Ročné dieťa zatiaľ samé nechodí. Čo máme robiť?

baran1982
30. jan 2012

moj syn ma 1r a este vobec nechce sam chodit. Musim ho držat za lavu ruku. Co robit a kedy zacne chodit sam?

anjelicek26
30. jan 2012

@baran1982 - ved maly ma len rok. Deti sice zacinaju chodit okolo 1 roka, ale to je priemer - niektore zacinaju v 8 mesiacoch ine az v 18 mesiacoch. Vsetko v tomto rozpäti je normalne.

Za ruku ho nevod, nech skusa sam, aj keby to malo znamenat, ze este 1-2 mesiace bude lozit po styroch. Nic mu neutecie. Ty nemusis robit NIC, toto je milnik, ktore dieta zvladne same, z vlastnej sily a vtedy, kedy na to bude pripravene.

zuzanockamt
30. jan 2012

sam zacne chodit vtedy, ked bude na to pripraveny, nenutit a neriesit a nevodit za ruku 🙂

tea333
30. jan 2012

do roku a pol ma casu dost. ine deti v roku nechodia ani za ruku.

stanislavao
30. jan 2012

este ma cas. podla mna mu kludne dajte ruku, aby ctil istotu, ked bude pripraveny ist sam, pojde, uvidite. ziaden strach a ziadne ponahlanie sa. musi vediet a sam on citit, ze uz moze ist. nijako ho netreba nutit.

katren
30. jan 2012

to co je za nazov otazky???? ved nazov ma vystihovat to, co sa chces spytat a toto ma teda riadne daleko....ci sa mylim???
a ako kocky vravia, nestresuj, mojej sesterke zacal maly chodit az v roku a pol.. 😉

pastelka99
30. jan 2012

pozri, moja dcérka má rok aj mesiac a tiež ešte nechodí sama ale bude , to mi ver a tak isto bude aj tvoj, musíš počkať jeho mozoček sa musí vyvinúť a aj rovnováha, zosilnieť nožky, neboj príde ten čas a na druhej strane si to uži kým ho môžes sama premiestňovať 🙂

sisaha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lubina
30. jan 2012

je este cas, ved ma len rok. Moja prva zacala chodit v 13 mes. no zato druha chodila uplne sama az ked mala 20 mesiacov.Ale zato ako 11 mesc. hovorila cele vety 😀 a ukecana je dodnes, nezastavi sa. Neboj zacne chodit, ked pride jeho cas.......

viki2912
30. jan 2012

moja ma 13 mesiacov a uz 3 mesiace chodi..ale je to individualne,coskoro zacne,len to cche trochu casu...

lucka33
31. jan 2012

Aj moja chodila dlho za ruku, mala pevnú chôdzu, len nejak nevedela nabrať odvahu pustiť sa ma a ísť sama a jedného dňa ešte doobeda chodila za ruku a sem-tam sa pustila sama od jednej steny po druhú, aby sa pridržala a potom poobede sme prišli z vonku a milostivá sa mi sama pustila po chodbe, len som ju počula cupitať a odvtedy sa už nemusela nikoho a ničoho držať - mala 13 mesiacov 😉 Neboj, za chvíľku bude chodiť sám a to zo dňa na deň 😉

pimpulienka
31. jan 2012

moja odpoveď na tvoju otazku čo robiť znie: nič. On sa sam pusti, keď bude na to po fyzickej i psychickej sranke pripraveny.Takže by som to nechala na ňom, kedy sa sam rozhodne vykročiť vpred bez tvojej pomoci 😉

jaruska74
31. jan 2012

začne neboj ani sa nenazdas a pusti sa tvojej ruky. pojde to zo dna na den 🙂

klaudialip
31. jan 2012

niekedy nie je dobre davat takuto otazku.ja som sa spytala ako mam naucit moju 13 mesacnu dcerku chodit a niektore mamicky sa na mna tak spustili,ze som aj lutovala ze som sa nieco spytala.

zacne sam.nasa mala zacala 17.januara(23.januara by mala 14 tyzdnov)a teraz chodi pekne sama,niekedy si aj rucicku vypyta,pretoze je chora a nie vzdy ma energiu na chodenie.trpezlivost ved on zacne :D

sante81
31. jan 2012

dalsia čo sa drzí podla tabutiek, - neporovnávaj, a daj mu čas. to chces návod ako dieta naučit chodit?

fialkaa
31. jan 2012

ani ja som sa nevedela dockat, maly zacal chodit presne v 13. mesiacoch. dockas sa neboj, kazde dieta ma svoje tempo.

mataharyy
31. jan 2012

baran1982 nerob nic 😉 Můj první syn se rozhodl že chodit bude až sám uzná za vhodné a taky tak začal, byl mu rok a čtyři měsíce, když si stoupl a šel, do té doby ani za svět a teď chodí jedna báseň... Takže pokud nemá jiný problém (což už by ti doktorka řekla) tak v klidu, chodit začne až si sám sebou bude jistý 😉 😎

