Koľko budem dostávať, ak som nebola zamestnaná pred materskou?

mimaamim
17. mar 2009

prosim vás nevie mi niekto poradiť koľko dostáva žena materskú ak predtým nebola zamestnaná ďakujem moc za odpovede!

pinco
17. mar 2009

mimaamim, myslím, že ty budeš dostávať rovno rodičovský príspevok, lebo nemáš nárok na materskú. ak si si neplatila dobrovoľné poistenie. Takže dákych 4500,- mesačne. Spýtaj sa na úrade práce na sociálnom odd.

mimaamim
autor
17. mar 2009

ďakujem moc! a este nevies nahodou ci sa dostava nieco aj ked sme neni zobraty?

pinco
17. mar 2009

Myslis daku socialnu davku? No to teda neviem, skor asi keby si bola akoze slobodna matka, ze neuvedies otca dietata v rodnom liste, ale to asi nechces... Lebo takto ma vyzivovaciu povinnost on. Mozno sa tam este posudzuje celkovy prijem domacnosti akolko vide na jedneho clena a potom su asi dake davky (ako napriklad cigani, ked nikto nerobi ani mama ani otec a naju deti, tak dostanu dost 😅 ). To by ti konkretne na vas museli vyratat, ale fakt skus bud zavolat alebo sa prejst na to socialne, tam ti to urcite vysvetlia 😉

mimaamim
autor
17. mar 2009

tak to nechceme takto riesit 🙂 chcela som pocut nazor inych spytam sa na tej socialnej ako to je presne aj si nejako privirabas popri MD da sa to stihat?

krista
17. mar 2009

janulle22 • 1d • Dnes v 10:00
zajdi se podivat na paragrafy tech temat tam je dost 😉

tatolu • 3d • Dnes v 10:01
ahoj mimaamim, skús pozrieť v časti Paragrafy.
Alebo skús použiť vyhľadávanie s kľúčovým slovom...
Zdá sa mi, že tam som videla odpoveď na Tvoju ptázku, ale ju neviem. 😉

kisska • 1d, snž • Dnes v 11:14
mima ak si nebola zamestnana a ani dobrovolne nemocensky poistena, dostanes len rodicovsky prispevok a na zaciatku trosku vacsi balik, ak splnas k nemu podmienky 😉

miranda04 • Dnes v 11:27
ja som skončila školu v maji minulý rok.hned od prvého dna som nastupila do práce,v ktorej mi bola sľúbená zmluva.no stala sa taká vec že som hned v júni otehotnela a vedúca sa začala vykrúcať so zmluvou.neskôr mi povedala,že mi dá aspon dohodu ale ani tú mi nedala.takže do decembra som robila ,,načierno,, a ako hlúpa som čakala na dohodu,ktorú som aj tak nedostala.na konci decembra mi vedúca pri dávaní ,,výplaty,, povedala, že zmluvu mi nedala preto, lebo ona nemá peniaze na to,aby mi doplácala ku materskej 😢 aspoň že som bola registrovaná na úrade práce.jednorázovo dostanem po pôrode 25000 a výška materskej bude okolo 4500sk-smiešna suma.

mimaamim • Dnes ve 12:06
ďakujem miranda04, asi to bude tak ako pises, no aj ja si myslim smiesna suma ale co sa mozem teraz stazovat...kazdy povie- nato ste mali myslet skor... ale nejako bolo a nejako bude tak to hadam zvladneme...a nevies o nejakej praci na doma popri MD?

