Mám 24 rokov a čakám druhé dieťa

suzy29
20. dec 2014

Mám 24 rokov, cakám druhe dieta a obavy ako to vsetko zvládnem. No aj obavy z reakcii okolia , ako sa ludia pozeraju na mlade matky, aký mate na to názor?

xfenix
20. dec 2014

teste sa 🙂 podla mna je to super, mlada rodina budete a kopec zivota pred sebou ked deti vyrastu 🙂 reci okoliq nech vas netrapia, aj na tomto fore sa isto najdu neprajne zeny co si do Vas rady kopnu. Teste sa, gratulujem! 🙂

mima4
20. dec 2014

@suzy29
mozem sa ta spytat, preco ta trapi, ako sa okolie pozera na mlade matky?
mne z toho vychadza, ze ty sama o sebe pochybujes a citis sa nezrelo v tejto role.

Kazda zena je prpravena na materstvo a manzelstvo v inom veku, a hadam nebudes zit zivot podla predstav druhych. Iba ty nesies dosledky svojich rozhdonuti, nie tvoje okolie.

Kazdy clovek moze vyslovit svoj subjektivny nazor na dieta v urcitom veku, ale vsetko je ovplyvnene iba jeho subjektivnymi preferenciami a prioritami... proste "podla seba sudim teba".

suzy29
autor
20. dec 2014

Citim sa v pohode , som s tým zmierená aj ked mám pochybnosti o svojich schopnostiach, ale verim, že ked si zabehnem systém bude to okej 🙂 akurat mi dost ublizuje ked na mna ludia krivo pozeraju alebo o mne pochybuju ako o matke , lebo som mlada....

dominka11
20. dec 2014

Ahoj, ja aj moja sestra sme mali druhe dieta v 23ke. Obidve sice neplanovane, ale nedali by sme ich zanic 🙂 teraz mam 6 a zachvilku 3rocneho syna. Nemaj strach, vsetko zvladnes, vek nie je zaruka mudrosti 😝

cammille
20. dec 2014

@suzy29 okolie neries, podla mna 24je idealny vek na druhe dieta 😉 Ja mam 29 a 4 deti a som stastna 🙂 nech si kazdy mysli co chce, my sa velmi z deticiek tesime a sme za ne velmi vdacni 🙂

mima4
20. dec 2014

@suzy29

pochybnosti o schopnostiach maju podla mna aj 35 rocne matky, ktore su zabezpecene, maju vsetko "tip top"... a dokonala matka neexistuje a nebudes nou ani ty, ani ja.

preco si myslis, ze ludia o tebe ako matke pochybuju? maju na to nejake dovody? Napr. ta videli niekolkokrat opitu...alebo nieco podobne,..?

kubisova
20. dec 2014

@suzy29 ahoj ja mam 24 rokov a mam uz dve deti a som moc rada a nikdy by som nemenila.....len sa raduj

acer11
20. dec 2014

boli časy,keď to bolo úplne normálne......

suzy29
autor
20. dec 2014

@mima4 , urcite nie , snažim sa byt vzornou matkou, myslim si, že moj 5rocný syn je slusne vychovaný , šikovný chlapec, ale napr. ked sa ucitelka v skolke somnou bavi, tak uplne inak ako napr. s 30rocnou matkou...Aj teraz ,riesi sa v skolke odklad deti do skoly, ucitelka nepovedala ani makke f o tom aký je moj syn, len to že vzhladom nato , že cakam druhe dieta tak mu mam dat odklad inak si sama na seba pletiem bič .... pritom psychologicka odklad neodporucila

mima4
20. dec 2014

@suzy29
zvlastny pristup, ked komunikacia je ovplyvnovana vekom matky, pričom ty nie si pubertacka, ale dospela zena.

