Čakám druhé dieťa a bojím sa, že deti nebudem ľúbiť rovnako

janeviemus
15. jún 2015

Ahojte. ja mam asi nejaku depresiu alebo co .. nedavno som sa dozvedela ze som znovu tehotna. toto tehotenstvo vobec nebolo planovane a otehotnela som aj napriek tomu ze sme s mm pouzivali ochranu .. no napriek tomu sa na druhe babatko tesime.. i ked ja mam dost obavy .... doma mam skoro 8 mesacnu dcerku a za necele 8 mes porodim dalsie dieta .. ja mam z toho neskutocne obavy. skor z toho ako budem vediet lubit dve deti naraz ? maminky ktore mate dve a viac deti .. ako to robite ? ja sa bojim ze kvoli novorodencovi budem musiet prvorodenu ''odsunut'' na druhu kolaj lebo novorodenec si vyzaduje vela pozornosti. ja nechcem aby sa citila odsunuta :( mala bude mat rok aj nieco a uz bude musiet do druhej izby uz len to mi trha srce lebo do teraz somnou spala v izbe vo svojej postielke alebo s nami na posteli. nebude za ''vystahovanie'' do izby vinit surodenca ??? a nebude k nemu potom zla ? priznam ze o sebe dost pochybujem. prva dcerka bude vo veku kedy ma bude stale potrebovat a ja uz nebudem mat tolko casu sa jej venovat.. mozno prave kvoli tomu ju zle vychovam? alebo niekde spravim chybu. je to naozaj take tazke vychovat dve male deti naraz ?? kazdy ma strasi ze je to tazke a nie kazdemu to vyjde a podobne ... ja som mlada matka budem mat 23 a to prve mi da nekedy dost zabrat.. mm mi moc nepomaha lebo vela pracuje aby nas uzivil a aby sme sa mali dobre ... najde sa tu nejaka mamina ktora ma za sebou skoro deti a poradila - mozno nejak utesila tym ako to zvlada ? Dakujem pekne.

natalym
15. jún 2015

Spávajte spolu všetci traja. My sme tak spávali hádam rok. Väčšia sa nechcela odsťahovať.

lauricka
15. jún 2015

a preco ju chces odsunut? Ved si vyrobte letisko a spite vsetci spolu. Alebo ona v postielke prirazenej jednou stranou k Tvojej posteli a babo s Tebou...alebo babo v postielke vedla teba a ona s tebou...nejako by som to vymyslela. Budes to mat tazke, ale ak si najdes postupne system, tak to nejako zvladnes. Urcite si zozen pripadnu vypomoc, starych rodicov, kamaratku...kedze manzel nepomaha, bodol by aspon niekto iny. Ak Ti mala cez den este spava...co predpokladam, ze bude aspon raz denne, tak vtedy by som si lahla aj s babom a spali by sme vsetci, aby si nabrala sil. Zohnala by som si nejaky ergo nosic alebo satku a minimalne jedneho nosila, teda asi to babo a druhy v kociku, pripadne dvojkocik. Krmila by som ich potom postupne naraz ako dvojcata a nastavila by som im co najviac sa da rovnaky rezim. Teda aspon ten jeden spanok denne aby mali spolocny. Babo bude na zaciatku spat kadzu chvilu, potom mozno jeden spanok v nosici alebo kociku na prechadzke so starsou a druhy budete spat vsetci spolu poobede a vecer obe deti naraz spat najlepsie. Hrat sa budu o par mesiacov podobne a ked budu mat tri a styri roky, tak to uz bude super. Aspon to tak vidim pri mojich dvojcatach, maju teraz 3,5 roka. Jaaj a ze ci ich budes lubit. Jasne, ze budes. Nemas snad surodenca? Vari tvoja mama niekoho zo svojich deti nelubila? Ja mam rada moje dvojcata rovnako, ale moze sa stat, ze niektore dieta budes mat rada inak alebo mat pocit, ze radsej, aspon sa to tak pise. Na tom nie je nic nenormalne, len im to nedavaj najavo. Ja mam tri deti a nejako nemam problem im vsetkym davat najavo, ze ich lubim. Daj si na to pozor, aby si bola v tomto pozorna ku vsetkym detom.

