Neviem si zvyknúť na priateľove deti

mersedesa
17. dec 2007

Ahoj žienky,to s čim sa vám chcem posťažovať bude asi pre niekoho krute,ale je to tak.Mám priatela,ktory je rozvedeny a ma dve deti,dvoch chlapcov.Bol rozvedeny už ked sme sa spoznali a vedela som o detoch no nechodili k nemu,pretože ich ex nepuštala.mužovi bolo za nimi smutno tak sme to dali na sud,začali k nam chodiť na vikendy.a vtedy nastal ten zlom a ja som zistila,že ich nemožem.Osobne nemam proti nim nič su to deti ako každe a predsa ine.ked viem,že maju prist prajem si aby do toho niečo prišlo.ked su u nas ratam každu minutu aby odišli.doslova povedane mam hrôzu ked maju prist.nieje to nenavist,doprajem im všetko.ked nieco chcu ja som ta co im to kupi.ja pripominam otcovi kedy maju narodeniny,po každej stranke sa o ne staram,len neviem zniesť aby k nam chodili.mam dôvody a to,že nevedia po slovensky ani ň,nevedia čo je to zakladna hygiena,dokonca ten starší 8ročny sa ešte pocikava a pokakava,su arogantny,neskutočne vulgarny a ubližuju našej malej,viem že na ňu žiarlia a bojim sa ju nechat na chviľu samu pretože ma len 8mesiacov.ked sa snažím ich trochu scivilizovat,muž povie že ich mam nechat aj tak su u nas sem-tam čo je pre mna dost často.takto to je už 4roky a som z toho na nervy,viem že voči mužovi je to nefer.ako by ste sa chovali v podobnej situácii 😔

sue
17. dec 2007

...skúsila by som pomoc psychológa...teda ako sa poznám, tak by som sa určite išla "vykecať" ku niekomu kompetentnému... to čo cítiš je prirodzené, ale pre všetkých bude príjemnejšie ak sa to aspoň trošku zmení 🙂 držím palčeky...

chrobaak
17. dec 2007

mersedesa, je to tazke. mohlo by ti trosku pomohlo uvedomit si, ze tie deti su vlastne chudatka: zrejme sa im nedostava zo strany matky dostatok lasky a ani inych dolezitych veci, ked nemaju ani hyg. navyky.... ☹
je mi jasne, ze to problem neriesi, ale mozno ked trosku zmenis na ne pohlad, predsalen sa nieco zmeni, aspon malo v tvojom postoji... mozno najdes v sebe lasku aj k nim, aspon taku malicku 😵

mersedesa
autor
17. dec 2007

chrobaak,to všetko som skušala,ja sa na ne nepozeram ako na nepriatelov.snažim sa im pomoct dohovaram muzovi, pretože ja sa s nimi neviem rozpravat nakolko su madarsky hovoriace,aby sme ich naučili niecomu napr.umyvat si zubky,pomoct tomu staršiemu aby sa nepocikaval.lenže ked som zistila že muž s tym robit nic nebude a jeho ex tiež nie,tak co robit.mne ich muž nechá na krku cele dni ked su tu plus moja dcerka a potom nemaj nervy.

poleva
18. dec 2007

tak to si viem predstaviť ako ti je
ale ked máte spoločné tak to podľa mna nie je až také.
čo by si robila ak by ste spoloč. dieťa nemali ?
a vieš aj tie 2 z prvého manželstva sú jeho, s tým nič nenarobíš

chrobaak
18. dec 2007

hm, ale to je zvlastne... na jednej strane "mužovi bolo za nimi smutno tak sme to dali na sud,začali k nam chodiť na vikendy." a na druhej "mne ich muž nechá na krku cele dni ked su tu plus moja dcerka a potom nemaj nervy."
asi teda toto je kamenom urazu.
verim ze sa trapis. ale treba si to naozaj vyriesit s manzelom. 😔

