Bojím sa zubára

monca2332
19. jún 2015

Chcela by som sa spýtať či máte niekto skúsenosť si dávať robiť zuby v narkóze lebo sa bojím a chce mi robit nové zuby lebo sa my zlomil a že sa mi už neda opraviť.Aké vyšetrenie potrebujem.Ďakujem

sissy27
19. jún 2015

@monca2332 celkovú anestézu si treba v prvom rade dohodnúť so zubárom - nie každý zákroky takto vykonáva len tak na požiadanie, nie každý je na to vybavený... a on už ti aj povie, aké vyšetrenia budeš potrebovať a koľko ťa bude tento špás stáť...

janinah
19. jún 2015

@monca2332 keď ti povie aké vyšetrenia musíš podstúpiť,aké riziká má celk. anestézia a koľko zaplatíš za tú akciu...tak sa aj báť prestaneš 😉

milota164
19. jún 2015

tiez by om radsej vydrzala ako si davat narkozu

aristka
19. jún 2015

kto sa neboji zubara ,treba si dať lokalku a bude ok

bonaqa2013
19. jún 2015

Daj si pichnúť injekciu od bolesti, ty nebudeš nič cítiť - žiadnu bolesť a zubár si bude kľudne robiť. V celkovej anestéze sa robia vačšinou zuby deťom resp. dospelým mentálne postihnutým. rozprávala som sa o tom so zubárom - máme 5 roč. dievčatko ktoré je hluché a je s ňou ťažká komunikácia. Robia to len v nemocnici.

janka279
19. jún 2015

@monca2332 ja mam panicky strach zo zubara, preto som uvazovala o osetreni v narkoze. Dokonca som mala dohodnuty termin a absolvovala predoperacne vysetrenia. No potom som dostala chripku, takze mi internista doporucil zakrok prelozit. K narkoze som sa nevratila, miesto toho som sla do osetrenia s lokalnou anestezou. Nebolo to jednoduche, mala som nenormalny strach. Ale prezila som to nejako. Nevravim, ze to bolo jednoduche. Aj zubar sa so mnou zapotil. 😊 ale prezila som. Boliet to nebolelo. A od vtedy bojujeme takto s lokalnou anestezou. S kazdou navstevou jw to o maly chlp lepsie. Pred par rokmi by som si nevedela ani vo sne predstavit takyto pokrok. Mna tak desila predstava celkovej anestezy, ze som zvolila alternativu osetrenia pri vedomi.

janka279
19. jún 2015

@monca2332 @monca2332 inak osetrenia robia normalne aj sukromne zubne ambulancie. Aj u dospelych. Ale zakrok si samozrejme musis plne uhradit. A lacne to rozhodne nie je.