Kontaktoval vás záujemca o tovar z Ameriky?

majulienk
19. dec 2012

Ahojte maminky, chcela by som sa spytat ci mate niektora skusenosti s kupujucimi zo zahranicia tu na konikovi. Mne sa ozvala jedna pani z USA ze ma zaujem o zaslanie kocika co predavam tu na stranke. Uz ste sa s tym niektora stretli?

alka221
19. dec 2012

@majulienk zvacsa su to podvody, nereaguj nato.. ved kociky sa daju zohnat vsade a za par sup.. 😉 ved iba na postovnom kolko zaplati..urcite ofajc.. 😀

luliu
19. dec 2012

@majulienk Ahoj, aj mna dnes kontaktovala, tiež má zaujem o kocik za 250 eur

katy1979
19. dec 2012

Asi pred hodinou tu vznikla tema kde islo o afriku. Zjavny podvod.

xenicka13
19. dec 2012

zase nejaka spekulantka

majulienk
autor
19. dec 2012

No ved mam z toho divny pocit. Ten kocik nie je lacny a bojim sa ze neuvidim ani peniaze a uz ani moj milovany kociar. Pani mi chce vsetko zaplatit na ucet, a sranda na tom este je, ze to chce poslat vraj svojej dcere do Juznej Afriky!!! 😕

majulienk
autor
19. dec 2012

@luliu caves, tiez ti pisala ze chce cislo uctu a ze ma dceru v Afrike?? Jej mail je mrsapril. Dokonca mi ponukla za kocik o 70 eur viac ako za neho pytam. Takze asi nejaka spekulantka....

ewwe
19. dec 2012

ahoj mna dnes tiez kontaktovala mrs april tiez o kocik, len som to vymazala, nereagujem, uz to tu bolo to iste so svadobnymi satami 😠

majulienk
autor
19. dec 2012

@ewwe a o co v tom pripade slo, nepametas si? Ja stale dumam nad tym, ze o co jej ide. Kocik by som urcite neposlala skor ako by mi nabehli peniaze na ucet, takze neviem prist na to o co jej ide..... 😕

zuzana909
20. dec 2012

@majulienk jedna mamička tu písala, že ak ide platba cez systém paypal tak si vieš nahlásiť, že kupujúce (teda tá, ktorej si poslala peniaze) ťa oklamala a neposlala tovar, tak táto služba ti stiahne peniaze z účtu a vráti ich tej čo ich posielala.
tak neviem či to naozaj tak funguje, nemám to vyskúšané a ani túto službu nepoužívam

dadka13
20. dec 2012

@majulienk - mne asi pisala ta ista pani - tiež chce poslať kočiar do južnej afriky. keby som bola vedela tak jej asi ani neodpišem - len som si myslela že je to niekto anglicky hovoriaci zo slovenska 😠

jania023
20. dec 2012

@zuzana909 ahoj ten paypal tak funguje ako vravis mne vratili peniaze po vyzve nebola to velka suma 8 eur

jania023
20. dec 2012

kocky nemyslite si ze kazdy kto je v zahranici je automaticky podvodnik..ja zijem v zahranici a ked opytam od niekoho iban tak sa zlakne ze som podvodnicka co vobec nieje tak i ked mam vazny zaujem o dannu vec mi ju nepredaju..to je taky problem dat niekomu iban nechapem ved naco predavate ked potom neverite kupujucemu??

sashabb
20. dec 2012

@majulienk už je tu na MK viac tychto tém, asi skúšajú kade tade. Skopírujem, čo som písala v druhej téme

Podvod je to taky, že oni nepošlu žiadne peniaze dopredu. Vytvoria si doklad, že peniaze poslali a povedia, že banka povolí transakciu až keď dotyčná pošle doklad o poslaní tovaru. Ibaže toto je celé jeden veľký PODVOD, pretože jej nič nepošlú a nič takto ako oni píšu nefunguje.
Samozrejme, že to veľmi často skúšajú, nakoľko veľa ludí ma tzv. "velké oči" a keď im niekto ponúkne 3-násobok ceny, tak sa daju na to nalákať. Potom im ostanu iba oči pre plač, nakoľko nemajú ani tovar ani peniaze.

majulienk
autor
20. dec 2012

@dadka13 ja som si myslela presne to iste, preto som jej odpisala. Ale ked zacala s tym, ze je z USA a chce to poslat do Afriky, tak to bolo podozrive. A tiez ten casovy posun nesedel. Keby aj bola z USA, tak by mi musela posielat ten mail vo velmi skorych rannych hodinach....

zuzana909
20. dec 2012

@jania023 samozrejme, že nie každý zo zahraničia je podvodník, ale bohužiaľ nájdu sa aj taký, ktorý chcú zarobiť na iných. možno ten paypal keď to tak funguje využívajú ako nástroj k tomu, že tovar pošleš a peniaze potom nevidíš, alebo ti ich zinkasujú späť.
ja osobne som si cez internet objednala šperky s USA od jednej firmy, platila som klasicky kartou, ale tovar som mala doma do 4 dní, čo som bola milo prekvapená, že to tak rýchlo prišlo 🙂

digysa
20. dec 2012

@majulienk Ako zijuca v USA ti do buducna poradim.........

V amerike je okrem jedla VSETKO lacnejsie, ako v Europe......takze, ak ta niekto z USA v buducnosti kontaktuje a bude nieco od teba chciet kupit tak je to AUTOMATICKY podvod....