mersedesa
autor
18. dec 2007

Nechcela som tym povedat,že by ich nemal rad,len je pracovne tak vyťaženy,že napriek tomu,že sú tu nema na ne čas.a zabavit dve deti ktore vo mne vidia nepriatela a v malej takisto,navyše nevieme spolu prehovoriť ani jedno jedine slovko.jednoducho neviem si k nim najsť cestu a viem že nie je dobre si ich kupovat,čo ja bohužial robím a pri ich ťažkých povahách to začali poriadne využívať.dokonca ten menší par dní pred termímon poslania výživneho zavolá či sú peniažky na ceste a to ma len 6rokov. zrejme sa budem musieť stým zmierit lebo nevidim nijake riešenie a mojmu priatelovi to vyhovuje takto,pobudnu tu každy druhy vikend a tym to haslo.Chcem sa naučiť citiť lepšie v ich prítomnosti,snažim sa im vyhovieť no ich egoizmus ma niekedy privádza do zúrivosti.

ella1
18. dec 2007

možno by bolo dobré ukázať im,kto je pánom v dome.
a snád by si si získala rešpekt. si s nimi väčšinou ty,tak by si mala určiť pravidlá.napr. umývať si zuby,nepozerať stále telku,pômôcť ti doma.
a ked sa ten 8 r. pokaká,tak kto ho umýva alebo.....?neviem si to predstaviť...
a vy si akože vôbec nerozumiete?ako sa potom rozprávate?

a hlavne-nekupuj si ich.normálne to zatrhni,lebo to bude ešte horšie.

chrobaak
18. dec 2007

mersedesa, nemyslela som tym, ze ich nema rad. ale ak po nich tuzil, mal by si ten kazdy druhy we na ne najst cas. a venovat sa im.
nevycitaj si tie pocity.... su urcite na mieste. hoci, samozrejme, nie su dobre... ale su ludske... ved nie si dokonala.
ale skus sa s nim o tom pobavit. ze by pre jeho deti bolo milsie travit cas s nim, ze im chyba.... ze aspon to malo casu, co s nimi ma stravit, nech si pre ne vyhradi... nemusis mu "vesat na nos" svoje osobne postoje k tym detom, lebo by to asi teraz nebol schopny pochopit. ale skor mu ukazat, ze tie deti ho naozaj potrebuju, jeho cas, jeho pritomnost, lasku.... nielen peniaze... a je jedno, ci deti priamo slovne vyzaduju peniaze alebo nie.... su to deti, absorbuju z okolia co pocuju, este nevedia dobre rozlisovat alebo pomenovat veci /ved to casto nevieme ani my, dospeli..../

mersedesa
autor
18. dec 2007

no neumyva ho nikto pretože to nikomu nepovie,no mne určite nie,lebo ja nerozumiem jemu a on nerozumie mne,večšinou nam muž preklada.pokakuškane veci skryje,čo sa dozvieme až od jeho ženy,alebo ja to zistim podla pachu.stalo sa,že sa poutieral do stien alebo koberca.ked sme sa ho spytali pekne ,že prečo,tak len odpovie,že nestihol.a ked mi takto nabúraju moju domacnost je to tažke.ked odidu len riadim,periem,tepujem,vetram. znie strašne zle čo pišem ale je to tak,preto sa neviem zmierit s tym že chodia k nam,pre toto humusáctvo sa s ňou rozviedol.

ella1
18. dec 2007

no ja neviem,ale to v škole ako funguje ten chlapec?!
a matka s ním nebola niekde u lekára?lebo to nie je normálne.
ani sa ti nedivím,že ich potom nemusíš.ved len starosti ti robia a poutierať to do kaberca a na stenu 😲 😲 😲 nemám slov!
a inak ked sa s ňou rozviedol pre to,že sú humusáci,tak práve preto by to nemal vo svoj-vašom byte trpieť!
naozaj podľa mňa to chce tvrdé opatrenia.nech si to po sebe uprace,nech sa sám vysprchuje operie spodné prádlo.....
ja by som to tiež nezniesla a asi by som tiež nechcela aby k nám nosili takéto moresy 😠

