Obrovský plač po popoludňajšom spánku. Ako riešiť?

renatam
21. apr 2009

Moja 2-ročná dcéra sa mi budí po krátkom popoludňajšom spánku /cca pol-l hod/s obrovským plačom- až hysterickým revom. Ešte sa stále dojčíme, predtým sa tiež tak po hodinke zobudila, ale dala som jej "cici" a opať zaspala, Vyspinkala aj 2-2,5hod. Teraz poobede pekne zaspí / na prsníku/, ale po krátkej dobe / pol až hodinke/ sa s plačom zobudí , prsník vačšinou odmietne a silno plače. Je ešte zaspatá zíva, ale nevie zaspať, len plače.Ked sa jej prihováram, plače ešte viac, nič nechce, na všetko vraví nie.Potom v ačšinou odídem z izby,ona veľmi plače a urevaná príde za mnou von a len pomalinky sa ukludňuje. Baby! Robili to aj vaše deti, ako ste / by ste / to riešili. ďaujem.Renata

zanetak
21. apr 2009

Moja dcéra sa tak isto budí po pár minútach poobedného spánku s hysterickým plačom. Tiež nič nepomáha, jedine to, že ju cez deň nechávam spať v kočíku pri mne /vtedy spí dlhšie a nezobudí sa s plačom/. Keď spí v postielke, tak sa s plačom zobudí. Ale zase v noci keď spí v postieľke a ráno sa zobudí, tak neplače.

mirko
21. apr 2009

renatam, moj krpec tiez sa istu dobu budil s obrovskym revom, ale nie cez obednajsi spanok, uz asi pol roka poobede nespavame, ale vecer, tiez nic nechcel pit, ani na rukach, ani v postielke, nic nepomahalo, nakoniec som si ho supla do nasej velkej postele, cicikala, hladkala po zadocku, niekedy som sa ho ani dotknut nemohla, sam sa ulozil, poobracal v posteli a znova zaspal.....asi sa mu nieco snivalo , nato sa mi zobudil a nevedel znovu zaspat....

sirinka
22. apr 2009

aj ta moja zvykne toto robit, zaspi na prsku, pospi si dve hodky a vstane s obrovskym placom...niekedy sa zobudi a zacne iba mrnkat a postupne behom par minut sa rozbehne do velkeho placu...niekedy aj pol hodiny sa ukludnuje...mozno je problem v tom, ze ked zaspava, vie, ze som tam a ked sa zobudi je sama...ja neviem...

bubatko
22. apr 2009

renatam, akoby si hovorila o mojom malom, tiez to bolo po poobednajsom spanku, okolo 2 rokov veku a bol stale este kojeny proste zakazdym hystericky zachvat bez ohladu na to, co som robila, uz som niekedy cakala na to kedy sa zobudi hned som pribehla a zacala som mu rozpravat a bola som vesela, ze podme sa hrat, nepomohlo bolo to strasne (aspon pre mna) uz som sa pomaly aj bala tej chvile ked sa prebudi... zaujimave, ze v jasliach a skolke to nerobil vobec (chodil tam od 21 mesiacov), len doma... postupne po par mesiacoch to vymizlo same od seba, ale naozaj nechapem co to malo byt 😲

monika77
26. aug 2010

@bubatko ahojte baby,,, už u vás prešlo to plakanie? náš drobček sa teraz tak budí už asi týždeň na obednajší spánok,,,nemôžem ho nijak utíšiť,,,nechce aby som ho hladkala a ked od neho odídem ešte hysterickejší záchvat plaču
@sirinka

sirinka
26. aug 2010

@monika77 u nas to preslo...od minulej jesene uz nemame poobedny spanok vobec 😒 ale ked nahodou pospi, tak uz sa nebudi s placom...ta mensia teraz tiez niekedy vstane so zlou naladou, ale necha sa v pohode ukludnit a ked nie, tak ju necham vyzurit sa chvilku samu a po par minutach uz je rada na rukach...

alienka73
28. aug 2010

Ahojte, nas sa tento tyzdenn tiez budil s takym placom . Mava take obdobia a zda sa mi, ze vtedy ked bola u nas alebo u neho nejaka zmena. Napr ked sme sa prestahovali tak nam plakaval aj v noci a nie a nie ho utisit a teraz ma tiez dost zmien,naucil sa na nocnik, ide do skolky atd takze posledne dni sa budi s placom. Ked sa nam narodili dvojicky robil to iste a niekedy pomohlo ked sme mu zacali citat knizku, zacal pocuvat a prestal ale ked som na nho rozpravala a pytala sa co sa stalo, ci mal zly sen tak nereagoval a plakal dalej a tak isto nechcel hladkanie ani nic. Asi tie zmeny spracovava takto....

xixi7
12. dec 2010

Aj nase dietko (o par mesiacov bude mat 2 roky) sa budieva s takym placom. Je to mozno kazde tretie poobedne prebudenie, zacalo to len nedavno.Netusim, preco to tak je.