Ako ste riešili vypadávanie vlasov 4mesiace po pôrode?

koga
9. sep 2011

Ako ste to riešili, ako ste proti tomu bojovali....? 🙂 Aké vitamíny, prípavky, strava,...? Ďakujem

wewe22
9. sep 2011

na vypadavanie vlasov si kup zinok ale mne pomohlo len ostrihat ked je vlas kratsi nepotrebuje tolko vyzivy

katuska26
9. sep 2011

no ono to musí prejsť saméé, síce som nasadila vitamíny vodičky, no zatiaľ zmenu nebadám 😖 mne celé tehu vlasy vôbec nepadali, tak telo si to musí asi dobehnúť... ale do pol roka by sa to malo upraviť 😔 viem že aj pri prvej dcérke mi to začalo ale do pol roka aj prešlo.... predsa pôrod je veľká záťaž na telo... ale vlasy rastú aj nové neboj 😉 a vitamínmi nič nepokazíš aspoń pre tvoj dobrý pocit 😉

oskvarkaa
9. sep 2011

mne vypadavali vlasy ked som sa prestahovala zatial som nerodila ale pomohol mi sampon z lekarne... fitoval... taky zlty z cervenym vrchnacikom...

adelaine
9. sep 2011

ahoj,
mne zacali vypadavat cca 3 mes. po porode, ale brutalnym sposobom, vsade boli vlasy, na vankusi, ked som sa cesala a umyvala si ich, vzdy dve plne sitka, ja som normalne plakala, ked som to videla...dost radikalne mi ich ubudlo, preto som si zacala som si davat vitaminy, znich ma bolel akurat zaludok, tak som sla ku kadernicke a chcela som si ich dat uplne zostrihat...kadernicka mi povedala, ze nech neblaznim, ze to nepomoze, iba opticky ...ze nebudu silnejsie, ani ich nenarastie viac, lebo pocet korienkov je dany...ze ich musim nejako nastartovat...a ked sa ukludnia hormony, ze vlasy znova porastu...
a mala pravdu, vlasy sme len trosku skratili, ozivili strih, a kupila som si Vichy dercos aminexil kuru na vlasy na 2 mes., sice mi este vypadavali, ale ovela menej...a potesujucim faktom bolo, ze mi rychlo zacali rast nove, doslova odvsadial mi vykukali take drobne vlasky 🙂
terazsice este stale nemam povodnu hustotu ako predtym, ale aspon nevypadavaju.

kvetinqa
9. sep 2011

Mne prestali vlasy padat ked mal maly 7 mesiacov a dala som si prestrihat vlasy. Dovtedy som brala vselijake vyzivove doplnky, pouzivala som rozne pripravky a vsetko to ucinkovalo iba chvilu..

henulienka
9. sep 2011

Mne tiež začali padať asi pred týždňom, ale nenormálne, asi sa pôjdem dať tiež prestrihať, nech nemusím používať gumičku, mám dojem, že tá to len zhoršuje, ale zas s rozpustenými vlasmi nič neviem spraviť.
Kde je moja hriva z čias tehotenstva!!!!

mbrazd
9. sep 2011

ja som užívala prípravky jednej švajčiarskej firmy (od svokry) a uplne sa to zastavilo a vyrazne sa mi zlepšila pleť aj kvalita vlasov 😀

ivanelka
9. sep 2011

mne tiez zacali padat cca 3mes. po porode, skusala som rozne pripravky... ale nic nepomahalo. ☹ to je jednoducho hormonmi a treba cakat kym to prejde. Mne to trvalo asi 4 mesiace 🙄

luciferkax
9. sep 2011

po pôrode, hlaven ak kojíš, to je nromálne, do pol roka to prejde, nepomôže nič 🙂

gabrielos
9. sep 2011

..mne tiež padali velmi!mam aj fotku ake som mala kutiky!dala som podstrihnut na odlahčenie a davam si dodnes lopuchovu vodu na vlasy!pomohlo!mam nove vlasy vyrastle!stoji to len kolem jednoho eura!treba votierat na postihle miesta!možno to chce aj čas a same sa spraví.. 😉

anjelicek26
9. sep 2011

No pokial ja viem, tak pocas tehotenstva vlasy nepadaju a par mesiacov po porode zacnu dobiehat, co zameskali 😅 Je to urcite hormonalnymi zmenami v kombinacii s nevyspatostou, unavou a nedostatkom vitaminov.

Pri dcerke mi padali nenormalne vlasy, pri syncekovi vobec. Lenze on od porodnice spaval krasne, byval 1-2x hore, bol kludnucke zlate babo, takze ziadny stres + som si naordinovala jest poctivo 5x denne cely cas kojenia a brala vitaminy pre kojace matky. Tak by som povedala, ze to aj pomohlo.

li_la
9. sep 2011

Vypadávanie vlasov je spôsobené, alebo by malo byť kojením. Kojíš? Doporučuje sa na vlasy B-komplex.
Ja som sa podstrihla dosť rapídne, mala som meter dlhé vlasy, vieš si predstaviť tú spúšť v kúpelni? Teraz je to už lepšie a bude to zrejme ešte lepšie, keď nebudem kojiť...