miranda04 • Dnes ve 12:10
musime to zvladnut 😉 ked mám pravdu povedat nad pracou som este nerozmyslala ale som kadernicka tak dufam ze si privyrobim aspon nejaké to euro.v tomto smere vsak nie som dost optimisticka,pretoze si myslim,ze zakaznicky ma nebudu chciet otravovat lebo budem mat male baby. dufam ze to bude dobre-drzim palce 😀

mimaamim • Dnes ve 12:13
aj ja tebe 🙂 ja mam jednu znamu teraz je v 6 mesiaci a priviraba si tiez je kadernicka so zivnostou

miranda04 • Dnes ve 12:18
drzim palce aj jej lebo viem aké je to počas tehotenstva nárocné-mám termin 19.3.-pozajtra a este pred necelým tyždnom som robila.jednak som si chcela privyrobit pretoze manzel kvoli krize nezarobi vela a momentalne nemám ziadny iny prijem a jednak som nechcela odbit stale zakaznicky pretoze viacej by uz nemuseli prist.drzim jej palce na rukach i na nohach 😝

martinka1981
17. mar 2009

Ahojte baby,neviete mi poradiť kedy treba odniesť papier na matersku na socialku? Nastup mam 21.3. a neviem či tam stači zajsť potom alebo ešte pred nastupom. dakujem 🙂

mimaamim
autor
17. mar 2009

martinka1981 zda sa mi ze to treba dopredu na socialnom ti povedia

gapa
17. mar 2009

martinka,
je to jedno. No lepšie skôr, lebo oni majú 60dní na rozhodnutie.

gapa
17. mar 2009

mimaamin,
budeš mať nárok na rodič.príspevok od mesiaca narodenia dieťaťa. T.č. je RP 4780,-Sk, od 9/09 bude o nejakú stovku-dve vyšší.

martinka1981
17. mar 2009

Dakujem,skočime to vybaviť tento tyžden. Ja tak nemam rada papierovačky 😒 ...

gapa
17. mar 2009

martinka, tak toto odnesenie na SP nepovažujem vôbec za papierovačku.

Ty len si prefoť žiadosť o materské a odnes ho na SP (predpokladám si povinne NP szčo alebo dobrovolne nem.pistená, inak by si ju odniesla zamestnávatelovi)

By som ti teda dopriala tie papierovačky, čo teraz budem vybavovať. Moja firma je v konkurze, správca na nás kašle a od cca 9/08 nepodávajú za nás žiadne výkazy. Ja mam obavu aby papiere nezmizli v archíva a my sme nezostali bez poodhlasovania a ukončenia PP. A to si chcem ešte vybaviť odstupné z garanč.fondu. Tak bud rada, že si rada 😅

martinka1981
17. mar 2009

Tak som rada,su aj horšie veci ☹ Ja som normalne zamestnana(u mojho priatela)...som si myslela že on mi to len potvrdí a že odniesť si to mam sama... 😕

gapa
17. mar 2009

martinka,
tak v prípade, že si zamestnaná, tak potrebuješ k žiadosti aj potvrdenie zamestnávatela o zamestnancovi na účely uplatnovania nároku na nemocenskú dávku. To by mala vystaviť mzdárka. Ziadosť + potvrdenie treba odniesť na SP, ak má zamestnávatel sídlo v Ba-mesto, tak do SP na záhradnícku 153 (až pri podjazde na Bajkalskú). Tak aspon písali mamičky a zajtra tam idem aj ja zistiť, či je to tak.

svataterezicka
18. mar 2009

Holky nevíte když se odchází na mateřskou - 6-8 týdnů před termínem - dá se odejít teda např. 7 týdnů před? Doufám že mě někdo neukamenuje za blbou otázku 😉

pinco
18. mar 2009

Ano da sa, aj mna sa doktor pytal, ze ci nechcem ist skor ako tych 6 tt pred porodom. Akurat neskor sa neda 😉

svataterezicka
19. mar 2009

holky jak dlouho musí zaměstnavatel držet místo na mateřské?

rudinko2
23. okt 2014

ahojte.. ja pracujem v čechách a snažime sa s manželom otehotniet, že pojdem na matersku z čiech.. ale nejak sa nedari a nechcem čakat ešte rok.. ak by som sa vrátila na slovensko a pracovala napriklad len v skušobnej dobe a otehotniem..dostanem nejaku matersku??diky :D