bielavila
15. jún 2015

ak si normalna budes ho lubit rovnako ako prve, a budes to zvladat, nebudes mat na vyber, a kto ta strasi tak ho posli do zadku...aj mna strasili s kadecim, ze sa nevyspim, ze budem nervozna, ze skoncili moje dobre casy, ze uz nic nebude ako predtym a podobne dristy a nic z toho sa im chvalabohu nesplnilo...ako ja mam iba jedno babo, nie dve, ale som si na 100% ista, ze ho budes zboznovat a zvladat obe deticky ...je to prirodzene, ale mam kamosku, ktora ostala tehotna po 9 mesiacoch od prveho babatak a este aj pracuje a zvlada, lubi, stiha, je to samozrejme tazke, ale to je tak krasne tazke nie zle tazke, ak ma chapes 🙂 ja sa uz moc tesim kedy zamiesime na druhe, ale som po sekcii a musim si rok pockat 🙂

janeviemus
autor
15. jún 2015

@lauricka ver mi ze keby to slo tak nas rozlozim vseeeeetkych do jednej postele. ja zboznujem spat spolu s malou. ale mame len double postel ziadnu king size a uz teraz sa tam ledva traja pomestime .. postielka k posteli prirazit nejde lebo mame malu spalnu cize to by sa nedalo nijak chodit cez spalnu uz . ja ani niesom pripravena na druhe dieta a teraz taky sok. chcela som si malu uzit ''se vsim vsudy'' a teraz takto budem stresovat s dvoma naraz kym si najdeme system . asi to bude riadny ''boj'' .. dufam ze sa mi neskor podari zladit to tak ako s dvojickami . teraz si mozem hocikedy pospat s malou ona mi este aj 3x za den spi (spachotska to je :D) a ja si hoc kedy pospim s nou .. no toho sa bojim ze toho na mna bude vela. nema mi kto pomoct to je v tom. zijeme v zahranici takze :( kamaratky ziadne rodina sem chodi len na prazdniny .. nic moc no .. budem si musiet vystacit sama .. dakujem za rady .. inac ten nosic si urcite zadovazim .. vraj je to velmi dobra vec. skoda ze pri prvej som o tom nemala ziadne info 🙂

fanta3
15. jún 2015

ja som syna cele tehotenstvo pripravovala na prichod sestricky. Dookola som mu omielala, ze bude jej velky bracho a ako ho bude ona potrebovat, on ju vsetko nauci- poukazuje hracky, ako sa s ktorou da zahrat atd. Tak isto som mu vysvetlovala, ze ked sa mala narodi, ze bude casto papat a ze budem potrebovat jeho pomoc, aby sme to zvladli. Planovali sme spolu ako vsetci budeme chodit na prechadzky a ze bude moct kocikovat sestricku. Proste som ho cele tehotenstvo sa snazila pozitivne motivovat na jej prichod, davala som mu na javo, ze ho budem stale potrebovat, ze mi bude pomahat (strasne rad vo vsetkom pomaha 😀 ). Velmi sa tesil na prichod sestricky a ani po narodeni neziarlil na nu. Samozrejme nemala som tolko na neho cas ako predtym, ale nejako sme to zvladli. Sem tam dopomohli svokrovci- urobili mu nejaky zaujimavy program, vylet, ak sa mne nedalo s novonarodeniatkom mu robit pestry program. Syna sme pocas tehotenstva prestahovali do svojej izby, ale to sme mali aj tak uz v plane, kedze spaval celu noc vo svojej postielke, akurat sme mu postel prestahovali do izbicky jeho. Medzi mojimi je 1,5roka rozdiel. Ak starsiu este nechces odstavit do svojej postielky, tak by som asi nadpojila valandu k manzelskej posteli a spali by sme vsetci spolu. A zas ked druhe podrastie (co je celkom rychlo), tak sa zas potom spolu budu pekne hrat, tym ze bude medzi nimi maly vekovy rozdiel 😉

