Skoro trojročný chlapec sa začal pokakávať

totalneznicena
14. nov 2014

Syn má 2 roky a 9 mesiacov,
dlhooo predlhooo je odplienkovaný,všetko ok, vie, že keď mu treba cikať, má mi len oznámiť, že ide cikať (detto v noci,aj keď vôbec nechodí).

A náš problém: už asi týždeň sa ráno budí o 4-5tej, čaká kým mužovi zazvoní budík o 6:00 (veľmi tiché a posledné dni len vibrovanie má zapnuté) a začne plakať za tatíkom. Reve a reve. Skúšali sme všetko! Nič nepomohlo. Znova už nezaspí. Nie je tatík doma, chlapčisko spí do 8mej jak drevo.
Pokaká sa vždy medzi 6tou a 8mou, nakoľko ležíme v posteli (buď našej alebo on vo svojej (občas nechce ísť ku mne)) a je ticho ako voš pod chrastou. Nič. Na 120% nespí, ani len nezadrieme, vždy predtým sa zobudil na to, že mu treba kakať no tento posledný týždeň je takýto.

Skúšali sme po dobrom, hovorili sme, dohovárali.. Skúšali sme po zlom,dostal na riť.. Nič...Bezvýsledne..

Čo robiť? Muž sa ma dnes pýtal, či nemôže mať niečo so zvieračom ale mne to tak nepríde nakoľko predvčerom vydržal z ihriska až domov (asi 500m pešo) a pustil až doma...

Ja už som totálne unavená, dennodenné vymieňanie posteľnej bielizni, pyžám, ponožiek, slipov.. A to som ho už chcela dať do škôlky od Nového roka :(

Prosííím raďte!

ĎAKUJEM

yanni
14. nov 2014

@totalneznicena s tym kakanim neviem, mozno ma nejaky ci uz psychicky alebo zdravotny problem, alebo je to jednoducho len take obdobie.
Ale co sa tyka toho budenia: tvoj syn na nastavil na muzov rezim. Treba dieta prestahovat do vlastnej izby. Tam ho nic nebude rusit. On vnima aj to vibrovanie, nemusi ani zvonit. Na samostatne spanie je uz dost velky, takze skuste. Uvidis co to urobi. Mozno s tymto nepokojnym spankom je spojene aj to pokakavanie.

totalneznicena
autor
14. nov 2014

@yanni No tu je len ten jediný problém, bývame v 2 izbáku (obývačka spojená s kuchyňou a sedačka je hrozná na spanie).. až v lete sa sťahujeme do domu :(

maria1989
14. nov 2014

@totalneznicena dať trojročnému po zadku preto, že sa pokakáva, a VY s tým neviete nič urobiť??? skúste ho naozaj niekam dať do tej druhej izby, alebo sa spýtajte psychológa..

sue
14. nov 2014

@totalneznicena bud urobte kutik v obyvacke vam,alebo synovi. Detska postel (aj napr.ta 170x60 z ikea) je dost mala... Ale neviem ci tam nebude iny problem,ked pises,ze odmieta ist k tebe a cusi dve hodinY sam a tak :/

millia
14. nov 2014

@totalneznicena je velmi zvlastne,ze vstane medzi 4-5 hod a 1-2 hodiny dokaze bez pohnutia lezat v posteli..On sa musi bat vstat....Vynadala ste mu niekedy,ze vas rusi?Alebo-neplasili ste ho niecim?Pravdepodobne sa mu to v hlavicke nejako poplietlo a boji sa ist aj kakat,asi sa to snazi zadrzat,ale nakoniec sa pokaka a boji sa priznat...vie,co bude nasledovat....Verim,ze je to vycerpavajuce,ale nekric na neho-ked vidis,ze o 4-5 hod je uz hore,chod s nim na wc a daj ho vykakat,povzbud ho,ze to je v poriadku,nevadi,ze kaka tak skoro rano..