suzy29
autor
20. dec 2014

@mima4 Preto sa ma to tak dotýka, aj napriek tomu, že ucitelka pozná dieta a nase pomery , schopnosti tak sa somnou bavi ako s ,,idiotom,, .... a ked ma takto vnima žena, ktorá nas v podstate pozná , tak je jasne, že sa pozastavím aj nadtým ako ma vnimaju cudzi....a možno len zbytocne prehánam a pripustam si veci viac ako treba 😒

mnamko
20. dec 2014

Neboj zvládneš ja som mala tiež v 24 dve deti 3,2 r. a ešte aj vdova a zvládla som

fuska
20. dec 2014

Podla mna je super byt mlada matka. Ale idealne je to vtedy, ked je manzel dobre zabezpeceny, rodina ma vlastne byvanie, auto... Vtedy ani nemrzi 200€ materska.

mima4
20. dec 2014

@suzy29
mozes viac specifikovat to "bavi sa so mnou ako idiotom"? v com? v tone hlasu, vybere slov, tyka mi,...?

leslyelee
20. dec 2014

@suzy29 Najlepšie je nezaujímať sa o názor okolia aa druhých. Niektorí to obdivujú iny zas odsudzujú, takže rôzne... Záleží podla mňa iba na tebe ako sa na to cítiš a podobne 🙂

suzy29
autor
20. dec 2014

@fuska , sme zabezpecení , bývame v rodinnom dome, máme auto , ja som práve ukoncila zivnost , manžel dalej podniká , na peniažky si nestažujem .... a tu matersku snád dvihnu o tých slubených 30e kým porodim 😎

suzy29
autor
20. dec 2014

@mima4 , samozrejme, že mi tyká 🙂 aj ked manželovi vyká ....

andrejka1974
20. dec 2014

@suzy29 24 a 2 deti 🙂 🙂 🙂 🙂 vsak to je krasne a co vravia druhi hadz za hlavu ja mam 40 a mam 6 deti a to prve som mala ako 19 druhe ako 21 rocna, 3 ako 22 rocna ,4 ako 26 rocna , 5 ako 34 rocna a 6 ako 38 rocna , cize teraz maju 21,18,17, 14,6 a najmensia 2 a je to sup[er

fuska
20. dec 2014

@suzy29 Tak potom by ma ine netrapilo. Krasny zivot. Mas partnera, deticky, zabezpecenie, ideal. A na neprajnikov kasli. 😉

pslahorova
20. dec 2014

@suzy29 Okolie nerisit nikdy!
A bud rada ze ich mas skor, ja mam za par mesiacov 30 a cakame druhe, a ver mi je to premna osobne vycerpavajuce uz, prijala by som keby mala mala 6 a druhe uz 3. 🙂

aristka
20. dec 2014

čo riešiš ,chlapec ako som pozrela má 5 rokov tj je to dobrý vekový rozdieľ ,takže to bude v poho a čo si myslia ostatný ,si matka ,žena ,partnerka a zodpovedná za to čo robíš a dokonca plnoletá ,nepotrebuješ povolenie ,ani odobrenie od druhých ľudí či si zrelá na dieťa ,je to až smiešne ,keď už jedno máš ,každému ukáž ako sa na drobčeka tešíš ,ako žiariš a vychutnávaj si tehu a blbky pri pohľade na teba nech aj roztrhne a čo sa týka učiteľky ,neviem ako to je v reále ,ak ti tyká a nepovolila si jej to tj ste si nepotykali ,treba jej povedaŤ ,že si neželáš ,aby ti tykala a to či pôjde dieťa do školy je na vás a na posúdení psychológa tj nemáš záujem o jej radu ak si ju nepýtaš ....kľudne jej to takto povedz ... 😉

malabiba
20. dec 2014

@suzy29 ahoj, myslím, že je to fajn mať takto "skôr" deti. Ja som jedno porodila počas štúdia na VŠ a druhé čakala už na promócii. Všetci na mňa kukali, že či sú moji 🙂. Rovnako to bolo aj v škôlke, starší syn bol taký divoch - riešili, že je to tým, že som ho mala počas štúdia. Odporúčali odklad. Odmietla som a zariadila som sa podľa seba a teraz je z neho výborný študent.....Stáva sa mi aj dnes, že občas na mňa čudne kukajú, keď ma starší syn (185 cm vysoký) chytí okolo pliec na ulici - že asi si našla zajačika 🙂. A teraz, vieš ako som rada, že som ich mala skôr 😉 Naposledy sme boli na dovolenke - iba ja a synovia, manžel nemohol - a ako nám bolo super 🙂 Tak sa teš - je to paráda.

