Malý dvojročný domased

sosanna88
9. dec 2014

Tak hladala, ale nenasla...🙂
Z mojej malej (coskoro 2roky) s stal domased. Celu jar, leto, jesen behala, lietala po vonku. kazde jedno poobedie sme boli vonku az do vecera....Ako sa ozimilo, malu to vonku absolutne nebavi. Vydrzi max. 30min pokym neprideme k nasim. To je nasa trasa, idem obklukou a plus to, ze zastavuje, inak by sme tam boli za 10minut. AK chcem ist na prechadzku, tak je mala neznesitelna. Vkuse mrnci, pisti, reve, chce ist na ruky, potom na ihrisko-ktore je uz uzamknute, potom do travy-kde je najväcsie blato, samozrejme sa skydne, cela sa za moci a je koniec prechadzky. vracame sa s revom a nervami....Ja sa strasne rada prechadzam a zima mi nevadi, ved nato vymysleli oblecenie ale skratka s malou to je o nervy. v kociari tiez dlho nevydrzi, po 10-15min hysakuje, tak ju vyberem, ale ani sa nepohne a pyta sa naspät. tam hysakuje znova. ja neviem co chce. neviem si predstavit co jej vadi. to, ze je naobliekana, tazsie sa jej mozno kraca, ze nie je toho tolko co pozerat ako v lete, ved ledva sa mihne okolo nejaky clovek, ze su neni deti ku ktorym by sa mohla pridat...ja neviem. doma je spokojna...akonahle dojdeme domov je vsetko ok. len hracky, len telka, len sa blaznit....
tak sa snazime chodit po navstevach aby sme nemali stereotyp...ale mne to proste vadi, ze nejdeme von aj 2-3dni pokym sa spamätam z jednej prechadzky, potom si trufnem s nou znova ist...🙂 a mam proste vycitky, ze nema kazdy den cerstvy vzduch...ako je to u vas v zime?

katulienkax
9. dec 2014

Podla mna sa nudí ani moju nebaví len tak prechádzať sa potrebuje deti ihriska atd ja som s ňou v zime hodne chodila do materských centier čiže prešli sme sa aj po vonku kým sme tam zašli a naspäť tiež no a tam sme boli zo 2 hodky aj 3 krát v týždni a poobede sme už radsej vonku nechodili kedže ju to ani nebavilo to sme skôr išli. Na nákup a tak

sissy27
9. dec 2014

@sosanna88 jasné, že sa nudí... vieš, aká otrava to musí byť pre dvojročnú len kráčať po chodníku? 😅 obleč jej staré veci, na nohy gumáky, a nech sa aj vyváľa v blate, veď voda vám hádam tečie... ihrisko zamknuté - no jedno jediné v celom meste? spoj sa s niekým, kto má deti v podobnom veku, nech sa bláznia spolu... a naobliekaná tiež nemusí byť, ešte stále sa dá obliecť primerane a pohodlne

siska53
9. dec 2014

@sosanna88 v zime chodievame von vacsinou len doobeda. Jedine teraz,ked je maly konecne skolkar,tak po neho ideme poobede a obcas sa zastavime aj vonku. U nas ihriska nie su zamknute,takze chodievame v zime aj tam. Deti totiz vseobecne orechadzky nebavia,ked,treba im vymysliet nejake body orientacne,take male ciele,co cestou pozrieme,skuste si spravit mapu trasy a vzdy zaznacit,ze uz sme tu,dosiahli sme prvy ciel.
Nemate tam aspon park a nejake kamosky,s ktorymi by ste si sprijemnili prechadzky ci pobyt vonku?

A mam vzdy po 2ks z nepremokavych veci,aby sa stihlo presusit,kym vyschne. Gumaky ci ine nepremokave topanky a jasia sa v mlake. Akurat blato maju zakazane a mlaky len vtedy,ak nie su vhodne obleceni.my to mame takto. A to uz od vlanajska,teraz maju 4,5 a 2,5r.

sense
9. dec 2014

ona by mozno aj vonku bola ale nie sa bezducho prechadzat....

a takisto ako som uz pisala v podobnej teme ked je vhodne oblecene je jedno ci ide do travy alebo sa zablati alebo cokolvek ine, ved v dnesnej dobe uz perie pracka..

