Vaše skúsenosti s neregistrovanými kupujúcimi

armimi
2. dec 2011

Babule mate skúsenosť s neregistrovanými? mne sa už druhýkrat stalo, že najprv ma o niečo záujem a potom len natahuje, asi na 20 správ a neviem či to chce či nie. Dnes ma to už napálilo, ked po niekoľkých dňoch naťahovania si dotyčná pani (ktovie kto to je , možno ani nie pani 😝 ) vypýtala moje telefónne číslo 😠 , vraj chce odložiť do 14.teho (daka dlhá doba nie?) a že mi 14.teho zavolá, tomu nechápem načo mi chce volať ☹ ☹ ☹ ☹

zuzikkaa
2. dec 2011

@armimi ked sa mi niekto neozve 3dni tak automaticky rusim alebo posuvam dalsiemu zaujemcovi...
robim podla seba,,ak mam o nieco vazny zaujem tak sa snazim vybavit co najskor a nie ze odlozit a podobne 😉
a toto uz vobec ze sa dlho neozyva a zrazu chce este dva tyzdne odlozit!!! 😠 😠 😠
by som jej napisala ze nic odkladat nebudem,,nech si pocka do 14.mozno sa tovar neminie 🙂 a cislo by som jej uz vobec nedavala

armimi
autor
2. dec 2011

@zuzikkaa vďaka za odpoveď a za radu, veru som jej napisala že číslo jej nedam 😠 . Pa pekný deň!

lypka
2. dec 2011

@armimi bud rada,že máš len takú skúsenosť. ja som jednej poslala 15 eur a ona mi napísala, že tovar poslala a už je to mesiac čo mi nič neprišlo a ona ani obraz ani zvuk 😠

armimi
autor
2. dec 2011

@lypka tak to mi je luto aj za teba, chudatko ☹ , takým by som rozbila hubu 😠 . Ja sa tiež raz nalakala lebo som si objednala za 11 eur, a poslala mi to po dvoch týždnoch, ale mesiac, to je už fakt moc aj na koňa ☹ ☹ ☹

lypka
2. dec 2011

@armimi ked jej to chýba ku šťastiu no nech má, aj takí sú ľudia nič sa nedá robiť 😒

benne
2. dec 2011

@armimi ja som obchodovala už s nejednou neregistrovanou a obchod prebehol v poriadku, k obojstrannej spokojnosti.. no nikdy sme si nemuseli meniť viac správ, než bolo nutné.. takže už toto je čudné, a nikdy by som nedala svoje telefonne číslo len tak

podobné veci môžeš riešit tuto: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/skusenosti-s-predavajucimi-na-modrom-konikovi/ 😉

vlasticka185
2. dec 2011

aj ja mam poslednym casom skusenost,ze si vecicky zarezervuju,poslem im podklady k platbe a potom ani buuu,hoci vypisujem ci je to aktualne z ich strany,ale iba velke ticho,toto sa fakt nerobi,ved ked si kupu niekto rozmysli z nejakeho dovodu,pochopim,ale nech da hned vediet,no nie?

milankovazuzana
2. dec 2011

všetko je to o človeku a nezáleží na tom, či je registrovaný, alebo nie.Myslím, že tým je povedané všetko.Ja som nakúpila veci v oboch prípadoch a nikomu som problémy nerobila.To je nekonečná téma, lebo pokiaľ budú ľudia ľuďmi, stretnete sa s kadečím...

eruska74
4. jan 2012

presne tak, záleží od toho, aký je ten človek, zlú skúsenosť môžeš mať aj s registrovanými...ja som už mala tiež nejednu neregistrovanú kupujúcu, všetky boli mimoriadne spoľahlivé, možno som mala zatiaľ veľké šťastie 🙂 ale tel.číslo rozhodne nikomu nedávam,o všetkom sa dá dohodnúť cez správy...

