Ako predísť grckaniu bábätka?

mlieka_hami_miriam
14. okt 2013

Aj mierne grckanie je nepríjemné ako pre bábätko tak pre mamičku. Uľaviť bábätku od grckania možno rôznymi spôsobmi-aké poznáte vy? Ktoré pre vás najlepšie fungujú?

livia241
14. okt 2013

ahoj moja dcerka ma 9 tyzdnov trapi nas grckanie niekedy grckame pomenej niekedy az prudom uz neviem co mam robit davam jej nutrilon comfort prestala aj poriadne papat inokedy mi vypila kazde tri hodky aj 150ml a teraz mi ledva vypije 90ml aj to kazde 3,5 az 4n hodky davam ju aj na vyssie ked dopapa aj pocas papania je na vyvysenom a tak isto aj v postielke ma madrac vyssie skusali sme jej davat mliecko babylove pre lenze s toho mi grckala prasok a vobec nechcela papat ...vo stvrtok ideme na sono ci nema reflux dufam ze nie ☹
Dufam ze mi budes vediet poradit mozno nieco robim zle ja neviem ...dakujem za tvoju odpoved

mucinkaa29
14. okt 2013

@livia241 ahoj my mame potvrdeny silny -tažky reflux,naaaaaaaam veeeeeelmy pomohlo davat pred každym papanik Espumisan kvapky a kupujeme babylove mliečko ktore zahustujeme Nutritonom,ad kedy zahustujeme mlieko sa to zlapšilo o 50ˇ%,mame take dni čo menej grckame a aj take dni čo viac,dnes mame 10mes a ešte stale grckame ale je to už o mho lepšie,mal to aj moj prvy syn a ten z toho vyrastol ked mal 1r aj 8mes 🙂 .Je to strašne ked vidime ako sa trapi a človek neviem ako pomoct☹ Chodime gastroendologičke do Nitry každe 3mes. na kontrolu🙂Prajem ti pevne nervy a skus si kupit v Lekarni ten Nitriton na zahustenie,vyskušaj a podla mna budeš spokojna,ja som tiež všeeeeeeeeetko možne vyskušala a toto naozaj pomohlo🙂paaaaaaaa 🙂 🙂 🙂

dankadankad
14. okt 2013

Ahoj, my sme grckali do 12 m. Pokial ti pribera, nie je sa coho bat. Neboli sme na ziadnom vysetreni a ani podobne. Skusali sme mu davat vselico na zahustenie, no, bezuspesne. Ako vyssie spominam, ked mal maly 12 m, zo dna na den, prestal grckat. Bolo to zvlastne, nenosit nahradne oblecenie, voniat za parfemom a nie vsade grcky. Musite vydrzat. ;) drzim prsteky.

zuzana693
15. okt 2013

tak toto poznam velmi dobre maly mi vygrckaval velmi moc a velke davky no kadečo sme skušali a nič nepomohlo preslo to cca 9 mesiaci bolo to na nervy všade sme chodili s nahradnymi vecami papapa

mlieka_hami_miriam
autor
15. okt 2013

Pekny dobry den prajem, mila Livia241. Babatka sa rodia s nezrelym traviacim systemom, trva niekolko tyzdnov, niekedy aj mesiacov kym sa adaptuju na bezproblemove travenie mliecka a kym dozreje aj pazerakova priklopka, ktora zabranuje navratu mliecka zo zaludka spat nahor. Pokym traviaci system babatka dozreje, riesenim su rozne opatrenia proti grckaniu. Spravne robite, ze davate dcerku pri aj po papani vyssie, davajte mliecko len v mensich davkach a castejsie, aby brusko nebolo naplnene doplna, nechajte dietatko odgrgnut aj pocas papania viac krat a ak davate teraz Nutrilon comfort, mozete ho zahustit Nutriolon Nutritonom. Nutriton obsahuje prirodnu vlakninu svatojanskeho chleba-karubin, ktory pomoze mliecko zahustit a tak sa lepsie udrzi v zaludku babatka. Pisete, ze dcerka spapa 90ml kazde 3,5-4hod. Nepisete, kolko ma dcerka kilov, ale v priebehu 24hod by mala spapat aspon 150-180ml mliecka na 1kg svojej vahy. Ak teda vazi napr. 5kg, mala by spapat aspon 750ml mliecka v priebehu 24hod. Kedze papa len po malych davkach, treba ju ponukat mlieckom castejsie. Dolezite je sledovat prospievanie dietatka, ale to je uz na pediatrovi. Verim, ze ultrazvuk dopadne dobre, drzim palce! Prajem este pekny den.
@livia241

