Ako som učila prať manžela, alebo návod na pranie pre nováčikov

samsung_silvia
9. máj 2012

Pridajte svoju skúsenosť ako ste učili prať svojho manžela, ako ste mu to vysvetľovali, čo bolo pochopené správne a ako to dopadlo. 😉
V téme skúsme vytvoriť návod ako prať na práčke pre úplných začiatočníkov.

lucik194
10. máj 2012

velmi jednoducho, pouzivame len malo programov, teda on konkretne 2 programy, jeden na biele a druhy na farebne ..... mame kolecko na otacanie kde su programy a tam som mu sipkou nakreslila (cierna fixka, ktora sa neda zmazat) ktore 2 su to tie co ma pouzivat 😎 😎 😎 😎
nastastie rozdelit pradlo vie podla farieb, takze ziadne farebne nehody neboli, teplotu aj otacky si nastavi sam (gombiky preklika, pracka je blbovzdorna), ked je zla kombinacia, praci program sa nepusti... 🙂

gucz
10. máj 2012

môj manžel neperie, úplne mi stačí, že si po sebe veci odnesie do prádelného koša 😀 😀 😀

lujza123
10. máj 2012

V téme skúsme vytvoriť návod ako prať na práčke pre úplných začiatočníkov.

Rozdel tmavé a svetlé a zvyšok snáď každý pochopí podla gombíkov nie ...pokial viem manžel je tiež homo sapiens takže nejaké špeciálne inštrukcie treba len tým podpriemerne inteligentným

Čo takto téma ako ste učili svojho manžela zapnúť rýchlovarnú kanvicu

kvetinka211
10. máj 2012

@lucik194 ono do pracky sa da nasypat aj kilo prasku a pustit to na 90°C 😖
@lujza123 ja by som to videla takto:

(ne)schopnost prat = vzdialenost od priemerneho iq (ci uz smerom hore alebo dolu) x hladina testosteronu 😉

mne tiez pride pranie niekedy dost komplikovane ... tmave/svetle, hrube/tenke, citlive oblecko/zazltnute co potrebuje vysoku teplotu, dospelacke/detske, normalne spinave/velmi spinave (z lesa napr.), uteraky, pradlo, co moze a nemoze do susicky, koberceky a deky ktore mi pokazia pracku ... a hlavne stale strasne vela pradla

neviem ako niektore zeny zvladate este to vsetko aj zehlit ...

janinah
10. máj 2012

do návodu stačí jediný bod- manžel má zákaz priblížiť sa k pračke 😉 toto som zistila po tom,ako mi vypral snehobiele osušky spolu s čiernymi kraťasami,výsledok? melírované osušky 😒

lucia20
10. máj 2012

@samsung_silvia no u nas je to velmi jednoduche. moj manzel je velmi prisposobivy. celu obsluhu nechava pracky nechava na man. 😀 ale odkedy mame samsung, tak je to jednoduchsie. narobim kopky pradla a ked nestiham vymenit ja, tak poslem jeho. vyberie pradlo, z kuchyne kricim.... do strednej priehradky avivaz, do lavej prasok. aaaano zlatko, tak ako minule len pol odmerky.... potom zacujem ako pipaju gombicky, toci kolieskom. nuz nabehnem do kupelky a pod mojim dozorom programuje... toto sme mali minule? zase to tam mam dat??? ano daj to na daily. - na co? - no sak citaj. - ahaaa, a tuto natukam 1200- ano, a tuto to dam na 60?- ano- a potom sledujem ako hodinu klika na jeden kombik stale dookola. na moju otazku co robi mi povie- a tuto nema nieco svietit? tak mu poviem, ze nie to len ked davame na 95°C inak ho to tam nepusti.... 😀 😀 tento rozhovor sa takmer identicky opakuje v pravidelnych intervaloch niekolkokrat tyzdenne uz niekolko mesiacov. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a najlepsie nakoniec..... ktorym gombikom to mam pustit? - tym ako vzdy.- aha uz viem.... zlatko, prid sem rychlo, ja som to vsetko vynuloval. 😀

zuzana1710
10. máj 2012

no manzel-no problem. 😀

warholette
11. máj 2012

tak tato tema sa mi absolutne nepaci. preco by som mala ucit prat svojho manzela? ved som si predsa nezobrala nesvojpravneho jedinca, ktory by nedokazal oprat 🙄 vzdy to predsa nemusi byt zena, co robi domace prace. "ucit" manzela prat je pod moju i jeho dostojnost, ma predsa dve ruky i hlavu, tak ako ja.

monika15
11. máj 2012

@warholette
no tak to mas pravdu ! a aky chlap nevie prat?
dat saty prasok a zatlacit gombi k????

🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

bronia13
11. máj 2012

do nedavna u nas praval len manzel lebo bud som bola tehotna alebo po porode a pracky mame v suterene, susedia si mysleli ze je nejaky vysokoskolak co byva sam lebo len on chodil pravat tak stale vydeli len jeho 😀 😅 az neskor prisli na to ze pere pre celu rodinu 😵 😅 perie hi hi hi.....

fuska
11. máj 2012

Manzel naucil prat mna. Kym som ho nestretla, pracku som nazivo ani nevidela, iba na obrazku, my sme z velmi chudobnej rodiny, nemali sme ziadne elektricke spotrebice, iba spiralu na ohrev vody a aj to sme si na tajnasa zapajali susedom. Potom ale prisli policajti, pohrozili rodicom, ze im mna a mojich 13 surodencov vezmu do detskeho domova, tak uz sme potom nepouzivali ani tu spiralu. Odvtedy sa kupem v studenej vode.

Prat som sa naucila rychlo. Uspechom je dobre farebne triedenie pradla. Cisto biele s cisto bielym. Dlhsie pouzivane biele je uz do siva alebo do zlta. To treba prat, samozrejme, zvlast.

Zlte so zltym, oranzove s oranzovym, cervene s cervenym... Atd, atd. Potom som nastavila na pracke teplotny stupen, nastavila, ci je pradlo velmi spinave, alebo nie (moj manzel vzdy vyzaduje nastavenie pracky na maximalne spinave pradlo, velmi si na to potrpi), pocet obratok zmykania.

Periem rada, ale mozem iba vtedy, ak susedia na celom poschodi nie su doma, zapajame si totiz pracku na ich hodiny, na striedacku - raz k jednemu a raz k druhemu susedovi. Takto nie su podozrievavi.

stvura
11. máj 2012

Podla mna kazdy muz vie prat, len neperie, lebo by mu tu zena "prifarila" ako jednu z jeho povinnosti. Moj muz sa dokonale vyzna vo vsetkych navodoch, takze ked som bola v porodnici tak pral cely tyzden a ziadna ujma na zdravi, ani zafarbene pradlo....akonahle som prisla domov, konec. Takze, muzi vedia prat, len neperu. Co sa tyka navodu, najlepsie co najjednoduchsie - skutocne biele pradlo, farebne pradlo, zmykanie, plachanie naviac. Viac programov nie je treba, jedine profesionalnej pracovni 😉

sophie1981
11. máj 2012

u nas by trebalo aj navod ako naucit muza prevracat spinave ponozky pred tym ako ich hodi do kosa na spinave pradlo..... 😀 😀 😀 .....az potom mozem riesit navod ako pouzivat pracku.... 😀 😀 .....ale popravde...nech sa tam radsej hraje so svojimi vrtackami, flexami a pilami......ja sa budem aj nadalej tvarit ake narocne je prat a veselo si budem cakat pri kavicke, kym ta biela masina dokonci za mna to co ma... 😉 😉

elise
11. máj 2012

@fuska to mysliš ako srandu?

lienockaa
11. máj 2012

Moj manzel neperie,ale keby musel,tak by vypral podla navodu prilozeneho k pracke....alebo by sa opytal mna..pritom je technicky naozaj na urovni,len pracke sa vyhyba..🙂

samsung_silvia
autor
11. máj 2012

Moj manzel tiez neperie kym, nemusi, ale zvlada to, no nie nevyhnutne len manzel sa dostane do bodu, ked potrebuje oprat a musi to urobit sam - napriklad studenti, odrastene deti co sa cerstvo odstahuju a poniektori naozaj nevedia, ze je nutne rozdelit pradlo podla farieb a pod.
Ake rady by ste im dali?

