Tehotenstvo v 43. rokoch

havedka
15. mar 2014

su tu maminy ktore mali dietatko v neskorsom veku?nieje to riskantne?

zvolsiinylogin
7. máj 2018

@ingelika78 gratulka

dolynkag
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
giuli
5. aug 2019

Vcera som zistila,ze som tehotna ....po dvoch detoch ,ktore som mala so stimuláciou je to tentokrat necakane ,maly zazrak...mam 43r.a mimi by sa malo narodit mesiac po mojej 44...,ale vsetci sa nan tesime....aj ked ja mam obavy a strach...dufam,ze vsetko bude ok...

giuli
5. aug 2019

Prekvapenie,ale pekne...27dpo

ivankalaco
5. aug 2019

@giuli Gratulujem a želám nech je všetko v poriadku až do šťastného konca 🙏👶❤

giuli
5. aug 2019

@ivankalaco ďakujem ❤

dada7701
26. dec 2019

@giuli nič sa neboj, len ver že všetko bude v poriadku, nám sa teraz narodila dcérka, teraz budem mať 43...

giuli
26. dec 2019

@dada7701 dakujem...bohuzial sme o mini prisli v 8tt....

dada7701
26. dec 2019

@giuli tak to mi je ľúto, držim palce nech sa podarí znova zo srdca...

giuli
26. dec 2019

@dada7701 dakujem ti...pracuje sa na tom...snad sa zadari

deniska1976
8. apr 2020

Ahojte, chcela by som radu ak mozem od skusenejsich ako som ja. Mam v juni 44 rokov. Snazila som sa otehotniet od svojich 25 no po urcitych komlikaciach a rozvode som to uz vzdala. Teraz uz druhym rokom mam o 11 rokov mladsieho partnera a snazime sa o babalko. Som plne zdrava a moja gynekologicka nevidi problem preco nie. Na umele tehotenstvo nemame. No teraz uz menzes mi meska cca 3 mesiacom. Posledny bol 24.1.2020. Spravila som si test Lady MAX 2v1 od Dr. Max no len 1palicka☹️ Myslite ze test nie je na 100% ci kupit ini ci mam v tomto zlozitom obdobi s koronou sa tahat po gynekologii? Budem vam vdacna za aku kolvek radu ci skusenost z Vasho zivota. Velmi pekne dakujem za Vas cas😀

giuli
8. apr 2020

@deniska1976 po 3 mesiacoch meskania uz by bol test pozitivny urcite....navstiv lekara alebo aspon konzultuj telefonicky...neviem,ci ti robili nejake testy....v nasom veku(tiez nam 44,) aspon horm.profil...ovarialnu rezervu...vsetko to moze urobit obvodny lekar....nam sa po MA v lete podarilo opat...,no aj tentokrat to skoncilo zle,spontannym potratom ...pred týždňami....no ideme dalej...drzim palce

deniska1976
8. apr 2020

@giuli Velmiii pekne dakujem za odpoved😀, velmi si to vazim🙏tvoj nazor a tvoj cas a skusenost ma dalej posuva zaco dakujem a tiez drzim palceky a posielam vela sily

giuli
8. apr 2020

@deniska1976 za malo..ak ta bude daco zaujimat ,kludne napis trebars aj cez IP

eliska13
8. apr 2020

@deniska1976 test by neklamal.Už Ti niekedy takto vynechal menzes?môže to byť už aj začiatok menopauzy, ak dostaneš menzes kúp si v lekárni test na menopauzu robí sa cez menzes.Ale dodám Ti optimizmu moja kamarátka o chvíľu rodí a má 44 r zadarilo sa prirodzene po 4 m nič nie je stratené.Pozeram, že si zo Senca, ak to platí ...čo viem obvodný takéto veci nechce riešiť choď na Mytnu či iného laboratóriá myslím, že aj na Vajnorskej na polkliklinike robia rezervu ovarii AMH z krvi ako samoplatca budeš vedieť na čom si.Ja som si tak bola dat odbery na štítnu žľazu.Maju na webe aj cenník.

bobricek1979
8. apr 2020

@havedka porodila som prvé v 40uplne bez problémov

deniska1976
8. apr 2020

@eliska13 dakujem krasne za info no vidim ze som velmi v tomto neskusena a vsetky tie nazvy a skratky mi nic nehovoria😲nechcela som sa nato upnut psychicky lebo to vnimam ako blok... Nastudujem si okolo toho viac a velmi pekne dakujem za odporucania😀famozny vecer prajem

deniska1976
8. apr 2020

@eliska13 a dakujem za ten optimizmus👍😀😀😀

eliska13
8. apr 2020

@deniska1976 odoberú Ti krv a podľa výsledku zistia tvoju rezervu vajíčok.Podla veku je číslo rôzne po 40 dosť klesá.Este by bol dobrý hormonalny profil to sa robia 3 odbery počas jedného mesiaca v rôznej fáze cyklu.Kludne Ti môže len nejaký hormon robiť problém.Moja sesternica má priveľa mužských hormónov akné, ochlpenie a často aj zopár mesiacov bez menzesu museli jej dať horm.liecbu.

deniska1976
8. apr 2020

@bobricek1979 wow super😀👍gratulujem a verim ze vsetko ma prist v tu pravu dobu, dakujem

juliet86
8. apr 2020

@deniska1976 ahoj. este ti chcem poradit... ze jasne ze cloveka prve napadne tvoj vek ale kazdopadne kludne sa moze stat ze ty mozes mat este dobre vajicka a ovulku a tvoj partner moze mat slabe spermie.... cize sa snazite snazite a moze to byt aj nadarmo ci naslepo. ja sama o tom nieco viem mam partnera vo veku tvojho sportovca abstinenta nefajciara zdraveho a spermiogram total slaby... to len tak aby si nedavala celu zodpovednost na seba.

deniska1976
8. apr 2020

@juliet86 ano aj tato myslienka ma napadla no skusim teda este doriesit s istotou seba a ak ja ze na 100%tak poriesime jeho naboje🤣👍vdaka za pripomenutie ze vek je len cislo a ano moze byt aj oslabena municia partnera

bibula111
8. apr 2020

@havedka ja som mala prvé v 42 a druhe 44. Mala som síce zápal obliciek pri prvom ale to preto, lebo mi malá tlačila maternicou na obličky.

juliet86
8. apr 2020

@deniska1976 ono poviem to takto. partner to je jedno vysetrenie spermiogramu a je to jasne. jedna navsteva jeden vystrek 30 eur. vysetrenie zena to mas viac odberov krvi. sono. prefuk vajcovodov. je to casovo aj financne aj telesne narocnejsie..

ingelika78
8. apr 2020

@bibula111 wooow. ja som porodila prveho chlapceka v styridsiatke, relativne rychlo. teraz sa snazime o 2-he.

bibula111
9. apr 2020

@ingelika78 super, tak nech sa Vám to podarí, držím palce ✊

bobricek1979
9. apr 2020

@deniska1976 ďakujem, určite

silviaeli
18. sep 2021

@sosanna88 no štatistiky nie sú realita..ja som mala 1.dieta ako 23rocna a prekonala som hellp syndróm, všetko zle, museli mi ukončiť tehotenstvo..syn sa narodil v 30 týždni, lebo inak by sme tu neboli už obaja!!unikla som hrobarovi z lopaty, tak mi lekár povedal!nastastie syn bol v poriadku..
2.krat som otehotnela ako 34rocna, tehotenstvo ukážkové, dieta zdrave..
Takze nie je to pravidlo čím skor tým lepsie..a poznam v mojom okoli viac takýchto prípadov