my ked chodime von sme vonku co ja viem hodinu a prejdeme mozno par desiatok metrov, kazdy kamienok, vetvicka, krik vsetko je zaujimave obcas sa aj vyvala v listi, ponahaname sa, pred domom na parkovisku obchyta vsetky auta...(priprava na buduce povolanie len neviem ci bude automechanickou al. zlodejkou aut) je sice cela cierna ale stastna...

mozno by pomohlo aj to keby sa sa ty nenervacila ked sa zaspini a brala to skor sportovo....a ked ides von s malou aby bola vonku tak sa trosku prisposobit tym co chce ona (samozrejme v miere bezpecnosti).

sosanna88
autor
9. dec 2014

@sissy27 mame tu 3nove ihriska kde su preliezky vhodne pre malu, vyskovo a celkovo. tie su uz uzamknute. neviem preco, ale su...a ostatne su kadejake zdemolovane. aj tak sa mi nepozdava aby mala vysedavala na hojdacke a pod. uz to je chladne, aj ked je oblecena, ale budis...aby sa nenudila isla by som na chvilku. no neda sa...mozno to bola nahoda ale uz dva krat za sebou bolo zamknute tak si myslim, ze to na zimu zavreli. co sa tyka MC...to neni cerstvy vzduch..ze pocas presunu tam sa vyvetra asi na 10minut?tak to radsej vytrpim pri baraku cirkusy a ma cerstvy vzduch. proste jej sa nechce ani chodit ani sedet v kocari...cakala som skor rady typu ako ju zabavit alebo motivovat..proste sa chce len vlacit na rukach a aj pocas toho je schopna mrncat.

sosanna88
autor
9. dec 2014

@sense ale ved ja to nechavam na nu...a ze sa zaspini mi nevadi ale ked sa skydne do mlaky a je cela mokra, ze jej pretece aj za rukav tak snad ju v tom nenecham aby prechladla.
praveze ju necham nech ide kam chce, nech si pobehuje, nech sa zastavi kde chce. ale ona mi sama poda ruku, takto sa prejdeme v klude 10min a potom sa vypyta na ruky. ak ju nevezmem, tak vtedy zacne hysacit a uz hysaci za vsetko. a akonahle zbada to ihrisko uz je to cele zle...ale tak co to mam preliezt?
proste sa jej nechce chodit, nema co obdivovat...v lete sme chodili k vode, bolo tam plno ludi, psy, deti, atd...teraz tam mam ist naco?zas len pisti bo tam nikto neni...jednoducho sa vonku nudiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

marcelatje
9. dec 2014

@sosanna88 my teraz chodíme obzerať stromčeky. To malá miluje, musíme každý skontrolovať či svieti a po ceste máme aj dve ovečky tým dáme mrkvu a ešte ju baví utekať, tak utekáme 😀 😀 😀 😀 😀

sense
9. dec 2014

@sosanna88 skus jej kupit take pogumovane oblecenie, obcas to byva aj v lidli alebo v C&a to sa nepremoci ani ked spadne....

inak moja ked chce na ruky tak si klaknem ku nej pomojkam ju pohlakam ukazem na nieco aj ked len nejaky krik a uz jej zas o.k...

a ak chce byt vonku len desat minut tak chodte na desat minut ano viem je to otravne obliekat dieta pre desat minut ale asponje na cerstvom vzduchu

pozri ak nechce byt vonku tak s nou nebud, ved doma ma urcite hraciek dost, urcite by som to ale nekompenzovala telkou....(co netvrdim ze je vas pripad)

a co sa toho tyka ze nemas ist po co k vode, mozno ty nie ale ona by mozno hadzala kamienky do vody alebo pustala listy alebo tak....

mylsim ze ona ked zacne chytat hysak ty zacnes nervacit a uz proste mate po nalade obidve , ale mozem sa aj mylit....(tym nechcem povedat nic zle na tvoju adresu, len moj nazor, ani ja nie som dokonala a pre mna a moju malu je zas utrpenie travit dni vnutri)

siska53
9. dec 2014

@sosanna88 ja vzdy befiem aj buginu.lebo mala mi nevydrzi tolko chodit. Tak skonci tam,ked treba. Fakt tam nie su ziadne ine male deti??? A na jazere nie su kacky ci labute?
A ukaz jej,nech sa sama presvedci,ze je ihrisko zamknute.

