Ako sa dá ľudovo liečiť únik moču?

matatina
15. júl 2012

mam unik už dlkši čas a je to čim dalej tym horšie bola som na rôznych vyšetreniach a vysledky mam dobre ja tomu nerozumiem a prosim vas o nejaku dobru radu diky

nicky182
15. júl 2012

Ahoj, skus cviky na spevnenie panvoveho dna, je to jednoduche, mozes to cvicit kedykolvek a kdekolvek - je to velmi ucinne 🙂 http://www.svetvomne.sk/index.php?com=content&m... ... drzim palce 😎

halienka
15. júl 2012

Ja som mala únik moču hneď po pôrode, trvalo to cca celé šestonedelie, ale teda ja som poctivo ihneď začala cvičiť tie cviky na spevnenie panvového dna ako píše @nicky182 a pekne sa to postupne zlepšovalo a zlepšovalo až to úplne vymizlo. Určite to skús, fakt to pomáha. 😉 🙂

babouka
15. júl 2012

Určite cviky a veľmi pomáhajú brusnice, najlepšie zavárané (IKEA má vynikajúce, nie sú horké), alebo ak sa inak nedá, tak v tabletkovej forme, aj mne osbne pomohli, aj kamarátke, tá dostala silný zápal močových ciest v prvom trimestri. 🙂

anlady
16. júl 2012

Kegelove cviky

lucka1987
16. júl 2012

posilnenie panvoveho svalstva , brusnice, brusnicove stavy.. po porode sa mi to tiez objavilo.. cca do 2 mes to zmizlo

modrofuzik11
17. júl 2012

cvicit, cvicit, cvicit🙂

tu som nasla nejaku stranku, mozno pomoze

http://moliklub.sk/home-sk/?acc=poradna

kikus_ka
9. jan 2014

U niekoho sa moze únik postupom casu zmierniť alebo uplne odznieť. U mňa to trvalo po pôrode asi rok, než som sa ho zbavila uplne. Neni to nič príjemného, navyše je to aj trápne. Najhoršie bolo, keď ma niečo veľa rozosmialo alebo kýchanie alebo kasel. Vyriešila som to nakoniec kombináciou cvičenia na posilnenie panvového dna, klasickými brusnicami a k tomu som si v lekárni kúpila tekvicové tablety - je to taky prírodný doplnok - extrakt z tekvica má účinok na posilnenie svalov močového mechúra a taky ovplyvňuje hladinu pohlavných hormónov. Tablety som užívala pol roka, je lepšie ich brať dlhodobo.

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elilly
18. mar 2014

Ahoj, ako tu dievcata pisu, tak cvicenie je jednoznacne vyrazny pomocnik 😉 u mna sa ten najlahsi stupen objavil posledny trimester a potom som s tym bojovala aj po porode . . v sucasnosti som takmer svoj boj vyhrala (okrem cvicenia podla DVD, som nosila aj venusine gulicky), a stale nosim Molimed inkontinencne intimky 😉 pre istotu

amandas
6. júl 2014

ahojte baby.. ja by som sa chcela spytat, ci vam to ostalo aj po tehotenstve..mne to zacalo okolo 36tt a som si povedala ze ved par tyzdnov to vydrzim a bude to opat vsetko ok.. ale po porode sa mi to vobec neupravilo.. stale je to rovnake..a uz ma to dost obtazuje..snazim sa aj cvicit a posilnovat panvove svalstvo.. lekarka mi odporucila Incovenal Comfort.. zevraj je to novy nehormonalny vyzivovy doplnok vhodny prave pre tieto "neprijemnosti" chcela by som vediet ci ste o nom niekto nepoculi.. lekarka mi to velmi vychvalila.. vraj to ma vyborne hodnotenia od odbornikov...

julia283
13. júl 2014
Používateľ julia283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julia283.

mne lekarka odporucila Incovenal Comfort je to novinka ale velmi si to chvalila.. uzivam to zatial len par dni. ale som velmi spokojna.. verim ze to pojde stale len k lepsiemu 🙂

tamaram283
14. júl 2014
Používateľ tamaram283 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od tamaram283.

ja som si vzdy myslela ze tento problem sa tyka hlavne starsich zien a muzov. ale po porode som zacala tym trpiet aj ja.. :( postupne som si davala na to tak pozor.. ze som sa nechcela smiat.. nechcela cvicit ani robit prudke pohyby.. az som si uvedomila ze takto zit nemozem.. mam predsa malo rokov.. a hlavne male deti.. lekarka mi odporucila cvicit a posilnovat svalsvto.. troska to pomohlo..ale podobbne ako julia som zacala uzivat prave Incovenal Comfort. vela som o tom citala.. a sama som zatial velmi spokojna.. tesim sa na vysledok po dlhsom uzivani. kedze je to este len kratko na trhu 🙂

graziela
16. júl 2014

Dolezite je posilnit vnutorne brusne svalstvo, no pomoct moze aj petrzlen, konkretne olej lisovany zo semien petrzlenu, mozem poslat v pripade zajmu viac info do IP.