ellinkaaa
15. okt 2013

@livia241 skus sirup Gastrotuss nam pomaha 🙂

tzeleny
18. okt 2013

ja maleho nechám odgrgnút aj ked z neho troska vysplechne a este trosku napit... potom cakam ci si odprdká...
pohladkam mu brusko a je celý rád...
na zaver ho dam do tej stabilizovanej polohy na boku aby sa nezadusil ak by grckal... ale potom uz nic negrcka len prdka a tlaci do plienky...
😀

salamandra1
18. okt 2013

u nas nejlepsie zafungovalo prestat to riesit 🙂 naozaj, v podstate o nic vazne nejde, my to uz beriem ako taku neprijemnost, ktora casom prejde a sme vsetci spokojni 🙂

radodajka
20. okt 2013

ahojte zeny my sme si s tym tiez presli ako mesacnu my ju hospitovali na kramaroch a dostali sme tiez nutriton ale pouzivala som mliecko hami a mala ma uz skoro 4 roky a vyrastli sme na hami mliecku aj kasickach a som spokojna ze aj taketo nieco existuje

dokina
20. okt 2013

Aj môj malý grackal, vyrástol z toho. Nám najviac pomáhalo nosenie - satka, nosic. Na utieranie som mala poruke vzdy gázičku, je mäkšia než bavlnená plienka, veľmi dobre saje, preprala som, vysušila a bola vždy poruke. Grckanie nie je choroba /samozrejme dovtedy kym babo pekne pribera/, je to len nedostatočne vyvinutý zvierač pažeráka, ktorý časom dozrie.

bastika
20. okt 2013

Grcame ako fontana a pri 3 mesiacoch mame 7,26 kila 🙂)). Dcéra grcala do 6 mesiacov vôbec to netreba riešiť prejde to keď sa vygrcia dám zase papat mám mlieka pre 3 deti tak sa mi aspoň ulavi 🙂))

mlieka_hami_miriam
autor
21. okt 2013

Milé mamičky, viac rád a informácií o probléme grckania u bábätka, nájdete na našej stránke: http://www.klub-mamiciek.sk/citlive-brusko/zvra...

mlieka_hami_miriam
autor
22. okt 2013

Mile maminky,
Co este pomohlo vasim babatkam pri probleme s grckanim? Podelte sa o vase rady a skusenosti. Pomozete tak aj ostatnym mamickam s podobnym problemom.

silvapokorna
22. okt 2013

Ja myslím, že bábatko si proste "grcnúť" potrebuje. A preto to robí. 😎
Ak prospieva, má dobrú váhu, farbu a inak je spokojné, tak by som do toho nezasahovala.
Iná vec je, keď sa mu mliečko vracia stále, nie len odgrcnutie po napapaní, ale tzv. reflux. To mala moja staršia Anička. Riešila som to polohovaním. A miesto hlbokej korbičky som používala autosedačku "vajíčko". Konzultovala som to s pediatričkou a zhodli sme sa, že je to ok. Viac jej konktolovala chrbátik, či sa dobre vyvíja a všeko bolo ok. Jediná zmena, že z plačúceho bábatka som mala zrazu spokojné bábatko. 😀
Proste nesmie takéto bábatko ležať vodorovne. Niekomu stačí hodinka po napapaní a potom už ho možeš položiť aj vodorovne na chrbátik, už má strávené a nemá mu čo natiecť naspať do pusy.
Snáď som niekomu pomohla. Pekný deň, maminy. 😉

bastika
23. okt 2013

@silvapokorna aj ja som si myslela ale najviac mi maly grcka keď je na rukách teda úplne zvisle vtedy to hodí aj pól metra za mna az je tam kaluz zvykne ho napnut aj 3 krát za sebou fakt grcia kaluze keď to nehodí za mna tak na mna a môžem sa prezliekat. Polohovať som skúšala ale vôbec nepomohlo a toto iste mala aj dcéra u nej to prestalo keď mala pól roka zo dňa na deň keď sme začali zavádzať prikrmy. Každý deň sme ogrckani denne perieme aj 4 uteraky čo mu dávam pod hlavičku jedine keď mali negrckali je keď zaspia pri kojeni preto som v noci nedavala odgrgavat ani teraz nedávam no ale potom sa vygrcia keď sa zobudi aj po 3 hodinách ale potom už ide tvároh normálne hrudky toľko k tomu straveniu. Proste nadbytok musí von za každých okolnosti 🙂

