Vzdor a separačná úzkosť 13 mesačnej verzus zúbky

emmmka
27. jan 2013

Ahojte maminy, moja mala ma 13 mesiacov a zacala byt na mna velmi naviazana, este pred tyzdnom nebol problem aby ju uspal ci okupal priatel. To uz dnes nehrozi, nemozem odist ani na WC, hned spustii rev..a zacala sa aj velmi jedovat, hlavne pred spanim.ale tak isto aj ked jej nechcem nieco dovolit. Dnes mi dokonca prvy krat spravila aj scenu v kociku nie a nie ju utisit chcela ist ku mne na ruky... moze to byt aj zubkami? idu jej ocne.. citala som aj o vzdore a separacnej uzkosti.neni to skoro? ako mam postupovat ked chyti ten zachvat placu, vykruca sa, vala po zemi az kym ju nezoberiem na ruky, ale aj to sa musim s nou postavit.tak dajte radu ako to riesite Vy ak mate podobny problem.

jojomama
27. jan 2013

@emmmka Ahojcek ja aj moja sestra mame to iste a zacalo to zhruba v tom istom veku ako u vas. Len maminka a este zvlast u sestry, tym ze ona koji, tak mala si ju non stop vynucuje. Nechce ocka, len mamu a robi strasne sceny aj na verejnosti. Doslova sa v tescu hodi o zem a kope nozickami, ked jej nieco nedovolis. Sestrina mala, mala prave dva roky. Moj Jozko je 14 mesacny a veselo uz tiez zacina s vynucovani a vzdorom. Ja mam stastie hoci nezijem s jeho otcom, ale moj otec (dedo mojho Jozka) je neustale s nim a da sa presvedcit, hoci je to cim dalej tazsie, ked som pri nom neni.
Myslim, ze sa nemusis moc trapit, to je uz vyvojove stadium tvojej malinkej, iba ak si si vsimla, ze ja neviem po nejakej udalosti sa zmenila ?? Ale skvor si myslim, ze sa o teba nechce s nikym delit a len trpezlivost. Detickam v tomto veku to este nevysvetlis 🙂

emmmka
autor
27. jan 2013

No mne sa zda ze to jed od minuleho piatku, mali sme damsku jazdu a bola prvy krat s priatelom cez noc... moc mu nespala.. no budeme to musiet zvladnut 🙂 dufam ze tocoskoro prejde.. dakujem za prispevok

janinka444
27. jan 2013

Chcela by som zdieľať svoju skúsenosť, mám 4 deti a so všetkými som prežívala a ešte aj prežívam to isté, čo popisuješ. Dieťa do 3 rokov je veľmi späté s matkou, či je kojené alebo nekojené..chcú byť v našej blízkosti a my, mamičky by sme im to mali dopriať, dať im ten pocit bezpečia a lásky..a celkove pristupovať k nim trpezlivo a pokojne...Želám veľa síl. 🙂

jojomama
27. jan 2013

Vzdycky je lepsie v tomto veku deticky odputat, aby prestali, ked sa jeduju niecim inym ako vysvetlovat, lebo oni to este nechapu. Citala som si, ze ak mamicka musi odist od dietatka, tak nech ju nevidi v tom momente, ale nech je radsej niecim inym zaujate. Na druhej strane ona je naucena le na vas a ta prva skusenost, ze ste tam neboli ju asi vyplasila.
Skvor by som vam navrhla aby postupne pri vasich hrach a aktivitach bol viac aj priatel, tak si na neho zvykne a sem tam ste ich nenapadne nechali len dvoch, hlavne by si voci nemu vybudovala pocit dvovery. Drzim palceky 🙂

jojomama
27. jan 2013

Inak najnovsie sa moj jozko naucil ma chytit za prst a vsade ma taha. Ked mu poviem idem na WC tak hned uteka za mnou a musim ho zobrat a on mi este asistuje s toaletnym papierom....co uz 😉

janinka444
27. jan 2013

@jojomama My to doma tiež takto praktizujeme, zaujmeme niečím deti, a tak sa nenápadne vytratím, keď niekam potrebujem ísť.... 🙂

