Ako liečiť mykózu?

miruska152
24. apr 2013

Dievcata potrebujem radu ako sa rychlo zbavim mykozy, bola sim vcera aj u gyn. no ten mi nic medal ze to prejde ze si mam kupit nieco v lekarni. Kupila som si mycomax a canesten kombi a nic nezabralo.

zivika
24. apr 2013

@miruska152 gratulujem ku gynekologovi, ktory ta s mykozou posle domov s tym, ze to prejde...porozmyslej o vymene, aby ta takto neposlal domov aj s vaznym problemom...no a co sa tyka rady, musis pockat, za jeden den ta bohuzial mykozy nezbavi ziadny liek...pomaly sa to bude lepsit, ale priznaky mozu uplne ustupit az po tyzdni...ten canesten natieraj rano a vecer aspon tyzden, aj ked uz nebudes citit problemy...a nedokupuj uz zbytocne ziadne lieky, zbytocne by si to kombinovala...

jerryjanka
24. apr 2013

mne to nepomohlo ani mykomax a okrem toho na mykomax sa nema davať canesten navzajom znižuju svoju učinnosti - treba si kupiť ked už tak fungicidin, ale zrovna riešim rovnaky problem ani po tyždni neprešlo takže idem po recept na širokospektralny liek

0550
24. apr 2013

no ja som mala ten istý problém po pôrode prišla mykoza ☹ no lenže mne gyn.predpísal dobrú mastičku a volá sa DALACIN V 2% to je vaginálny krém a zastavuje rast určitých druhov bakterií a používa sa na liečbu vaginálnych infekcií.To nemáš za výhru ked ťa gyn.pošle domov a ty to musíš riešiť ja som už tiež pred 2 rokmi menila gyn. ked sa nedalo Držím palce 😉

linda20111
24. apr 2013

@miruska152 canesten kombi urcite pomoze, ale musis pockat aspon dva tri dni kym to zaucinkuje. a toho lekara fakt vymen. co je to za debila preboha???

trish31
24. apr 2013

@miruska152 gratulujem ku gynekologovi...Zozaciatku skus ten canesten kombi,Rosalgin ja osobne neodporucam

cerez
24. apr 2013

Tvoj gynekológ je teda fakt odborník. Každá mykóza sa musí liečiť, mal by urobiť ster a dať lieky - vaginálny krém. Rovnako by mal usmerniť, čoho sa vyvarovať. Nerada hodnotím ale tentokrát mi nedá napísať, že tvoj lekár môže liečiť už rovno cez telefón. Výsledný efekt bude rovnaký.
@miruska152

cerez
24. apr 2013

@miruska152 Zabudla som dodať, že práve lekár vie nastaviť cielenú liečbu a neraz si rôznymi voľnopredajnými liekmi nepomôžeme naopak stav sa môže zhoršiť.

melana
24. apr 2013

ja mam velmi dobru skusenost na mykozu candimis,bud si urobit sedaci kupel alebo 2x2 kvapky na lacno,je to vlastne prirodne antibiotikum s protizapalovym ucinkom

krasneleto
24. apr 2013

@miruska152 no jedna pravda je to ze gynekolog ti predpise mycocyst co je na predpis a doplaca sa nan rovnako ako na mycomax, a ucinok rovnaky... mozno preto ta poslal do lekarne... ja ked mam tak do posvy canesten tabletky, lepsie su podla mna tie 6 ks, je tam sice mensi obsah ucinnej latky, alebo sa da kupit ta jedna a tam je koncentrat... rosalgin je dobry akurat na to, ze si "to" vyplachnes a nevyteka to z teba cely den... co odporucam ja je gynazol... treba si spravit vyplach aby stena posvy bola cista a aplikovat ho... kedze ucinny je len ked prilne na stenu a tam posobi 5 dni, bez vyplachu z teba vytecie na druhy den a ucinok ziaden... gynazol je na predpis... neliecena mykoza nie je sranda vec... nakolko moze dost k jej opakovaniu a prejst do chronickeho stavu co je teda pekna parada na cely zivot. ja ju mam skoro pravidelne tyzden pred menzesom, kedze vtedy sa ph v posve meni a bakterie maju vacsie sance, a kedze sladkemu sa obcas nevyhnem, viem presne kde je problem. vyluc muku, cukor, vsetko sladke... skus si pozriet protikandidovu dietu atd... rady od rng su ucinne... skus nieco o prekyslenom organizme... atd
sedaci kupel z alchemiky a rebricka... urcite vsak nie z kamiliek, lebo vysusuju... nasad probiotika, ziadne tanga, bielizen zehli ziaden alkohol a cukry...