silvapokorna
24. okt 2013

@bastika a skúšala si "zahusťovať"? existuje niečo ako je sunar, ale toto je prípravok z chlebovníka tuším a dáva sa to deťom, čo takto grckajú. buď do sunaru sa pridá, alebo malá dávka na lyžičku pred kojením. ja som si robila niečo podobné sama. poriadne som povarila ovsené vločky a precedila cez plátno a mala som takú hustú kašičku z toho, vždy na 3 dni do chladničky a potom som varila nové. a toto som dala za špičku lyžičky malej pred kojením a hneď bolo po refluxe, grckaniu aj trávenie sa trochu zlepšilo, toľko ju nekrútilo. ovsené vločky uprvujú stolicu. keď máš zácpu, tak uvolnia a keď máš preháňky, tak zastavujú. neviem ako to robia, ale vždy vedia ako majú zaúčinkovať. niečo v črevách asi napravia. 🙂
síce v tej dobe na mňa ostatné maminy ukazovali prstom, lebo sa hrozne všade riešil lepok, ale ďalší rok už zase bolo všetko inak a lepok sa začal doporučovať, čo najskor. tak my sme boli priekopníčky. 😀 a eště so spokojným bruškom. 😎
čo ty na to? by si mohla vyskúšať. 😉

risk66
24. okt 2013

Dobrý deň.Kúpili sme mliečko Hami 6* proti grckaniu,ale máme trochu problém.Skôr ako moja dcérka mliečko vypije,mliečko tak zhustne,že sa nedá vypiť. ☹ Skúšali sme dať dudlík na kašu,ale to strašne rýchlo tečie a ona nestíha piť,tak jej to všetko vyteká z pusinky a potom strašne plače a za chvíľku je hladná.Môžete mi poradiť čo s tým urobiť?Dakujem

mlieka_hami_miriam
autor
24. okt 2013

@risk66
Mila Risk66,
Mliecko Hami Citlive brusko Pri grckani obsahuje prirodny karubin-vlakninu svatojanskeho chleba, ktora mlieko zahusti a posobi prave proti grckaniu. Mlieko je vdaka karubinu o nieco hustejsie, najma pri chladnuti. Preto, ak vasa dcerka papa mliecko dlhsiu dobu, odporucala by som urobit mliecko na dve davky. Ak napr. spapa 200ml, zarobte najprv prvých 100ml a ked dietatko vypije, zarobte dalsich 100ml. Je to o nieco pracnejsie, ale vdaka tomuto postupu, bude mliecko vhodnej konzistencie, na ktore mozete pouzit cumel urceny na mlieko a dietatko bude spokojne a napapane.
Zelam pekny den🙂

bastika
24. okt 2013

@silvapokorna nie neskusala lebo plne kojim az do 6 mesiacov s malou som niečo take na zahustenie dostala ale dako mi to nevedela spápat z lyzicky možno keby si mi napísala ako sa to volá by som malému skusila dať do materskeho mlieka trochu pred kojenim diky lebo je to nepríjemne hlavne keď ho oblečiem a potom sa mi komplet ogrcka hlavne teda v zime. Skúsim sa popytat v lekárni. Teda pediater mi povedal že maly je riadny maco a nemám to riešiť ale je to veľmi nepríjemne cela smrdím vždy od grcky 🙂

bastika
24. okt 2013

@silvapokorna teraz sa práve odporúča dat deťom všetky alergeny od 5 do 8 mesiaca teda aj lepok dokonca arasidy vraj je potom menej alergii čítala som u lekára v mama a ja. Ja som nikdy nebola tabulkova od 6 mesiacov som dávala to čo papame my teda nie moc soli ani žiadne udeniny ani podobne veci a polotovary ale kukurice chrumky polievocky másko ryžu zemiaky banán a iné ovocie a mala nemá žiadny problém s bruskom aj pri tehotenstve a kojeni som ja jedla všetko. Tak aj teraz a maly kaka tak4 krát za den a bruško ho vôbec neboli. Skúsim tie ovsene vlocky dik za radu