chichaa
9. sep 2011

Vypadávanie vlasov je čisto hormonálny prejav...všetko to pominie, len pre ženu je to dosť traumatizujúce prizerať sa, ako redne hriva...strava to príliš neovplyvní, vit. neuškodia, ale veľmi vec neriešia..aj mne padali, aj ja som sa chcela dať ostrihať...a všetko to ustalo...ešte stále kojím a vlasy nepadajú, takže kojiť neprestávaj určite kvôli tomu!!!!! vydrž!!!

ikke
9. sep 2011

nijako, ako pride, tak odide 😉
drviva vacsina zien v mojom okoli tym presla, od 3. mesiaca zacali vypadavat,niekedy okolo 8.-9. mesiaca dietata prestali. rovnako u tych, ktore plne kojili, ako aj u tych, ktore nekojili vobec (ani len par dni).
takze ja by som to riesila az ak to trva viac nez rok po porode.
samozrejme treba sa dobre stravovat a pripadne hlavne ak kojis, doplnat stravu vitaminmi 😉

burina111
9. sep 2011

mne super pomohla vlasová vodička v takých ampulkach arvit B6, kupiť sa to dá u nás iba v Kauflande alebo v Bille, vybrala som asi tri balenia a fakt to pomohlo...vypadávanie vlasov je normálne po pôrode, ibaže keď človek má pocit, že plešatie 😀 😀 😀 , vtedy to až také vtipné nie je 🙂

jedina30
9. sep 2011

ja stale kojim moju dceru..mne velmi pomohla z lekarne alebo z drogerie Lopuchova voda..krasne vonia a je super..kadernicka mi poradila kupit si v lekarni sampon proti vypadavaniu vlasov Fitoval..pomohol.. 😉 😉

gledis
9. sep 2011

Ja jem už dva mesiace pantenol ale nepomáha to, pijem aj žihlavový čaj ale ten ma akurát tak preženie vždy.Ja mám vlasy skoro po pás a nemienim sa dať ostrihať toľko som na ne čakala kym narastli a ani manžel nechce o tom ani počuť.To ste ma potešili že to prejde samé ale ešte behnem kupiť aj ja tu lopuchovu vodu.Tak nám všetkym držim palce aby sme neoplechaveli 🙂

8aninka5
9. sep 2011

Mne vyborne pomohol Calibrum mami....a lopuchova voda 🙂

ivankaalenka
9. sep 2011

mne zacali padat, ked som prestala dojcit...neviem preco. Ale vzdy to preslo, ked mi padali tak cakam uz nejaky ten piatok, ze sa to zmierni...a dam sa len podstrihnut, tiez mi pomaly rastu.

ajca123
9. sep 2011

Neboj vlasy ti prestanu vypadavat ked prestanes kojit, u mna to tak bolo... Ja teraz este kojim druheho syna a v brusku mam tretieho... A take chumace vycesem ze pomalu asi budu co skoro plesata 🙂
Neboj to prejde a kup si vitaminky

fialkaa
9. sep 2011

mne padali dlho, mozno aj rok. potom sa to zlepsilo. skus vitaminy, najlepsie daco so zinkom.

jerryjanka
9. sep 2011

mne začali vo velkom padať 3 mesiace po pôrode, teraz ma malá 8 mesiacov a mne konečne začali dorastať, je to srandovne vyzera to ako nová ofinka 😀
neužívala som vitamíny, oni neuškodia ale nečakajte zázraky

myreason
21. sep 2011

že prestanú padať až ked prestanem kojiť?!?! čoo? 😕 veď dovtedy mi zostanú na hlave tri vlasy 😨 😕 ved teraz má malý 4 mesiace a padajú mi tak,že ked sa prečešem aj za hrsť vlasov ide dolu! a ked ho budem kojit dajme tomu 1,5 roka...ježkovi oči..ved si fakt budem asi tri vlasy zaplietať!!? Mne padali vlasy aj počas tehotenstva,teda na začiatku,ale to trvalo asi cca 2-3týždne a potom už nie..no a teraz to začalo,ale vo velkom,ked mal malý tak 3,5mesiaca..Asi aj ja skúsim tú lopúchovú vodu,čo ste tu spomínali..a budem čakat,že hádam neoplešatiem 😖

zuzana17
21. sep 2011

Neboj je to normálne. Je to spôsobené zmenou hormónov. Mne začali vypadávať asi 3mes. po pôrode, ale strašne. Nebrala som nič. Postupne to prejde. Len treba vydržať 😀

andel7766
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lji
21. sep 2011

mne tiež hrozne padali. skončením kojenia sa to vôbec nezmenilo. zmenilo sa to až ked som si kúpila Revalid ampulky-sa to volá tonikum myslím a k tomu aj tabletky. tonikum som si dávala dva krát za den a tabletku raz. po asi 20dnoch používania vypadávanie prestalo úplne. po asi pol roku mi znovu trochu padajú ale to už nie je asi hormónmi ale viem že ak by to zas bolo zlé tak revalid pomôže 😉

spalka
21. sep 2011

mne padaju doteraz, ale uz ovela menej ako po porode... to som mala na hlave kuty, nic nepomohlo, upravilo sa to same a na kutoch zacali rast minivlasky 😀

lussy211
23. okt 2011

Super, takže sa nemusím báť že ostanem plešivá hej?...Lebo ja som si myslela že tie vlasy už nebudú chieť dorastať 😅

lizatko1009
24. okt 2011

mne pomohla henna

lenka268
24. okt 2011

nijak, preslo to same