Ako liečiť veľmi silnú menštruáciu?

sisa2010
21. jan 2013

Ahojte som po dvoch cisárskych a moja MS je taká silná že prvé 2 dni sa neviem pohnúť z domu. Tampón s vložkou mi vydrží tak na 1hod. Mávam pocit že vykrvácam. MS mi trvá asi 7 dní.Po skončení som strašne unavená, mrzutá. Lekárka mi vravela že zaberie iba HA, ale ja ju nemôžem zo zdravotných dôvodov, má niekto podobný problém a vie ho riešiť? Vopred ďakujem za rady.

kristiii
21. jan 2013

@sisa2010 ahoj, ja mám od skončenia kojenia tak každú druhú ms rovnaký problém, síce to trvá tak 1 deň ale to nevydržím dlhšie ako pol hodinu a ms sa mi ťahá niekedy aj 10 dní, síce tie posledné dni to už je len tak akože, ale ja som to teda zatial nejak neriešila, akurát až toď som na to myslela, že ako to prežijem keď pojdem znova do práce 😝 Ale sama som zvedavá či niekto niečo poradí

lubkasofia
21. jan 2013

http://www.osobne-zdravie.sk/zdravie.4/konzumac... .....ja som to skušala kedysi dávno a mavam MS 3 dni a velmi slabu a nebolestivu, mne to poradila jedna staršia kolegina ....a vyzera to že to zabralo 🙂

sisa2010
autor
21. jan 2013

tiež sa bojím lebo o mesiac nastupujem do práce a nemám sedavé zamestnanie ako to bude ☹ to akože mám počas MS konzumovať citróny, naozaj to pomáha? no ja neviem 😒 a ešte gynekologička mi pri poslednej preventívnej prehliadke zistila že mám vysokú sliznicu na maternici, môže to spolu súvisieť?

surviver
21. jan 2013

@sisa2010 može,lebo vlastne tym že je vysoka,tak ak sa odlučuje pri ms,tak je toho vela čo odchadza...

janka300
21. jan 2013

@sisa2010 Ahoj, v prvom rade ti poradím jednu vec a to kompletné gynekologické vyšetrenie pre podozrenie na endometriozu. Ja som mala problémy s veľmi silnou menštruáciou od 18 rokov, dnes mam vyše tridsat, keby som sa nebola dala stále odbiť lekármi, nemusela som podstúpiť dve operácie, nakoľko po toľkých rokoch trápenia mi zistili endometriozu. Odporúčam podstúpiť diagnostickú laparoskopiu a v žiadnom prípade sa nedaj odbiť, pretože aj roky môžeš mať toto ochorenie, ktoré robí riadnu šarapatu. Drzím palce

dadulaa
21. jan 2013

@sisa2010 ahoj, to s tými citrónmi mám odskúšané aj ja a naozaj to pomáha + pridaj k tomu každý deň vitamín C - celaskon a najlepšie je začať s tým aspoň 1-2 dni pred príchodom MS a brať aspoň prvé 3-4 dni..zmierni ti to aspoň čiastočne silný MS, veď vyskúšaj a uvidíš 😉 Mne ale najviac pomohla operácia, ked mi vybrali endometriózne cysty na vaječníkoch, odvtedy mám úplne slabý, krátky a takmer bezbolestný MS..

brumcaky
21. jan 2013

Ahoj, sestra mala to iste, pomohla antikoncepcia.

sisaha
21. jan 2013

@sisa2010 ano, vysoka sliznica sa moze na tom podielat.. Ja som mala to iste, az kym som nesla na vysetrenie. Tam mi povedala, ze mam polyp a velmi vysoku sliznicu. A kedze aj druhy menzes bol taky, ze za 24 h som spotrebovala 30 vloziek, polyp neodisiel a sliznica ostala vysoka, poslala ma na kyret. Odvtedy ju mam normalnu..

