Aké máte radi pečivo?

billa_martina
18. sep 2013

Aké pečivo vám chutí a aké nakupujete pre svoju rodinu? Sortiment je veľký, viete v čom sa líšia jednotlivé druhy?

brumka
19. sep 2013

mi milujeme klasicke teplucke chrumkave rohliky a chlebik, a eked je chut tak aj bosniaky od wagnera 🙂 ja niesom bio fanusik. som realista

horana
19. sep 2013

Najradsej mam klasicky grahamovy rozok za 9centov (v Bille je drahsi, tusim 12 aj to len ked je v akcii). Je to klasika ktora neskame.

Potom bosniak so zemiakoveho cesta za 29c co ma Tesco v takom bocnom regali kde su domace vyrobky. http://pi.ce-tescoassets.com/assets/SK/554/2165...

Potom kukuricny chliebik za 79c z Lidla. A taktiez makove osie hniezda odtial, skoda ze ich nejak prestali dodavat momentalne.

Potom slatinsky chlieb, opat zial Billa ho ponuka drahsie nez inde, napr. nez v Tescu urcite.

Potom este male rozteky Mama Mia z Auparku, alebo aj smotanovy osuch odtial.

Obcas mi dojde na chut klasika Bevit.

Z Billy ked sa zamyslam mi volakedy chutil a teraz uz si nepamatam nazov ale nejaky Pailas alebo tak, take dlhsie hrube begety mali viac druhov v tom pekarenskom saciku po jednom balene. Chutil mi olivovy, aj ked predrazeny az hroza. Potom som si ho kupila este 2 x ale napriek cerstvosti uz nebol tak chutny ako ked tento typ tovaru zacali predavat. Uz bol taky gumovejsi ci co. Tak uz ho nekupujem.

Celkovo chlieb a pecivo ma Billa drahe, drahe , drahe. Chcelo by to nejake vlastne druhy na ozivenie, chutne cenovo zaujimave.

victory1
19. sep 2013

U nas kaiserky jednoznacne vedu...tie tmave so semienkami.. teda u nas vsetko so semiankami sa sezere rychlostou blesku...

inngrid
20. sep 2013

ja mám najradšej tmavé pečivo ale pre mm kupujem aj biele rozky ved čo uz s nim 🙂

billa_martina
autor
20. sep 2013

Milé mamičky, štandardne sú v ponuke 2 druhy: priemyselné a dopekané pečivo. Vedeli ste, že priemyselné (čerstvé) pečivo, ktoré je k nám každé ráno dovezené z pekárni, obsahuje prídavné látky, aby vydržalo čerstvé celý deň? Naopak dopekané pečivo, je pečivo, ktoré bolo hlbokozmrazené a podľa dopytu je dopekané priamo na predajni približne každé 2 hodiny. Tým je zabezpečené chrumkavé a teplé pečivo počas celého dňa a navyše samozrejme obsahuje menej konzervačných látok. Čiže sa ho vôbec netreba báť 🙂

billa_martina
autor
20. sep 2013

Za vyskúšanie určite stojí chlebík Naše Bio. Máme v ponuke ražný alebo tekvicový.

klarikab
20. sep 2013

Mamičky aha - kuk na S DEŤMI DO MESTA : https://www.facebook.com/pages/S-DEŤMI-do-mesta...

horana
21. sep 2013

No neviem, o "prirodnosti" tzv. dopekaneho "cerstveho" - rozmrazovaneho peciva si nerobim iluzie:

"Zákaz používania slova čerstvý pre rozmrazované pečivo nie je samoúčelný. Rozdielne pripravované typy výrobkov sa totiž líšia ako svojimi vlastnosťami, tak aj svojím zložením. Aby mohlo byť pečivo zmrazené a potom bez ujmy na kvalite opäť tepelne regenerované, treba dať do cesta množstvo pomocných látok.

Napríklad, aby sa pri šokovom zmrazení pekárenských výrobkov na -35 ° C netvorili veľké kryštály ľadu, musia sa do cesta pridávať látky, ktoré viažu vodu a rovnomerne ju rozptýlia. Napríklad E466, čiže karboxymethylcelulóza, pôsobiacia ako emulgátor a stabilizátor.

Jej základom je celulóza z dreva získaná chemickou cestou. Pridáva sa tiež do preháňadiel, v detskej výžive je zakázaná. Karboxymethylcelulóza má široké využitie nielen v potravinárstve, ale aj v technických odboroch, slúži napríklad pri ťažbe ropy ako zložka vrtných kvapalín.

Výpočet konkrétne použitých éčok ale u nebaleného pečiva nezistíme, pretože celkové zloženie sa na informačných štítkoch v predajni neuvádza.

To isté však platí aj pre naozaj čerstvé pečivo, ktoré éčka, avšak v menšej miere, obsahuje tiež. Predovšetkým preto, aby sa skrátila doba výroby alebo predĺžila trvanlivosť. Súhrnne sa im hovorí zlepšujúce prípravky.
_______________________________

Napríklad ešte teplý rascový chlieb. V obchodoch se rozmrazuje šesť hodín, kým je zákazníkom ponúknutý ako „čerstvo upečený“. Vyrobili, upiekli a zamrazili ho dávno predtým v pekárni.