mirka
18. dec 2007

mersedesa, ja by som svojmu mužovi narovinu povedala, že si neželám, aby k nám chodili, práve pre tieto veci, ktoré sa ti na tých deťoch nepáčia, sám by to mal pochopiť, že sa ešte k tomu, že sú prasatá, bojíš aj o VAŠE spoločné dieťa, ktorému ubližujú. A že ich tam rada uvidíš až vtedy, keď sa nebudú správať ako v chlieve a budú brať malú ako sestru, nie ako nepriateľa. Sú už priveľký na to, aby tieto základné veci chápali a ak sa matka nevie starať o svoje deti, pošlite na ňu sociálku, hmm, lebo to by si asi neprežila, keby ich dali vám nastálo, čo? 🙄
a to, či sa milý mužíček urazí, by mi bolo vtomto prípade úplne jedno 🙄

mirka
18. dec 2007

miesto lebo to by si neprežila má byť ale 😅

jaduska
18. dec 2007

Fuuuha, to ti teda niet čo závidieť. Inak mne neide do hlavy, ako to, že nevedia po slovensky. Veď keď žijú na Slovensku, tak v škole určite slovenčinu majú, hoci by aj chodili do školy s vyuč.jazykom maďarským.
Podľa mňa jediné, čo ti pomôže, je úprimne sa porozprávať s priateľom, zdôrazniť mu to, že neide o teba, ale hlavne o vašu malú, lebo sú k nej nepriateľský.
A možno by nebolo od veci naučiť sa aj pár slov po maďarsky, nech im rozumieš aj ty 😉

ella1
18. dec 2007

jaduska-ja tiež nechápem.ale z vlastnej skúsenosti viem,že mnohí majú problém aspoň nejaké slovo po slovensky povedať.je to asi tým,že doma madarsky,aj školy sú také a potom majú problém.

sue
18. dec 2007

...po tom poslednom Mersedesinom príspevku mám pocit, že ide hlavne o chlapcov z prvého manželstva 😔 Mersedes, treba sa vážne porozprávať s priateľom - o vzťahoch detí k nemu, jeho k deťom a aj o ich zdravotnom stave - to že sa ten starší pokakáva je buď strašný psychický blok alebo je fyzicky chorý a treba to riešiť 😔

jaduska
18. dec 2007

ella1 máš pravdu, ale potom nech sa nečudujú, že ich ujo slota nemá rád 😀 , ale to je mimo témy.
A ešte pre mersedesu - ak tvoj priateľ nebude ochotný diskutovať a pristúpiť na žiaden kompromis, treba si dupnúť a trvať na svojom. Ide predsa o tvoje dieťa a tvoju psychicku pohodu. Nech chlapcom dohovorí, nech sa im viac venuje a pod. A možno by fakt nebolo od veci riešiť to s pomocou odborníkov, ako tu už babenky písali. Lebo mi ti tu náš názor napíšeme, ale problém asi nevyriešime 😖

mersedesa
autor
18. dec 2007

problem sa neriesi pisanim,ale doteraz ma fakt nikto nechapal,ja už davno navrhujem pomoc psychologa aj u neho boli,lenže najsť na Slovensku maďarsky hovoriaceho psych. nieje jednoduche.a to,že sa mu niečo prekladalo bolo zbytočne.dal mu lieky a čau. mne je tych deti luto,dokonca tych par madarskych slov viem aby sa išli najest a tak.ale porozpravat sa s nimi nehrozi.ja k nim nie som nikdy zla,navrhla som mužovi,aby staršieho zobral k nam na sviatky,aby sme mu ukazali čo je normalny život,kupime mu nejaku zubnú kefku. na mojom mužovi som si všimla,že pridu sem aby nemal vyčitky svedomia že sa o ne nezaujima a na druhej strane to mu stači.viem že ich ma rad,ale zvykol si na život so mnou a s našou malou,na teple jedlo,čisto a kľud.preto si myslim,že to nechce riešit.vždy mi hovori vydrž za chvilu idu preč.ale navždy sa to takto neda,čo z nich budu za ludia. najhoršie je že ja s tym asi nepohnem