pribinak
16. júl 2014

Mozes skusat aj take, ze ked cikas na zachode uprostred cikania zastavis, spravis kratucku pauzu a pokracujes dalej, poradila mi to sestricka v porodnici

milkav03
28. aug 2014

ja som sa snazila cvicit.. ale moc mi to nepomahalo. teraz asi mesiac ficim na Incovenal Comfort.. je to pripravok prave na toto.. neviem si ho vynachvalit.. dufam ze to pojde takto dalej a zbavim sa tejto neprijemnosti uz uplne.. samozrejme stale sa snazim cvict a posilnovat brusne svalstvo..

nutrimas
29. aug 2014

Na posilnenie panvoveho dna a celkoveho svaloveho korzetu odporucame cvicenie SM system, ktr. je vhodne pre deti od 5r., tehotne zeny, aktivnych sportovcov, ludi trpiacich ochoreniami pohyb. ustrojenstva, ludi so skoliozou, vysunutymi platnickami, artrozou, starsich ludi, ba dokonca aj vozickarov. Cvicit je nutne zo zac. pod odbornym dohladom, neskor mozete cvicit sami doma. Mamickam ozvlast po porode pomoze cvicenie nabrat opät povodnu kondiciu. Dolezita je tiez prevencia - cvicit sa odporuca aj pocas tehotenstva. Navstivte nasu online poradnu na nasom eshope, radi Vam poradime 🙂

nufanek
29. aug 2014

Venusine gulicky, spevnuju svaly panvoveho dna a fakt zaberaju, odskusane, tiez sa mi to po porode zhorsovalo a na kegelove cviky som bola leniva

lauricita7
31. aug 2014

Incovenal Comfort je pre mna uplne top 🙂 snazim sa aj cvicit.. ale pri 2 malych detoch je clovek rad.. ze je rad 🙂 takze uzivam "tabletocky" a vidim paradny rozdiel 🙂

micusch
7. okt 2014

Ahojte, užívate niekto Incovenal Comfort aj keď dojčíte? ... lebo v príbalovom letáku píšu, že nie je vhodný pre tehotné a dojčiace. Neviem či ich začať brať alebo radšej nie 😒

adriana1107
16. okt 2014

Ahojte dievčatá, ako ste na tom teraz, tie ktoré užívate Incovenal Comfort? Môžu sa brať aj pri kojení? Koľko tabliet sa bere denne? Jedna či dve? Budem vďačná za každú odpoveť 🙂

visna264
30. okt 2014
Používateľ visna264 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od visna264.

ahoj. ja som uzivala incovenal comfort... 2 tabletky denne. a som velmi spokojna,,,popritom som sa snazila aj cvicit a posilnovat svalstvo.. ale s incovenalom som velmi spokojna..

silvapokorna
31. dec 2014

Ahoj.Ja som ľahký únik moču riešila po porode. Pomohlo mi hlavne cvičenie na panvové dno. Zoznam cvikov som dostala ešte v porodnici. Našla som ich aj tu http://www.moliklub.sk/home-sk/lahka-inkontinencia a dá sa objednať aj dvd, čo je asi praktickejšie. Je dobré si o inkontinencii naštudovať viac informácií a nepodceniť tento problém. Ťažký únik moču už bude veľmi znepríjemnovať život. Jedná sa o trvalým únikom moču niekoľkokrát denne aj v noci. Takže radšej poctivo cvičiť, naštuovať si info a poradiť sa čo ďalej. Držím palce.

marikalysik
28. feb 2015
Používateľ marikalysik je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marikalysik.

Teraz v telke čo beží reklama na Ive Inkontinstop to je dobrý prípravok na únik moču, mne zabral keď som ho užívala 🙂

lenkapast
25. júl 2015

mamičky aj nemamičky na únik moču je perfektný Ive inkontinstop! odkúšané a spokojnosť veľká 🙂

liliana157
13. apr 2016

Prosim mohli bi ste mi pomoc mam problem jsem p 6 mesacu po porode a trpim naval I tepla an zavraty ice to of usi as dole nevim co rovit rozbusi sa mi srdce a PRI tych zavratech mi an unika moc nevim pteco Mali ste us nejaka podobny problem prosim poradte mi

lilkim222
18. aug 2017

skuste Ive inkontinstop, poznam mnoho zien ktorym pomohol

denda78
4. sep 2017

Ja vrelo odporúčam Incovenal comfort - odporučila mi ho lekárka a nedám naň dopustiť - užívam už rok a úniku som sa zbavila takmer na 100%

bucko
12. mar 2019

@milkav03 ahojky...prosim mozem sa opytat ako si na tom a ci sa to uplne upravilo..? Dakujem krasne