Detská izba pre 3 deti

anda123
30. júl 2012

Ahojte maminky. Rada by som nabrala inspiraciu na vytvorenie detskej izby pre 3 deticky. Izba je panelakova s rozmerom 4 x 3,5 m....potrebujem tam skrinu, postele a pisaci stol. Dakujem za vase nazory a napady.

traktor
30. júl 2012

@anda123 tuto otazku poloz skôr na modrastrecha.sk , plati tam rovnaky nick aj heslo ako tu..tam ti urcite poradia 😉

hradnapani
30. júl 2012

@anda123 vela zavisi aj od toho, ako stare su deticky a akeho su pohlavia?
Kazdopadne, je jasne, ze poschodovej posteli v nejakej verzii sa nevyhnete. Ale vsetko sa da. Mali sme susedov, co mali styri deti v takejto izbe 🙂

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikasadek
30. júl 2012

@anda123 excistuju 3 poschodove postele....; pre 3 deti... 😉 + este jedna naviac vysuvacie dolu tazke az 4 miesta; s takymito rozmermy tuto izbu urcite zariadis..... ikea ti da vela napadov co s atyka stola skrin.. 😉

hradnapani
30. júl 2012

@anda123 nechcela som urcite vyzvedat akeho pohlavia su deti, samozrejme. Len si myslim, ze ak su opacneho, tak najneskor v puberte je vhodne im zabezpecit v ramci izby vlastnu zonu a o to tazsie sa riesi usporiadanie. Kym su deti mensie, je to asi aj jedno. Aj preto som sa pytala na vek. Takze ja osobne si myslim, ze je velmi dolezite prihliadat na pohlavie a vek deti, ak maju byt v jednej izbe. Ale je to samozrejme vec nazoru kazdej mamy.
Samu ma zaujimaju odpovede tych, ktori toto riesia. Do buducnosti 🙂

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
traktor
30. júl 2012

@anda123 otazku si tam môzes dat do fotoblogu..napis rozmer izbicky a vedia ti tam urobit normalne aj nacrt , ako by si najlepsie mala rozlozit izbu, kde aky nabytok..+ kde vies ten nabytok kupit, aj lacnejsie..ako vies prerobit stary nabytok na krasny novy..su tam krasne detske ..ja si to stale pozeram a necham sa inspirovat aj si poradit 😉

henulienka
30. júl 2012

@anda123
@erikasadek my sme ju kúpili našim zvieratkám http://www.triangel.sk/produkt/nobyt-majaljelsa...

@hradnapani my bohužiaľ nemáme viac izieb, musia byť v jednej, čo viem, že časom bude problém 😒 ... ale možno keď narastieme, tak pristaviame ( ale to sa zas v paneláku nedá)

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
henulienka
30. júl 2012

@anda123 zatiaľ máme zloženú len tú spodnú vysúvaciu, na taj si dcérka odvykala od postieľky, práve im prerábame izbu, takže zatiaľ je zvyšok len v krabiciach. Ale vyzerá byť dobrá, stabilná. Máme tú dlhšiu, predsa len najstaršia dcérka j už veľká a dlhá ako týždeň pred výplatou ( materskou ) 😀

hradnapani
30. júl 2012

@henulienka ved som ani nehovorila, ze kazde dieta musi mat nutne vlastnu izbu, ale aspon svoj kutik v ramci izby. Co je naozaj pri panelakovach rozmeroch obrovsky problem. Keby mali aspon stropy vyssie... ach jaj.

@anda123 tiez mame takto dispoziciu detskej a je to nanic :/ tak drzim palce, aby ste to vyriesili najlepsie ako sa da 🙂

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikasadek
30. júl 2012

@anda123 dam ti par linov na ukazku neviem co pomuzu , ale aspon na ukazku co vsetko existuje.... je toho vel atak len trocha na ukazku... 😉

http://www.litenfant.net/lit-superpose-triple/2...

http://www.litbois.com/lit-mezzanine-bois/8/lit... toto je mpoja oblubena mimochodom chystam sa kupit mojim detom neskor... 😉

jednoducha.... http://www.onlyhome.fr/literie/293-lit-superpos...

http://www.couleursbois.fr/lits-enfants-superpo...

http://french.alibaba.com/product-gs/2012-new-d...

