Mám nárok na materskú?

minnehaha2005
18. nov 2010

Ahojte, potrebovala by som poradit, co sa tyka materskej. Robila som od Sept. 2007 nepretrzite do Aprila 2010. Odisla som od zamestnavatela dobrovolne a nato som v maji 2010 hned otehotnela. Mam narok na matersku, ked sa hovori, ze musim mat odrobene 270 za dva roky pred porodom? Mam moznost teraz v jednej firme byt zamestnana tesne pred odchodom na matersku, co by v mojom pripade bolo v polovici januara.

sandruska81
15. júl 2011

@domika007 a neposlali ti to nahodou aj s prispevkom pri narodeni dietata?kolko ti vychadza mat matersku?

ianitka
15. júl 2011

@domika007
zlatko - nezaplatili Ti nahodou april a maj spolu v juni, a teraz v juli Ti doslo materske za jun...? pocita sa to za kalendarne dni, nie pracovne

gapa
15. júl 2011

@domika007
odkedy si na md a aké konkrétne čiastky ti prišli?

príspevok pri narodení + rodinné prídavky vypláca upsvar, nie soc.poistovna (tá len nemocneské, materké, ošetrovné) tak nepredpokladám, že to mohlo príst v jednej sume. Ak teda dominika neberieš viac súm spolu.

domika007
15. júl 2011

@sandruska81 nie, lebo ako pise gapa to vyplaca urad prace 😉

domika007
15. júl 2011

@ianitka zlatko pochybujem, lebo v maji mi prisla cast za ten april , nastupila som 16.4. a v juni mi prisla za maj a teraz mi prisla za jun...tak neviem...ked je to na pracovne dni, tak je to divne...

skusim to preratat
@gapa

domika007
15. júl 2011

@ianitka
@gapa tak som to ratala a oni mi fakt poslali mensiu sumu teraz! 😠 ratala som si to presne od zaciatku podla tej sumy co mi priznali , ratala som vsetky dni a vysla mi teda ovela vyssia suma, aku mi oni poslali na ucet...

ianitka
15. júl 2011

@domika007
si to este raz prerataj a vyber sa tam ...
to co mas v tom rozhodnuti x 30 - by mala byt suma za jun... mne PN poslali za jun presne 🙂

domika007
15. júl 2011

@ianitka jj, sak tak som to ratala a vysla mi vyssia suma 😉

gapa
15. júl 2011

@domika007
je to na kalendárne dni, nie pracovné.
ak nepíšeš sumy, nedá sa posúdiť, musíš sama.