Tu je tolko bazarov, second hand stores, thrift stores, Craiglist -web stranka, kde zozenies vsetko pod cenu......ze je az nelogicke, aby american kupoval nieco z europy a este k tomu sakra prerobil na postovnom.... 😅

Ja ked pridem na Slovensko, tak si nekupim nikdy nic.... Moja sestra pride ku mne s prazdym kufrom, v ktorom ma zabaleny mensi prazdny kufor a odchadza s 2-ma plnymi kuframi na Slovensko. 😀 Asi tak

digysa
20. dec 2012

@zuzana909 Je ine, ked si kupujes z USA, tam je to vacsinou v poriadku....
Ale american si nebude kupovat veci z Europy, ked tu mame vsetko.....a to nehovorim o pouzitych veciach... 😒

garzonka
20. dec 2012

@majulienk stretla som sa s tym, osobne som mala tiez ponuku zaslat vec do Nigerie pre "neter"
je to podvod, skusaju stale dokola a myslia si ze niekto naleti. Reaguju na inzeraty kocikov, elektroniky a scasti aj oblecenie (svadobne)
Nereagovat! Je to podvod!!
https://www.modrykonik.cz/diskuse/volne-diskuze...

majulienk
autor
20. dec 2012

@garzonka ja osobne si myslim ze zatym je nejaka slovenka a nie zahranicna osoba. Odvtedy co som otvorila tuto diskusiu, tak sa mi uz neozvala. A to mi predtym pisala ake je to urgentne....asi cita s nami.... 🙂

digysa
21. dec 2012

@majulienk Mas pravdu, lebo ked som videla ten list, co na mojasvadba hodila jedna kocka, tak som videla par formulacii, ako sa vyjadruje iba neanglicky hovoriaci clovek 🙂

garzonka
23. dec 2012

@majulienk Ak mozes, napis mailovu adresu toho zaujemcu vdaka.

Podla mna ide o podvod, je jedno ako zrozumitelne je to napisane 🙂

majulienk
autor
23. dec 2012

@garzonka mrsapril0@gmail.com Ale podla toho co som tu citala, tak vystupuje pod roznymi menami a urcite aj mailami. Ale obsah mailu je rovnaky ako popisuje jedna holka z mojej svadby:

I really do appreciate your responds ,Am From USA...I will like to offer you sum of 420Eur for plus the postage via LOCAL POST OFFICE to my daughter due to the urgency i need this item for her..i will be paying you via bank transfer direct to your account ,however this is my daughter address

Name : Ncebakazi Bango Address : No.96 Estelle Estate Cnr Willem Crywagen & Gourmet Street Clarina City: Pretoria Zip Code : 0182 Country : South Africa

I will be waiting for your bank details so that i can make the payment immediately ..

garzonka
23. dec 2012

@majulienk presla som si na internete nieco z tych udajov (mail , "Name"..) a nasla som rozne odkazy, kde sa to obmiena, bud je iny odosilatel, alebo je ine meno kam zaslat tovar...ale ide stale o to iste, je to prepojene! Dokonca si myslim, ze to ani nemusi byt zena, ak vystupuje pod zenskym meno, ide o predstierania,aby bol ten clovek doveryhodny.

http://www.pina.cz/2010/05/11/nigerijske-dopisy...
http://www.emimino.cz/diskuse/help-prijeti-plat...
http://www.mojasvadba.sk/forum/svadobne-saty/pi...

Inak ta adresa pre zaslanie ktoru ti zaslal(a) je ta ista aj z mailu : michaeldegraffenreidt@gmail.com (vid tato tema http://www.mojasvadba.sk/forum/mojasvadba-sk/po... )

A este nieco z netu :
Jak poznat podvodnou zprávu
Přečtěte si těchto sedm jednoduchých otázek. Pokud alespoň na jednu z nich odpovíte "ano", s velkou pravděpodobností se jedná o podvod.
-Byli jste kontaktováni zcela neočekávaně?
-Nabízí vám odesilatel tak výhodné podmínky, až jim nemůžete uvěřit?
-Byli jste požádáni, abyste sdělili své osobní či bankovní údaje, nebo zaplatili vstupní poplatek?
-Jste nuceni k okamžité reakci?
-Jsou kontaktní údaje odesilatele neurčité či nedůvěryhodné (zaměřte se na telefonní číslo, adresu sídla nebo bydliště)?
-Obsahuje text zprávy gramatické nebo pravopisné chyby?
-Jste žádáni, abyste vše udrželi v tajnosti?
Zdroj: http://finance.idnes.cz/jak-se-ucinne-branit-po...

No , nemozem sa ubranit pocitu, ze to nepise ziadna Slovenka, ide o seriu podvodov, je to aj na inych forach, s fototechnikou a pod.

viva13
5. jan 2013

@majulienk presne toto písala aj mne :-/

ewana73
3. mar 2013

ahojte.chcem sa opytat,ci sa da nejako stopnut prijimanie takychto a podobnych podvodnych emailov do mojej schranky. v poslednom case mi na email chodia rozne kadejake ponuky z roznych krajin vzdy s nejakym cudnym menom a ponukou.doslova mi to zasypava schranku 😠

malachaj16
25. nov 2014

Ahojte.Taaakze mne tiez dnes pisala pani z Afriky vraj mi namiesto 650 da 900 eur len nech poslem cislo uctu.