loxa
14. nov 2014

nie to nebude porucha zvieraca..tomu by predchadzalo mnoho komplikacii..skor psychika..urcite si to velmi dobre uvedomuje a urcite vie preco to robi..alebo este uplne mala pravdepodobnost..ale nemal v poslednej dobe hnacky?? vtedy sa deti vzyknu docasne pokakavat..ale to asi nieje vas pripad..ostava asi len pockat kym to odoznie a sledovat co ho mohlo motivovat k tomu aby na seba takto upozornoval..inak podla psychosexulneho vyvinu podla freuda😀 ano ja viem nikto ho nema rad, je zadrziavane stolice hlavny nastroj vydierania malych deti..ked chcu rodicov potesit chodia na WC ale ako nahle sa im nieco velmi nepaci , zacnu neposluchat vo forme pokakavania sa, alebo horsi pripad..zadrziavania..bud rada ze sa aspon vyprazdni, su deti ktore drzia do odpadnutia..vela zdaru s riesenim , ale urcite sa neboj , on si to uvedomi ze tadialto cesta nevedie

totalneznicena
autor
14. nov 2014

@maria1989
@sue
@millia
@loxa
po riti dostal preto, lebo keď som k nemu prišla, tak sa smial: "maminka, haha zase som kakal do gatí", vysmiaty ako lečo a celý deň mi to hovorí s úsmevom na tvári! manžel hovorí, že sa mi vysmieva a vidí, že sa mi to nepáči a vytáča ma to, tak to robí..
ku mne do postele ide ale chce sa hrať a už nechce spať.. pchá mi prsty do oka, do nosa, do úst.. oči má zavreté a na otázku prečo nespí mi odpovedá: veď spím.. a to isté robí aj manželovi, keď je doma..

totalneznicena
autor
14. nov 2014

@millia keď tak skoro vstával tak som mu buď ja alebo manžel tichým tónom a hlasom /veď je predsa noc/ povedali, nech spinká.. všetky otázky sme mu dali - cikať, kakať, či sa bojí, či chce ísť k nám atď.. na všetko bola odpoveď NIE.. keď mu dohovárame je to ráno, keď vstane, príp. večer keď ide spať.. že nech ide na záchod keď mu treba atď.. nikdy nie v noci.. a nikdy sme na neho echt nekričali, skôr iba dohovárali s výstražným tónom v hlase..

kakaovyrez
14. nov 2014

U nas sme taketo "vykyvy" vzdy riesili tak, ze sme si to jednoducho nevsimali. Pokaka sa, poumyvat, upratat, neriesit, nekomentovat. Zjavne sa jedna o malého "teroristu", ktory skusa vsetko mozne, len aby bol stredobodom pozornosti. Urcite to psychicky problem nebude, ked sa na tom este smeje. Iba provokuje, nevsimajte si ho, urcite ho to prejde. A hlavne mu nenadavajte a nebite ho za to, potom by z toho mohol byt ozaj psychicky problem, casto to vedie k zadrziavaniu. Nevsimajte si ho!

loxa
14. nov 2014

@totalneznicena zlate decko 😀

maria1989
14. nov 2014

@totalneznicena a inak - nevyznám sa v tom - ale nemohli by ste mu dávať na noc plienky, keď trucuje? či mu to poškodí? aby si nemusela stále všetko prať...

loxa
14. nov 2014

@kakaovyrez ja som inak nemyslela ze je to psychicky problem , skor ze je to psychicka zalezitost..ze nema poruchu alebo tak , inak uplne suhlasim s tym nevsimanim..ved on ked uvidi ze ta tym nedostane do vyvrtky , ryxhlo prestane
@totalneznicena

totalneznicena
autor
14. nov 2014

@kakaovyrez už som počula kadečo, najmä o tom zadržiavaní ale toto? že naschvál sa pokakať? není mu to nepríjemné panebože? och... :(
v inom smere má teraz obdobia "teroristu" - on povie kto bude čo robiť, kam sa postaví, kam si sadne a pod. takže by to mohlo s tým súvisieť? ani len vo sne ma to nenapadlo..

loxa
14. nov 2014

@totalneznicena prave, ze to je uplne normalne..to len tebe sa zda ze pokakat sa je hnus..deti sa v tom vyzivaju 😀

totalneznicena
autor
14. nov 2014

@maria1989 plienky nemá od 15 mesiacov.. asi by sme sa vrátili o krok späť, tak mi povedala mamina a svokra..
vyskúšame teda to nevšímanie si..dúfam pomôže..