tak amala ukazka mala som zaregistrovane ine, ale nemozme ich teraz najst.. 🙂

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
erikasadek
30. júl 2012

@anda123 ano su preto som ti pisal ber to ako lne info.... 😉

ano je ale nezabudni 3 postele stol a ukladaci priestor a celkovo co s atyka rozmerov nie viac ako klasicke dvojpostele... 😉
a hlavne velmi solidna ta prezije vsetko... 😉

zelam ti aby si mala postel pre deti ako si zelas.. 😉

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vevet
30. júl 2012

@anda123 my sme práve doriešili problém s detskou izbou, máme dvere síce zboku (premiestnili sme ich, lebo sme ich predtým mali tiež oproti oknám, tiež bývame v paneláku). Teraz keď ich máme zboku tak
sme dali oproti oknu k tej stene poschodovú posteľ a pred ňu(medzera asi 60cm- nočný stolík) sme dali
1-ložkovú posteľ. Pri okne majú vpravo rohový písací stôl a naľavo od dverí je veľká skriňa.
Keďže u vás sú dvere oproti oknu, napadlo ma, že tak to má aj švagriná, oni majú naľavo od dverí poschodovú posteľ a vedľa nej skriňu na oblečenie a napravo vyvýšenú posteľ pod ktorou je je stôl ( aj pre dvoch) vedľa nej majú malú policovú skriňu(knihy, hračky) a ešte ďaľší stôl. Majú tam celkom v stred dosť miesta na hranie.

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
parvitas
30. júl 2012

mne sa velmi pacia taketo postele... len neviem, kde ich najst... najlepsie nazivo a pomerat, vyskusat, lahnut si... a tiez rozmyslam, ze pod okno spravime jeden dlhy stol... a na tej uzzsej strane izby budu skrine, na dlhsej postele. manzel by chcel poschodovu klasicku, ale potom sa mi to zda byt take prepchate...

kvojtanikova
30. júl 2012

@anda123 ahoj pekna tema, aj mne sa tu viacere napady pacia. Postele by si si teda vedela predstavit. Musis ale uvazovat aj nad tam stolom - preto sa asi niekto pytal na vek deti, lebo je rozdiel ci mas 1,2 alebo vsetky 3 skolopovinne. Kazde z nich musi mat svoj priestor na kreslenie/ucenie/plastelinovanie, takze by si sa mala este porozhliadnut po nejakom rieseni, kde by vsetky tvoje deti (alebo aspon 2) mohli sucasne tvorit za stolom, aby im potom nebolo smutno, resp. aby si mali kde robit ulohy. Ak je jedno tvoje dieta ineho pohlavia nez ostatne, mozno by som rozmyslala nieco ako jemu dat ku oknu taku tu postel pod ktorou je stolik, ten by potom pod oknom plynule pokracoval az ku druhej stene. Malo by aj trocha "sukromia". No a na zvysok stien dat na jednu tu vstavanu skrinu ako si chcela a na druhu postel pre zvysne 2 deti.

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzana32
30. júl 2012

@anda123 - ja mám doma takúto posteľ 😉
používame 3 lôžka, ale v pohode môže byť namiesto uložného aj 4 lôžko

edita84
30. júl 2012

mne sa páči toto u nás (s dvomi dteičkami) to chcem trocha zmeniť že namiesto horných postelí budú skrine 🙂

zulok
30. júl 2012

take postele , ako uviedla parvitas, sa specializuju taliansky vyrobcovai nabytku, napr. aj itr.sk.. u nas kusok maju pobocku, videla som take v katalogu

albireo
30. júl 2012

ak mate obmedzeny priestor a v izbe ma byt miesto aj na odkladanie,hracky ,pisacie stoly,navrhujem kontaktovat nejakeho interieroveho architekta, nemusi to byt rovno nejaka superznama firma, ak mate obmedzeny rozpocet,vyskusala by som nejakeho sikovneho studenta z STU. Urcite by si to dotycny rad dal do referencii. Interierovy architekt moze pomoct optimalne vyuzit miesto, casto maju kontakty na stolarske firmy a dostanu aj zlavu.

anda123
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
iva87
30. júl 2012

Ahoj, tak presne toto riesime aj my, prave vcera sme boli dat spravit postel na mieru kedze mame detsku sice dlhu ale uzku, nakoniec sme sa rozhodli pre tuto, pod dolnou postelou je este tretia vysuvna 😉

iva87
30. júl 2012

A fotku som zabudla 😅
A ak by si chcela pozriet na modrejstreche pod tympo nickom mam fotoalbum s roznymi poschodovymi postelmi a izbami pre viac deti.