Zaručené recepty ako vyprať najťažšie škvrny sveta

samsung_silvia
9. máj 2012

Je to naša nočná mora: kolená od trávy, ponožky od blata, krúžky od púpavy, škvrny od červeného vína, čokolády, červenej papriky a hádam každého ovocia. Podeľte sa o vaše najťažšie škvrny a zaručené riešenia ako ich oprať bez následkov. Ale aj o tie tradované „recepty“, ktoré zaručene použiť neodporúčate.

pink_lady
10. máj 2012

žlčové mydlo - este som nenasla skrvnu ktoru by nevypralo 😉

maca_p
10. máj 2012

@pink_lady a co banan, trufne si aj na ten? 😀

ichbinich
10. máj 2012

@maca_p: Na banan zarucene funguju noznicky 😀
Teraz vazne, z bieleho ide banan dole chlorom.
Ostatne ostalo take "pekne hnede" vzorovane 😉

mariakr
10. máj 2012

tak mne vždy pomohol wanish...treba naliať na škvrnu, nechať chvilku pôsobiť, vydrhnúť a dať v pohodičke na 40 - 60 stupnov do práčky...

pink_lady
10. máj 2012

@maca_p aj bananove skvrny... 😉 a stoji 1-2€a vydrzi dlhooo

verka9
10. máj 2012

@pink_lady a môžem sa opýtať , to normálne v rukách operieš s týmto mydlom alebo sa dá použiť nejakým spôsobom aj do práčky? Inak u nás sme ho hľadali v dvoch drogériách a nič ☹

lucik194
10. máj 2012

no trava ide normalne persilom / arielom z nohavic dole, ale na take cervene vino sa mi vzdy osvedcila sol. hned po vyliati treba na cervene vyliate vino (koberec, obrus) nasypat sol ta to vsiakne a pekne vyprat v pracke (pokial by nepomohlo, tak uz len chemia typu vanish resp. savo 🙂
prilepena zuvacka vzdy pusti v mrazaku - vec aj s prilepenou zuvackou strcit do mrazaku, zuvacka sa odlepi a vec sa len operie, ziadna chemia netreba...
a goretexove veci - kokosove mydlo za 1€, vysuchat rukavy a vsetky spinave casti, potom strcit do pracky a dat specialny gel na pranie gotetexu 🙂 nakolko by sa mat gotetex prat na 30/40 stupnoch a teda ta spina pri tejto teplote nepusti ani nahodou 🙂

simona24
10. máj 2012

@pink_lady suhlasim aj ja používam žlčové mydlo 😉

lenkabuckova
10. máj 2012

na červené víno je najlepšie nasipať kuchynskú soľ a zaliať bielim vínom. Mám to vysúšané viac krát a dokonca už po zaschnutí červeneho vína na druhy deň, ked som použila sol a biele víno ani stopy po červenom víne🙂))))).

eridani
10. máj 2012

Zlcove mydlo, cisty perkarbonat sodny, kyselina citronova, obycajne najlacnejsie jadlove mydlo na pranie, soda na pranie. A najma slniecko, to taha skvrny uplne uzasne. Nie vsetko moze na hocico, napr. kys. citronova rozoziera bambusove vlakna. Ale zatial na tento arzenal nesklamal. Nepouzivam ziadne prasky na pranie a pradlo mame cistucke. 🙂 Obcas je to trocha alchymia, ale bavi ma to. Niekedy uplne postaci nechat odmocit v cistej vode. 😀 Zatial mi vychadza, ze omnoho dolezitejsie nez drahy komercny prasok z reklamy je dostatok vody a cas. Tazko nieco vyperie aj ten najlepsi prasok ked v pracke nie je dost vody a pracka ma taky rychly program, ze to vypusti do oddtoku skor nez sa prasok stihne rozpustit. 🙄

pink_lady
10. máj 2012

@verka9 maju ho v DM, v dvoch formach - tuhe asi 1€ a tekute- praktickejsie - s kefkou - 2,19...nic, len potriem skrvnu, hodim do pracky a perie sa ...(pouzivam tekute, je praktickejsie, jednoduchsie...)...ale videla som aj v tete drogerii...dufam ze ma nevymazu ze robim reklamu rezazcom :D

verka9
10. máj 2012

@pink_lady stihla som precitat 🙂 dm mam hned zarohom tak skusim tam pozriet, dakujem ti velmi pekne za radu 🙂

tortelinka
10. máj 2012

@verka9 tiez pouzivam to mydlo, inak to tuhe ma na obale ruzovu koselu, ak by si hladala 😉

pink_lady
10. máj 2012

@verka9 nech pomoze 😀

samsung_silvia
autor
10. máj 2012

takze hitparadu zatial vyhrava stare osvedcene zlcove mydlo 😎

sisinka33
10. máj 2012

mojím favoritom je Českoskalická firma DEDRA, jednotka čo sa týka ekologie, fungujú na princípe katalógového predaja a výrobky majú naj super... Kupujem si ich výrobky už viac ako 4 roky a nič čo sa týka čistiacích prostriedkov v iných obchodoch neriešim. Mojím favoritom na škvrny pred praním je FLECKITO 3 minutes/Nastriekať priamo na škvrnu, nechať krátko pôsobiť a oprať bežným spôsobom. 🙂

xlucia
10. máj 2012

@eridani napis prosim ta presne ktoru vec na ake skrvny pouzivas

gretka2
10. máj 2012

Ak sa da, treba kazdu skvrnu co najskor vyprat v studenej vode. Ziadny prostriedok nie je na kazdu zkvrnu. Ani Vanish. (videla osm niekde testy ). Je to jednoducha chemia. Nieco neutrliazuje niektore latky a ine nie. Na ovocne skvrny a travu sa mi najviac osvedcila kyselina citronova. Tiez pouzivam zlcove mydlo, hlavne na take ufulance okolo rukavov, golierov a tak. Aj perkarbonat sodny, to hlavne na biele.