alex31
31. jan 2012

@baran1982 ... no my sme zacali chodit v 11 mesiacoch a v 12 mesiacoch sme uz behali 😀 😀 😀 ale zas sme vobec nelozili .... kazde dieta je ine a nic sa nema znasilnovat ... nakoniec to ze ma 1 rok a nechodi sam to vobec nie je katastrofa ... urcite naberie odvahu a ked sa uz na to bude citit pripraveny tak sa postavi a pojde aj sam ... ale ked pises ze uz chodi tym ze ho drzis za rucku mozno mozes skusit staru metodu ... ked sa budete chciet ist "prejst" tak skus látkovú plienku (alebo nejaku dlhsiu tensiu utierku) poskladať po dlzke tak asi na 2x a daj mu ju pod pazusky a konce plienky chyt ty do ruk ... urobis akokeby take voditko pricom dieta bude citit v plienke oporu a mozno postupne sa mu aj zapaci ze uz ma obe rucky volne a veselo s nimi moze brat vecicky zo stola 😀 😀 😀 Mne to poradila moja znama pretoze videla ze nas maly mal od malicka dost silne nozky takze u nas to bol mozno taky tyzdnovy "trening" a chodili sme samy 😀 😀 😀 ale ako som pisala treba davat pozor na to ci je uz dietatko naozaj dostatocne silne aby to zvladlo. Netreba sa ponahlat ... myslim si ze keby boli nejake ine problemy tak sa ti ani nepostavi a nie ze uz s tebou chodi. Na vsetko treba cas ... ved pockaj ked ti zacne behat este budes spominat ake super to bolo ked chcel chodit len s tebou za rucku .... potom uz budes musiet mat oci vsade 😀 Drzim palce aby ste to vsetko postupne zvladli 😀

lucka1987
31. jan 2012

nic netreba robit.... pretoze rocne deticky nie vsetky uz bezia spartakiadu 😉 pockat a nechat ho, kym bude pripravene

montinka
1. feb 2012

nas zacal az v 15 m.😀 takze neboj sa mate cas.🙂

pingu1
1. feb 2012

rocne dieta ani chodit este nema. az okolo 13 mesiaca

ziza55
1. feb 2012

moj.maly.sa.zacal.pustat.az.teraz.a.to.mal21.1....15mes,,,a,spravi.max4krocky....

exupery
1. feb 2012

Syn mojej svagrinej zacal chodit ,ked mal 15mesiacov,a nic mu neuslo 😉 Co robit?Cakat...este sa za nim nabehas,neboj!

rolak
1. feb 2012

podľa mňa do mesiaca,max. dvoch začne chodiť sám... a je to úplne normálne,že ešte sám nechodí, hlavne to nijako nerieš! naša chodila za jeden prst a sama začala ako 13 a pol mesačná..... buď rada,že máš ešte chvíľu pokoj...

zuzana17
1. feb 2012

nič nerobiť len čakať kedy sa sám pustí chodiť.

poleva
1. feb 2012

naše dvojičky v 11 mesiacoch 🙂
nič len čakať....

petraw
1. feb 2012

prvý syn začal chodiť týždeň pred prvými narodeninami a druhý v 13. mes., neboj on sa pustí len sa ešte asi bojí, je opatrný 😉 je úplne normálne, že niektoré deti začnú chodiť až okolo 1,5 roku 🙂 nechaj mu čas s tým nespravíš nič

salma22
1. feb 2012

@baran1982 moja zacala chodit ked mala rok aj nejake drobne neboj nic este sa ti nabeha 😀 este sa na to neciti aby zacal chodit sam citit sa istejsie ked ho drzis.... mozes sa opytat na to aj pediatricky aby si mala istotu drzim palceky

danilienka
1. feb 2012

nasa zacala v 13 mes. a to som jej trosku pomohla...dala som na gauc nieco co strasne chela postavila ju par cm dalej a isla kusok a potom som ju zase par cm posunula dalej a isla kusok a takto som ju posuvala az kym nebola od gauča 1,5 metra a isla pekne sama a aj ona bola vytesena...
...a ak mozem poradit nepomahaj pri chodeni,/ nechodit s nim za ruky/ potom si na to zvykne a len oddialis samostatne chodenie....a urcite nedavat do pavuka...
...inac je to strasne individulne, niektore chodia uz 8 mesacne niekt. 15 mes...vsetko che cas....

katka1981
1. feb 2012

😀 😀 😀 chodi ti za ruku, ved uz to je obrovsky vykon. To si len ludia myslia, ze ked ma dieta rok, uz musi vediet same chodit, ked ma 2, musi vediet pekne rozpravat, atd.atd. Deti zacinaju same chodit od 8 do 18 mesiacov (myslim deti z mojho okolia), kazde je ine. Ak nechce chodit sam, lebo sa boji, nema este istotu, tak sam chodit nebude. Nijak to neurychlis, vobec sa nadtym netrap 🙂 Mna len trapili otazky a uz chodi sama? Neskor a uz rozprava? A uz ma vsetky zuby? A potom pride, uz ma frajera? Kedy sa bude vydavat? A dieta neplanuju? 🙂 Neboj, zacne chodit sam, ked pride ten spravny cas. Nasa zacala chodit sama ko 14 mesacna.

lucia20
1. feb 2012

vies co mas robit? ja ti to poviem uplne presne NIC!!!! odloz knizky, tabulky a vsekto co ti blbne hlavu a trapi ta. pockaj az na to bude sam pripraveny a bude chciet. moja prva dcera chodila v 8.mesiacoch sama a stabilne. druha a tretia az skoro oko 15-16mesiacov. a obe uz lietaju. kiez by teraz aspon na minutu sadli a sedeli. 😀 😀 😀 😀