janinah
21. jan 2013

okrem núkania hormonov ťa aj poriadne vyšetrila?hormonálny profil,pátranie po cyste,endometrioze....normálne to nie,ale treba zistiť príčinu,nielen tlmiť hormonami..ešte mi napadlo,či nemáš teliesko,vtedy sa to stáva,že je taká silná men.

tmonika
22. jan 2013

@sisa2010 alchemilkový caj dostatho v lekarni okolo 1.50 e, (velmi dobrý aj po porode v sestonedeli,na menstruaciu a silne krvacani, na precistenie...) ja som pila po porode, MS som dostala taku, ze som nevedela vstat a vkuse 4 dni. Pila som tento caj a dalsia MS mi prisla slaba a nebolestiva aj pri nej som ho pila. Moze sa pit len v prvej casti cyklu od MS po ovu a dost. V tehotenstve vobec. Skombinuj aj s citonovou stavou. Uvidis ci zaberie. Mne zabralo.

sante81
22. jan 2013

tiez odporučam alchymilkovy čaj, síce mne zabíjačka nepresla uplne, ale aspon zmiernila bolesti

moname
22. jan 2013

ja beriem Lutenyl-najväčší tampón-zelený ob(u nás neviem či dosatať)pol hodina,samozrejme istila vložkou-aj nočné always-a teraz pohoda,môžem chodiť do práce,vtedy som chcela zmeniť,nemohla som.Bola som na predoperačnom,tak som bola vtedy veľmi chudo-krvná,spravili mi hysteroskopiu v Blave boli polypi ,ale aj tak to krvácanie mi upravil len lutenyl.Aj to mi neveril prvý doki,tak som išla za druhým.Strašne som bola slabá,po práci som si hneď ľahla,sivá som bola-musíš riešiť!!!!A to dobre že krv na predoperačné brala kamoška a tá ma zvozila že ihneď riešiť

cawes
22. jan 2013

ja si davam aspirin alebo neake tabletky od bolesti to stiahne cievy a krvacam slabsie

aerdna11
22. jan 2013

ja som tiez trpela strasne silnou menstruaciou od zaciatku, tiez mam vysoku sliznicu, no ked sa mi vytvorila aj cysta velkosti pomaranca tak pri operacii nasli aj endometriozu.. doslova vsade.. cize asi to bol u mna problem.. urobili aj kyret, no nepomohlo.. po case sa mi znova cysta objavila no potom som otehotnela, teraz som po porode, tak som tiez straaasne zvedava ako to ide byt... a btw. ja som pijavala aj ten alchelmilkovy caj ale mne to nepohlo :-/

halienka
22. jan 2013

No ja som si nakoniec práve pre toto dala zaviesť vnútromaternicové teliesko, nič iné nezaberalo 😒

sisa2010
autor
22. jan 2013

u gynekologičky som bola v rámci prevencie robila mi aj sono, na maternici ani vaječníkoch nič nenašla, laparoskopiu už som v minulosti absolvovala kôli podozreniu na endometriózu ale nález bol negatívny.Bolesti pri menzes nemám čo pred otehotnením som mala ukrutné, bola som non stop na Ibalginoch, nič iné nezaberalo. Vnútromaternicové teliesko nemám a ani nechcem 😒 , švagriná si chcela dať ale lekárka jej vravela že ked nerodila spontánne že sa to asi ani nebude dať zaviesť a aj tak bolo a ja som tiež nerodila spontánne. Rozmýšlala som či nie sú na to nejaké homeopatické lieky?

lubikan
22. jan 2013

ja som mavala silne krvacanie asi pol roka po porode..vlozka mi vydrzala hodinu..potom sa to same upravilo....

a teraz uzivam niekolko mesiacov pupalkovy olej...dostat v lekarni...lepsi je tekuty olej,nez tobolky...a nemavam take krce a ani zo mna nejdu uz take velke hnusne kusy sliznice..za to ju mam o 1-2 dni dlhsie

drobnucka_1994
5. máj 2017

@janka300 ja mam tiež strašne silne krvacanue pri menštruacie a to stale a nevuem preco