Predĺžená rodičovská a zamestnanie

stuplicek33
29. júl 2015

Ahojte,chcem sa spytat,,Mam predlzenu matersku,moj maly mal4 rocky v maji2015.V novembri 2014 som zacala pracovat na dohodu.A chcem sa spytat,ci mozem popri predlzenej materskej pracovat na klasicku zmluvu alebo na dohodu?Viem,vseliako sa to meni,ja sa nerozumiem do takychto veci.kazda korunka je dobra a pomoze. 🙂
Len nevyhoda na pracu s dohodou je hlavne ta,ze nemate na nic narok,len pracovat 😒 Splnit si musime svoju pracovnu dobu a vsetko k tomu.Tak ma to zaujima,ci tu niekto nema podobnu otazku alebo skusenost??Dakujem za kazdu odpoved 🙂

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinamarkova
29. júl 2015

@radkovadanka to skutocne moze clovek hodit dietatu spravnu diagnozu, brat predlzeny rodicovsky prispevok, mat dieta cely den v skolke a pracovat?
nema byt predlzena rodicovska o tom, ze to dieta potrebuje opateru?
....len taka filozoficka otazka k slovenskemu soc. systemu......

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
oskvarka
30. júl 2015

@katarinamarkova rodicovskz prispevok uz nieje za dalseie 3 roky

radkovadanka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
andreah70
30. júl 2015

@stuplicek33 určite môžeš pracovať na klasickú pracovnú zmluvu, ja tak pracujem celý rodičovský a aj teraz ked už mám predlžený rodičák 🙂
@katarinamarkova juj takéto názory mám najradšej 😠 .......môžeš si to so mnou vymeniť. Syn má DMO (chvalabohu len ľahkú formu), kedže som účtovníčka pracujem vlastne stále (hned po narodení malého som pracovala) zamestnávateľ mi umožňuje pracovať z domu. Takže sa viem postarať aj o malého aj pracovať (na úkor môjho voľného času, ked malý spí, alebo ho opatruje manžel, deti) a ver že to nie je jednoduché sklbiť. S malým treba niekoľko-krát denne cvičiť, chodíme na liečenia atď.... Od septembra je prijatý do škôlky, pôjde len na 4 hodiny viac by nezvládol, ale ver že mne aj malému tie 4 hodiny určite pomôžu. Prečo by nemohol byť medzi deťmi a pomocou nich napredovať? Nie je napísane, že ked má dieťa ako ty píšeš "správnu diagnozu" je "odsúdené" byť len zavreté s matkou doma

strociatka
30. júl 2015

@katarinamarkova opravnena otazka, no mamicky si diagnozu same "hodit" nemozu. To chce skutocne vela, aby dieta dostalo - tyka sa to hlavne tazkych diagnoz (pervazivne vyvinove poruchy a zavazne handicapy - to je bezpredmetna otazka). Tymto mamickam by som dopriala mat dietatko v specializovanej starostliovosti zariadenia (rodicak potrebuju ako sol) a aby aspon na chvilku zmenili "vzduch", by som im dopriala aj napr. polovicny uvazok, lebo starostlivost o takto postihnute deticky je nesmierne aj financne narocna.

No nepochopim, ako dieta s alergiou na kravske mlieko je cely den a cely rok vpohode v skolke a mamina v praci a este k tomu dostane aj rodicak do 6 rokov, tak to ozaj je na otazku preco?

Je aj vela mamiciek, co ma diagnozu a skutocne investuju cas do dietatka a snazia sa zlepsit jeho stav natolko, aby sa zaradilo do normalneho kolektivu (hlavne poruchy reci, pre ktore dietatko ani len do skolky nevezmu! ako napr. vyvinove dysfazie) a na toto rodicovsky nepredlzia ani za nic na svete, pritom ta maminka musi min. 2x do tyzdna s dietatkom na logopediu, kazde dva tyzdne k psychologovi, kazdy tyzden na rehabilitaciu, lebo zvycajne maju problem aj s motorikou a nemaju narok na skolku a nemozu ani do prace, lebo ktory zamestnavatel bude ochotny tolerovat, ze maminka 2-3x do tyzdna vypadne z prace. A predlzeny nedostanu. Pre mna zahada.

katarinamarkova
30. júl 2015

@andreah70 nie nie je napsiane, ze chore dietatko je odsudene byt len doma zavrete......ved sama vidis a vies, ze tie 4 hodky su max. co tvoje dietatko zvladne....aj to predpokladam ze budu dni, ked skolku vynecha....
ALE:
mala som na mysli mamicky co su na predlzenej rodicovskej z dovodu - exem, alergie......atd a to dieta normalne funguje, normalne chodi do skolky a jeho mamicka normalne do prace......toto je ten nespravodlivy system na kt. narazam.
nie to,ze ty matka ozaj choreho dietatka ktora mu venuje vsetok svoj cas a popri tom doma pracuje.....to je snaha ktora si zasluzi uctu.
ale to, ked je dieta schopne stravit v skolke cely den 5 dni v tyzdni - jednoznacne podla mna vylucuje, ze je vazne chore.

strociatka
30. júl 2015

@katarinamarkova zial, aj to sa stava..