bude ta zmrzlina 😀 😀 😀

lizatko1009
24. jún 2012

my tak isto ako babulka, jeden rocnik, jeden mesiac, cm neviem presne kolko ma ale vaha stejna 😀 nevadi nevyzera chudo, lebo je nizsi a nema byt po kom tlsty, hlavna vec, ze je zdrave, nie? netreba sa porovnavat, kazde dieta je ine, pamatam si prvy rocnik na zakladke kazdy je ine, jedno vacsie, druhe mensie, dalsie chudsie, tlstejsie...

benne
24. jún 2012

mne sa zdá celkom rozumné dívať sa na to cez percentilové grafy, ktoré neporovnávajú vyslovene na základe veku, ale na základe pomeru výšky a váhy http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/n...

adka12
24. jún 2012

Moja Saška mala 3 roky v piatok, má 97cm a 14,5kg. Podľa mňa je taký priemer, poznám detičky aj väčšie aj menšie v jej veku 😉

lili777
24. jún 2012

akých máte drobcov🙂 Môj trojročný 105 cm a 19 kg.

k_a_j_k_a
24. jún 2012

Ahoj, ja by som to neriesila 🙂 kasli na doktorov. Moja starsia mala v presne troch rokoch 98cm a 14kg. Mladsia sa na taku vahu podla mna nedostane - ma dva a necelych 10kg a pochybujem, ze priberie za rok viacej ako 1kg. Tiez nie je nikaky velky jedak. Inak, ja by som nerierila ani ziadne sirupy na podporu jedenia. Ak chces, mozes skusit melasu (ta je dobra na zvysenie zeleza) a pomaha chuti do jedla. Ale myslim, ze to ani nepotrebujete. Ak je malu zdravy, ma dostatok energie a pomaly, ale isto rastie, tak nemate co riesit 🙂

traktor
24. jún 2012

môj mal teraz tri roky a má 15,5 kg a 103 cm , ale ked nanho pozries, tak nevies ci prisiel, ci odisiel 😀 😉 tintitko, sama ruka, sama noha, ..vsetky deti mam take spagety..akoby som im jest nedavala..ale cestne pionierske, ze davam 😀 ..neporovnavaj..kazde dieta je ine, jedno mensie, druhe ako zirafka, jedno tenucke, dalsie ako gulka..ale su nase 😉 ..a pokial vidim, ze dieta prospieva, rastie, papa a je zdrave, neriesim..a neporovnavam ake ma sused..

doty1
24. jún 2012

Niektorí lekári robia z váhy a výšky rodičom také traumy 🙂 moja dcérka bude mať o necelý mesiac 3 roky a má 17kg a 100cm.
Neriešila by som žiadne sirupy na chuť do jedla a podobne, ak je chlapček zdravý a živý, tak načo.

inguska3
24. jún 2012

Presne, netreba to riešiť nejakým stresom...Veronka ma tri roky a meria 103 cm a važi 15 kg... medzi rovesníkmi je šefka,ale pohodička 🙂

cat
24. jún 2012

Siminka keď mala presne 3 roky -mala 89 cm a 11,8 kg. No a čo,že doktorkinej tabulke nevyhovovala? 😀 Prešlo 9 mes, má 96 cm a 15 kg, už je dr. spokojná 🤐

siusinocka
24. jún 2012

môj má 15,5 kg a o necelé 3 mesiace budeme mať 3 roky, za to druhý mal v 3 rokoch nejakých 10 kg.. teraz ma 8 rokov a váži 22 kg...

mandragora22
24. jún 2012

@evelin83 ahoj, moja ma sice necelych 2,5 roka, ale vyzera ako hajzlovy pavuk 😀 😀 😀 😀 😀 ziadne brucho, len rebra, tenke ruky a tenke, mierne svalnate nohy, kedze stale len skace a beha. no a dolezita info....ma nieco malo cez 11 kg 😉 a cca 93-94 cm

brisilda
24. jún 2012

strasi syn ma 9 r a vahu 31 kg je chuducky ale stale lepsie ako keby mal mat 65 kg a na krku obezitu
mladsi ma 2 r. a vahu 15 kg je to jedak papame vsetko co pride pod ruku ale tiez nieje tucnucky 🙂 je to moje male fifipierko 🙂
celkovo vahu dietata by som neriesila zaklad je, ze su nase deticky zdravucku ........ 😉