sosanna88
autor
9. dec 2014

@siska53 ved jej ukazujem. vcera sa mi aj o zem hodila...ona tam chce ist a basta. ja ju lutujem chudatko moje ale proste co mam robit...chvilu sa aj nahaname, aj jej daco ukazujem aj vsetko co baby pisu, ja nechcem aby sme sa len tak ledabolo prechadzali...ale proste ona väcsinou len to svoje...ihrisko..inym ju nezaujmem lepsie

ewisam
9. dec 2014

@sosanna88 poznam aj ja mam doma takeho, len s rozdielom, ze mi povie, ze ho to uz ani na ihrisku nebavi, hoci sa mu venujem, hrame futbal a ine loptove hry 2x kopne do lopty a ze podme uz domov... Minule zahlasil ze je hladny na ihrisku, tak ok, zjedol pomaranc a, ze podme uz domov 🙂 je introvert, hra sa vacsinou sam, alebo s dospelakmi, hry s detmi ho nebavia. doma vacsinou rozpravky a tablet a nech robim, co robim... nerozhybem, tak sa tesim na sneh, ze aspon hadam snehuliak bude

mimik79
9. dec 2014

ja si skor myslim ze ma take obdobie, ktore by prislo ci by bolo leto ci zima, nas maly mal tiez take obdobie pred par mesiacmi, chodit s nim vonku bola katastrofa, ked som sa ho aj spytala ci ideme, povedal ze nie, ze budeme domka, a to zima nebola, to bolo na jesen niekedy, tiez vacsinou len po blate, ked do kaluze ked som mu dala cizmy tak aj rukami, kvoli hocicomu plakal, no som mala dost, nevedela som ci je lepsie v kociku ci pesi, ked sme prisli domov, no teraz mal dva rocky pred par dnami a vonku chodi rad, pekne, nevymysla, aj za ruku, aj nie ale to sa neda porovnat s tym obdobim predtym,myslim len ze ju to prejde

bajana
9. dec 2014

a co tak jej ten pobyt vonku spestrit a zatraktivnit? deti vidia svet predsa inymi ocami ako dospeli, vsetko je pre ne uzasne a nove...presne ako tu baby radia - pocitajte stromceky, chodte k vode hadzat kamienky, zakyvat vlaku alebo autobusu, nasypte vtacikom par zrniek...ty si sa mozno az prilis spoliehala na podnety z okolia a s malou velmi nekomunikovala, o tom co vidi, co vas caka, co ste zazili atd....

sosanna88
autor
9. dec 2014

@sense nezacnem nervacit. ja citim nervy mozno vnutri ked na mna kazdy pozera ze sa mi dieta hadze o zem a vrieska...ale na nu nenervacim. a ze nemam ist po co k vode, to som pisala, ze ju to tam nebavi ked tam nikto nie je...proste u nas akoby zastal svet ked sa zozimi. kazdy zalezeni vo vnutri...volam susedu, nejde. volam mamu, nema cas. volam muza, nechce sa mu....hruza

xsenova
9. dec 2014

@sosanna88 si ma celkom upokojila svojim prispevkom 😀 ja som si myslela ze ma dcera problem s topankami pretoze odmieta chodit von a tam chce len na ruky. Predtym behala hore dole a chodili sme vonku aj 3x denne. Teraz vobec.

sosanna88
autor
9. dec 2014

@bajana nemas pravdu. s malou sa rozpravam ci sme doma, ci sme vonku. nie som typ matky, ktora zapne tv a na moja pozeraj. ked uz sme odkazane na tv, tak sedim s nou alebo proste tak aby som aj ja videla a komentujem. a pytam sa. a vonku duplom! rozpravala som jej ked nemala ponatia co vravim...teraz duplom.

sosanna88
autor
9. dec 2014

@sosanna88 prave o to ide...ze sme sa pekne vyhrali a zabavili vzdy vonku. no teraz vidim na nej, ze sa jej nechce. ale mna to stve aby nebola vonku.
dokonca u mojej babky na dome, tam bola vonku nonstop. mame tam zvirata, moze behat kade chce kolko chce. ani tam nechce ist von. obleciem ju, 5minut je tam. len sa prejde, popozera, ze mhhh...a uz sa pyta dnu. tak?kde je chyba?

