Ročné dieťatko nechodí. Môžme skúsiť používať chodítko?

mia885
29. sep 2014

Ahojte, potrebujem poradit, moje rocne dietatko este nechodi, vela lozi po 4, je strasne rychle, taktiez popri posteli, alebo dookola ohradky chodi ked sa moze drzat. Taka otazka, ak by som kupila choditko, nevadilo by to ze sa zacne pouzivat takto neskoro? Mozno by to pomohlo, dakujem pekne za nazory a pekny vecer 🙂

lauricka
5. okt 2014

@katarinamarkova zijete v omyle, nuz ale, kazdy musime mat vlastny rozum. Nedbajuc na nejake vyskumy, je to logicke, ze ked dieta nie je vo svojej prirodzenej polohe pri chodzi (ako clovek), nema tazisko tam, kde ma mat, nema zatazene casti tela tak, ako ma mat a nekladie nohy tak, ako sa pri normalnej chodzi kladu...hm, tak ako to moze byt OK? Ono ma samo vyvijat snahu chodit. Choditko je jednoducho hlupost aj bez akychkolvek vyskumov a prieskumov. Mam dvojcata a nikdy choditko u nas nebolo, ked ich tam nemusim odkladat ja, nemusia ani mamicky s jednym dietatom. Ale chapem, ze je to neskonale pohodlne. http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

valy
6. okt 2014

@mia885 ked chodi popri nabytku, tak nepotrebuje podla mna ziadne vysetrenie, o chvilu zacne chodit aj same. ved ked chodi popri nabytku, to znamena, ze sa vie udrzat na nohách, aj hybat nimi. co by mu asi tak mohlo byt?

mylittleone
6. okt 2014

Choditko nie, nasa ma skoro 16 mes. A az teraz zacina sama chodit bez pomoci...netreba to urychlovat

meggy004
20. okt 2014

môj má 13mes a tiež chodí len popri nábytku, ke´d sa začne blázniť, tak prejde medzi mnou a mužom kľudne...ale sám ani bohové nie :D nechaj tak...príde čas a bude behať ako srna. žiadny stres 😉 a kašli na chodítko 🙂