jojomama
27. jan 2013

@janinka444 Presne aj ja sa vzdy snazim odist z izby nenapadne... 🙂

janinka444
27. jan 2013

@janinka444 To aj moje deti sú pri mne aj na wc, aj v sprche...všade... 🙂

janinka444
27. jan 2013

@emmmka ..ešte k tomu trucovaniu...ja som teraz na materskej s dvojčatami, majú 2,5 roka a tie mi robia bežne to, že v zlosti sa mi váľajú po zemi, a to nielen doma, ale aj hocikde...najprv sa snažím buď ich niečím zaujať.., niekedy sa ukľudnia čajíkom...keď už nič nezaberá, tak sa robím, že si to nevšímam, a práve to zaberie.....je to také rôzne..vždy zaberie niečo iné..ale ja mám taký citlivý prístup, že keď tá zlosť to dieťatko prejde, tak potom si to dieťa pomojkám, aby cítilo, že som mu prepáčila a že sa máme radi.... 🙂

mandarinka34
27. jan 2013

tak mi toto prezivame uz teraz a to mame onedlho 9mesiacov.ked mu nieco nedovolim to hned zacne mrncat alebo sa postavi chyti sa stola napne sa jak struna az sa trasie od hnevu alebo si lahne na brusko a zacne kopat nohami a buchat si ustocka o zem potom place ze ho to boli. vecerne kupanie este zvlada s tatikom ,ale vecerne zaspavanie to musim byt ja lebo s priatelom by nezaspal vypil by mlieko a sup druhy dych.vie do koho co si moze dovolit. je tak maly ale tak rozumny.zatial ale nema problem zostat s druhymi ludmi.musi mat okolo seba vela ludii.ked snim ideme niekam na navstevu to je kludny jak baranok.to mi az znami neveria akeho certika mame doma ked im poviem co dokazuje.

romantika
27. jan 2013

u nas to bylo ve veku jak se obvykle udava 8,9 mesic, ale byla velice mazliva uz od narozeni, takze se mnou i spavala v posteli a uplne od narozeni snad nebyla minuta kdy bych ji nemela na sobe. Da se rict, ze jsem se od ni nehla, ale asi to bylo k necemu dobre. Ziskala jistotu a pro zmenu se celkem brzy zacala osamostatnovat - 16/18mesic. Samozrejmne, ze si maminku hlida, ale nevyvadi, veri ze ma ve mne oporu a je proto prubojnejsi. Kamaradka ma kupodivu to co ty a taky ji to zaclo az po roce. Ale ma druhe takze uz na ni nebylo tolik casu. Ale kazde dite si to musi vybrat drive ci pozdeji. Dulezite je dat diteti jistotu, cim vic, tim driv ji to prejde.
Pokud ji budes odmitat muze to spatne pochopit a v budoucnu mit velky problem v kolektivu apod..
Drzim palce, vydrz, ono se ti to vrati. Hodne brzo uz bude chtit deti a na mazleni uz nebude tolik casu.

lienkan
28. jan 2013

@emmmka Mame niečo podobne ...ale sceny zatial az take nerobí. Snazim sa muza čo najviac zapajat , a ked som s nou sama a je v klude,tak ju na ruky beriem čo najmenej...
Dokonca som rada ked aj svokra príde, nechcem aby sa namna tak strasne moc naviazala ... no tomuto sa zrejme nevyhne ziadna mamina 🙂

tadlen
28. jan 2013

ahoj , právě jsem vložila obdobný dotaz, trochu mě uklidnuje, že v tom nejsme sami, taktéž máme 13 měsíců a bojujeme se stejným problémem. Tak doufám, že převedení na jinou zajímavost nebo "ignorace" jeho vzteku nám to pomůže rychle překonat. 😉

emmmka
autor
28. jan 2013

tak ako citam chce to len pevne nervy a cas.. ja sa len bojim ze som robila nieco zle.. zakazdym ked chyti zachvat trha mi srdce :( ... pred tym nebol problem priatel ju brava na prechadzky aj 3 krat za den, hrame sa spolu vsetko ... no a to ako pisete, ze odist ked bude niecim zaujate? to sme skusali ale po chvili si spomenie ze ahaa kde je mamina... dokoncamaeste aj vidi cez okno ze som len vonku, neprestane plakat az kym nepridem a nezoberiem ju na ruky... ono je to super ked sa ku mne prituli uzasny pocit, ale niekedy mam toho uz dost hlavne ked musim nieco robit... takze Vam vsetkym zelam nech to tie nase ratolesti coskoro prejde a my to prezijeme v zdravy 😀

nasanatalka
28. jan 2013

Ahoj, ja mam 14 mesacnu dcerku a tiez prezivame "mamickovske" obdobie presne ako si popisala 🙂 ked je aj manzel doma a snazi sa ju zabavit aby som ja mohla v klude upratat alebo navarit, chvilku sa pohra a potom ho chyti za ruku a hlada ma pricom ked ma uvidi krici mama mama a je cela stastna ze ma vidi 😉 skratka to musime vyckat, drzim palce