sue
18. dec 2007

Mersedesa, a čo priateľova/manželova mama? Nie som veľmi za to, keď svokra, resp. exsvokra zasahuje do vzťahu, ale tu podľa mňa naozaj ide o dobro tých chalanov... tak možno sa skús porozprávať s ňou...
Teda... po tom ako viem aké sú decká (máme detský divadelný súbor)...tak... keby sa tam nejaký 8r. chlapec pokakal... asi by mal s deckami dosť problémy a ťažko povedať či by to neviedlo aj k šikanovaniu... odtiaľ je len krôčik k problémom v škole a podobne... decká rastú strašne rýchlo a za chvíľu budú v puberte a kto im potom pomôže, keď budú mať pobabraný "úvod do života"? ☹ možno preháňam, ale malo by sa to riešiť...
Podľa toho čo píšeš si ty z celej rodiny najnormálnejšia 😔

digysa
19. dec 2007

Citala som jeden skvely clanok o podobnom probleme....nevlastne deti.

Mersedesa: 1. ty nie si ich mama a nikdy ich mama nebudes

2. chlapci svoju mamu aj otca maju- cim sa vo vsetko co sa tyka vychovy, vzdelavania, karhania, odmenovania dostavas vzdy na tretiu kolaj- co je podla vyskumov najspravnejsi postoj a tak by si sa aj mala chovat.

3. ale co je najzavaznejsi problem- vy tu preberate nespravne osoby. Hlavny problem je tu MANZEL-OTEC. Ten, ako citam je pekny pasivista a ked nezacne on pracovat na detoch, tak Ty sa mozes roztrhnut....Ty s nimi nepohnes.

4. Otec, ktory ma rad svoje deti sa rozhodne nesprava tak ako tvoj manzel. Prepac, ale kopla by som ho do riti a povedala, ze ak nezacne riesit dany problem, v ktorom si mu ochotna pomoct, tak vase manzelstvo zacne pekne chabnut.....Takto sa predsa neda dlho zit...

5. Manzel je ich otec, Ty si iba otcova manzelka.

6. A to ze nehovoria po slovensky....tak to je sila. A pises, ze uz 4 roky to takto ide...no moja...... Pan Boh Ti pomoze, najskor si vsak pomoz sam.
To znamena, priprav si dllllllllllllllllllhy rozhovor s manzelom.

mersedesa
autor
19. dec 2007

moj muž to je tažka kapitola,ale je to velmi dobry človek.ked od neho chcem aby s nimi sem tam prehovoril po slovensky vnima inak.mysli si,že tym svoje deti trapi,alebo ked som chcela aby pri umyvani použili mydlo rozplakali sa,že čo to od nich chcem.a tym riešenie končí,pretože si mysli,že ich trapime.

oni jednoducho nevidia priklad normalneho života,ich matka,hoci my dve nie sme k sebe nepriatelske,je taka tupa a to zasa prameni vo vychove.jednoducho sú naučení takto žiť a ja som tu ta vadna,ktora chce kulturne stolovat,umyvat sa,mať poriadok.moj muž takisto ale detom sa treba prispôsobit.často hovorim mužovi,že by sme tu mali spraviť poriadny bordel aby sa citili ako doma.jeho to tiež trapi ale oni ho vedia dokonale citovo vydierat čo maju takisto po matke.ona ich vychovavala sama no skor chovala a muž si myslí,že je pozde na ich prevychovu,čo vzhladom na našu dorozumievaciu barieru nie je možne ani z mojej strany.

ten starši by aj k nam chcel ist byvat,len čo škola u nas ani v našom okoli madarska nieje.on by potreboval vela pozornosti a času a ja by som si pri našej malej netrufla na starostlivost o dalšie a ešte k tomu tak problemove.
možno som zla macocha ale takto to citim.