h2
16. jún 2015

@janeviemus Ahoj, hneď na úvod Ti musím napísať, že ja mám len jedno dieťa, takže nejdem radiť z vlastnej skúsenosti a naozaj obdivujem ženy, ktoré zvládnu dve deti krátko po sebe. Takýchto prípadov máme v rodine viacero, aj moja mama nás so sestrou mala hneď po sebe, viem, že je to zaberák. Zíde sa Ti pomoc, ideálne je, ak Ti môžu pomôcť starí rodičia Tvojich detí, ale podľa Tvojho veku tipujem, že ešte chodia do práce. V Tvojom príspevku ma zarazilo, že chceš vysťahovať staršiu dcérku do inej izby. Prosím Ťa a prečo? Ak Vám to priestor v spálni čo i len trochu dovolí, majte tam obe deti. A nakoniec aj rada z vlastnej skúsenosti: čaká Ťa ťažké obdobie, ale potrvá relatívne krátko a neskôr budeš mať veľkú výhodu, lebo Tvoje deti si budú vekovo blízke, veľmi skoro sa budú vedieť zahrať spolu a tým Ťa veľmi výrazne odbremenia. (Môj syn bude mať 4 roky a stále ma potrebuje ako partnerku na hranie, lebo nemá súrodenca.)
A k tej láske, ja Ťa v tomto chápem, tiež si neviem predstaviť, že by som kohokoľvek na svete dokázala ľúbiť tak, ako svojho syna, ani len ďalšie dieťa nie. Ale to je, samozrejme, hlúposť, budeš ľúbiť obe rovnako (hovorila som o tom so svojou sestrou, ktorá má dve dcérky tiež krátko po sebe, ona vôbec nechápala, čo sa jej to pýtam 🙂 ).

janinah
16. jún 2015

všetky deti ľúbim rovnako a pritom každé inak 😉 je to poviem rovno-hlúposť- sa zamýšľať ako ktoré dieťa budem či nebudem ľúbiť,... obavy okolo starostlivosti sú namieste,ale mamy zvládnu všetko,jednoducho preto,lebo musia 😉 rozdiel medzi mojimi dcérami je 20 mes.,nebolo to ľahké,ale to ich útle detstvo prebehlo veľmi rýchlo,všetko je o tom ako si zariadiš deň,či bude viac priorita uprataný byt alebo hranie sa s deťmi,u nás bolo najhoršie,že nikdy nespali cez deň v jednom čase,furt bola niektorá hore...už sú dospelé a ja by som sa okamžite vrátila do čias,kedy mali rok a tri,len to neide 😒

evittam
16. jún 2015

@janeviemus Presne súhlasím s janinah. 😉
Ja síce nemám deti tak skoro po sebe, ale nie neboj sa - nebudeš prvú dcérku ľúbiť menej ako druhé bábo. 😉 Všetko sa dá zvládnuť. A čo sa týka spoločného spania - no neviem - každý ako chce ale ja nie som toho zástancom. Pri prvom synovi sme spávali v jednej izbe všetci asi do jeho 1,5 roka - on vo svojej postieľke. No a dcérka spávala s nami do 3 mesiacov a potom pekne v postieľke v detskej izbe so svojim bračekom a všetko je v najlepšom poriadku. Držím pršteky a veľa trpezlivosti. 😉

janinah
16. jún 2015

my sme spali spočiatku tak,že ja s novorodencom v jednej izbe,staršia s ockom v druhej izbe,aby sme sa nerušili...potom dievky spolu v detskej

vulka
16. jún 2015

@janeviemus Ale veď si mladá, máš dosť energie. Zvládneš to úplne normálne ako ostatné. Veď čakáš len druhé dieťa a nie štvorčatá 🙂. A pokiaľ nemáte spálňu vyslovene 2x2 metre, tak aj varianta malej detskej postielky sa tam zmestí. Je to o tom, že to chceš a nie že sa to nedá. Nájdeš riešenie a aj svoju lásku rozdelíš rovnako medzi deti.

bajana
16. jún 2015

Som na tom rovnako - rozdiel bude 18m....nebojím sa, že nebudem deti ľúbiť rovnako, skôr mám obavu, ako to aspoň na začiatku zvládneme - rodím uprostred zimy, neviem, či zháňať súrodenecký kočík, babičky sú 150 a 300km ďaleko, mm v práci do šiestej...podľa mňa ale novorodenec tej starostlivosti potrebuje málo,postupne sa zžije a tak len zatnem zuby a vydržím 😉

lenka_21
16. jún 2015

@janeviemus mam dokopy 3 deti z kazdeho rozku trosku - manzelove s predchadzajuce vztahu, biologicke a adoptovane 😀 😀 😀 Kazde z deti milujem naviac na svete - tie dve posledne mam s vekovym odstupom iba 5 mesiacov 😅 Neboj, materinske srdce je to najvacsie na svete a svoje deticky budes urcite obidve milovat... System fungovania si urcite najdete, pre nas bol na zaciatku potrebne nastavit rezim fungovania a potom to uz ficalo 🙂 😉

michaela1711
16. jún 2015

@janeviemus Neboj sa budeš ich ľúbiť rovnako ak budeš chcieť. Ja síce ešte skúsenosti nemám ale viem si predstaviť ľúbiť dve deti naraz. Skôr tá výchova bude asi náročnejšia zvládnuť dve ale to hádam nejako zvládneme. Ja si tak hovorím keď to zvládli mnohé iné maminy zvládnem to aj ja a síce ten prvý syn je taký živší no uvidíme aj ako sa bude správať starší voči mladšiemu.