romantika
28. jan 2013

@emmmka
neboj a nezapomen ji to vysvetlovat. to chvili potrva, my ji to vysvetlovali predevsim kdyz jsme nikam nesly, pak kdyz jsem tajne odesla tak ji to tata zopakoval a bylo. jeste pomohly pohadky. a kdyz jsem se vratila tak jsem zase vysvetlovala, ze mne bolel treba zoubek a musela jsem k doktorovi a tak, i jsme praktikovali male darecky, blbustky, proste aby vedela ze si na ni myslela. oni breci jako vystrahu, ale zas tak strasne to neni, jen ti dava najevo, ze se ji to nelibi. Neboj za chvili se to zlomi. Ikdyz odchazis tajne nezapomen bud pravidelne vysvetlovat ze maminka musi nekam a tak a davat ji jistotu. Vidis sama ze dite je chytre a kdyz se mu neco nelibi hned breci aby ti to vysvetlilo. Jestli pochybujes jeslti to delas dobre tak sers super mama, protoze ti na tom zalezi.

katy123
3. feb 2013

Ahoj holky, ja pres den nemam absolutne problem. Kubko ma 13. mesicu a ja chodim na pul uvazku do prace.... A to uz 5 mesicu. Problem mam pri uspavani. Jeste pred tydnem jsem zazpivala ukolebavku a ulozila do postylky a odesla z pokoje. Ted se rozhodl, ze bude spat pouze v naruci a v postylce bude rvat a rvat. Je schopny jecet treba i hodinu a to jsem v mistnosti s nim. Jeci tak, ze mi uz i blinkal. Nevim kudy kam..........pmoooooc!

ivka_marek
4. feb 2013

@katy123 tak odpoved na tvoj problem so synčekom by som potrebovala aj ja...dcerka bola naucena na napapat sa, precitat rozpravku, dat do postielku, zaspievat uspavanku, zhasnut svetlo a dovi dopo...a asi ked mala 9 mesiacov sa to pokazilo...odvtedy zaspava iba pri kojeni, niekedy sa otoci a zaspi sama, ale musim pri nej byt..no a vzdor, krik, plac, vyskanie mame tu uz aj my...a aby som nezabudla, dcerka ma 13 a pol mesiaca...@emmmka

katy123
5. feb 2013

@ivka_marek tak ono to asi bude problemem vice maminek. Vcera jsem Kubikovi zazpivala a ulozila ho do postylky. Ze zacatku to opet vypadalo, ze bude ohen na strese, ale nakonec se uklidnil. Musela jsem ovsem zustat v loznici - oblekla jsem se do pyzama - to mi jeste pobrekaval - a pak jsem mu rekla dobrou noc a taky jsem zalehla do postele. Chvilku na me koukal, ale pak si lehnul. Kazdopadne po chvilkach sondoval jestli tam jsem , zaknucel a sednul si, tak jsem mu rekla aby si hajnul, ze je mama taky v postylce. Toto zopakoval 3x,4x a do 20min byl tuhej...
Snad se za par dni uklidni a vratime se do starych koleji...no kazdy den by se mi nechtelo travit 45min uspavanim... 🙂

ivka_marek
6. feb 2013

@katy123 tak my uz zase sme dali dole bocniku z postielky, lebo postielka bola len na okrasu, tlacili sme sa tam traja (mame postel sirky 140) takze ked ju uspavam, tak cezomna prelieza...mozno to vyriesi to, ze ju prestahujeme do svojej izbicky..ale to bude az na jar,lebo musime vymalovat, kupit koberec a kupit postel pre nu.

euka210
6. feb 2013

no nam separacka zacala v 10m a este neskoncila 🙂 Je to normalne...aj moj za mnou chodil ako psik, aj na wc, proste vsade a ked som nebodaj sla prec tak spustil rev. Tiez musel prestat uspavat mm a zacala som znovu ja. Ale prilezitostne vie aj on uspat, uz vie a rozumie, ze sa vratim, tak v tomto je uz lepsie. Podla mna jej nechaj cas, potrebuje citit maminu istotu a blizkost...a najme ked jej idu este aj zuby. My sme mali problemy so spanim az pri stolickach a ocnych, ze nespal. Urci si aj Ty hranice, kedy jej ustupis a kedy nie. Kedy moze na ruky a kedy nie a dodrziavat to. Na typicky vzdor je to podla mna este skoro, ale ze prejavuje svoju volu je normalne. Aj nas spustal cirkus ked som varila, lebo chcel ist na ruky a vidiet co robim. Treba najst kompromis.