stanislavao
9. dec 2014

@sosanna88 moje deti tiez nechcu chodit von. len vynimocne. a necudujem sa im. ane mne sa tam nechce byt. je hnusne blato. a ked vasa chce byt vonku, ale hrat sa v trave, tak nech sa hra. mozete jej dat predsa nepremokave nohavice a nebude jej zima. a ze bude spinava? no a co, ved sa to operie. to ze vas bavi byt vonku aj v zime neznamena, ze to musi bavit kazdeho.

moni244
9. dec 2014

@sosanna88 moju to tiez nebavi, tak chodime po zotmeni a do dediny a obzerame vyzdobene okna, stromceky, minule sme skoro hodinu pozlrovali sliepky a vrabce, ale tie svetielka ju strasne bavia, to chodi a hyka, tak chodime von potme, materske centrum tu nemame a kamosku len jednu, cize zabava nula bodov

sosanna88
autor
9. dec 2014

@moni244 jednu? ja ani jednu....

0silvia0
9. dec 2014

@sosanna88 kúpte si psíka, budete chodiť venčiť psíka, to by na malú určite zabralo. Len či ty by si psíka doma predýchala 😀

moni244
9. dec 2014

@sosanna88 hej, ma rovnako staru dcerkuz ale furt sa miname v casoch von, oni chodia skor, ked moja este spi

sense
9. dec 2014

@sosanna88 mozno naozaj nie je zimny typ a je radsej doma ked nechce tak ju nenut .....kazde dieta je ine...
a ked sa ti vyhra vo vnutri tak nech sa hra....

co sa kamaratok tyka ani ja tu nemam take kt. by mali dieta kao ja niekedy mi to neprekaza inokedy by som uvitala...

a z ludi co sa pozeraju ked sa moja mala hodi o zem alebo s ajej nieco nepaci si nic nerobim ti ma trapia najmenej a maju sa starat o seba....

horana
9. dec 2014

vela mensich deti to ma presne takto v zime, je to pomerne bezne, az ako rastu vezmu ju postupne "na milost"

nenabaja
9. dec 2014

Ani na dakom odrazadle by ju to nebavilo? My mame Bunzi, da sa to zmenit na trojkolku, tak si sem tam vyrazime aj na tom, ked nie je velmi naprsane. A moja kamoska so starsim trojrocnym synom uz inak ako s odrazadlom ani z domu nevyjde, ci je zima, ci leto. Alebo keby ste skusili zobrat farebne kriedy a kreslili na suchsiu cast chodnika. Alebo postavili doma (mozno aj s ockom) budku pre vtaciky, zavesili niekam von a chodili dosypat zrnka. Na to ihrisko si asi bude musiet len zvyknut, ze je zatvorene. Ja tajne dufam, ze nam o chvilu nasnezi a o zabavu bude postarane 🙂

sosanna88
autor
9. dec 2014

@nenabaja sneh caka kazda mamicka 🙂
ano odrazadlo ju bavi minutu...aj kocik s babikami, aj trojkolka. potom to len vlacim na rukach a tym padom nemozem ju 🙂

xarra246
9. dec 2014

@sosanna88 Nikdy predtým by som to nepovedala, ale: Už aby snežilo! To bude iná zábava 🙂 Táto šeď vonku ubíja aj mňa 🙂 My sme si teraz vymysleli chodiť von s odrážadlom, nie som síce dva krát nadšená, že sedí na plaste, ale je dobre oblečená a má plienku, tak hádam neprechladne. Videla som tak teraz behať viac detí 🙂

xarra246
9. dec 2014

@nenabaja Vidím, že uvažujeme rovnako 😀

nenabaja
9. dec 2014

@xarra246 To ano, aj ked ja som sa na sneh tesila vzdy, kazdu jednu zimu 😉

saxana36
9. dec 2014

moj mal taketo obdobie v septembri,ani za svet sa obliect,to bola doslova morda a sediet chcel len v bugine,teda aspon to,mrncal chcel ist domov,ale teraz ked uz zachadza pod nechty tak chodim s buginou,odrazadlom,takym malym nakupnym vozikom a loptickou na gumicke,toto vsetko ho zrazu bavi,chodim ovesana jak stromcem,ludia ma asi beru za blazna a ani bohovi domov,to uz ja sa klepem a chcem ist do teplucka, tak mozno ma len take obdobie