Alergia na farbu na vlasy

nikolet_89
5. nov 2012

Ahojte maminky, doteraz som pouzivala hocake farby, ale posledne som si par krat kupila Syoss...farba mi ztiekla zrejme do oci pri vymyvani, a napuchla som...prvy krat som doslatala injekciu na pohotovosti, proti alergii, ale to som este farbe nepripisovala za vinu...ale pred vcerom som sa farbila zas...a uz som aj objednana na injekciu ☹ neviete poradit niaku farbu, na ktoru nevznika alergia ??? skusim sa spytat aj dr...dakujem

sissy27
5. nov 2012

@nikolet_89 ak sa niečo nezmenilo, tak pri návode každej farby na vlasy je odporúčanie, aby si si ju pred samotným farbením vyskúšala na malom kúsku kože, napr. na predlaktí, či nebude alergická reakcia... je ťažko posúdiť, na ktorú zložku prípravku si alergická, každému /ne/vyhovuje niečo iné a možno 1000 báb by ti poradilo, že syoss je super, takže len skúšať...

nikolet_89
autor
5. nov 2012

@sissy27 no ved urcite, skusala som na kozi a nic...takze bohvie, ktora zlozka mi moze vadit, inak som s nou spokojna, len ked napuchnem tak nie :D

sissy27
5. nov 2012

@nikolet_89 tak vyskúšaj na pramienku vlasov, možno je problém vo výparoch, ak sa ti dostanú do očí...

johi77
5. nov 2012

ja som bola presne tak isto opuchnuta ale od schwarzkopf, tu som vymenila prave za syoss bez amoniaku a vsetko je ok, 24 hod pred farbenim zober zodac

nikolet_89
autor
5. nov 2012

@johi77 pouzivam zyrtec...ale to je to iste v podstate len inak obalena tableta...no vyskusam nabuduce, ale skusim asi aj inu farbu...

henrietag
5. nov 2012

bez amoniaku ale ked pojdes do barsktoreho kadernictva tam ti poradia.. oni maju skusenosti aj s alergikmi .. neviem ci dotkor taketo bude vediet

denisa87
5. nov 2012

@nikolet_89 aj ja som tak dopadla cca pre 2 ma rokmi,z mojich krasne cervenych vlasoch som chcela prejst na ciernu,zafarbila mi kamaratka a uz v noci som paradne opuchla,mala som vyhádzanu celu hlavu,usi,tvat,a este mi to aj vo vlasoch na hlave mokvalo 😒 ,odvtedy chodim k alergologicke a na vlasy iba blond melír,aj to iba cez ciapku☹

lienockaa
5. nov 2012

Ahoj,aj ja mam alergiu na farbu..objavila sa po domacom farbeni lorealkou gastanovou..hrozny opuch,bolavy ekzem na krku,na zatylku a na usiach,mokvalo to,bolelo,bolo to otrasne,sama som si dala zodac a isla ku koznej lekarke,ta mi dala lieky a maste,ktore mi za tyzden pomohli..je to uz vyse roka a ja sa nefarbim,mam strach,ze reakcia bude este horsia a kedze som sama doma,ze mi nebude kto zavolat ani pomoc,deti mam male..dr.mi testy nerobila,ze sa mam skusit este raz zafarbit..a kazala mi pozriet zlozenie farby a ak tam bude PPD-co je parafenylendiamin-zlozka na predlzenie trvacnosti farby,pritomna najviac u tmavych odtienov-ze to je ten alergen..nie amoniak..samozrejme moja farba ho obsahovala..pred tym osudnym farbenim som si vlasy farbila asi 6rokov,cca kazde 3mesiace,tmavymi odtienmi,lebo som tmava aj normalne..farbila som sa v kaderku,nie hocijakom,luxusnymi farbami,kusok ekzemu som ale mala vzdy po farbeni,malilinky fliacik,nic strasne..ale nikdy mi nenapadlo,ze to je z farby,myslela som skor na sampon..ako som na materskej,tak do kaderka som chodila len strihat,farbila ma mama,alebo ja..no a takto to dopadlo..mam uz dost sedive vlasy,uvazujem nad nejakou farbou bez PPD,prirodnou,daju sa objednat z netu..ale zatial len zberam odvahu,mala som tu reakciu hroznu..☹

awooojky
6. nov 2012

ja uz od syos nechcem vobec nic.. sampon mi vyvolal taku reakciu ze sa od vtedy neviem zbavit lupin ci co to mam na hlave. dovtedy nic. a viacero kaderniciek mi povedalo ze niektorým zenam vyvolal az ekzemy.. ze je to hnus

