Návrat do práce po materskej. Som zlá mama?

simonka2012
9. feb 2013

Chcela by som isť naspäť do roboty po materskej a malá bude s mamou ... som zlá mama ? bude to mať zlý vplyv na vývoj dieťaťa? Máte osobné skúsenosti ? išli ste aj vy tak skoro do práce ?

anjelicek26
9. feb 2013

@simonka2012 - spanielky, francuzky, tie proste po materskej do prace musia, ziaden luxus tri roky doma a tie deti su normalne a ziadne vyvinove vady na nich nevidno ;) Nad tymto sa vobec nezamyslaj, malej bude aj s mamou dobre a ty mozes pracovat, asi to potrebujete financne alebo ty na mozgove bunky, proste vies preco chces do tej prace ist, tak si to pred inymi neospravedlnuj, na fore ci inde ;) Stale sa najde taka zienka, co by bola aj 10 rokov s detmi doma a bude vrtat... zla mama je pojem, ktory s pracou nespajam... ja som sla do prace ked mali deti nieco vyse dvoch rokov, takze vlastne neskoro a aj tak na mna cudne pozerali, lebo nemusim... teda financne nie... ale mne uz doma sibalo...

silviami
9. feb 2013

@simonka2012 nie si zlá mama, každý si to musí zvážiť sám, chceš ísť do práce preto že nie si "žienka domáca", alebo na Teba zamestnávateľ tlačí, ale potrebuješ súrne prachy? Ak je to tá prvá možnosť, tak poznám kočku, čo išla tuším po 6 mesiacoch do roboty, ale bolo to v Anglicku, tam je to bežné, ak som to dobre pochopila. Malú varovala babka zo Slovenska a bolo to ok, teraz čakajú druhé a plánújú to rovnako. Ja naopak, bola som doma tri roky, a teraz chcem byť doma zase najmenej tri roky, podľa mňa sa ten čas nikdy nevráti, potom Ťa to dieťa jednoducho už toľko nepotrebuje, už má svoj svet, je samostatnejšie.

Z toho, čo som ja načítala, pre dieťa je dôležité na niekoho sa naviazať, je jedno či otec, babka, mama, len to musí byť jedna osoba. Ak si s mamou rozumieš, určite sa o bábo bude starať s láskou, malo by to byť v pohode. Doležité je, aby ju nevaroval každý deň niekto iný, otec, tri opatrovateľky , dve babky, skrátka aby v tom nebol chaos.

gubcikova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cawes
9. feb 2013

no ja osobne si myslim ze je treba byt doma aspon 18 rokov, pokial dieta nebude dospele. Nic v zlom ale toto tu uz rozoberat. Naozaj by som znizila matersku lebo 3 roky je fakt luxus za prve a za druhe mam pocit ako keby x mamiciek z toho neako zblblo ze je tak dlho doma

barny
9. feb 2013

neboj dcerka bude v pohode, podla mna pokial mas tu moznost pracovat tak do prace chod, 3 roky je vela byt doma, ja som sice isla ked mal maly 18 mesiacov, ale vela kolegyn islo ovela skor, ( na nasom oddeleni boli doma cca do roka) moj maly bol s mojou mamou a bolo to super, chceme druhe a tiez ak budem mat stale pracu urcite 3 roky doma nebudem. 3 roky je moc byt doma aspon v oblasti kde ja pracujem urcite.

lienka1
9. feb 2013

ja som isla pri prvom synovi naspat do prace ked mal 10 mesiacov a nevnimam, ze by sa ho to nejako dotklo, chodil do sukromnej skolky, kde bola nadstandartna starostlivost. A ze by som bola zla matka? Zla by som bola vtedy, keby sme nemali peniaze a nemala by som mu co dat jest a zabezpecit mu zakladne potreby...

andrik78
9. feb 2013

@simonka2012 moja najmladšia dcéra má 7 mesiacov a chcem sa vrátiť do roboty najneskôr keď bude mať rok. Keďže pracujem v nemocnici na smeny bude s mojou mamou. Nie sme o nič horšie mamy ako iné. 🙂

katkaseiner
9. feb 2013

@simonka2012 nie, nie si zla mamina...moja mala ma 5 mesiacov a koncom mesiaca tiez zacinam...na jednej strane je to aj z financ.hladiska a na druhej strane potrebujem uz medzi ludi
pred 31 rokmi.....mala som 5 mesiacov ked moja mamina odisla do prace.....nic jej nevycitam, nemyslim si ze som bola o nieco okratena...lubila ma nadovsetko, ale zial ani vtedy, ani dnes sa cisto z lasky zit neda

henikav
9. feb 2013

@simonka2012 aj ja pojdem do prace po 4 mesiacoch, dokonca malicka nebude ani so svojou starkou, nemame tu nikoho na blizku, ale pojde do jasliciek. Taky je dnes zivot a u nas je materska len 4 mesiace, nemyslim si zeby som bola preto zlou mamou, pre moje deti by som zniesla aj modre z neba, aj ked s nimi nesedim cele roky doma.

