Nespavé skoro trojročné dieťa

lucia006
30. aug 2015

Ahojte,radu tu asi nenájdem aspon sa chcem uisťiť že niesom sama na tom na čom sme,lebo v mojom okolí maminy toto nepoznaju čo ja.moj syn ma skoro 3 roky a noc mi prespal asi 3krát odkedy je na svete.každu noc sme hore min.2krát niekedy dlhšie inokedy kratšie ,pýta si aj mlieko v noci ,ked počuvam že par mesačné bábetka spia lepšie ako LEO mám dosť,som už strašne nevyspatá a nervozna z toho ,nerozpráva plynule čiže mi nevysvetlil že čo ho v noci ruší.ma niekto takéto dieťatko?kedy to prešlo u vás?dakujem 😒

lucia006
autor
31. aug 2015

@veriiii maly je normalny cez den .boli sme aj na neurologii robili mu eeg mozfu vsetko vporiadku .vyvija sa ok rastie pribera.hyperaktivita nebola zistena tiez aj ked je dost zivy

lucia006
autor
31. aug 2015

@dusika11 mal preedtym nocny des teraz uz nemava

dusika11
31. aug 2015

@lucia006 presne ako moj.,.ok..len zopakujem stale.prostredie..staly rezim spanku...a nehadat sa pred nim...co najmenej esćkovych sajrajtov,,v sladkostiach pit len vodu..a mlieko kavlitne po chorobe davam umele predsa si tam precitam co tam.je...
kravske nedavam trvanlive..vyvadzali po nom.....v noci...kavlitne naviac tucne..osvedcili sa mi sackove..ako za sociku...kaufland maval..a u nas chodi auticko s mliekom capovane..to ked som prevarila tak spal...
a skus....zvecsovat ten nocny rozostup...co som pisala...kto to neprezil nepochopi.........

bubinkaaa
31. aug 2015

@lucia006 neviem co Ti kto odpisal....mna len napadlo ako prve ,ze musi z toho Tvoj maly Leo vyrast...ani sa nenazdas a bude Ti spinkat pekne kazdu noc...

lucia006
autor
1. sep 2015

@dusika11 mzý davame bud vlastné mlieko ,alebo to s autička ako vy,dnešnu noc mal napríklad dobru bol hore len o pol 7 ráno vypil mlieka a spal do osmej,to je taka jedna noc za cca dva týždne a počítam dalľšie pár noci horšie.režím má dobrý aj mal si myslím lebo v tom som zásadova.tak uvidíme čo sním sprví nástup do školky

lucia006
autor
1. sep 2015

@bubinkaaa no už veru prestávam veriť že ztoho raz vyrastie kedže je to už pomal 3 roky,chapete že to už sa mi zdá straaašne dlhá doba ,hlavne pre moje telo! ☹

mirkava
1. sep 2015

@timea7 kazde dieta je ine... Ty si rob ako tebe pasuje... 😉

mirkava
1. sep 2015

@lucia006 a nemozu to byt nocne mory? Ja sa uz tiez chcem vyspat celu noc....

janage
1. sep 2015

@lucia006 no neviem či poteším - moja má teraz 9 a vyspávala by aj do 10.00 čo som myslela, že sa nikdy nedožijem 😵

timea7
1. sep 2015

@mirkava viem, že každé dieťa je iné, aj som to tu písala, aj som si robila tak, ako mi pasovalo, aj som sa vyspala. Moje dieťa má dnes už dva metre 😀

lucia006
autor
2. sep 2015

@mirkava myslim ze uz nie.neplace v noci ani nechodi

lucia006
autor
2. sep 2015

@janage dufam ze nas to potesi skor ako az v 9 😝

mirkava
2. sep 2015

@timea7 ved v poriadku.... Tak preco potom radis tam kde to nechcu.... Adresuj rady autorke, ale blbe vycitave reakcie na to ked niekto napise svoj podnet autorke nemusim.... Maj sa a teš sa...

timea7
2. sep 2015

@mirkava autorke som poradila hneď v prvom mojom príspevku, na tvoj som reagovala preto, lebo život ma naučil, že nie vždy je to celkom tak, ako to niektoré mamičky prezentujú, sú deti, ktoré majú väčšiu potrebu spánku a deti, ktoré majú menšiu potrebu spánku a problémy so zaspávaním zároveň, ak ti moje komentáre vadia, tak ich nečítaj, možno si ich prečíta niekto, komu pomôžu a ja sa poteším, keď mi to do IP napíše. Maj sa aj ty.