gubcikova
6. nov 2012

ja som zase počas tehu mala alergiu na farbu.celá hlava sa mi vyhádzala

babika003
27. nov 2012

ja som 6 rokov používala schwarzkopf a bez problému, no minulý rok som po farbení opuchla, a presne ako tu píšete ostatné, vyhádzaná hlava, mokvavé, hnusné, opuchnutá celá tvár, teplota, brrr ☹ dokonca práve o tejto farbe písali v českom Blesku, kde holka opisovala, ako zažila úplne to isté. lekár sa tam vyjadril, že hrozila smrť, pretože ten opuch by ju proste udusil, tak si ju nechali 2 týždne v nemoc. Po tomto článku schwarzkopf podal vyhlásenie, aby sa kočky s takýmto problémom ozvali, a verte ozvalo sa ich hromada, a teraz čakáme čo vymyslia ďalej 🙂

denisa87
13. jan 2015

Kocky ktore mate skusenost,mala som alergiu reakciu pred 4-5 rokmi na ciernu farbu od palette ,odvtedy mam blond melír,a chcem si dat uz na celu hlavu tu blond,mala som aj test na ruke,ziadne cervenanie ani vyrazky,ste tu taka co mala nieco podobne a napokon zmenila farbu a nebola dalsia reakcia nanu?

jaju_ska
28. jan 2016

Ahojte, chcem sa spytat kedze alergia na frbenie vlasov je zvycajne na to tmave farbivo PPD stretli ste sa uz s alergiou pri odfarbovani? Respektive pri modrom melirovacom prasku s peroxidom

mirsanka
23. feb 2016

Ahoj tak presne toto sa aj mne stalo zo zosvetlovača syoss ale odvtedy mam problem už si nemožem dat žiadnu farbu davala som si hnedu a to tak aby som to nemala na pokožke hlavy a aj tak som mala zasa priznaky nie až take velke ale opuch okolo oči svrbenie oči plus upchany nos 😔

mirsanka
23. feb 2016

@mirsanka a ešte dodam že test na ruke bol ok ale ako nahle som to dala na vlasy tak konečna raz ked dostaneš alergiu tak už je to na všetke farby aspon u mna ta hneda bola od inej značky...

mirsanka
23. feb 2016

@denisa87 Ahoj nedavaj si riskuješ ja som dostala prave z blond alergiu a to som sa roky farbila na čierno a to bolo ok a blond ma zničila už si nemožem dat žiadnu farbu dokonca ani melir... 😠 😖

evittam
23. feb 2016

No tak v prvom rade netreba robiť "experimenty" doma, ale ísť ku kvalitnej a spoľahlivej kaderníčke, ktorá používa kvalitné výrobky najlepšie bez parabénov,ftalátov a ostatných chemických "sračiek" (prepáčte za výraz). Ja som mala za posledných 20 rokov na vlasoch už všelijakú farbu - od čiernej , cez červenú, modrú, ryšavú,....až po blond - mám perfektné a kvalitné vlasy. Samozrejme, že doma riskujete..... 😉

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cakemoss
17. júl 2016

Ahojte🤗 pred minutkou som sa zaregistrovala na konika, ste super ze si tu uprimne poviete svoje skusenosti, rady..tiez by som potrebovala jednu a to prave na farbu na vlasy, celkom dost som sediva aj ked mam len 30rokov ale to je dedicne, pouzivam len od Loreal bezamoniakovu ciernu a vsetko bolo v poriadku ale asi pred tyzdnom sme si dali s priatelom spolocne tattoo v riadnom studiu a po par hodinach som na sebe spozorovala ze mi mierne napuchla vrchna pera a spodna sa zafarbila do fialova inak ziadne ine reakcie a vlastne odvtedy sa akosi bojim pustit do farbenia ☹ pocula som ze existuje bio farba alebo ze take cosi ako penove tuzidlo cierne neviem ale uz vyzeram ako jezibaba s tymi vlasmi najvyssi cas cosi urobit, viete mi prosim poradit ?

ehamburgova
26. jan 2019

@denisa87 čo vám pomohlo na to mokvanie ,mám taký istý problem

ehamburgova
26. jan 2019

Prosím čo vám pomohlo na mokvanie mám taký istý problém dakujem

csincsi89
20. jan 2022

@denisa87 a cez ciapku uz alergiu nemáte?

csincsi89
20. jan 2022

@mirsanka melir preco nie?