Tento spôsob dlhodobého uchovávania a regenerácia pekárenských výrobkov vyžaduje presné dodržanie pravidiel, keďže ich porušenie môže mať neblahé následky na zdravie. Napríklad v susednom Česku inšpektori v júni našli 64 plesnivých rozmrazených chlebov, ktoré boli v predajni pripravené na rozpekanie spolu s inými potravinami."

horana
21. sep 2013

Bageta malá svetlá - hlboko zmrazený polotovar pšeničného pečiva
Zloženie: pšeničná múka, pitná voda, droždie, pekárenský zlepšujúci prípravok (konzervačná látka a regulátor kyslosti octan vápenatý E263), múku upravujúce látky (kyselina askorbová E 300, l-cystein hydrochlorid E920), enzýmy (alfa amyláza, hemicelulóza, lipáza, glukooxidáza), jedlá soľ s jódom, rastlinný olej

michaela334
22. sep 2013

@bambina78 pekné si to povedala vravis mi z duše i kadečo iné sa tam nájde pomazanky v crievku po lehote len aby sa toho zbavili dávajú že vraj zľavu.hrozné .....

marfuska87
22. sep 2013

Ahoj, s pecivom mam osobne dost velky problem. Ide o to, ze najst bezlepkovy vyrobok, ktory neobsahuje mlieko ani soju (stopove mnostva nevadia) je velmi tazke, a ked aj najdem, tak bohuzial velmi drahe. A nie vzdy tam aj je, a casto byva regal vybrakovany a nedoplneny aj tyzden. (Billa Senec) Bohuzial taki ludia ako ja maju v tomto velmi tazky zivot.

stanislavao
23. sep 2013

@billa_martina klasicke rozky, teple kaiserky biele, alebo posypane sezamom. a teply chlieb - nad to nieje. ziadne zdrave, celozrnne, slnecnicove a coja viem ake pecivo sa nevyrovna chyti bieleho peciva. aj ked je nezdrave.

janielikk
23. sep 2013

u nas jednoznacne vedu kaiserky
a bohuzial rozky som CERSTVE, tj. chrumkave este v Bille ZA Mirage, nestretla

myska_lili
23. sep 2013

@dendy1 tato vianocka a taktiez z tej znacky orechovy závin je uplne mnamka 🙂 350 g stoji cca 1,29... ale oplati sa urcite, ostatne orechove zaviny okolo orechov ani nesli 🙂

mata1978
23. sep 2013

Najradradsej kupujem spaldovy chlebik Rudla 500g, viem ze to nie je dopekany chlebik a je z malej bratislavskej pekarne a este som objavila aj to, ze v bille stoji 2,19 a v tej malej pekarnicke ho maju v akcii uz vyse mesiaca za 1,09. A dokonca ked sme boli mimo Ba, mali ho aj v inom kute Slovenska. Vozia ho po celom slovensku, co je fajn pri cestovani. Tiez som kupovala vianocku olz ale ta cena ma uz odradila. Najviac ecok je prave v dopekanych vyrobkoch.

dorotka66
23. sep 2013

špaldové, ale len 100% nie také mixy, kde je napísane, že je to špaldové a potom zistíme, že tak max. 10% 😉

spynkaa
23. sep 2013

Kupujeme slatinksy 🙂 Má o polovicu menej sacharidov ako normálny, čo vyhovuje ľudom s cukrovkou 😉

lenyy
23. sep 2013

kupujeme bevit alebo certa, ale zial uz viac krat sa mi stalo ze chlebik kupovany v bille mi veeelmi rychlo zplesnivel aj pri spravnom skladovani. do dvoch dni ho chytila pliesen. a navyse v bille je velmi drahy chlieb aj pecivo, najma v bille blave pri alzbetke.

anitab
23. sep 2013

@billa_martina chlieb a pecivo sa v zaidnom retazci nevyrovna klasickej malej pekarni, zial, ani Vase priemyselne ani "cerstve" z rozmrazene pecivo nie je chutovo nijako dobre...ale to je problem vsetkych retazcov....obcas kupim Slatinsky celozrnny chlieb, ktory inde nie je dostat...nikde som nenasla kvaskove vyrobky (nie z kvasnic, ale z kvasku), tradicne, zdrave...urcite nie priemyselne ani rozmrazene...

kvalitu chleba a peciva "meriam" podla toho "ako chuti vyrobok aj n adruhy a treti den...zial vsetky retazcove vyrobky su uz na druhy den nechutne, ja osobne tam casto citim chut plesne...