bambibam
6. feb 2013

Aj ja mám dvoch štuplíkov ,a obaja sú na mne ako na opičke,až mi to niekedy poriadne lezie na nervy,ale verím ,že je to len do času....,dcéra dokonca skúša kričať,dupať,....proste vyžaduje si pozornosť ,napodobňuje to čo robí mladší ,obaja lozia všade za mnou wc, kúpelka, asi je to normálne ,sú to obdobia skúšania a myslím si ,že sa to do cca 3 rokov úplne vytratí.

milluska
27. mar 2013

Ahojte, s usmevom citam vase prispevky, bo akoby som ich pisala ja 🙂
U nas to zacalo v 8.m a opakuje sa to s urcitymi pauzami stale dokola 😖
A veru tiez ma trapi, kde som urobila chybu, od nasich babiek pocuvam, ze nieco nie je ok vo vychove, vraj my sme taki neboli atd..
Tak aj ked ma to netesi, som kludnejsia, ze to je bezne..
Ja len dufam, ze to dlho nepotrva, bo je to velmi narocne, ked mala je stale len na mne zavesena..

mily7
3. jún 2013

@katy123 ahoj, uz je jun, ale chcem sa spytat ako a ci sa tu u vas ukludnilo s tou separackou hlavne to vecerne zaspavanie. U nas hrôza. Mam pocit, ze mu aj zubky idu, ma teplotky a stale pije mliecko, riedku stolicu a neskutocne na mne nalepeny. Tatinko ktoreho lubi a hravali sa spolu a vsetko nech sa ani nepriblizi, aby ho zobral na ruky. A po taaazkom dni, ked som musela byt stale s nim akoze telo na telo, sediet, hrat sa, ziadne, ze odidem za stol sa najest sama prisiel vecer ulozenie a nedaj pane ulozit ho do postielky. nikdy nebol tip top zaspavac, ale zaspal prituleny, alebo sa len ukludnil na rukach a ulozila som, pohladila a zaspinkal uz aj v postielke. po dlhej dobe co sme nosili na rukach sme sa prepracovali k tomuto a on ma teraz nechce pustit!!! viete ake je to tazke, ked po tak dlhej dobe som bola taka stastna, ze aspon takto uz je super a on ma teraz zas nechce pustit a len place a vystraja pri zaspavani. prejde to? mam ho nechat tak, alebo radsej nie? pri tom zaspavani? kde je ta hranica, aby sme neublizili tomu chrobakovi a zaroven stanovili hranicu? dakujem.

katy123
4. jún 2013

@mily7 tak nas plac, rev a ten cirkus kolem ve finale netrval moc dlouho, z prvu jsem zustavala v pokoji s nim, pak jsem stavala mezi dverima a obcas na nej promluvila a pak za dverima a zase obcas neco rekla a pak jsem po spickach zmizela 🙂 bez scen to nebylo ale vyslo to a za tyden byl klid!

mamuliak
4. jún 2013

Ahoj maminky 🙂 ....mam tretie dieťa,po dvoch chlapcoch(16,14),mame nadhernu dcerku,je sikovná,učenlivá,pokludná....ale mame novu mániu...uz tyzden zaspava i izbe sama,co je skvele..išlo to bez problemov a kriku,proste pri rozpravke vzdy zaspi....ale uz druhy tyzden,,nad ranom,tak medzi tretou-štvrtou rano,vzdy musim s nou odist do obyvacky a spime tam do rana....dozaduje sa toho...a nema vyznam vysvetlovat ani sa hnevat,,jednoducho musim..zabudla som napisat..bude mat o mesiac 2 roky.....tak myslim,ze je to nejaky vzdor,,a dufam ze je to len načas..... 😖 ...máte niekto podobnu skusenosť?

chanelqa
4. jún 2013

No ako vidim mamicky, tak vsetky mame skoro ten isty problem.. 🙂 ja mam 17mesacnu dcerku a robi tiez to iste..ale chvala bohu sa nehadze o zem len si sadne..🙂 ale varim.,pratam, a podobne veci s nou na rukach niekedy..ja si myslim ze je to zubkami...boli ich to je to neprijemne a v nas vidia ochranu pretoze sme s nimi od narodenia a nosili sme ich predsa neaky cas tak je samozrejme ze su nalepene na nas a nie na ockoch..🙂n na nasu plati ked jej pustim klip neakej skladby v telke alebo reklamy.. 🙂)) alebo jej dam varechu a misku a vari..🙂) tak vela trpezlivosti ono ich to prejde..🙂)