Aké sú príznaky celiakie?

lubikan
15. apr 2013

Viete mi prosim napisat,ako ste prisli na to,ze mate celiakiu?
Citam na nete,vraj aj podla anemie sa da zistit....

Dakujem

xlucia
15. apr 2013

celiakia ma tak sialene vela priznakov, a uplne rozdielnych, ze trva niekomu aj roky kym pride na to ze ju ma, kym ju aj diagnostikuju,
anemia je tiez mozny priznak. ake este mas?

doublexgirl
15. apr 2013

Treba ist na vysetrenie, tam ti najskor zistia, ci mas alebo nemas celiakiu, lebo ako lucka pisala, ma mnoho priznakov, kazdy clovek je iny 🙂

iwusca
15. apr 2013

jedine vysetrenie, mojej susede zistili celiakiu, ten najvyssi stupen az pred par mesiacmi a to ma 25 rokov 😝 nemala ziadne zaludocne alebo traviace tazkosti, len ekzem sa jej robieval. tak behala po vysetreniach a nakoniec jej toto zistili 😝

hradnapani
15. apr 2013

tych priznakov je hrozne vela a kazdy ma ine. Ale mozes pouzit aj domaci test, stoji nejakych 12 eur... poznam dvoch ludi, ktori si to takto sami doma "odhalili", aj ked neverim, ze odhali vsetky pripady.

lienka9933
15. apr 2013

Ahoj, mne zistili celiakiu v roku 2008 , u mňa sa prejavila tak že dosť často ma bolievalo brucho po jedle taký pocit ťažkosti ale nikdy som si nevšimala že po akom jedle či to bolo po pečive alebo po varenej strave po časom som si na to zvykla že mám po jedle bolenie brucha a ani som to nevnímala. Potom som ešte začala dosť chudnúť, mala som v tedy pred svadbou tak som trochu cvičila a zdravšie sa stravovala tak som si myslele že ako super mi to ide a to mi vlasne už v tedy telo nepríjmalo živiny cez črevá.... 🙂A ešte neskôr sa mi po chrbáte spravili červené vyrážky , proste po celom chrbáte vyzeralo to strašne a ako som začala držať dietu tak všetko to zmizlo. Neskôr som si tie všetky veci dala do súvislosti s celiakiou.Anémia je iba jeden z príznakou celiakie ale tú ti odhalia len testy.

beethoven
15. apr 2013

ahoj, celiakia ma viacero prejavov a nakolko ludia su rozdielni, moze sa aj tato choroba u kazdeho prejavovat inak. U vacsiny sa zrejme vyskytuju gastroenterologicke problemy, u inych moze byt prejav uplne odlisny, napriklad bolest klbov, svalstva, alebo moze ist o celkovu unavu. V lekarni si mozes zakupit test, alebo skusit inu alternativu, dva ci tri dni sa skusit stravovat na bezlepkovej strave, a ak sa pocas tohto obdobia budes dobre citit, zrejme tvoje problemy budu suvisiet s celiakiou. Viac o prejavoch celiakie a radach si mozes precitat tu http://celiakia-glutenfree.meu.zoznam.sk/prizna...

hrjanka
15. apr 2013

Tiež som bola dlhé roky anemická, a ešte som mávala tráviace ťažkosti - celiakia ako vyšitá + nejaká tá alergia.
Môžeš ju mať, nemusíš - najlepšie ísť za lekárom a objednať sa na "hadicu" - gastroskopiu. Z krvi ti ju totiž nemusia zistiť, aj keby si ju mala.