mmoni89
16. jún 2015

@janeviemus tak ja ti poviem za seba moja podmienka aby sme mohli mať druhé bolo že sa musím vyspat v noci. Syn spával so mnou, strašne som to mala rada ale spával príšerne. Takže keď mal 10mesiacov odsťahovali sme ho do vlastnej izby a poviem ti nič lepšie som nemohla urobiť. Odvtedy spí celú noc od ôsmej a vstáva pred šiestou. Aspoň niečo sa vyspim konečne. Sice bude mať trochu väčší rozdiel ako ty ale tiež si uvedomujem že prvý rok bude zaberak ale myslím že potom to bude stále lepšie, spolu sa vyhrajú. Na malom vidím že mu chýba spoločnosť. Držím palce a žiadny stres, zvládneš to krásne 🙂

ruthike
16. jún 2015

@janeviemus neboj zvladnes to, bude to tazke spociatku, kym si privyknete, ale potom budu decka najvacsi partaci, budu sa spolu hrat a nebudes ich musiet tolko zabavat, maly vekovy rozdiel znamena,ze budu mat velmi podobne zaujmy a pojde to lahsie nez keby medzi nimi bolo viac rokov, takto si dcerka nebude pamatat cas, ked bola len ona. Niekedy sa moze stat, ze jedno dieta lubis inak ako druhe pre ich rozdielne povahy (jedno je pritulnejsie, druhe sa rada zabava samo atd...), ale to neznamena, ze ich lubis odlisne. Hlavne im obom rovnako casto hovor, ze ich lubis a prejavuj im lasku, i ked je jedno pritulnejsie ako druhe.

A co sa spavania tyka, moja mala sla do vlastnej izby ako 14. Tyzdnova, strasne chrapala a ja som nevedela spat🙂 aj pre mna s muzom to bolo lepsie, mali sme trosku sukromia.nie je vobec poznacena, miluje svoju izby aj postielku. Spava ako dudek. To je skor o tom, ze sa ti to spavanie spolu velmi paci, na tom nie je nic zle, ale podla mna budes mat vacsi problem si na to navyknut ti ako ona;) ano, mozno bude plakat par noci (odporucam natrenovat pred prichodom dalsieho baba), ale ked k tomu zaujmes pohodovy postoj bez dramy a pekne jej vysvetlis pozitiva (take malo babo by ju budilo a nedobre by spala itak), tak sa rychlo prisposobi. Hlavny je tvoj postoj a pristup, i male dieta to vyciti a zaujme podobny, ci sa to tyka oddeleneho spanku alebo prichodu surodenca.

j.a.n.e.7
11. júl 2015

Nie si jediná, ktorá má podobné otázky ohľadom rovnakej lásky k deťom, základným princípom je, že láska sa nedelí ale množí 🙂 hodci zase pozornosť a čas na jedno konkrétne dieťa je iste daná celkovým počtom detí. Takže čo sa týka lásky, každé dieťatko bude pre Teba jedinečné, za ktoré by si dala život, aj keď budú mať úplne iné povahy. Pri malom vekovom rozdiele je veľká výhoda to, že sa čoskoro dobehnú a budeš mať zohratú dvojku, ja som mala rozdiel medzi deťmi necelé 2 roky aj je to super, lebo si dobre rozumejú aj sa zahrajú.