elise
11. máj 2012

@samsung_silvia ja netriedim prádlo mám dobrý praci prostriedok a nemusim triediť, vypere super je drahý ale vydrži mi pol roka a je super🙂

zmrzlinka
11. máj 2012

manzel pred troma rokmi ostal zo dna na den nezamestnany.....kym ja som bola v praci,tak nastudoval navod a pral.....zvladol aj susicku.....jedine,co nenastudoval je ako sa ciste pradlo dostane naspat do skrine..... 😀

titkovamiriam
11. máj 2012

tak u nas je to velmi lahke biele periem len raz dva t/mam na to zvlast debnicku/. a kazdy den mam pracku farebneho pradla,na pracke nastavujem len teplotu-40st a hotovo takze ju ovladaju aj deti.a ked pridem z prace mam vyprate aj vyvesene.Takze ziadne dlhe navody ako prat nepotrebuju ani priatel ani deti.

samsung_silvia
autor
11. máj 2012

@elise vazne? a na akej teplote peries?

samsung_silvia
autor
11. máj 2012

@titkovamiriam idealny stav 😎

elise
11. máj 2012

@samsung_silvia uplne vážne viac ako 40 nedávam a na ten prášok mám taký dávkovač čo dávam rovno do bubna🙂

baklik
11. máj 2012

@elise ale mi nevrav, ze peries aj cierne s bielym. to snad nie... ved to biele by muselo ostat mierne zadubene po case, aj ked nie pofarbene...

elise
11. máj 2012

@baklik nemusim triediť a periem aj červene a biele aj čierne a krásne mi to vyperie.

titkovamiriam
11. máj 2012

@elise elise ja,, milujem ,,tricka ktore nosi moj Milan biele s cerveno ciernymi napismy-no nastastie su kvalitne tak sa peru na 40 v pohode biela je biela a cervene je len to co ma byt 🙂

ichbinich
11. máj 2012

Blbuvzdorne pranie:
Striktne delenie na biele, cervene a cierne. Ku cervenemu moze ist ruzove alebo fialkove, k ciernemu tmavomodre a hnede. Ostatne farebne moze ist spolu. No a samozrejme extra kopka pradla na jemne pranie. Na 40°C syntetika sa (okrem vlny) nic nepokazi. Prasok radsej na farebne ako s bielidlami.
PRECITAT SI DAVKOVANIE pracieho prostriedku.
To je pranie v kocke 😉

Pre pokrocilych je potom delenie na 60°C pradlo a 40°C pradlo a vyber pracieho prostriedku na biele, farebne a jemne/vlnu.

Tak som naucila kamosa prat, ked si konecne kupil pracku a prestal nosim mame pradlo domov kazdy tyzden 😉

Pre profesionalky je nastavovanie otacok podla citlivosti pradla, pridavanie predprania, plakania, vyber programu podla typu (balvna/syntetika),...

irriss
11. máj 2012

Staci pridat jeden ubrousek do pracky podle mnozstvi 1-2 kusy.
Jedna se o ubrousek, ktery absorbuje pri prani vice barevneho pradla barvu, ktera se pri prani uvolnuje ..😉

http://www.acchiappacolore.it/prodotti-lavatric...

habibi78
11. máj 2012

@samsung_silvia mojmu manzelovi mozem neviem co hovorit...sa drzi pravidla, ze ked perie na Miele na 30 stupnoch, moze prat vseeeeetko dokopy a mna potom ide slak trafit!!!! preto radsej pspustim pracku iba kvoli trom trickam, len aby sa nahodou nerozhodol prat on, lebo to je potom ticha domacnost na tri dni 😀

elise
11. máj 2012

@irriss o tomto som nepočula

estterka
11. máj 2012

MM perie bez problemov,vedel to,ked sme spolu zacali byvat a nema problem naplnit hocikedy pracku a zapnut,ked treba. zas take zlozite mi pouzivanie pracky a roztriedenie farieb oblecenia pre dospeleho cloveka nepride 😕