Aké máte skúsenosti s mliekami Nutrilon Profutura?

nutrilon_lucia
3. nov 2014

Nutrilon Profutura sú doposiaľ najpokročilejšie produkty na trhu detskej výživy, ktoré myslia na zdravie dieťaťa nielen dnes, ale aj v dospelosti. Vyskúšali ste už mlieko alebo kašu? A aké? Podeľte sa s nami o skúsenosť.

0bobulka
3. nov 2014

Dobrý deň,my sme vyskúšali nový Nutrilon Profutura na odporúčanie pani lekárničky, no vrátili sme sa po spotrebovaní prvého balenie hneď ku klasickému Nutrilonu. Bolo to z toho dôvodu, že synčeka nám z neho preháňalo. Akonáhle sme prešli na klasický,tak hnačka pominula.

nutrilon_lucia
autor
3. nov 2014

@0bobulka Pekny den. S najväcsou pravdepodobnostou to bolo sposobene inou strukturou tukov . Dakujeme za vas prispevok , skusenosti mamiciek su pre nas dolezite. 🙂

janettan
3. nov 2014

Ak mám byť úprimná, ani som nevedela, že je aj tento druh Nutrilonu. Náš synček pije Nutrilon Pronutra. Tak ďakujem za info a pekný deň prajem 🙂

nutrilon_lucia
autor
3. nov 2014

@janettan Pekny den. Nutrilon Profutura je na trhu ako novinka od septembra toho roku a zatial len v lekarniach. Dakujeme za prospevok a priazen 🙂

suriacik
3. nov 2014

Pekny den. Je aj Profutura vo verzii HA? Terax papame kladicky HA Nutrilon. Dakujem

nutrilon_lucia
autor
3. nov 2014

@suriacik Pekny den . Nie, Nutrilon Profurura vo verzii HA nie je. Dakujeme za vas prispevok 🙂

silviaeli
3. nov 2014

Dobry den..my sa ho tiez chystame vyskusat., nasla som o tom letacik v N.Pronutra a citam tu, ze su zname hnacky, ale ja si myslim, ze to bude iba prechod a dietatko si zvykne..tiez sme trocha hnackovali, ked sme prechadzali z Nutrilonu HA na Nutrilon Pronutra a teraz je to ok 🙂

diusik
3. nov 2014

Dobrý den,v com presne je tento Profutura iný,ako ten klasický co sa predava?My tiez pijeme Nutrilon 2.Dakujem

matricia
3. nov 2014

My dokrmujeme zatiaľ Nutrilonom Ha1, neskor mozno vyskusame aj profuturu, prvý syncek bol na umelom mliecku zial dost skoro, po troch tyzdnoch od porodu. Budem rada, ak sa mi podarí dojcit aspon 3-4 mesiace.

martinkaha
3. nov 2014

Aj my používame Nutrilon HA1 na dokrmovanie. 🙂 Ale kašu by sme časom mohli vyskúšať... Keby boli k dispozícii nejaké vzorky, ocenila by som. Pri staršom synovi som stále kupovala rôzne kaše, rôznych značiek, no žiadnu nechcel...uzavreli sme to tak, že asi nemá rád kaše.

mata95
3. nov 2014

nutrilon AR dcera mala reflux, odkedy sme jej ho začali davať bol pokoj... potom sme kupovali aj kaše,ale bolo to už davno teraz mame 4roky....

tixi
4. nov 2014

Aj my pouzivame na dokrmovanie Nutrilon, cez den klasicky nutrilon1 pronutra a na noc good sleep. O tejto novinke som sa docitala az teraz. Celkovo hodnotim tieto mliecka na jednotku. Ziadne bolesti bruska a hlavne vyvazene zlozenie 🙂

tanusenka
4. nov 2014

My papkame novy Nutrilon Profutura sme velmi spokojny ani raz sa nepovrackal neprehana nas jedine bojuje a tlaci ked chce kakat ale myslim ze to byva normalne. Brusko nas vobec nebolieba nemale koliky na vybornu mozem len odporucit

monikahan77
4. nov 2014

@nutrilon_lucia Chcem sa spýtať, malá papá Nutrilon Pronutra - aký je rozdiel resp. Nutrilon Profutura je kvalitnejší? A je drahší? Má 15 mesiacov - dávam jej trojku

luchajda
4. nov 2014

@silviaeli Ako dlho Vám trvali hnačky kým si drobec zvykol? Ja dokrmujem momentálne konkurenčným výrobkom 😀 a malá hnačkuje už týždeň. Pani doktorka povedala že mám teda vyskúšať nutrilon (kvôli refluxu zahusťujem svoje mliečko nutritonom), ale bojím sa že malej tá zmena mliečok môže ešte viac uškodiť :( Akú máte skúsenosť? Ďakujem Vám za postrehy 🙂

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@diusik Pekny den. Nutrilon Profutura ma inu strukturu tukov, ale neznamena to, ze Nutrilon Pronutra je horsi 🙂

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@monikahan77 Pekny den. Nutrilon Profutura obsahuje rastlinne tuky, rybí tuk a bezvodný mliečny tuk. A práve tento bezvodný mliečny tuk vedie k efektivnemu využívaniu tukov, keďže uprednostňuje a podporuje ich spalovanie namiesto ich uklania.

