Ročné dieťa sa inak správa u babky a inak doma

mthr
16. mar 2014

Ahojte. Mam rocneho syns ktory sa inak sprava u babky a inak doma. Doma je 100 nasobne horsi a vymysla s jedlom. Doms rano nechce mlieko ani ovocie jest a babky vypije 180 a zje aj 2 jablka. Ja to nechapem. Neviem co mam spravit aby jedol rovnako alebo aby aspon nerobil take problemy. Je to takto aj u vas? Dakujem Martina

bubelko
16. mar 2014

@mthr no zjavne si to doma moze dovolit a u babky nie 😉 treba sa opytat babky, ako to robi. alebo odsledovat 😉

jurly
16. mar 2014

nieco podobne ma moj bracho s detmi. ked pridu k dedkovi, teda k nasmu otcovi. bracho s manzelkou su podla mna na nich menej prisni a asi nie su vo vychove jednotni. dedko ma vo vsetkom jasno a je pre nich autorita. mozno je to aj tym, ze s rodicmi su viac ako s dedkom, aj ked niekedy mam pocit, ze je to naopak.
@mthr

mthr
autor
16. mar 2014

@bubelko no neviem. Babka nie je na neho prisna. Pre nu je najlepsi na svete a nikdy nie je zly. Aj ked je ako dabel. Neviem ako to mam docielit...

bubelko
16. mar 2014

@mthr babka nemusi byt prisna, staci, ze je dosledna. t.j. ked mu nieco povie, tak to aj splni. 😉

mthr
autor
16. mar 2014

@bubelko mam pocit ze aj ja som taka. Neviem fakt. To s tym ranajsim mliekom zacal vymyslat iba tak ryzden dozadu. Nechapem to. U nej ho vypije doma nie....

bubelko
16. mar 2014

@mthr nepytala si sa babky, co robi inak? alebo nebola si tam aby si to videla?
a ci si naozaj dosledna, to ti neviem potrvrdit ani vyvratit, neviem podla tohoto posudit. ale zjavne doma vie, ze ked ho nevypije dostane asi nieco ine... a u babky asi nedostane. netusim... 😕

mthr
autor
16. mar 2014

@bubelko praveze doma ani nic ine nechce. U babky ani nebolo treba nieci ine ponukat

euka210
17. mar 2014

🙂) nas tiez u babky jedol pekne a doma vymyslal 🙂

sugi81
21. apr 2014

a nerozmyslala si nad tym, ze by si u babky riesil nieco psychicke prave tym jedlom? nemyslim to zle, ale moze mat smutok za tebou, a preto to robi. moj maly ma 15 mesiacov a robi to iste. doma nic neje poridne, ale kojim stale takze pohoda. u maminy papa ovela lepsie, nechyta nervy, uplne ine spravanie.

neriesim to ale, proste deti su u rodicov vzdy ine, a hlavne zrkadlia nas rodicov. mozno si presadzujes volu aby jedol a on robi to iste 🙂 presadzuje si svoju volu voci tebe ze nechce. v podstate robite obaja to iste. u nas sa to zlepsilo ked som jedlo prestala riesit. ponuknem mu, ak papa tak faj, ked ukaze nenene tak nedavam jest. nech vidi ze mi je partnerom a nie podriadenym. ale zase ked nezje napr obed, tak nedavam chrumky ani nic doplnkove az olovrant ovocie. kolkokrat papa len rano a cez den uz len kojima potom vecer papa jedna radost.

kkati
21. apr 2014

moja dcérka sa v tomto veku správala podobne, a to pri obidvoch babkách bola oveľa poslušnejšia ako doma. Podľa mňa je to úplne normálne, že ja s manželom sme jej bližší a doma sa cítila uvoľnenejšie a tým pádom ventilovala aj negatívne emócie. K babke si jednoducho nedovolila to čo k nám a vôbec to nemusí byť povahou alebo správaním babky. No trvalo to asi do 2,5roka, teraz už nemá zábrany ani pred nimi 🙂

jul11
23. apr 2014

@mthr
@kkati suhlasim s kkati. skoro vsetky deti v mojom okoli a aj moje to robi. pri cudzich je milucka,zlatucka ak rodicom vymyselnik jeden. myslim, ze je to normalne

reni93
23. apr 2014

...a vsak to plati aj u dospelych. pozri na niektorých otcov rodin. na navstevach by ste ich na chlieb natreli a doma tyrani...no vsetci sme predsa tak trochu lepsi pred cudzími ako doma, nie?🙂

snehovavlocka
23. apr 2014

nase deti su doma neskutocni vymyselnici a pred cudzimi (kludne aj v nasom domacom prostredi) sa spravaju ako vzorne a dokonalo poslusne deti 😅 😀 a potom nam nik nechce verit, ked poviem, ze aj oni vedia byt neposlusni....
a mozno by len nezaskodilo nechat maleho chvilu hladneho, mozno u babky tolko neje pomedzi jedlo a hladny zje takmer vsetko. hm?

eeffka
23. apr 2014

@mthr je to tak vsade, ja som dokonca 7r pocuvala od svokry co sa s muzom stazujeme na dceru aka je drza.... sak hotovy anjelik
isla s nami na 1-2 dovolenky a ona ju "nespoznava" 😕 , tak reku zoznamte sa 😀 😀 😀 uz aspon drzi usta a nie je mudra svokra.

riesenie: ziadne, byva to tak, ale mozes babke nechat dieta na tyzden a ak nahodou pocuvas reci ako to nezvladas myslim ze prestanu

mthr
autor
23. apr 2014

@eeffka :D veru uz sa stalo a skoro rovno na 2 tyzdne lebo mi je zle :( snad to nebude dlhsie .... :( prve dni som iba pocuvala aky je zlaty ako sa krasne prehra cely den, ziadny problem nie je. Nakoniec prisiel telefonat na ktory som dlho cakala a sice. Joooj, Martinka moja strasne som sa zlakla, iba krici a vobec nic mu nie je povoli, ani papat nechce. .... atd atd.... asi bude chory :D ona by s nim stale iba na pohotovost utekala :P a pritom to je standardne spravanie ked uz je niekde dlhsie a nudi sa 🙂 on aby mal stale nejake nove podnety ... Baby asi mate pravdu ze to je normalne. ale je to na nervy vazne. clovek sa ide roztrhat aby bolo vsetko dobre a nacas, ale ono to tak nejde ked si postavi hlavu, nepohnem s nim. clovek pomaly pada dole hubou, ale stoji to za to ked sa na konci dna na vas ten malinky pozrie a ten najkrasi usmev na svete vycari 🙂