Ako bojujete proti tetánii?

darina2010
7. apr 2013

Už mám dosť tých závratov, pocitu na odpadnutie a okrem iného mám poškodenie vestibulárneho aparátu, ktorý závraty ešte zvyšuje. Vie mi niekto poradiť niečo bylinné
alebo čokoľvek čo pomáha? Ďakujem všetkým , ktorí si nájdu čas a niečo pozitívne mi napíšu

lulu19
7. apr 2013

moj manzel ju ma a berie magnezimu a vitacalcium zinok 3ktad denne

macamac
7. apr 2013

no mne ju zistili pomerne nedávno- v januári a to vysoko pozitívnu
žiaľ, nejaká konkrétna liečba nie je, neurologička mi dala len Magne B6
viem,že sa na začiatku ešte predpisujú ľahké AD, ale mne nedala
a odporučila veľa oddychovať-ak sa dá 😅 nevyčerpávať sa 😅 (učím, takže na mne sa choroba dobre živí)
a tak sa riadim podľa nej a cez víkend, keď je muž doma a môže sa venovať deťom, spím, koľko sa mi chce 😀
dnes som vstala o 12.30 😀 a to som šla večer spať normálne o 22.00.
no zato teraz ponocujem-a ráno mi treba ísť čerstvá do práce 😀

neviem....bola si na neurológii? a hlavne- máš dobrú neurologičku?
ja som vždy po stave, keď som odpadla, vybrala 5 magnéziových inj.

jankatt1971
8. apr 2013

Baby mne na to niekedy davno doktor predpisoval magnezium lacticum. Boli to take velke kapsule naplnene bielym praskom, zarabali mi to, ale vraj sa to uz nevyraba. Jedla som to dva roky a teraz si trikrat do roka davam magne B6. Mozno ma zle diagnostikovali, ale musim si zaklopat, uz nemam ani zavrate, ani sa mi tazko nedycha, ani krce nemavam. Ale zmenila som celkovo zivotny styl, zmenila pracu a prehodnotila priority v zivote.

visage1974
8. apr 2013

moja dcera ma 13rokov a tiez tuto diagnozu zistili jej to v roku 2010 bere magnezium B6 teraz som pred tyzdnom kupila jej Omega3 dve balenia v jednom baleni je 60kapsul tak som zvedava ci jej to pomoze zlepsuje mozgovu cinnost a ich mentalne rozpolozenie, zvysuju aj uroven pozornosti kratkodobu pamat, maju aj vlastnosti protizapalove vlastnosti chrania kosti, klby a svalovy tonus. Rohodla som sa na zaklade jedna mamicka hovorila ze jej 13 dcera trpela silnymi migrenami a doktorka aneurologii jej predpisala tabletky Valpro-ratiopharm Chrono na epilepsiu, vraj su dobre aj pre ludi ktory trpia migrenou tak sa zlakla ze radsej vyskusala tieto omega3 dve tabletky denne brala mifrenu nema uz 6 mesiacov ona zacala brat tiez kvoli srdcu a vysadili jej liek na srdce upravilo sa jej to prekonala silny infarkt takze jej zostali lieky na stitnu zlazu a vysoky krvny tlak. preto som sa rozhodla aj ja nech skúsi zistila som ze su kvalitne obal kapsuly je z lisovaneho podobe co obsahuje kapsula obal je organicky, nie synteticky tieto omega su zlisovane za studena, zbavene toxinov ktore su v rybach. omega3 mastne kyseliny nedostatok tychto kyselin vyvolava poruchy cinnosti mozgu, zabudlivost, depresie, demenciu...

mirka1603
15. jún 2015

Mne predpisala neurologicka escitol 10mg plus magnosolv , beriem pol roka a zase sa mi teraz pri vycerpani stavy vracaju... busenie srdca triaska a ako keby som bola mimo som z toho uz unavena vydesena neviem co zaberie a kedy to prejde. Trpnutie sice uz nemam ale je to neprijemne

adam2000
16. jún 2015

Zdravím všetkých .Trpím týmto ochorením už pekných pár rokov.Dobre poznám príznaky tohto ochorenia a viem ako to dokáže skomplikovať život. Keď sú už príznaky ako je tŕpnutie ,pocit na odpadnutie ,búšenie, hnačky,panický strach treba vyhľadať lekára neurológa dať si urobiť test na tetaniu ,spraviť EKG vyšetrenie,v mojom prípade to bola aj MR /bolo dokonca podozrenie na sklerózu multiplex ,ktorá sa naštastie nepotvrdila/
Beriem AD zo skupiny citalopram, atarax v prípade keď cítim zhoršenie stavu,magnezium je nevyhnutnosťou, keď sa objaví atak mne pomáha dýchanie do papierového vrecka .
Beriem aj betablokátor proti búšeniu srdca /nebilet / chodím raz ročne na EKG /mala som búšivosť aj 150.
Kým som prešla touto tortúrou/ a naučila som sa stým žiť ,pretože iná možnosť nie je trvalo dosť dlho, schudla som v tom období 15 kg.
Dá sa stým žiť ,ale musia sa brať lieky ,myslím ,že u mňa dokonca života .Viem ,že keby som sa neliečila a nebrala lieky zhoršovalo by sa to .Lekári to nepokladajú za ochorenie ,netreba sa však nechať odbiť,pretože vy ste ten ktorí s týmto ochorením musí žiť.Držím palce.