mirkava
2. sep 2015

@timea7 mozno, ale mozno mas potrebu vyvolavat konflikty, lebo neradis, ale: Preco pises to ci ono...... Owww

timea7
2. sep 2015

@mirkava ja sa tu bavím 🙂 som flegmatik, takže konflikty je to posledné, čo mám záujem vyvolávať. Priznávam, že nie vždy píšem to, čo si chcú zakladateľky tém prečítať. Inak ak si ešte raz prečítaš môj prvý príspevok v tejto téme, tak zistíš, že som radila presne to isté, čo ostatné. 🙂

mirkava
4. sep 2015

@timea7 presne tak, rad autorke a nekritizuj co pisu ostatne. Mozno prave to autorke pomoze. A uz vobec nie ked tvoje babo ma uz dva metre. To uz po tych rokoch vnimame vsetko skreslene....

timea7
4. sep 2015

@mirkava deti sa správajú rovnako či teraz, alebo pred dvadsiatimi rokmi, len reakcie rodičov sa menia. Mám možnosť to sledovať dosť z blízka, nakoľko s deťmi roky robím a je nás 18 bratrancov a sesterníc, ktorí majú deti, niektorí aj vnúčatá, často strážim známym a susedom deti, takže to je dosť veľká vzorka na to, aby som k tomu mala čo povedať. Sorry, že sa ťa moje riadky dotkli, nevšimla som si, že by som kritizovala to, čo píšeš ty, iba som na tvoje slová reagovala, čo sa na diskusnom fóre stáva.

centrumvitalspa
6. sep 2015

Ahoj Lucka, môžem ti poradit, cim by si navodila dietatku prijemny a pokojny spanok. Obzvlast pri detoch sme vzdy opatrne. Levandulovy etericky olejcek je vyskusany a overeny nielen u detoch ale aj u dospelych, ked maju poruchy spanku.
Hovorim vsak o olejceku prirodnom, kvalitnom, a cistom. Terapeutickej triedy. Po jednej kvapke vmasirovat do kazdeho chodidla. Jednu kvapku aj na vankus a jednu kvapku s nejakých olejcekom alebo kremikom rozmiesat v rukach a natriet tvaricku. Okrem ineho je to uzasne aj na pokozku a ked sa tlacia zubky, stahuje bolest a dieta pekne spi celu noc.
Venujem sa týmto veciam uz styri roky a preto aj predavam takéto prírodné produkty.
Na takúto prírodnu a čistu starostlivost mam aj centrum s poradenstvom, kde riesime so zenami mnoho takýchto bežných ťažkostí.
Budem rada ak ma budes kontaktovat, ak ta to zaujalo.
Pekný večer.
Ivka

lucia006
autor
8. sep 2015

@centrumvitalspa uz sme to skusali aj na zibky mnoho veci a nezabralo.ja sa stym pomaly uz zmierujem ze musi ztoho len vyrast.mam niejaku zaruku ze to bude fungovat? ☹

centrumvitalspa
8. sep 2015

jaj, uz ste skusali ten levandulový olejcek?
Vacsinou, teda skoro vzdy to funguje. Môze sa to spojit aj s medovkovým cajikom.
A zaruku, ci to bude fungovat? Ak by ten olejcek po takom tyzdni aplikovania nezaberal, mozes mi ho vratit a vratim peniazky 🙂 Inak tazko asi v takejto oblasti hovorit o zarukach.

lucia006
autor
10. sep 2015

@centrumvitalspa viete len preto že sme vyskusali milion sposobov homeopatik oljčekov čajikov ako aj medovkovy a zatial uplne bez zmeny,ale teraz posledne 2 týzdne je to lepšie vacsinou sa zobudí iba raz už 😉

centrumvitalspa
11. sep 2015

ano chapem, už ste toho mnoho skusili. Tak to je dobre ze aspon teraz je to uz lepsie 🙂

lentilkaxxx
16. jan 2020

@janinah Si si istá? Od narodenia som do druhej v noci nespala, od piatej už zas nespala a celé poschodie na VŠ intráku malo rozpísané služby, kedy ma kto kočíkuje. A tie problémy so spánkom boli celé dectvo, pubertu, v dospelosti (bez melatoninu to proste nefungovalo). Teraz pár rokov pred 40 som prvýkrát tehotná a konečne dokážem spať niekoľko hodín v kuse, aj keď pred druhou nezaspím. Už sa obávam, či to moje dieťa nezdedí 🙂