vv88
8. jan 2012

Nedavno som posielala tovar jednej skvelej pani, ktora nebola registrovana, no a aby sa to vyvazilo, dnes som sa od jednej - tiez neregistrovanej - dozvedela, ze si vymyslam, ked bundu predavam preto, ze mi je mala 😎 A to po tom, co som jej odpovedala asi na desat otazok a pridala dalsie fotky.. Kym som na mk len nakupovala, netusila som, aka tu moze byt zabava 🙂

mamabiba
10. jan 2012

ja musím zatiaľ iba pochváliť neregistrované mamičky, nemala som doteraz žiadny problém. Za problém vôbec nepovažujem to, keď sa na vec informuje ja jej odpíšem a potom sa už neozve...to je iba v ľuďoch či sú registrovaní alebo nie. Podklady na platbu totiž zasielam až keď si ju mamička vypýta. Mamičky ja sa Vám občas čudujem, keď čítam čo sa týka skúseností s nakupovaním na MK. Vecičky do 10 Eur neriešim, ale nad 10 eur už na účet len tak neposielam. Jedna moja výborná skúsenosť. Cez MK som kupovala bicykel za 55 eur, čo je už pre mňa závratná suma na to, aby som ju na dobré slovo dakomu poslala. Dohodla som sa s mamičkou, že jej pošlem na účet peniaze za dobierku...takto aj ona mala istotu, že ju preberiem a ostatné som uhradila až po dodaní bicykla. Myslím, že s každou maminkou sa dá rozumne dohodnúť

skvele
10. jan 2012

@mamabiba ja som raz poslala na dobierku vyssiu sumu a dostala som potom odpoved, ze mi to nepreberie a pekne sa mi to vratilo naspat skoro po mesiaci. To je moja skusenost s neregistrovanou.
Takze uz len pekne vsetko dopredu na ucet, ak nepoznas jej hodnotenie dopredu.
@armimi

mamabiba
11. jan 2012

@skvele to ma mrzí, že si sa takto sklamala...Ja si vždy vypýtam dopredu za dobierku, alebo malú zálohu...taktiež aj ja ke´d kupujem dajakú drahšiu vec, tak pošlem dopredu peniažky na poštovné...to je celkom dobrý predpoklad, že si dotyčná balík prevezme...predsa nechce prísť o peniažky a keď aj neprevezme, tak náklady máš pokryté. Taktiež ona má istotu, že jej vecičky pošlem, pretože peniažky asi potrebuje každá z nás 🙂 . Ale to som udala iba ako príklad, na nákup alebo predaj drahšej veci. Myslím si, že takto je to korektné na obe strany, pretože žiadna predávajúca nechce dostať zlé hodnotko iba kvôli poštovnému. A keby sa už také dačo stalo, tak neprídem o celú vysokú sumu, ale iba o malú časť. Naozaj mi bolo ľúto tých mamičiek, ktoré poslali neznámej osobe aj 150 eur za kočík a potom nemali ani peniažky a ani kočík.

skvele
11. jan 2012

@mamabiba bohuzial, kazdy sa musi poucit na vlastnej chybe. Dobry napad s tym postovnym, nabuduce to skusim vyriesit tak, uvidime ci bude aj potom zaujem z druhej strany.

mamabiba
12. jan 2012

@skvele pokiaľ je to špekulant tak bude a veľký. Pretože, ak má dakto seriózny záujem predať, alebo kúpiť a je to drahšia vec, tak určite sa dá dohodnúť na podmienkach výhodných pre obe strany. Držím palčeky. A nech máte iba serióznych kupujúcich a predávajúcich.

zuzana581
16. jan 2012

@armimi ahoj. Ja mám dobré skúsenosti zatial s neregistrovanými kupujúcimi, ale čo sa týka "čakacej doby", tak to by som 14 dní nečakala ani registrovanej. V podstate som ochotná podržať tovar 2-3 dni, podla okolností a keď sa neozve, tak posúvam ďalšej záujemkyni.