zivika
24. apr 2013

@krasneleto ale doktor nema co pacientku posielat do lekarne, ze nech si tam nieco kupi...ma ju vysetrit, urobit ster, urcit diagnozu a ked uz jej nic nepredpise, tak jej aspon ma povedat, co si ma kupit (kedze vela antimykotik sa predava bez receptu)...a preco by jej mal predpisovat prave mycocyst? mne napriklad moja dr. tiez predpisuje gynazol a suhlasim s tebou, ze je super, ale co ma @miruska152 z toho, ked je na predpis a jej doktor jej neni schopny nic predisat? a ako pises, nelicena mykoza nie je sranda, ale testovat na sebe kopec antimykotik tiez nie...

takze misruska chod naspat ku doktorovi, nech ta poriadne vysetri a predpise lieky, ked nebude chciet, rovno sa od neho odhlas, lebo taky dr. ti je ozaj na nic...a probiotika by tiez mohli pomoct (ja mam dobre skusenosti so Super dophilus, tie su specialne pre zeny ako podpora antimykotickej liecby)

trish31
24. apr 2013

@krasneleto hlavne,kazdy lekar ti ma odporucit,co na mykozu a nie ze:Chodte si nieco vypytat 😀 Ja som drzala protikvasinkovu dietu,ale podla mna sa to neda drzat cely zivot...Respektive mozno aj da,len ja som mala slabu volu....A ked to prestane dodrzovat,bude zas tam kde bola predtym.....
@miruska152 odporucany Gynazol je tiez velmi dobry....

trish31
24. apr 2013

@miruska152 no, a aj Borax globule su fajn,lenze tie su na predpis len

pea87
24. apr 2013

ja som raz tiez mala mykozu pomohol mi canesten krem, a odkedy mi to preslo zacala som pouzivat laktacyd alebo tak nejako sa to vola na intimnu hygienu a odvtedy mam s mykozami pokoj 😉

krasneleto
24. apr 2013

@zivika ano mas pravdu.. myslela som to tak, ze mycocyst je varianta mycomaxu ktora je cenovo rovnaka s predpisom ci bez. o kompetenciach daneho lekarach sa nebudem vyjadrovat.. myslim ze to ze jej na to nic nedal hovori same za seba
@trish31 borax globule na slovensku nedostat. malo kde ich vyrabaju, povedali mi v lekarni ze je to pre nich neefektivne, vela prace a globule stoja par korun, malokto ma globulovac :D ale da sa predpisat na vyplach roztok boraxglycerinu, ale tiez zalezi ci doktor ma zaujem.. ten moj robil s nim aj vyplachy v ambulancii.. v cechach sa daju v prepocte za 5 eur kupit normalne volne v lekarni...

trish31
24. apr 2013

@krasneleto to neviem,mne ich v nemocnici davali a aj domov som mala....

stellamaris
24. apr 2013

@miruska152 mne ten canesten na mykozu pomohol,po tyzdni nebol problem 😉 a este som vtedy nejedla sladkosti a obmedzila cukor,odvtedy mam pokoj 😉

maria2891
24. apr 2013

@miruska152 ahoj, s tymto problemom bojujem aj ja...casto sa mi opkauje a v lete je to stale horsie. dnes som bola u lekara, predpisal mi MACMIRIR COMPLEX ( su to vaginálne čipky a po nich by sa mi to uz vraj nemalo opakovat) tiez mi poradil CANDIVAC to je na volný predaj a počas menštruácie mam použivať ELLEN TAMPONY. cansten som používala aj ja ale teraz nejako uz velmi nezabera.