domin85
10. máj 2012

No, ja som mala ist minule reprezentovat, tak som nasla jedinu vhodnu bluzu v skrini a co cert nechcel mala na sebe flak. Ani netusim od coho, ani netusim ci som to ja ci segra ci len pocas stahovania nieco, to tricko sa vytiahlo na svetlo asi po dvoch rokoch. po dlhych peripetiach som si spomenula ze ktosi raz spominal ze citron vyzerie spinu aniz by vzal sebou farbu- a zabralo 🙂

quetinka28
10. máj 2012

A máte nejaký recept na škvrny od púpavy?daakujem

babulka123
10. máj 2012

u mna jednoznacne zlcove mydlo .. to vyperie snad vsetko .. a na mastne skvrny skor ako to dam do pracky dam obycajnu jar na umyvanie riadu , na kolena od travy davam ariel.. zatial ma tieto veci nesklamali .. jedine co neviem vyprat je ked mi na bielom tricku po prani ostanu take sede skvrny { vraj je to z avivaze ked je niekde v pracke zaschnuta a uvolni sa.. } uz sa mi to dlho nestalo ale viem ze nie jedno bodynko som mala od toho ..
a dost casto som namiesto avivaze zacala v poslednej dobe pouzivat obycajny ocot.. pradlo pekne voni... hlavne v zime na bundy a oteplovacky . aby nestratili tu nepremokavu vrstvu ci co to to tam je... funguje to

samsung_silvia
autor
10. máj 2012

@babulka123 o tom octe som citala aj ja a planujem vyskusat

sonia2010
10. máj 2012

@quetinka28 ahoj. my dedíme nejaké veci aj po segrinom drobcovi a zopár pekných vecí sme dostali tiež s fľakmi od púpavy. kúpila som si prášok persil sensitive a ten nám pomohol zatiaľ na všetky škvrny. robím to tak že veci na ktorých mám škvrny dám po jednom do vandlíka, na každú škvrnu nasypem trochu prášku a zalejem potom vriacou vodou z konvice. a nechám postáť chvíľu. zatiaľ sme takto odstránili všetky, aj staré fľaky hlavne od jedla len treba dať trošku pozor na čo sa to môže dať (myslím tá vriaca voda), lebo jednu mikinku sme takto zničili, ostali tam nejaké bledé fľaky. práve aj dnes som takto odstránila púpavove fľaky z bavlneného tyrkysového trička a nijako som ho nepoškodila. predtým aj púpavu z bledozelenej velúrovej súpravy. na bežné bodyčka z tesca a to dá použiť v pohode, každú chvíľu to praktizujeme 😀 takže odporúčam tento prášok, ale len nasypaný v práčke pri bežnom praní mi fľaky neodstránil. a švagrinka tiež používa to žlčové mydlo a je spokojná, takže asi aj to je dobré 🙂

quetinka28
10. máj 2012

@sonia2010 dakujem vyskušam to hned zajtra,no myslím,že tomu tá horúca voda neublíži,už to nemože byt horšie 😀

baklik
10. máj 2012

ariel profesionalny odstranovac skvrn - mne odstranil cervene vino na bielych gatiach a to uz bolo den zachnute. nechala som odmacat jeden den a nic nebolo vidno. taktiez skvrny po kakani aj ine staci pred pranim aj na zaschnute naliat na skvrnu, chvilu nechat posobit, presuchat a hodit do pracky oprat trebars aj s jemnou lovelou a pradlo je krasne ciste bez skvrn 😵

denda83
10. máj 2012

Baby....mne sa mala pokakala....pouzila som to tuhe zlcove mydlo, ale az na druhe pranie, lenze ta skvrna nevysla......a tiez mam par veci s fliackom a ani tie mi nevysli.....a to som to aj drhla a nic.....tak neviem, ako pouivate to mydlo, nieco asi robim zle.

baklik
10. máj 2012

@denda83 skus ten ariel, mne zabera na vsetko 😉

desszi
10. máj 2012

@babulka123 s tymi bledymi skvrnami mam aj ja problem a to uz potom nevyperie fakt nic 😒 inak podobne nedam dopustit na zlcove mydlo. Okrem toho pouzivam aj sodu obohatenu kyslikom alias perkarbonat sodny 🙂 kedze nepouzivam na pranie prasok ale praciu gulu, k bielemu pradlu pridavam tuto sodu. Rovnako sa da pouzit aj na flaky, je fakt dobra. A este na ponozky, aj take riadne zaspinene, pouzivam klasicke mydlo Lanza - posuchat, chvilu nechat a normalne hodit do prania.

katuska01
10. máj 2012

Ja uz viac ako dva roky pouzivam na flaky ariel profesional ten gel fakt mi zatial vyslo vsetko dole a to teda moje deti sa vedia extremne zaspinit... 🙂 🙂 🙂asi ako kazde... 😀

kvetinka211
10. máj 2012

@denda83 boli dni ked som prala pokakane bodynko aj 2x denne 😖 ked to zaschlo, tak bol problem ... potom pomaha jedine poriadne namydlit tym zlcovym mydlom a suchat, suchat ... 5-10-15 min ... az kym to nezmizne ... samozrejme v rukaviciach ... alebo to vzdat a zmierit sa so spinavym bodynkom 😉