armimi
autor
17. jan 2012

Ďakujem za rady, pekný deň! 🙂

lulana79
17. jan 2012

moje skúsenosti s neregistrovanými sú asi takéto: "mám záujem, je to aktuálne?"... a týmto to potom aj skončí (samozrejme, že im vždy odpíšem, že ponuka je aktuálna)

kala17
27. jan 2012

sofininka@gmail.com - lubica petrikova (neregistrovaná/ý) je spoľahlivá kupujúca ,prevod cez účet ,to čo sľubi to aj splní...odporúčam

tkmama
12. mar 2012

no dievčence, pridám kurióznu skúsenosť s neregistrovaným užívateľom menom marcel, ktorý chcel odo mňa kúpiť nenosené dámske nohavičky a zároveň mi ponúkal (2x) isté špecifické služby, takže by som mala (podľa neho) dobrý zárobok. inzerát som radšej zmazala

petkave
12. mar 2012

@tkmama tak teraz neviem či 😀 alebo 😲 alebo 😠 ?

tkmama
12. mar 2012

tak nejako... 3x som si to prečítala, kým mi cvaklo, čo mi vlastne ponúka...

stanislavao
12. mar 2012

jara09@post.sk - jara (neregistrovaná/ý)
tuto neregistrovanu pani mozem odporucit. peniaze prisli velmi rychlo, jasna komunikacia, ziaden problem.

tato pani je ale svetla vynimka v mojich skusenostiach, elb zatial bola asi len druha, co bola ok. inak su neregistrovane nezodpovedne. len sa opytaju, ci je to volne a v zivote viac sa neozvu. nechapem, naco je to dobre. ved ked mam inzerat, tak je aktualny, keby nebol, tak ho bloknem.

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tkmama
15. mar 2012

môže mi prosím niekto vysvetliť, aké výhody má dobierka pre kupujúcich? zásadne sa mi ozývajú neregistrovaní na celé balíky oblečenia, chcú to na dobierku a keď odmietnem, už nemajú záujem. fakt nechápem, veď ak majú v úmysle balík prevziať, aj tak zaň musia najprv zaplatiť bez toho, aby videli čo je vnútri. A keď neprevezmú, ja budem tŕpnuť, či sa mi balík vráti a platiť dvoje poštovné? to je fakt nahlavu!

desszi
10. apr 2012

Odporucam tieto neregistrovane maminky!!!
katkadomaniska@orangemail.sk - Katarina Domaniska - mila kupujuca, spolahliva, prevzata dobierka 🙂
83janka@azet.sk - Janka Boldova - mila kupujuca, vyborna komunikacia, rychla platba vopred na ucet 🙂

iveta1702
15. apr 2012

neodporucam neregistrovanu SANDRASULI13@hotmail.com ma zaujem vypyta si podklady k platbe a viac sa neozve ..

evippa
15. apr 2012

@tkmama tak im navrhnite nech postovne vam poslu na ucet vopred a potom uz ci si dobierku prevezmu alebo nie nebudete niest aspon vy naklady,pokial sa jedna o seriozny predaj nebude s tym problem...teraz tak predavam kocar.... ;))

beyama
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pupinka108
18. máj 2012

mne sa stalo, ze si odomna kupila slecna sice registrovana, ale bez prispevkov, inzeratov a hodnoteni tenisky, pc 60, dala som jej ich za 11, vo vybornom stave a teraz mi pise ze su jej velke a chce naspat peniaze. pritom som uviedla na milimeter presne miery... povedala som jej ze ma to mrzi, ale ze nech si ich teda preda dalej a ona ze nie, ze nemam svedomie a ze ich hned aj posiela a chce vidiet ci hodnotenia o mne su pravdive a blabla, strasne sceny, litanie nezrozumitelne... no, neviem co mam robit, fakt... posielala som jej to na P.O.BOX dokonca.. ach, ako keby som mala cas kazdy den chodit na postu.. raz poslat, potom to vyzdvihnut... co by ste robili na mojom mieste baby?