Čo preferujete pri praní - prášok, gél, tablety, kapsule, alebo alternatívne spôsoby?

samsung_silvia
16. máj 2012

Máte niektorý druh (nie značku) pracieho prostriedku obľúbený až tak, že zaň dáte ruku do ohňa, alebo to striedate podľa potreby a nálady? Meníte typ prostriedku na pranie v závislosti od druhu bielizne alebo ich striedate sezónne? Alebo stále jeden na všetko? Skúsili ste už alternatívne pracie prostriedky: pracie gule, orechy, sliz?

aduskatt
16. máj 2012

praciu ekogulu a max nespokojnost.........tak som sa vratila k prasku, podla potreby pouzivam aj gel 🙂

tea333
16. máj 2012

@samsung_silvia tekuty Silvi 🙂 vzdy len tekuty, pripadne pracie orechy vo vrecusku (to nie je znacka 😀 )

ivianocka
16. máj 2012

ja som skusila mydlove sliziky a tiez max nespokojnost. pradlo bolo strasne oslizle a to som dala na pracke najdlhsi program, teplotu 60 stupnov....odvtedy som to pradlo prala este dva krat a stale je este trosku zasle a divne. skoda ze to bola taka zla skusenost. tak som sa vratila k prasku, gelu a kapsulam, ktore striedam podla typu pradla a teploty.

koniarova
16. máj 2012

Akurát som dala prať s pracou guľou. Dostala som od maminy/ ja by som si to nikdy nekúpila - podľa mňa somarina/ 😉 Tak som zvedavá. 😉

irriss
16. máj 2012

Dash actilift - tekuty

strakovakatka
16. máj 2012

Na biele pradlo praskový prášok a na farebné tekutý, lebo práškový zanehaval biele stopy. Mám aj praciu gulu, podla mna somarina, vyhodené peniaze.

kika1111
16. máj 2012

na biele prášok na biele prádlo, na ostatné pracie gély..

cecil36
16. máj 2012

Ja pouzivam prasok 🙂 Skusala som na cierne pradlo a na farebne gel, ale nikdy mi tak nevypral ako prasok. Alternativne veci ako mydlove slizy, orechy ci praciu gulu som ani neskusala. Videla som ako pracia gula dokazala kamoske znicit pradlo 😒

abriela
16. máj 2012

Z testovania pracich prostreidkov vraj vyplynulo, ze ziadny tekuty praci prostriedok nevyperie tak dobre ako prasok 🤐 . Gel je vsak setrnejsi k farbam. Na tmave pradlo pouzivam zvycajne gel, na biele, farebne, prasok.

lili777
16. máj 2012

Ja podobne ako ostatné, na biele prášok a na farebné a ostatné prádlo používam gély. Prádlo je po nich mäkšie ako po prášku. Ale na biele sa mi neosvedčil žiadny gél, tak preto som pri prášku ostala.

magica78
16. máj 2012

na biele pouzivame prasok a na farebne gelove vankusiky 🙂 lebo rada prelievam a cenovo tie vankusiky su tym padom cenovo vyhodnejsie

cherryl
16. máj 2012

na biele pradlo overeny prasok na farebne tekuty +na cierne zvlast tekuty nemenim ani podla rocneho obdobia ci ceny jedine co obmienam je avivaz samozrejme na 3druhy pradla 3avivaze proste sa mi tie vone tak k tym veciam pasuju 🤐 😵

hajanka
16. máj 2012

pouzivame len pracie gely, na vsetko

monr
16. máj 2012

Magnetické pracie gule na farebne, na biele praci gel. Avivaz vobec nepouzivam.

luy
17. máj 2012

Pracia gule u nás nič neoprali,ja používam pracie gély

sabiatko
17. máj 2012

pouzivam jeden a ten isty praci prasok, podla mna najkvalitnejsi a aj najdrahsi, aj avivaz tu istu, obidve vhodne pre deti, ale perem v tom aj nam. teraz mam kupeny gel, tak ked sa mi minie prasok, vyskusam. tie novinky som neskusala, ale ani nebudem, lebo som s tymto praskom spokojna.