emily84
9. feb 2013

@henikav Vazne? V Belgicku su 4 mesiace? Ja zijem v Skotsku a tu mame 9 mesiacov. Vzala som si este extra 2 mesiace neplatene volno, to bude mat Emily 10 mesiacov a mozem povedat ze sa uz do prace tesim. No iba na part-time, takze si malu uzijem tiez.

henikav
9. feb 2013

@emily84 veru vazne, preto tu kazda mamina robi az do porodu ak sa da, ale moze odist 6 tyzdnov pred porodom, lenze o to menej bude doma s babatkom. Preto do jasliciek beru uz deti od 2 a pol mesiaca. My mame v podstate stastie, mame jasle v praci, takze mozem chodit kojit a zaroven "podvadzat" chodit trosku pomaznat malu 😉

ali76
9. feb 2013

moj ma pomaly 18 mesiacov a nechystam sa do prace, budem s nim do 3 rokov- Ale ak je to pre teba potrebne, ci uz z financnych dovodov alebo z inych, tak preco neist, a urcite si dobra mamicka 🙂

daimon
9. feb 2013

Ahoj určite nie si zlá mamina,každa z nás má dôvod dosť veľký prečo musí ist do práce,ja nastupujem od septembra práce,v marci rodim,musím z finančných dovodov,mala bude s priatelom,budem len 2x do tyzdna pracovať.

pimpulienka
9. feb 2013

Ja až po 3 rokoch dávam do škôlky dcérku. Dovtedy si ju užívam. Len raz bude malinká. to je ale na každej z nás a ak nemáš inú možnosť tak sa nemusíš pokladať za zlu maminu..proste musíš a pôjdeš

lulu090
10. feb 2013

V dnesnej dobe byt na materskej 3 roky je dost velky luxus. ja nastpujem do prace v septembri, moj maly bude mat 10 mesiacov. no kedze mam dobru pracu nadstandardne platenu, asi by som bola hlupa, keby som sa jej vzdala, nakolko zamestnavatel mi 3 roky miesto nepodrzi

alex31
10. feb 2013

@simonka2012 .... ja som sa vratila do prace po 9 mesiacoch doma, maly siel do jasli a sme vsetci absolutne v pohode. Vobec si nemyslim ze som zla mama ani ze moj manzel je zly otec .... naopak .... nic v zlom ale niekedy mam pocit ze sa malemu venujeme este viac ako rodicia co su stale doma ... mozno prave preto ze si uvedomujeme ake je to naozaj super ked sme doma vsetci .... ak mas kam dat dietatko a si si ista ze bude o neho postarane tak sa vrat pracovat .... nakoniec mne uz niekedy naozaj idu na nervy vsetky tie premudrele nazory ako dlho ma byt matka doma s dietatom ..... niekedy to bolo ine ... ja aj moj brat sme sli do jasli po pol roku, mama do prace a aj tak si myslim ze moja mama bola a stale je ta najlepsia mama na svete 🙂

weverka11
10. feb 2013

Maly mal 13 mesiacov ked som sa vratila do prace, ale teda ponukli mi volnu prac. dobu... Prveho polroka som pracovala tak na pol plynu ale teraz zarezavam... Porady klienti skolenia... Maleho si sttriedaju babky od septembra ide do skolky... A som pravdupovediac rada ze som nevypadla z celej problematiky ale ze som plynule nastupila... Mat muza ktory donesie 2000 eur mesacne domov tak sa do roboty nehrabem ani omylom...

katkaseiner
10. feb 2013

@henikav to je super napad mat jasle v praci... tiez by som to uvitala. Sice mam povolene pracovat z domu, asi by som radsej isla medzi ludi a odbiehala kojit.

lusym412
27. mar 2020

Je tu niekto kto by mi vedel poradit co robit? Som na materskej dovolenke do konca maja no kedze je situacia aka je do skolky mi dieta nevezmu a ja nemozem nastupit opet do prace...