ivca88
11. júl 2015

Rybka .... ja sice este babo iba len cakam ....
Ale jedno viem isto.... svoje deticky budes milovat najviac ako sa dá ... bez ohladu na to či spia v detskej izbycke....či s vami s posteli .... a ci v obývačke 😉
Nestresuj .... užívaj si to 🙂 všetko sa samé vyrieši 🙂

jeennyv
11. júl 2015

@janeviemus podla mna uz robis chybu tym, ze sama uvazujes o tom, ze budes musiet starsiu odsunut na druhu kolaj...v prvom rade si najdi system, ako budete riesit spanok tak, aby boli vsetci relativne spokojni, tak ako baby vravia spat spolu atd...malu pocas tehotenstva pripravuj na surodenca, aj ked je este malicka, deti rozumeju, ze pride niekto novy a zapajaj ju nasledne do toho co budete s babom robit formou, ukazovania, rozpravania, ked sa babo narodi bude vacsia...ale musis si uvedomit, ze obe deti budu este male a budu ta potrebovat, a svoj cas budes musiet organizovat medzi dve deticky...nie je nic horsie ako zacat robit ocividne rozdiely, u nas v okoli vidno taketo spravanie a nie je to uz len pekny pohlad z vonka, nie to este pre to starsie dieta....

majulienk
11. júl 2015

Neboj sa, vsetko bude dobre. Pamataj ze LASKA K DETOM SA NEDELI, ALE NASOBI 😉 ja mam 3chlapcov v pribehu 3,5roka. Vsetci traja boli planovani, a su nadovsetko milovani. Nikoho neuprednostnujeme, kazdy z nich je vynimocny. Je to naozaj zaberak, ale poviem ti ze ked vidim ako sa 4,5rocny jedinacikovia nudia a v kuse tahaju mamu aby sa s nimi hrala poviem si ze ta namaha stala zato. Moji starsi dvaja su super dvojka a vyhraju sa spolu az az. Ja mam zatial cas sa povenovat tretiemu krpcekovi a poriadit si domacnost 😎 Drzim palceky a tes sa z dalsieho bejbinka. Co by zato dali maminky ktore nemozu mat deticky...

sardinka32
11. júl 2015

@janeviemus Ja mam rozdiel medzi detmi dva roky...momentalne mam ani nie polrocne babo doma. Tiez som sa bala toho, ako budem zvladat dve male deti a ci dokazem svoju lasku rozdelit medzi obe rovnako. Poviem Ti len tolko, ze nad tymto sa vobec nemusis zamyslat, ked to druhe babo budes mat v rukach, budes ho lubit a rovnako neprestanes lubit ani to prve...nic viac, nic menej - je to cista materinska laska a tej ma podla mna kazda matka, ktora sa na babo tesi, neobmedzene. Kazde dietatko je ine a je zaujimave sledovat, co maju spolocne a v com sa odlisuju uz od narodenia. Moja prvorodena spinkala v postielke uz od siestich mesiacov, ako som ju prelozila do postielky, zacala mi spavat komplet celu noc - ani kojenie uz nepotrebovala. Druha mi uz od cca 6 tyzdnov, da sa povedat, tiez spinka celu noc (s dvoma prestavkami na kojenie - cucne si a spinka)...takze ja patrim celkovo medzi vyspate matky, za co som svojim detom nesmierne vdacna. 😀
Poviem Ti to takto, mozno ze Ty to viac prezivas, ze dcerka uz nebude moct spat s Tebou v posteli, ako to bude vnimat ona. Je este mala, nebude nic nikomu vycitat, zazlievat - ani mladsiemu surodencovi a ani Tebe...bude to povazovat za uplne prirodzene, ze je v dome este mladsi surodenec. Dolezite je skor potom prejavovat lasku rovnako obom. Ked uvidi starsia, ze sa maznas s mladsim dietkom, tak musis aj ju objat, pobozkat atd. Ja som zapajala tu starsiu do starostlivosti o mladsiu hned, ako sme ju doniesli z porodnice a nie je nic krajsie, ked niekolkokrat za den dojde ta starsia k mladsej a vycmuka ju, pohladka, prihovori sa jej...len tak, sama od seba. 🙂 Nebudem klamat, narocnejsie to je, ale staci si najst system a potom to ide vcelku hladko. Ked babo donesies domov, tak v podstate stale spinka, takze tie prve cca 3 mesiace sa tej starsej budes moct este hojne venovat. Privyknete si na seba, najdete si spolocny system a pomalicky to pojde. Neskor sa Ti uz spolu pekne pohraju. 🙂 Takze ziadne stresy, obavy...vsetko sa da zvladnut a nebud na seba taka prisna. 🙂

kadan
11. júl 2015

@janinah aj u nás to takto funguje 🙂

kadan
11. júl 2015

@sardinka32 tak to spanie detičiek ti závidím
starší 2,5 r. začal spávať celú noc až keď mal 1,5 roka a mladší má teraz 10 mesiacov a nemyslím že tak skoro prespí celú noc, je hore 3-4x 😒