maria2891
24. apr 2013

@maria2891 oprava MACMIROR COMPLEX

miruska152
autor
24. apr 2013

Dakujem vám dievčata dnes som tam zašla zas s tým že som si tam ráno zavolala či dnes na mňa už čas bude mať, no tak my predpisal mycosyst dufam že to prejde čím skor. Poviem vám je to super lekár je to aj moja vina že ja som prišla neohlasene s problemom a nemal na mňa čas.

zivika
24. apr 2013

@miruska152 ver mi, ze super lekar to urcite nie je...v prvom rade, ked mu pride pacientka s problemom, tak ju ma vysetrit bez ohladu na to, ci pred tym volala, alebo nie, ved on za teba dostava peniaze od poistovne a to aj ked ku nemu ani nevkrocis...v druhom rade, super lekar by ti nepredpisal taku istu tabletku ako si si vcera dala, len s inym nazvom (teda ak si mu to povedala)...

babullka1
24. apr 2013

s tymto som sa kedysi po porode trapila aj ja....a zarucene mi pomohla len jedina vec..vysadit antikoncepciu...odkedy ju neberiem a to uz je skoro 2 roky nemala som ani jeden jediny raz ziadny problem..a to som pred tym vyskusala uz hadam vsetko...

nestee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
pe
25. apr 2013

ja som sa s mykozou trapila po vianociach, lebo som zjedla vela sladkeho, kym som sa dostala k dr., tak sa mi to dost zhorsila, odporucila mi Canesten Gyn a hned v prvu noc mi pomohol, svrbenie prestalo, ale uplne mi to preslo az po dalsich par dnoch, treba chvilu vydrzat a obmedyit sladke, umyvat sa len cistou vodou, dat si bavlnene pradlo, nie napr. tangace kadejake 🙂 kupila som si to balenie combi a preliecila som aj manzela...ja odporucam toto 🙂

blue99
14. máj 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

prírodné gelly je na nezaplatenie... 🙂

krasneleto
14. máj 2013

@blue99 co je to?

blue99
15. máj 2013
Používateľ blue99 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od blue99.

je to gel/taká gelová konzistencia/úplne 100%prírodná,pohltí všetky patogénne baktérie/zlé/ a dobré baktérie posilni,v skratke posôbi protibakteriálne,protivírosovo,proti nádorovo,tiež mi to bolo poradenééé

krasneleto
15. máj 2013

@blue99 prosim ta a kde sa to da kupit? posli mi please IP

pe
16. máj 2013

ja som teraz objavila perfektnú vec - Canesten intim gel, je to gél na intímnu hygienu určený na používanie najma počas vaginálnych mykóz a iných problémoch a v podstate dopĺňa liečbu vaginálnych mykóz, chodím s dcérkou plávat a cítila som sa dáko nepohodlne, no však to poznáte, čo myslím, tak som si kúpila canesten tabletu a kamoška v lekárni mi poradila aj tento gél, že sa ním mám teraz umývať, obsahuje glycin, který pomáhá zklidňovat citlivé intimne partie, bez konzervantov, bez farbiv, bez mydla, odporúčam...

babkabubko
27. máj 2013

siahni po prírodných prostriedkoch, odporúčam BIO aniónové liečivé vložky (denné, nočné alebo intimky), ktoré pomáhajú pri mykozach a zápaloch, pozri si test savosti na mojej stránke hneď v úvode a prečítať si môžeš o nich viac tu: https://www.modrykonik.sk/shopy/moj-shop/kozmet..., najväčšie svinstvo sú všetky vložky na trhu, ktoré sú recyklované a bielené chlórom ☹