Koľko vás mesačne stojí súkromná škôlka?

natia
7. nov 2011

Chcem sa spýtať, koľko stojí súkromná škôlka v ktorom meste a tiež, či sa počas dlhodobej neprítomnosti (najčastejšie choroba) nejako znižuje školné? Zaujíma ma to hlavne u detí od 3 rokov, keď už nie sú príspevky od UPSVaR ... ja platím 180€ školné, plus 2,35€ stravná jednotka ne deň... Vraj je to veľmi lacná škôlka...

evina313
7. nov 2011

tak to teda je 🙂 my sme v BA platili 303 + strava a to bola skolka z tych najlacnejsich. pocas choroby sa skolne neznizuje, plati sa asi v kazdej plna suma. my sme dokonca platili aj 1 euro /den stravu/ to bola asi nejake vykrytie casti nakladov / akurat sme platili iba udrziavaci poplatok 80 eur ak nechodil po sebe 20 dni. 😠

sylviabab
7. nov 2011

My platime 360+ strava a sme vo Vrakuni, BA.

natia
autor
7. nov 2011

Ejha, tak to v tej BA asi oveľa lepšie zarábate ako my tu v Trenčíne 😀

olifcek
7. nov 2011

v ke 300 plus strava. Aspon tu na kvp

maggie2
7. nov 2011

@natia na takéto hlášky viem byť dosť alergická 😉 ale viem že si to myslela odľahčene. To si píš, že vyždímajú človeka rovnako všade. Hlavne v Tatrách všakáno, keď si chytráci nahodia počas jarných prázdnin tzv. bratislavské ceny. Poznáme. Si každý myslí že bratislavčana treba len ošklbať a závidieť mu. 😝 My inak tento problém nemáme, lebo chodíme do štátnej školky. Ale vyžmýkajú nás i tak na všelijakých "dobrovoľných" príspevkoch.

pici
7. nov 2011

senec a okolie 300 EUR a viac

natia
autor
7. nov 2011

@maggie2 jasné, že som to myslela zo srandy 🙂 kdeže, nechcem sa nikoho dotknúť ...

martinka05
7. nov 2011

@natia Ahoj ja som z Prešova a za súkromnú škôlku platím 220 EUR mesačne aj so stravou.

martinka05
7. nov 2011

A ešte by som dodala, že pokiaľ je dieťa v škôlke viac ako 5 dní tak sa platí plná suma, do 5 dní je to 13 EUR na deň.

natia
autor
7. nov 2011

@martinka05 tak to máme podobnú sumu...až na to, že my nemáme tamto s tými 5 dňami...

tea333
7. nov 2011

ja som uz poskulovala po okoli, a nase 2 najblizsie boli 400 a 450 🙂 ale vyzeraju super.

anait
7. nov 2011

@tea333 to je uz ale skutocne riadna palka... 😖

bodka70
7. nov 2011

moja dcérka chodila pred dvoma rokmi do súkromnej waldorfskej škôlky v KE, platili sme 120eur! 😎. Boli sme tam veľmi spokojní. Viem, že teraz sa tam platí viac, cca 180-200 eur mesačne, ale v časoch, keď sme odchádzali, už tam deti čakali v poradovníku.

tea333
8. nov 2011

@anait a teraz si predstav, ze ak sa zadari druhe babo, budu mi chodit do sukromnej skolky 2 deti naraz 😀

geegee
8. nov 2011

Ružomberok 230 €, v cene je už aj strava. V prípade dlhodobejšej neprítomnosti sa platí udržavací poplatok 50¨%

anait
8. nov 2011

@tea333 no ja si to pomaly už aj predstavujem... lebo máme v pláne dieťa, malý ma 3, takže ešte stále je aktuálne, že by spolu chodili do škôlky... 🤐

chrissa
8. nov 2011

nas stoji 370 eur + strava 3 eur na den. Je to v Bratislave a sme velmi spokojni.