stellamaris
23. sep 2013

Ja peciem chlieb doma🙂 chuti mi lepsie ako ten z obchodu a moj je zarucene cerstvy.niekedy sme kupili toastovy chlieb,zial casto splesnivel,tak peciem doma

iwesska
24. sep 2013

V prvom rade ma byt podla mna kvalitne pecivo cerstve a nie ZMRAZENE a DOPEKANE. To je polotovar a ani nahodou by som to cerstvym nenazvala. Svedci o tom aj jeho kvalita. Je dobre tak max. 2 hod. po upeceni a nasledne uz jedine tak do struhanky. Je naozaj problem najst dobre a chutne pecivo. V Bille kupujeme len grahamove rozky a chlieb Razno-psenicny, alebo Razny z Talianskej Pekarne. Su to jedine normalne poctive chlebiky bez ecok. Jedine velke minus je, ze ich treba hladat na prevadzke Petrzalka - Jantarova cesta pod lupou. Ci tam pridem tesne po otvoreni alebo na obed, stale tam najdem AZ 1ks. Preto pre neho chodievame radsej do Terna - tam ich maju vzdy dostatok.

iwesska
24. sep 2013

@billa_martina Dopekane pecivo obsahuje menej konzervacnych latok? A tomu mam ako verit? 😅 Napr. chlebik ktory kupujeme ma zlozenie na 1 riadok a obsahuje len latky, z ktorych chleba ma byt - ziadna konzervacna uvedena nie je, pricom muz minule omylom doniesol dopekany Spaldovy chlieb a jeho zlozenie bolo asi na 6 riadkov, jedno E, za druhym... 😝 Dalej ma pri tejto teme napada otazka - ked si clovek urobi chlieb doma, alebo ked sa chlebiky robili kedysi podla starych receptur v pohode vydrzali cerstve niekolko dni - BEZ PRIDANIA KONZERVACNYCH LATOK. Ako je to mozne, ze dnes bez E-cok zrazu nevydrzi nic???

miika
25. sep 2013

V Bille Šamorín kupujem cerealne kaiserky (da sa niekde zistit z coho su presne upecene?), deti miluju zemlu so zapecenou sunkou, ale v poslednej dobe im nechuti. Chlieb nekupujem, pretože už celé roky kupujeme milovaný ľanový chleba z pekárne Raciola v Dunajskej Lužnej, je to úžasný chlieb, vydrží celé dni (teda ak ho skôr nezjeme), nenormálne dobrý aj v hriankovači, deti ho majú radi len taký samotný opečený. Čo je zvláštne, zistila som že tento chlieb je perfektný keď ho kúpite čerstvý vcelku a nie je zďaleka taký dobrý keď ho nakrájajú a predávajú zabalený v sáčku, netuším prečo... A hoci je Šamorín blízko, tento chlieb v Bille nemávajú... ale je pravda že už do Billy chodím veľmi zriedkavo, keď sa mi minú iné veci ktoré predávajú len v Bille a bežné potraviny nakupujem v Samoške, v mäsiarstve, v dedinskom obchode Sama a pod.

slazo
25. sep 2013

co sa tyka peciva v bille hm vynikajuce su dalamanky tie milujem mnam mnam,mala som moc rada aj zemlu so zapecenou sunkou no ked som sa dozvedela ze obcas sa stane salama sunkova po záruke na nich tak ble uz si ich nekupujem,no a fajné su este aj bagetky

pepka66
25. sep 2013

Nepáči sa mi, že v Bille je väčšina pečiva, chleba polotovary. Čo z toho, že rozvoniava po celej predajni, keď to všetko vyťahujú predavačky z mrazáku a upečú...To sme v ktorom storočí??? 😒

paris3
25. sep 2013

nekupujem ziadne rozmrazovane pecivo, ani 'priemyselne', v ktorom je miliarda ecok, aby vydrzalo dva tyzdne.
radsej kupim cerstve s tym, ze chapem pripadne casove obmedzenie v spotrebe.
kupujem poctive pecivo a chlieb (razny) v nasej lokalnej pekarni. zial, nemozem sa spolahnut, ze v Bille take najdem.
v Bille byva velky vyber peciva a chlebikov. lenze u mna to v praxi vyzera tak, ze sa tam prehrabujem a hladam nieco, co by malo menej ako 5 Ecok ☹ odporucila by som zamerat sa na kvalitu a nie kvantitu...

poussin
25. sep 2013

penam nikdy nekupujem. Kupujem chlieb a pecivo od pekarne Bageta. Ich vyrobky neobsahuju Ecka a su velmi chutne. Som rada, ze tuto znacku uz dostat vo viacerych retazcoch.

usiko
25. sep 2013

Ja milujem, a hlavne moja dcera, olivove stangle z Billy, ..pokial viem, maju ich len tam, a aj ked nie su zdrave, su super..🙂 potom kupujeme pecivo, ktore tam robia z o zamrazenych polotovarov...pecivo /chlieb, rozky/ jedavame tak raz za dva tyzdne, takze jem ake mi chuti, nie ake je zdrave🙂 jo a milujem Slatinsky celozrnny chlieb, co dostat v Bille, aj v inom retazci, ale Billa je blizsie..... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

greeny
25. sep 2013

my mame radi muffinky ale teda ta cena pri nich je fakt vysoka takze ich kupujeme iba obcas

olivka84
25. sep 2013

ja mam rada francuzku visnu a tie dynove kocky su mnam