danielaaaxxx1
24. okt 2013

@dankadankad moj maly tiez grckal do jedneho roka, mliecko, kase, vsetko. Aj dve hodiny po papani, skusali sme vsetko, drahe mlieka proti grckaniu, ale nic nepomohlo. A doktor povedal, ze po jednom roku to prestane. A naozaj, maly mal rok, a potom uz negrckal vobec. Ale ten rok bol dost tazky 🙂

evaleno
24. okt 2013

mojmu malemu pomohol nutriTon, nedavala som podla navodu celu odmerku, ale asi tretinu, mlieko bolo o cosi hustejsie, ale zaroven preslo cez malu dierku. Ked som robila podla navodu mlieko zhustlo velmi a bolo potrebne väcsi cumel, a potom nestihal.

feha
24. okt 2013

@mlieka_hami_miriam to je zaujimave, moj syn ma v 2m 5950g a vypije 5x denne ddavku 170 ml, pediatricke sa to zda prilis, vraj ho prekrmujem, ze na svoj vek nema tolko vazit.... ale on vobec nie je tucko, vyzera uplne normalne, mozno ma tazsie kosti, mam ich aj ja aj moj muz, neviem jej vysvetlit, ze on jednoducho potrebuje viac jest, dokonca kazdu flasu vypije do poslednej kvapky, podla mna by chcel aj viac !

feha
24. okt 2013

inak my grckame tiez, presli sme z Nutrilonu na Hami a je to vyrazne lepsie, aj dlho odgrgavame aj po papani drzime malinkeho vo zvysenej polohe, vyuzivam tento cas na pesnicky a riekanky 🙂 potom az ide lezkat

mlieka_hami_miriam
autor
25. okt 2013

@feha
Mila Feha,
Som rada, ze Hami chuti 🙂 Vase dietatko vazi na svoj vek len jemne nad priemer „tabulkových hodnot“. Pre vek 2 mesiace je priemerna vaha 5,2kg, ale moze sa pohybovat od 3,6-6,7kg a stále by to bolo v poriadku. Kazde dieta je individualne, pokym dietatko prospieva a je zdrave, vsetko je v poriadku. A rolu zohrava aj genetika, ako pisete, moze mat dieta aj silnejsiu a tazsiu kostru. Odporucana davka mlieka je 150-180ml na 1kg vahy dietatka za 24hod. Kedze vas syn vazi 5950g, mal by vypit v priebehu 24hod cca 890-1070ml mliecka. Ak davate mlieko 5x denne, mozete dat na jednu davku aj 180-190ml. Ak si dietatko pyta, ako pisete, aj po vypiti 170ml mlieka, mozete davku mlieka zvýšit.

Zelam pekny den.

mlieka_hami_miriam
autor
30. okt 2013

Mile mamicky,
Podelte sa o vase rady a skusenosti ako ste riesili ci riesite tazkosti s grckanim u vasho babatka. Pomozete tak aj ostatnym mamickam s podobnym problemom.

hori
30. okt 2013

nepomoze nic, iba sa obrnit trpezlivotou a cakat par mesiacov, kym to prejde... ked mi male zacali grckat zahustene mlieko a islo im to aj cez nos, povedala som si, ze to nech radsej piju normalne mlieko, ako by sa im to malo kdesi v dychacich cestach zaseknut... gastrotus pomaha len ked mate pravidelny rezim jedenia, co pri malych babatkach kojenych na poziadanie odpada... akurat na noc som radsej kupila monitor dychu, lebo im to v pazeraku spliechalo ostosest, z podlozky sa vzdy zosuchli...

silvapokorna
9. nov 2013

@bastika ahoj. ako sa vám darí? skúsila si tie vločky? 🙂
a spomenula som si, že sa v lekárni dá kúpiť Nutriton (nie Nutrilon) a ten je práve tiež na takéto zahusťovanie. je to z nejakej bylinky, alebo niečoho takého, takže bezlepkové. ale práve ako píšeš, tak už teraz sa toľko nestreuje s lepkom a ostatnými alergénmi. daj vedieť ako sa vám darí. 🙂

bastika
9. nov 2013

Ahoj super no maly mi to este nevie spapat z lyzicky vytlaca to jazykom ale skúsam každý den mu trochu dat tak snáď onedlho inak viem ze ked zacnem prikrmovat na Vianoce prejde to ako malej dovtedy sa prezliekame teraz skôr preto ze sa mi vždy prekáka včera 2 krát za sebou 🙂)