a teraz ked som to takto rozobrala zistila som že je to ešte komplikovanejšie ako to vyzeralo.no čo ked pridu zrejme budem musiet ist na dlhu prechadzku a potom poriadim,inak to už nevidim,najviac by tu pomohla prevychova ich matky

chrobaak
19. dec 2007

mersedesa, ak budes cakat, alebo uvazovat o tom, co by sa malo zmenit, tato situacia sa nevyriesi.
jasne, ze by pomohla prevychova deti a najma matky. ale je to realne??? nie je.
vela bab ti tu radi, aby si sa porozpravala s manzelom. to iste som ti napisala aj ja. a pritom si nemyslim, ze by tvoj manzel bol zlym clovekom...
pises, ze manzel sa necha citovo vydierat.... samotne citove vydieranie je obrovsky problem. ale on je uz dospely clovek, ktory ma alebo mal by mat nejaku sebareflexiu a zrelost minimalne na to, aby si tuto skutocnost uvedomil... a pokusil sa s nou nieco robit... jednoducho mal by zaujat postoj dospeleho, zreleho cloveka, ktory sice ma pravo na omyly a zlyhania, ale nenecha sa unasat zivotom len tak...
ak sa toto nestane, ty sa budes este niekolko rokov umarat tym, aka si zla macocha a povedie to jedine k tomu, ze vas spolocny zivot napokon dospeje k rozvodu...

mas velmi tazku situaciu. ale nemotajte sa s manzelom stale dokola, lebo to k nicomu nevedie. 😔

sue
19. dec 2007

...ono aj záleží od toho čo ty chceš vlastne riešiť...
1.ak sa chceš do toho pustiť naozaj 100%... a teda prevychovať decká, tak sa k tomu tak treba postaviť... vážne si pohovoriť s manželom, pouvažovať o zverení detí do vašej opatery... pri tom čo si sem napísala by to problém byť nemal... lebo zo strany matky podľa mňa ide o zanedbávanie výchovy... (ale napísala si, že na to si veľmi netrúfaš 😒 )
2.ak chceš mať len pokoj a čistotu pre svoju dcéru a pre seba, je viacero riešení... ktoré ale neriešia príčinu ale len dôsledky:
a, keď majú prísť deti na návštevu, ty s dcérkou sa môžte zbaliť a ísť na výlet alebo k tvojim rodičom - decká sú manželove a teda by ti nijak nemal vyčítať, že pri tom nie si... najmä ak ubližujú tvojej/ vašej dcére
b, pretrpieť návštevu detí a potom proste jeden deň po nich upratovať... kým sú u vás, hrať "mŕtveho chrobáka" (toto sa mi ale poriadne bridí...)
c, porozprávať sa s manželom a dohodnúť s ním pravidlá pre decká u vás doma... a tie sa budú musieť rešpektovať...

vroni
19. dec 2007

No, ja sa tu budem opakovat, ale vacsi problem nez deti je nic neriesiaci manzel. Takze by som si taktiku a strategiu vydiskutovala najprv s nim a potom na nej aj trvala. On je rodicom, nie ty (teda tych deti, o ktorych hovorime) Jeho deti, jeho problem. Krute ale pravdive. Ty mu mozes POMOCT jeho problem vyriesit, ale nemozes ho vyriesit ZA NEHO (aj ked by si chcela, ale neda sa 🙂 )Pravdepodobne sa bude branit, ze on ziaden problem nevidi (chcela by som vidiet chlapa, ktory by nejaky problem dobrovolne "videl"), ale posli ho napriklad s jeho prasiatkami do restauracie, nech sa trochu detickami vytiahne. Alebo ho nechaj po vikende upratat zasvineny byt. Pracovne vyhovorky neplatia.
Ina vec je ublizovanie vasmu dietatu. Tam by som nekompromisne zasiahla (rozhodne nie fyzicky, ale by som nejako - v zavislosti od situacie - odstavila ublizujuce dieta)
Tie rady od sue su fajn, ale predpokladaju manzelovu spolupracu...

