Porodila deviate dieťa

pemasinika
11. dec 2014

Dobrý deň. Ak ste niektoré prednedávnom čítali na fóre o žene, ktorá čaká deviate dieťa https://www.modrykonik.sk/forum/1-trimester/mam-8-deti-a-som-tehotna-poradite/ , chcem vám s radosťou oznámiť, že sa jej v piatok, 5.12. narodil krásny chlapček. Mamička si dieťatko ponechá a s láskou ho bude spolu s ďalšími ôsmimi súrodencami vychovávať. Túto informáciu nedávam pre tých, čo ju chcú odsudzovať. Sama si toho už dosť vytrpela a viac ako "múdre rady" jej pomôže povzbudenie. Píšem tu aj preto, že sa blížia Vianoce, pri toľkých deťoch z jednej materskej budú asi veľmi skromné. Bývali manžel jej peniaze nedáva, terajší ich radšej prepije. Mamka je veľmi starostlivá, aj sociálka ju obdivuje, ako to všetko pri tých deťoch sama zvláda a že ako majú čisto. Preto ma napadlo, ak by jej chcel niekto pomôcť, napr. sa iste nájdu mamičky, ktorým ich ratolesti z nejakej veci vyrástli a nevedia, čo s tým, že by sme spravili radosť týmto detičkám. Najstarší syn má 16 rokov, dcérky 9 a 8 rokov, ďalší syn 6, dcérky 5 a 4 roky, syn 3, dcérka rok a najmenší chlapček sa práve narodil. Ak by vedel niekto pomôcť aj finančne, podľa svojich možností, budem len rada. Prípadní darcovia mi môžu napísať, pošlem im adresu mamičky. Za ňu a jej deti vám všetkým ďakujem. 🙂

alexmianina
11. dec 2014

rada prispejem, ak mi mamička slubi, že podstupi sterilizaciu.

musla12
11. dec 2014

@pemasinika ti ich poznáš?

musla12
11. dec 2014

@alexmianina to prečo odnej sterelizaciu pozadujes?

bombonka
11. dec 2014

@alexmianina sorry,ale musím sa smiať !. To čo si napísala je hádam len jej vec a mala by to riešiť výhradne s rodinou a nie tu Tebe niečo sľubovať !

pemasinika
autor
11. dec 2014

@alexmianina tak ja sa k tomu vyjadriť neviem 😉 , len viem, že mamička už chce detičky vychovávať sama, len veľký problém je s bývaním. Ja som sa pokúšala obvolať nejaký inštitácie, ktoré pomáhajú takýtmo matkám v núdzi, ale o ženu s takým počtom detí nemá nikto záujem, resp. nemajú potrebnú kapacitu ubytovania, takže je to dosť zložité, povedala by som, takmer neriešiteľné.

pemasinika
autor
11. dec 2014

@musla12 osobne ju nepoznám, ale poznám ju veľmi dobre, poznám jej príbeh, poznám celú situáciu. Mamička o nič nežiada. Len keď mi minule písala, že sa ani na Vianoce neteší, lebo nemá za čo kúpiť detičkám darčeky, prišlo mi to veľmi ľúto. Ona si ani nesťažuje, teší sa z toho, čo má - krásne, zdravé deti. Celú situáciu si veľmi dobre uvedomuje, ale nepozná východisko z nej. Východiskom by bolo samostatné bývanie, ale to si žiaľ dovoliť nemôže.

petulda333
11. dec 2014

@bombonka lenze ak je to jej vec tak nech potom neziada o pomoc a nestazuje sa!nik z nas jej tie deti neposlal!ze vie roztiahnut nohy a len rodit je ci problem?jej volba,nech sa stara a tipujem ze zaraz tu budeme ciratat ze caka dalsie decko!mne je luto deti ze nedostanu vsetko co potrebuju ale je to problem matky!sprosto ale tovaren by uz trebalo zatvorit!hlavne v dnesnej dobe je tazke mat 2-3deti a ona si robi dalsie a dalsie!

alexmianina
11. dec 2014

@musla12 lebo ma existenčne problemy, za sebou dva nevydarene vztahy, nema kde byvat, jej jediný prijem je rodičovsky prispevok a rodinne pridavky a popritom všetkom ju stal neopušta chut si zasexovat.... byt na jej mieste, sex a plodenie deti je to posledne na co by som mala chut... toboz s opilcom!!!

janette4
11. dec 2014

@alexmianina mne to príde ako vydieranie 😒 a asi o tom nevieš,ale sterilizácia NIE JE zadarmo,obzvlášť,keď je to na vlastnú žiadosť a nie sú na to zdravotné indikácie,je to sakra drahá záležitosť.a pochybujem,že si to mamička v núdzi môže dovoliť.nabudúce lepšie najprv rozmýšľať a až potom písať.

alexmianina
11. dec 2014

@pemasinika vychodisko bolo, ale zda sa mi, že ho paradne prepasla, už ked isla do porodnice tretikrat....

