Ako prebieha urologické vyšetrenie žien?

cicuska9999
26. máj 2013

ahojte,prosim ako prebieha urologicke vysetrenie u zien? mate skusenost? myslim,ze ma neminie. dakujem ☹

jena17
26. máj 2013

Mňa to čaká zajtra alebo v utorok, podľa toho, kedy sa dostanem na rad.A kvôli čomu ideš na toto vyšetrenie?

cicuska9999
autor
26. máj 2013

@jena17 ahoj,,ja som bola v piatok u lekara,dal mi antibiotika,a povedal mi, ze mam zapal mechura a mocovych ciest,a ze ked lieky nebudu zaberat tak pojdem na vysetrenie ku neurologovi,a tie lieky nejak vobec nezaberaju a ty ides kvoli comu na vysetrenie??

jena17
26. máj 2013

@cicuska9999 ja idem kvôli tomu, že mávam závrate, raz sa mi točila hlava dlhšie a mávam veľké bolesti chrbtice. Je možné, že to s tým súvisí, ale mala som od krčiara aj predpísané lieky, ktoré znižujú tlak a tie závrate mohli byť z toho. Ale vždy sa mi hlava točí, keď ma bolí chrbtica. Tak som zvedavá, čo mi povie doktorka..... A nemyslel tvoj doktor skôr nefrológa u teba?

cicuska9999
autor
26. máj 2013

@jena17 nie,vravel neurolog, mozem ta poprosit,keby si mi napisala co ti tam robili,ci to bude cakat aj mna, kludne do ip... dakujem

jena17
26. máj 2013

@cicuska9999 jasné, ak sa vybavím, tak ti napíšem. som sa chcela objednať, ale až na júl objednávajú, tak musím ísť do poradia. vo štvrtok sa mi nepodarilo, lebo som prišla sa zapísať a už bolo veľa ľudí, tak idem skúsiť zajtra...

cristi
26. máj 2013

@cicuska9999 ahoj,citam tvoj prispevok,ale nejak mi nejde do hlavy kombinacia zdravotnych problemov s mocovym ustrojenstvom a neurolog 😕 ty mas urologicke problemy nie neurologicke....to je velky rozdiel...

majka35
26. máj 2013

@cicuska9999 určite povedal urológ 😉

jaruska8
26. máj 2013

@cicuska9999 Tiež buď urológ alebo nefrológ... Ale hlavne, nech ti už pomôžu, nezávdím... 😒

janka830
26. máj 2013

tiež si myslím že ide o urológa, neurologické vyšetrenie prebieha tak že sa vyzlečieš do spodného prádla (alebo teda ja som sa musela) , poklepká ťa kladívkom po členkoch, kolenách,lakťoch, lícnych kostiach..prehmatá ti vrch hlavy, pýta sa ťa na tvoje pocity pritom, musíš si lahnúť dať ruky pred seba a nohy pokrčiťv kolenách a dať do vzduchu a držať, prstom si trefiť na špičku nosa..a podobne veci - bola som tam vo štvrtok preto som taká "múdra" tiež som tam bola kvôli závratiam ale nič iné má nebolí ani mi nič iné okrem točenia sa hlavy nie je..

zuzana76
26. máj 2013

@cicuska9999 aj ja si myslim,ze ide bud o nefrologicke vysetrenie, alebo urologicke

nefrologia, zvacsa kazu priniest nazbierany 12 alebo 24 hodinovy moc plus zvlast ranajsi moc, vezmu krv a potom objednaju pacienta na vysledky z krvi a mocu, mozu doplnit o sono obliciek

urologia - zeny zvacsa cievkuju, aby ziskali sterilny moc, potom ho vysetria priamo v ambulancii - rychle vysetrenie na leukocyty, erytrocyty a pod., alebo nieco poslu aj do labaku, napr chlamidie atd....potom pohovor s lekarom a tiez moze byt aj sono obliciek a mechura