digysa
22. dec 2007

mersedesa: tu vetu, ze manzel si mysli, ze trapi svoje deti ak chce aby trocha konverzovali v slovencine alebo sa umyvali mydlom.....TO SI NEMYSLELA VAZNE....alebo hej????
😕 😨 😨 😨
Ja ta asi zranim, ked toto napisem, ale neviem, preco davas celu vinu na ich matku, ked mali obidvoch rodicov....tvoj manzel sa nevie postarat o deti presne tak, ako ona. Na TANGO treba DVOCH.

Myslim si, ze to budes mat tazke, s takym "dobraciskom" manzelom....ci si mysli, ze ucit deti k hygienickym alebo inym kazdodennym potrebam dietata ja tyranie.... (Tu sa mi priam chce spytat, ake vzdelanie ma tvoj manzel, ale ber to iba ako retoricku otazku...nemusis mi odpovedat)

mersedesa- sory, ze som mozno tvrda....ale hadam ti to trochu otvori oci, ze deti v tomto probleme nehraju ABSOLUTNE ZIADNU ULOHU, pretoze su iba DETI. 😒

digysa
22. dec 2007

A inak, ja by som toto forum dala precitat muzovi, aby videl ake rady sme ti dali....nech sa aj on troch spamata... 😀 😉

mtsl
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
julia225
26. dec 2007

necitala som vsetko, ale takisto ma moj priatel dve dcery z predosleho vztahu... hmmm je to asi podobne, teda bolo 😅 robili bordel, ziapali, nadavali mi... atd a priatel lezal na gauci a na cele sa prizeral, tak som si povedala, nie!!!
strav s nimi vikend ale mimo domu!!! cize sa to skratilo na par hodin cez den, v ramci prechadzky sme ich vzali do parku, myslim, ze sa s tym zmierili a aj si ho uzili, lebo oni to brali ako prespatie u kamaratiek... neries ich, nech sa aj hovienkami natieraju!!! 😖 len nech niesu v tvojom byte, a ked budu musiet byt, tak nech sa stara on, ja som im ani chleba s maslom neurobila ... musel sa starat a navyse aj o nasu spolocnu dceru!!!
ja som sebec, chapem, ze ony su ukratene, ale to nieje moj problem, a ani som sa nezaviazala, ze im budem mama na dva dni v tyzdni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mersedesa
autor
27. dec 2007

akurat su tu a mužik im robi ranajky takže aj u nas sa niečo zmenilo.bordel sice je a poriadny a ten ma už nerozhadže,upracem ked odidu.aspon sa viacej venujem malej na čo nemam čas inokedy.večer ked sme už spali mi dokonca umyl riad po deťoch.neviem čo sa stalo ale zrejme si toto všetko prečital.rano ich dokonca poslal sa umyt,dost protestovali ale išli.su dost prekvapení z tvrdšieho režimu a už sa pytaju domov.

chcem sa podakovat všetkym čo diskuovali na tuto troška chulostivu temu a hlavne,že ste sa so mnou pozreli na vec z viacerych stran.

jaduska
27. dec 2007

mersedesa to je super, gratulujem k úspechu 😅

A hlavne ti prajem, nech mu to vydrží, pomôže to hlavne jeho deťom 😉

digysa
27. dec 2007

mersedesa: Huraaaaaaaaaaaaaa....ani nevies, ako ma tesi, ze sa nieco zmenilo. Dufam,ze mas na tom aj Ty zasluhu a pekne si sa porozpravala s muzom.....
Ten bordel az taky vazny nie je....aj slusne deti ho narobia...
Ale ako jaduska pisala: hlavne nech mu to vydrzi a julia225 pisala: spolocne straveny cas "iba otec a jeho deti" im tiez prospeje.