bombonka
11. dec 2014

@petulda333 nikde nevidím v tejto téme,že ŽIADA o pomoc a sťažuje sa !!!!! Strašná nenávisť ide z Tvojej reakcie,takže naozaj ak máš len potrebu útočiť a karhať tak sem radšej ani neprispievaj. Nie si tu na to,aby si niekoho súdila si myslím....

alexmianina
11. dec 2014

@janette4 viem, že sa plati... tak isto som ju podstupila... lebo rozmýšlam!

pemasinika
autor
11. dec 2014

@alexmianina viem sa vžiť do jej situácie, ja som takto odchádzala so štyrmi deťmi od svojho ex. Proste mi ženy dávame stále šancu, lebo veríme v dobro. Lenže mne na rozdiel od nej mal kto pomôcť, ona už rodičov nemá. Preto ďakujem všetkým, čo sa mi už ozvali a aj tým, ktoré sa ešte ozvú a potešia detičky, prípadne mamičku niečim pekným. 🙂

alexmianina
11. dec 2014

@janette4 okrem toho, zivit 9 deti nieje ,,sakra draha zalezitost,, ???? takže nabuduce porozmyslaj aj ty.

alexmianina
11. dec 2014

@pemasinika ja zas nie som tak cynicka, ako to zrejme vyznelo z mojich prispevkov... dokonca ju aj lutujem... ale aj nechapem...

pemasinika
autor
11. dec 2014

@alexmianina ja ťa chápem, že aj nechápeš 🙂 Sú veci, ktoré by som sama nepochopila, keby som ich na vlastnej koži nezažila.

musla12
11. dec 2014

@alexmianina a čo keď nemá žiadnu chuť len musí lebo bude zle?

ivivaiveta
11. dec 2014

ja nikde v teme nevidim, ze by sa zakladatelka niekoho pytala, co si o tej mamicke mysli..ved ked je to o pomoci, tak bud nepomozem a som ticho, ale zbytocne nekomentujem, ked sa ma nikto na nic nepyta...

pemasinika
autor
11. dec 2014

@musla12 tak nejak prišla k tým detičkám, že "musela" aby aspoň na chvíľu bolo dobre. No detičky za to nemôžu, chválabohu sú zdravé a život, aj keď nie ľahký ide ďalej.

salamistka
11. dec 2014

nesúdim, ale ani nechápem, ako je možné, že v dnešnom svete má niekto dobrovoľne toľko detí...lebo keby nechcela, tak ich nemá, ja tiež nepoužívam žiadnu antikoncepciu a predsa nie som tehotná, takže nie je to o peniazoch, ale o čom teda?

petulda333
11. dec 2014

@bombonka nenavist?nie len zdravy rozum!!!!ja nemam problem jej pomoct,poslat detom kolace hracky!ale ona sa mala uvedomit davno ze mat tolko deti mozu mat len ti ludia ktori si to mozu dovolit!ze je to nezodpovedne

petulda333
11. dec 2014

@bombonka a precitaj si aj link ktory vlozila autorka!

salamistka
11. dec 2014

toto je verejné fórum, takže treba rátať aj s negatívnymi reakciami...ja obdivujem mamičky s viac deťmi a držím im palce, aby sa im darilo, ale toto je už aj na koňa veľa

micha1979
11. dec 2014

Ahoj @pemasinika rada pomozem a poslem nejake veci pre babatko popripade hracky. Mam toho dost, napis mi adresu do ip. Dakujem.

nyusika
11. dec 2014

ked je to vec tej mamicky, preco ziada pomoc od iných ??

viem, pisala si, ze nemame odsudzovat. Pardon, ale to nie vzdy ide...mne to vzdy pride take, ako citove vydieranie. ze aha, mam devet deti, sice ich nemam z coho zivit, lebo kto ma zamestna s deviatimi detmi...a kde zarobim dost na ich oblecenie, kruzky, skolu... ale nevadi, hlavne, ze sa mame radi a sme zdravi. ved ked bude najhorsie, napiseme Rozborilovi, alebo spravime nejaku zbierku...

V kazdom pripade, mamine drzim palce, aby to cele zvladla aspon tak, ak doteraz. a NAJMA, aby si s tretim partnerom nenartobila zvysok futbalovej jedenastky

bombonka
11. dec 2014

@petulda333 čítala som ho dávno pred tým,ako sem dnes autorka tejto témy písala...takže asi tak

petulda333
11. dec 2014

@janette4 a dovolit si 9deti moze??

petulda333
11. dec 2014

@bombonka asi zle!

maznacik007
11. dec 2014

@pemasinika preco pytate pre nu vecicky, ked tato mamicka predava plno veciciek roznych velkosti v bazariku ... ake teda potrebuje velkosti ...

ako ja chapem, že to ma tažké pri tolkých deťoch a pri muzovi, ktorého mala aj vo vezeni ... ale lepsie by bolo keby napisala sama a napisala co potrebuje.

pribinak
11. dec 2014

Ona nepotrebuje handry pre deti, ona potrebuje psychoterapiu, aby sa zbavila toho chlapa a nemyslela si, ze je ceresna a musi zarodit kazdy rok