Absolvovali ste očkovanie proti žltačke A v dospelom veku?

tenerifka
14. aug 2015

Kedze stale niekam cestujeme, a v decembri sa znova chystame do Azie, rozmyslam nad tymto ockovanim pre mna a moje pubertalne deti.
Nieco som si nastudovala a podla dostupnych informacii nema toto ockovanie prakticky nijake vedlajsie ucinky, najma u malych deti, ale chcela by som sa spytat na vase skusenosti.
Povinne ockovania mame vsetky, nepovinne nemame ziadne a nie som za zbytocne, ale toto konkretne sa mi zda v nasom pripade namieste....

natalka13
14. aug 2015

Ano my. aj brusny tifus aj zltacku A aj B.

brumka
14. aug 2015

Ja A a B pred 6-7rokmi 3 injekcie.moje slobodne rozhodnutie. Nelutujem aj deti idem dat,lebo oni boli tusim len koli jednemu. Ja sa ockovani nebojim. Akurát proti chripke by som sa nedala. Tu som mala raz v živote.liecba nic moc a dosť dlha

liebling98
14. aug 2015

@tenerifka Áno, mám, očkovaná v dospelosti. Žiadne vedľajšie účinky. Majú ho aj moje deti, keďže tiež veľa cestujeme. Tiež bez problémov.

magimi
14. aug 2015

aj ja som ockovana proti A, som zdravotnik a este pocas vysokej skoly som prisla do styku s pacientom s hepatitidou A, a vtedy hygiena nariadila zaockovat. Bez vedlajsich ucinkov to bolo 🙂

tenerifka
autor
15. aug 2015

Dakujem, viac menej som uz rozhodnuta ockovat, len to este na buduci tyzden skonzultujem s lekarom.
B-cko decka maju povinne, ja nie a ani si nedam, lebo predpoklad nakazy je minimalny, tak dame len to A-cko.

@natalka13 Preco mas ockovanie proti brusnemu tyfusu?

natalka13
15. aug 2015

Cesta do Indonezie, bolo nam to doporucene.

Inak da sa chytit dnes uz aj v Egypte, ALžírsku, Tunise...

boze ze tyfus s makkym i, ja tapa.