usiko
17. máj 2012

len gelovy tekuty praci prasok, uplne jedno aky,otec nosi z rakuska dixan, persil, alebo este nejaky detsky......skusala som rozne znacky praskou a rozdiel ziadny....takisto avivaz som roky pouzivala kvalitnu a drajhu a potom som prisla na to, za obycajna najlacnejsia urobi taku istu sluzbu...na niaktore veci musi clovek vyzriet🙂

titkovamiriam
18. máj 2012

gel a gelove poduštičky na vsetko

lubikan
18. máj 2012

ja pouzivam len gely...ale na pranie bieleho pri vysokych teplotach mam prasok...(Lidlove) 🙂

ked som bola tehotna,priiiiiserne mi vadili vone a zo zufalstva som varila mydlo s krystalickou sodou a to bol otras...

ajca123
18. máj 2012

@samsung_silvia pri detskom oblecku používam ich prasok, na postelnu bielizeň gel, na uterky normálny prasok, a pri našom oblecku normálny gel...

17anit07
18. máj 2012

gél a na biele prádlo Omo ale rozmyslam nad niečim inam ako ariel a persil len sa neviem rozhodnut co skusit 😀

zelovocka
18. máj 2012

skúšam všetko možné, som zvedavá, ako čo perie, a občas ma dostanú akcie 😉
momentálne Dreft Sensitive - krásne jemne vonia aj bez aviváže, z gélov používam aj Lovelu Color.
nedávno som mala Persil - tablety na bielu bielizeň, teraz zase Ariel - gélové vankúšiky na farebnú
a od mamy som dostala Lanzu - tiež vankúšiky na bielu 🙂 práve včera sa mi tie Ariel vankúšiky nejako zle rozpustili a posteľné obliečky, čo som prala, sú od kúskov toho "obalu" 😒
fľaky a silné znečistenie potriem tekutým žlčovým mydlom z DM, čisto biele veci sem-tam preperiem v Save na pranie, hlavne priateľove biele trička do posilky 😉
aviváž podľa nálady, hoci, viem, že by sa nemala... zbytočná chémia.

guľu na pranie som skúšala, ale nepresvedčila ma.

zitaje
18. máj 2012

pouzivam ekologicke tekute, jeden cas som prala aj v slize, ale sa mi ho nechce vyrabat 😅 😝 Inak v slize by som prala aj teraz hlavne uteraky, postelne pradlo a pod., povodne som ho pouzivala hlavne na plienky.
Ked su nejake flaky, tak pred pranim vyperiem zlcovym mydlom, do bieleho davam perkarbonat.
Avivaz nepouzivam, placham v octe.

lovacska
18. máj 2012

Ahojte!Ja používam na všetko gél color,teraz už aj na biele aj na farebné. 😉

adinkag
18. máj 2012

malej perieme v lovele ta je super alebo dreft senitiv a my najcasteise ariel

martuska75
18. máj 2012

rozdiel medzi gélom a práškom je v tom že do gélov nedávajú bielidlá ale len optické rozjasňovače 😉 Čo je síce šetrnejšie k farbám ale zase logicke tak dobre nevybieli. Ja používam len gély ale na dávam na biele len tie čo sú na to určené + ak to chcem fakt vybieliť tak pridávam taký ten eko prášok na bielenie.

bambi2
18. máj 2012

ja väcsinou tekute a bez avivaze. avivaz nici pradlo, zmyva farby, veci osediveju... bez avivaze maju dlhsiu zivotnost a krajsie farby... 😉

lenocka84
18. máj 2012

gelove, mam len dobre skusenosti 😉

sisaha
18. máj 2012

používam iba gély a prala som na 30 stupnoch. Vzdy vsetko krasne vyprate. Ale potom mi zacala smrdiet pracka hnilobou. Volala som opravara - ten mi povedal, ze je to preto, ze gel sa usadza a ta nizka teplota ho dobre nerozpusti. Zobral 30 eur a nic neurobil. Na nete som nasla "recept na hnilobu pracky". Pustila som pracku na 95 stupnov s krystalickou sodou, potom este raz to iste ale s octom. Smrad zmizol a ja odvtedy periem vzdy aspon na 40-tke..

samsung_silvia
autor
21. máj 2012

do akeho veku drobca pouzivate specialne prasky pre deti... ak vobec?