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@tanusenka Pekny den. Dakujeme za vas prispevok 🙂 nazory a skusenosti mamiciek su pre nas dolezite, pre nasu dalsiu pracu...

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@luchajda Pekny den. Nepisete vek vaseho drobca. Ale ano, pokial dojcite a dokrmujete je naozaj pomerne castym javom, ze dietatko ma redsiu stolicu, kedze su to rozdielne typy blielkovin a na to dojcenske mlieko si samozrejme musi zvyknut, kedze nie je pre nas prirodzene 🙂 pokial to niue je naozaj regulerna vodnata hnacka, ale len redsia stolica parkrat za den a dietako nema ine problemy , ako bolesti bruska, neprospieva, chudne, tak je by som so zmenou mlieka este pockala. Redsia stolica moze byt aj od Nutritonu, pretoze je to vlaknina a to je tiez normalne.

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@tixi Pekny den a dakujeme ze ste sa s nami podelili o svoju skusenost. 🙂

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@matricia Pekny den. Drzime palce 🙂

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@silviaeli Pekny den. Dakujeme ze ste s s nami podelili o svoju skusenost. Ano, stava sa top pomerne casto, hlvane pri prechodoch z jedneho typu mlieka na druhy , alebo aj pri prechode z dojcenia na batoliace mlieka. Je to ina bielkovina, crievko dietatka sa postupne prisposobuje.

luchajda
4. nov 2014

@nutrilon_lucia Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Maličká bude mať 6 týždňov a dokrmujem vždy 30ml AR mliečkom ku 80ml materského. Je treba do tohto pomeru pridať aj Nutriton? alebo ten až keď bude dostatok môjho mliečka resp začneme používať nie AR mliečko?

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@martinkaha Pekny den. Martinka dnes startujeme sutaz o mlieck aj kase Nutrilon Profutura, takze budeme radi, ked sa zucastnite. 🙂

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@luchajda Pekny den. Kedze je vaseho mliecka stale viac ako Nutrilonu AR ja by som odporucala pridat k vasemu mliecku Nutriton, ale zalezi od toho, ze ked pouzivate tento pomer, ci dcerka este grcka velke mnozstvo. Ak len mierne odgrcne, tak potom netreba zahustovat vase mliecko a postaci zahustenie len v Nutrilone AR. Ak sa vam zda, ze bez zahustenia materskeho mliecka by grckala viac, tak to potom zahustujte. Vasa dcerka je este malicka, takze traviace problemy, ci uz redsia stolica, alebo bolesti bruska este patria k veku. Je to priblizne do 3 mesiacov . Ak by ste zacali pouzivat väcsie mnozstvo ineho mliecka ako materskeho, mozete pouzivat klasicke dojcenske mliecko a zahustovat Nutritonom, nemusite pouzivat vyhradne Nutrilon AR. 🙂

luchajda
4. nov 2014

@nutrilon_lucia Vďaka 🙂

karkana
4. nov 2014

@nutrilon_lucia aj my papáme Nutrilon 1, Nutrilon 2 a vždy v pohode aj kašičky, a teraz sme už prešli na Nutrilon 3 a vždy ked ho vypije tak má stolicu,aj 5 krát,čo doteraz nemávala,tak neviem, je to 4deň tak ešte počkám a ak to neprejde skúsim asi zmeniť mliečko,,, neviem, ked doteraz ho v pohode znášala,,,3 niečo úplne iné obsahuje? ešte som to neštudovala

martinkaha
4. nov 2014

@nutrilon_lucia Ďakujem za info, jasné, idem do toho! 😀

nutrilon_lucia
autor
4. nov 2014

@karkana Pekny den. Moze to by z vyssieho mnozstva tukov, crievko sa musi prisposobit. U Nutrilonov Pronutra sa 1a 2, nemenilo zlozenie, ale Nutrilon 3 ma trosku pozmenene na odporucania odbornikov. 🙂 dakujeme za prispevok

dusika11
4. nov 2014

ahojte ..my sme rocnik 2010,,zo zaciatku to slo ale potom sa dali dake latky cos fos..ci take nieco..a bolo vymalovano...bolest brucha neustale krce...proste cele zle..aj nepriek invanzivnej masazi mozgu od pediatrov ake je super nutrilon sme striedali znacky az naloniec sme nasli bez akychkolvek cos fos a inych pridanych veci...a bolo vsetko ok..takze drahe a ucel nesplnilo,,,