Plienky a dvojročný škôlkar

tinulka174
19. aug 2015

Ahojte maminky, potrebujem sa poradit,ohľadom odplienkovania mojho 2r.drobca.
Od septambra ide do štatnej škôlky ale je tam podmienka,že musí byt odplienkovany.
Nám sa to vôbec nedarí :(
Ake sú vaše skúsenosti v škôlke, ak sa to nepodarilo?
Su ochotne učiteľky...
Ako ste drobcov odplienkovali?
Ďakujem 🙂

katkasofi
19. aug 2015

@tinulka174 moja nastupovala ako 2,2r a mala plienku len na spanie...nemali s tym problem...dali jej ju

tinulka174
autor
19. aug 2015

Ďakujem, moj drobec ma este normalne plienky - nechce piškat do nočnika a ani sa nepyta :(

janickacrazy
19. aug 2015

@tinulka174 Ja som mala s mojim mladším synom ten istý problém, snažila som sa ho odplienkovať počas leta, ale bezúspešne, mohla som sa aj na hlavu postaviť, nešlo to. Na konci leta som zašla za riaditeľkou školky, vysvetlila je situáciu, tak sme sa dohodli, že ho zoberie aj s plienkami, ale len na pol dna. Bola som aj zato rada. Malý si aspon zvykol na školku a naše odplienkovanie trvalo ešte dalšieho pol roka.

tinulka174
autor
19. aug 2015

No skoda,že naša riaditeľka nie je ustretová ...
Už ma skôr upozornila,že plienky su dôvod na vylučenie zo škôlky...

brumka
19. aug 2015

@tinulka174 u nas su nekompromisny, dieta sa musí samo vypytat na wc a ist same bez pomoci

evittam
19. aug 2015

@tinulka174 No tak v prvom rade máš šťastie, že ti vôbec 2-ročného vzali do štátnej škôlky-u nás také niečo nehrozí. No a taktiež každá škôlka má pravidlá - u nás samozrejme bez plienok - ale to už u 3 ročných detí je samozrejmosť. Mala si ho dať do jaslí - tam takýto problém nie je. 😉

janickacrazy
19. aug 2015

@tinulka174 Tak potom ho možeš dať do jaslí, ked má ešte len 2 roky, tam berú aj s plienkami, prípadne do súkromnej školky alebo sa spýtať v inej školke, či by ho náhodou nevzali.

tinulka174
autor
19. aug 2015

To som rada,ze ho zobrali.
No jasle u nas stoja 350€...

maslenka47
19. aug 2015

@tinulka174 nas tiez az niekedy pred tretim rokom; dva tyzdne chodil s pocuranymi slipami, nez konecne pochopil, ze asi predsa by bolo lepsie robit to na nocniku/WC ako ostatne deti v jasliach. Chodil vsak do sukromnych, takze oni s tym nemali problem.

janickacrazy
19. aug 2015

@tinulka174 Tak si nájdi opatrovateľku, ak potrebuješ ísť do práce. Nejaká mamička na materskej si iste rada privyrobí.

katkasofi
19. aug 2015

@tinulka174 moj prostredný je marcový 2013 a tiež sme len cez leto začali.... Cez deň je bez slipkov...keď ma slipy tak si mysli ze ma plienku a pocika sa. Keď nemá tak ide na šerbel...zo začiatku keď cikal zostal prekvapený ze čo to vôbec z pipika ide, tak som mu povedala ze voda a musí ju dať do serblika. Po pár cikaniach pochopil... Fotili sme si cikanie v serbliku, tlieskali mu a boli akože happy a potom si tam sadal aj sám...bol z toho štastný ze mu tlieskame a tak to pomaly išlo...skus

brady1
19. aug 2015

@tinulka174 chod tam a spytaj sa. inak moja išla s plienkou do školky bola jedina 2 ročna, asi ked by mali mat viac takych deti tak by povedali nie ale ak maju 1-2 deti tak je to ok.okrem nej tam boli asi tri co mali 3-4 roky a este stale museli mat plienku na spanie. moja v druhom pol roku sama už odmietla plienku aj na den aj na noc proste sama dozrela na to. tiež som bola pred tym nervy a mohla som robit cokolvek aj tak sa pocikala. ono to pride odrazu ver že do troch rokov ju mat nebude. 😉

siska53
19. aug 2015

@tinulka174 tak tu u nas s plienkou nevezmu...tu je prilis vela deti takze sa casto do skolky nedostanu ani 4r.deti..takze u nas by ti ho neboli ochotni zobrat v ziadnom pripade..to maju vzdy ako podmienku na ozname o zapise do skolky. Bolo to na kazdej skolke,kde sme davali ziadost,vyvesene.
Kebyze som v takej situacii,tak nam by ine ako sukromna skolka neostavalo,ale chvalabohu sme to riesit nemuseli.

A nikd nevies,mozno uz o dva dni sa maly zacne pytat. Nas sa odplienkoval v 2,5r.do 3-4dni.

lilimoni
19. aug 2015

Ja som tiez musela dat do skolky o rok neskor kvoli plienke. Ani na spanie nemohli mat 😒 a najlepsie bolo, ze ok oktobra sa nepocikala ani cez obedny spanok 🙄

janickacrazy
19. aug 2015

@lilimoni To fakt človeka naštve. Tu ked nie je dieťa podľa tabuľky, tak hotovo. My sme sa nedávno presťahovali na dedinu a tu ked nemá dieťa 3 roky v auguste, tak ho od septembra nezoberú, ani keby traktory padali. Takže všetky septembrové, oktobrové deti idú do školky až ako 4ročné a mamička má proste smolu, bud si nájde opatrovateľku alebo musí trčať další rok bez roboty a bez penazí doma s dieťaťom. 😠

lilimoni
19. aug 2015

@janickacrazy aj mi sme sa pred rokom prestahovali na dedinu a beru deti od 2 rokov a kludne aj prebalia 🙂 vsade inak 😠

beelinka
20. aug 2015

Dievčatá potrebovali by sme poradiť... Sme mesiac bez plienky a cikanie všetko super.. vypýta sa vyciká je mu jedno či je to záchod nočník alebo len vonku v prírode... Ale keď cíti, že mu treba kakať chytá normálne záchvaty plaču... Pchá si prsty do zadku a vrieska pri tom ako keby ho z kože drali... Mám pocit že sa toho bojí... už keď je to von tak mu vysvetlím že je to kaka a že to musí von Pri prvom sme toto vôbec nemali .. Mechcem aby z toho mal nejakú traumu... 😢 😢 😢 No neviem ....Vopred ďakujem 😀