totalneznicena
autor
14. nov 2014

@loxa :D och... fuj... ešte sa ma zvykne opýtať: "maminká smrdí Tebe hovienko?" ako keby jemu nie :D

kakaovyrez
14. nov 2014

To rozkazovanie, kto bude co robit, pozname tiez ☹ Je to na nervy a lahko sa pisu rady, tazsie je aplikovat to. Asi to casom prejde a budeme na to iba spominat. Ale naozaj, co sa tyka cikania, kakania, tiez sme mali kadejake obdobia (mame uz 2 deti a skusali to obidvaja), nevsimanie fungovalo perfektne. A navyse si treba uvedomit, ze su este mali a v hlave maju ine veci ako vyprazdnovanie 🙂 Niekedy jednoducho nie je cas a netreba to riesit 🙂 Drzim palce!

babulina
14. nov 2014

my sme mali tabulku na chladnicke - za pokakane pyzamko mraciky, za dobru noc slniecko, po 10 slnieckach za sebou sme slubili nejaky vylet, inak sme sedeli doma ved s pokakanym chlapcom nemozno nikam ist ludia by sa nam smiali ze smrdi, celkom to zabralo, okrem takehoto hodnotenia sme to nikdy nijako nekomentovali, drzim paste nech to mate cim skorej za sebou, treba to brat ako docasnu vyvinovu fazu ktora urcite prejde 🙂

totalneznicena
autor
14. nov 2014

@kakaovyrez och, nie v zlom ale ďakujem, že v tom nie som sama..
v okolí mám milión mamičiek!!! ktorých deti sú ukážkové a akonáhle som spomenula čo malý robí, tak len čumia ako puky, že čo to mám za decko nevychované.. no od ich manželov (zvykneme sa stretávať, dačo to popiť po večeroch) sme sa podozvedali, že tie deti nie sú ukážkové :D

totalneznicena
autor
14. nov 2014

@babulina WOW! dobrý nápad!!! 🙂 vyskúšame ak nepomôže ignorácia...

millia
14. nov 2014

@totalneznicena ahaa,ja som si myslela,ze v posteli len lezi a boji sa...Tak nie,citam,ze je to ina situacia.Aj tak by som ho ale zobrala na wc a zaviedla aj ten system s plusovymi a minusovymi bodmi,ked nazbiera urcity pocet dobrych bodov-tak by nasledovala naozaj vytuzena odmena.To by mohla byt lakava predstava a dobra motivacia.Drzim palce 🙂

kakaovyrez
14. nov 2014

Ja mam tiez casto pocit, ze vsetky deti naokolo su dokonale a nase su nevychovane 🙂 Niekedy mi to uz je jedno, niekedy ma to trapi a casto nad tym rozmyslam. Hlavne ma vie nahnevat, ked mi niekto hovori, ze niektore veci detom clovek dovolit nemoze a treba to z nich "vytlct" a podobne. No ale co clovek vytlcie z 3 a 2-rocneho dietata? Ale niekedy ma vedia potesit ludia, mimochodom vacsinou dochodci, ktori tvrdia, ze "dieta musi byt zive a mam byt rada" 🙂 Tak som 🙂 Obcas 😝 Asi je ozaj pravda, ze su to len take vyvojove fazy a vsetko prejde. Ved nepoznam dospelaka, ktory by sedel na stole, prplal sa v jedle rukami, cely den poskakoval sem a tam a ked uz mam byt k teme - pokakaval sa do gati 🙂)))

tigri
14. nov 2014

@totalneznicena Skusa vase hranice 😉 Mate na zachode kachlicky? Ak ano, kup nejake s jeho oblubenym motivom (Cars, Mickey mouse, Finley...) a za kazde vykakanie do zachoda mu dovol jednu nalepit na stenu, bude mat z toho velku radost...my sme mali jedneho casu oblepenu riadne velku plochu a vynikajuco to fungovalo pri uceni na zachod...myslim ze aj u vas by to mohlo zabrat 🙂

tigri
14. nov 2014

@totalneznicena Este jedna vec...pri takychto malych detoch funguje iba okamzita odmena, zbieranie smajlikov a nasledna odmena az po urcitej dobe mava efekt az pri vacsich detoch cca od 5tich rokov

zuzka38
14. nov 2014

@totalneznicena suhlas s kakaovyrez.. Uprimne bud rada, ze to riesis len tyzden ja som to riesila dobry rok 😀 mozem do ip viac ak xces..
Moja rada nekricat, nedohovarat, on vie co robi ak bol odplienkovany s kludom anglicana umyt, prezliect...
Do skolkz ho kludne daj, tam ro robit nebude 😉