1katkas
20. dec 2014

@suzy29 hovori sa, ze nikdy nebolo tak zle aby nemohlo byt este horsie.. ja mam 24 som tretikrat tehotna a v juli budem mat 4 deti 😀
co sa tyka reakcie okolia tak na to sa treba vysr.... vykaslat 🙂

kika050
20. dec 2014

24 veď to máš krásne. Ja som mala prvú v 20 druhú v 21 a išlo to rýchlo teraz mám 29 a 3kočku a pravdou je že poslednú si náramne užívam.. vtedy to tak šlo rýchlo ,ale kočky sú už šikovné, samostatné. takže nerieš okolie hlavné je ako ty sa cítiš.. Ja už moje okolie neriešim keď povedia a 4 neskúsite chlapca?? A načo teraz som spokojná ono dakde vnútri to každá má koľko deti by zvládla...A hlavne takto mladá ozaj lepšie zvládneš tehotenstvo mňa posledné veľmi zmohlo už som to chcela mat čím skôr za sebou nič som nevládala. A prvé 2tehotenstvá boli surové..

mamjka
20. dec 2014

:D zvládneš to na 1* a na ľudi okolo nepozeraj...🙂

majulino
20. dec 2014

@suzy29 prve dieta v 22 druhe na 24. Jeden potrat v 20. Obcas mam chut sa obesit alebo utiect. No ke to len chvilkove. Vacsinou ked neviem co si pocat so synom. Je to neskutocny cert a vymyselnik a k tomu aj maznacik rodiny.

radka168
20. dec 2014

Jej,to je nadherne,urcite sa treba tesit,ja som sa vydavala 20rocna a to som sa nemusela,proste svadba po trojrocnom vztahu a z lasky teraz mam 26rokov,3rocneho syna a 3mesacneho synceka a moje dve deti,manzel to je moje najvacsie stastie,kedysi sa rodili deti mladsim zenam a nikto sa nadtym ani nezamyslal,tak nech neriesia ani teraz.Ja si ani neviem predstavit mat dieta po tridsiatke.A neboj najdes si system a vsetko bezproblemov zvladnes.Drzim prsty.

kaktusik007
20. dec 2014

@suzy29 mlade matky???

generacia tvojej matky (mozno nie tvojej, ale mojej urcite) bola vadna, ak mala 22 a bola slobodna.... takze pohoda jahoda 🙂

jaja018
20. dec 2014

V januári budem mat 23. Prva dcera sa narodila ked som mala 20, dryha ked som mala 21. Mam medzi nimi rozdiel presne 18 mesiacov. Nikdy by som nemenila. Všetci rozpravali že obe boli náhodne, a je mi to jedno, je mi jedno co hovoria a co si myslia. Ja viem ze obe boli na den presne plánované a chcene... A nic neľutujem. Aaaaa dúfam ze o cca 10 rokov snad sa podari aj tretie 😀

@suzy29

eliss44
20. dec 2014

Ja mam v January 29.... a mam dve krasne deticky Laurusku ktora ma 6 a Patko ktory ma v maji 5 rokou a ja by som rodinny zivot nanic za svete nevimenila mas 24 a?? Nek sa okolie pozera ako chce Ty si v prvom rade STASTNA MAMINKA ktora je v ocakavani. Vobec by som neriesila okolie Ako uz bolo napisane mlada a kopec zabavy pred sebou ked Ti deticky podrastu ... 🙂 Hlavne sa tes na to co Ta nove caka a poviem Ti uprimne ja som povedala ze do 35r chcem este jedno babenko a je my jedno co kde a kedy budu rozpravat 🙂 Hlavne sa drz a prajem vela zdravicka TEBE a TVOJIM RATOLESTIAM 🙂 🙂 😉