4ocka
28. mar 2016

@janeviemus. My mame rozdiel 1.5 roka. Mam prvu vysnivanu dceru a druheho vysnivaneho syna. Rok a pol sme vsetci 4 spavali v jednej posteli. Teda muz, dcera, ja..a kym bol syn maly tak nohou som hojdala kocar v spalni..odpadavam ale inac nechcel spat..potom hop, postielka..bocnica dolu a ked trebalo cucat.cucal..a ked mala dcera 3, syn 1.5 dali sme poschodovku. Stale sme boli spolu. Ked som sa musela venovat malemu snazila som sa vysvetlovat malej preco..a ked bol cas zas som tu bola pre malu..kazde z nich velmi lubim!! Kazde najviac a kazde inac ;) mala je mudra, sikovna, chápava..maly zas..uff..sediviem...vsade je..vsetko robi...neda si povedat...uplne iny nez sestra...a predsta ked za na mna pozre...roztapam sa..dcera ma nikdy nebozka ako ten moj maly neposlusnik...aj ked ma na prdeli viac nahaxzane ako by som chcela..kukne na mna..hodi pusu..a je moj..a zas ta moja opica..neboj..kazde budes lubit!! To ani nejde..xy slz pustis..ponadavas ake tazke to je...ale..budes lubit rovnako a pritom kazdeho inac 🙂

marcelenka
8. jan 2017

@janeviemus Ahoj. Prosím ťa....zaujal ma tvoj príspevok z pred cca 1,5 roka. Viem, že táto téma už nie je aktuálna, ale zaujíma ma Tvoj názor, ako to všetko hodnotíš s odstupom času. Priznám sa, keď som čítala, čo si napísala, ako by si mi hovorila z duše. Tiež čakám druhé dieťatko, ale namiesto radosti ( aj keď sa s manželom samozrejme tešíme ) sa len bojím a stresujem, ako to všetko zvládnem. Moja malá dcéra má 20 mesiacov a je úplne na mňa naviazaná. Nezaspí bezo mňa, nič sa sama nezahrá. Viem, že o pár mesiacov bude trošku samostatnejšia, ale tiež mám pocit, ako by som ju zrádzala alebo čo. Preto, ak si samozrejme nájdeš čas, nemohla by si mi napísať, ako si nakoniec zvládla starostlivosť o dve malé deti. Alebo tvoje prvotné obavy boli opodstatnené? Ďakujem pekne

jankajanco
2. feb 2017

ahoj, presne sa takto citim aj ja 🙂 mam polrocneho fesaka a cakame dalsie. Tiez mam obavy, ze nebudem mat cas sa dostatocne venovat prvemu. Ako mi radili baby v inej skupine, ze sa mam co najviac venovat prvemu a dostatocne si ho uzit. Takto to aj robim a kazdy den mu hovorim, ze cakame babatko, ze ty budes velky brat aj ked ma nerozumie, ale mojej psychike to to pomaha 🙂 kludne mi mozte napisat spravu a mozme sa navzajom podporovat 🙂

pielka
2. feb 2017

Baby preco sa tak citite? Urcite ich budete rovnako lubit🙂 Nebojte sa obe budu pre vas prioritou cislo jedna a budu rovnako dolezite. Mozno sa stane, ze starsie dietabude trochu ziarlit ale ved to je normalne, ze pri narodeni dietatka musite davat viac pozornosti a starostlivosti

fleskoval
2. feb 2017

venovat sa da rovnako zapajaj potom starsiu dcerku do vsetkeho..budes prebalovat nachystaj si veci moze ti podavat tie nachystane veci 🙂 budes kojit tak si mozes zobrat starsiu ku vam a rozpravat rozpravky... .. neboj sa zvladnes to... a isto ich budes lubit rovnako.. ja som z toho tiez mala obavy a oboch mojich synov lubim rorvnako.. starsieho som do vsetkeho zapajala aby sa necitil sam... a ta ziarlivost no neviem u nas je rozdiel medzi detmi tri roky a vidim ze vnima mladsieho ako konkurenciu .. ale u teba to tak byt nemusi lebo je tam mensi rozdiel.. 🙂 zvladnes to urcite tak skvelo ako mnoho inych mamiciek 🙂

riama123
Autor odpoveď zmazal
Zobraz