zuke
8. nov 2011

@chrissa ahoj chrissa ak sa mozem spytat, do ktorej chodite? My prave hladame pre nasho 2.5 rocneho Vilka od januara. dakujem 🙂)

chrissa
9. nov 2011

chodime do Detskeho centra Zámok hier v Bratislave -Rači, Vyhonska 7 - zamokhier 🙂

bublinka111
9. nov 2011

Nas stala mesacny poplatok 250 a plus strava nedaleko avionu

bubonic
9. nov 2011

my chodíme do DC Slnečnica, na Mlynské Nivy v BA dcslnecnica. Tá istá riaditeľka má ešte v centre mesta DC Kvietok. Škôlka je taká poloanglická ale pre deti super. Syna odtiaľ denne berieme proti jeho vôli, lebo on sa ešte chce hrať. 🙂)) Poplatok je 330mes + 2,90strava/deň. Ak chýba, poplatok sa platí celý, stravné sa odpočíta ďalší mesiac. Keď sú prázdniny, tak je znížené školné. Ale fakt mi to za tie prachy stojí, malý je nadmieru spokojný (u nás funguje systém - ak nebudeš to alebo ono, nebudeš môcť ísť do škôlky - ako najväčšia katastrófa)

zuzube
20. nov 2011

ahojte, my zijeme v Irsku a platim malej len 50e na 1 den... mamicky, co nechavaju deti na cely tyzden, tak platia 250e na tyzden, takze mesacne je to 1000e

usonicky
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
modrofuzik11
27. nov 2011

mt 100 e, plus 2,13 e stravne/den. zo skolneho sa nic neodcita ani ked je dieta chore...

lenkaoravcova
3. jan 2012

@bubonic ahoj, mozem sa opytat ci ste este stale v dc slnecnica? a ci ste este stale spokojni? ja zvazujem, ze sem prestupime, chodime do biksupic Tesavi, vsetko super, ale riaditelka s nou nie som spokojna, je to tam v pohode s parkovanim, ked ides odviest maleho? Dakujem

bianca2
3. jan 2012

baby, ja este len cakam dieta, v com je horsia statna skolka oproti sukromnej? co ponukaju naviac? za statne sa neplati nic? zatial som sa tejto teme nevenovala len ma prekvapilo kolko sa plati za skolku. ved za ZS sa neplati...

katy1979
3. jan 2012

@bianca2 kedze su preplnene statne nemas obcas inu moznost ako hladat sukromnu. popr. kvoli pracovnemu casu. ked statnu zatvaraju niekedy medzi 16,00-16,45 tak to vela rodicov nestiha. vyhody vacsinou mensi kolektiv a taka rodinejsia atmosfera. plati sa aj za statnu skolku strava a skolne ale je to urcite ovela menej.

munah
1. feb 2012

viete mi poradit nejaku dobru sukromnu skolku v Novych Zamkoch a kolko asi stoji?

adriana7
1. feb 2012

@bianca2 , je to individuálne, ale mňa najviac vytáčalo, že v štátnej škôlke v meste na každý deň učiteľka o pol štvrtej čakala v kabáte na dvore s našou malou a s výčitkou, že pani podnikateľka a nevie si zariadiť, aby jej mal kto vybrať dieťa zo škôlky...a naša malá posledná, inak by už mala doma vyložené nohy 😠 , nuž, asi sme mali smolu na škôlku... a pritom mám strednú pedagogickú a keď mi moje kamošky spolužiačky rozprávajú, čo všetko s deťmi v škôlkach robia a ako krásne trávia voľný čas 😵
...my sme tiež skončili v súkromnej, kde sa okrem perfektnej angličtiny poskytoval ful servis v podobe nami vyžiadanej vegetariánskej stravy plus alergie na bkm, otvorené do pol šiestej večer, vedeli aj dieťa domov doviezť, prípadne mohlo v škôlke prespať (ak si na služobke a rodina nemôže pomôcť)...ale hlavne tam tie deti milovali a naučili ich veľa dobrého, slušne sa chovať, byť kamarát, atď...platili sme 200 eur vrátane stravy, ale bolo to pred 3 rokmi, aktuálne ceny neviem....je pravda, že sme nechodili 3 roky na dovolenku, ale deti dodnes, keď sme v tn, nás ukecávajú, aby sme šli autom okolo ich škôlky 😵

adriana7
1. feb 2012

@natia , som ti zabudla napísať podstatné, škôlka je v trenčíne, relatívne veľké mesto, 200 eur na dieťa, druhé dieťa má súrodeneckú zľavu a je to vrátane stravy, a v ostatných dvoch sa platí viac, v jednej dokonca hodinovo, čo na mesiac vychádza do 350 eur
nikdy sa nič zo školného nevracalo, ale ani nedolpácalo, tí, čo si brali deti o tretej, platili rovnako, ako tí, čo chodili pred pol šiestou a ani žiadna služba sa nedoplácala naviac (korčulko, plávanie, výlet), všetko v tých 200 eurách