Bolesti počas menštruácie

katkas30
24. nov 2011

Baby je to normalne ked doteraz som kazdy mesiac mavala bolesti pocas menstruacie v podbrusku,boli to velmi silne bolesti,musela som si vzdy dt aj tabletku proti bolesti... no tento mesiac,v podbrusku ziadne bolesti ale moje krize nesli vydrzat taku bolest co som mala,myslite ze je to ok ze sa to len tak zmeni?

sakura77
24. nov 2011

@katkas30 😉 samozrejme je to normalne,bohuzial..niekto to ma cely zivot,niekto nepozna vobec 😉 no,ruzova tabletka to isti,aj u mna,sice teraz uz len prvy den,ale kym som nebrala antikoncepciu,tak som dva dni nebola schopna nicoho teda.....krize,plus brucho ,tabletka a skrutena na posteli ......a u niekoho to pominie prvym porodom napr,pripadne zmierni....

anjelicek26
24. nov 2011

@katkas30 - nemusi to mat nic spolocne, mozno si si zachladila krize a pri menstruacii sa to prejavilo naplno, predsalen je ten organizmus potom citlivejsi. Necitis VOBEC ziadne bolesti v podbrusku, alebo su len slabsie ako inokedy? Mozno sa to este rozbehne...

Ja mam tiez velmi silnu - teda bolestivu - menstruaciu, ukludnuje ma ale fakt, ze vdaka tomu som odrodila obe deti rychlostou blesku, maternica bola vytrenovana 😅 A od porodu je to trochu lepsie. Ibac to isti, co uz, dva dni na liekoch...

katkas30
autor
24. nov 2011

@sakura77 tak to som na tom rovnako,len sa cudujem ze doteraz to bolo len brucho a tento mesiac krize,ja tiez len prvy den som si dala tabletku,ruzovu nemozem kvoli tomu ze mi zatazi zaludok ale raz som sa dostala k tabletkam,ktore su analgetika ale bohuzial su uz na predpis,ale daju sa kupit aj bez v niektorych lekarnach,porod mi nepomohol v znizeny v bolestiach takze ma to caka asi pravidelne do 50😀

katkas30
autor
24. nov 2011

@anjelicek26 na krize si davam stale pozor,na to som hakliva velmi,tak to som sa aspon od teba dozvedela preco som mala taky bleskovy porod na prvorodicku,asi to bolo vdaka tym pravidelnym bolestiam...

veonka
24. nov 2011

no aj ja mam dosť silné bolesti prvý deň ms, druhý deň je to také zvládnuteľné aj bez ružovej, a potom už v poho... teraz ma akurát začína pobolievať podbruško a pritom mrcha má dojsť až v utorok maska jedna... no minule som nemala žiadnu pirulu doma, musela som to zvládnuť bez narkôzy kokos, fakt som sa zvíjala a pomaly by som omietku škrabala a to nehovorím že okrem týchto lahôdok mám 3-5 dní pred aj migrénu. Aj kríže ma sem tam zvyknú boleť, asi je to normálne...

@anjelicek26 myslíš, že tá silná mrcha nám pomôže lepšie zvládať pôrodné bolesti? Minule jak som sa uprostred noci zvíjala hodinu v krčoch som si opakovala stále dokola: toto je príprava na pôrod, musíš niečo vydržať!!! ... tak fakt že by to aspoň k niečomu bolo dobré?

bubinko83
24. nov 2011

@katkas30 neviem či ta ukludnim ale ja mam teraz menzes a nenormalne ma boleli križe na druhy den,brucho ani tak nie ako križe,ako keby tam mam nož pichnuty. Neviem prečo lebo tiež ma brucho nebolieva pri menzese,asi som prechladla.

lypka
24. nov 2011

no tak ja som mávala riadne bolesti pred pôrodom a pôrod som vôbec nemala jednoduchý a rýchly, ale aspon teraz už nemávam také bolesti, tak som spokojná

lauritka
24. nov 2011

vynikajuce kvapky na tu bolest su algifen, komu uz lieky nezaberaju. ale neviem , ci ich dostat aj na predpis.

potom je dobre napriklad pit aloe berry nectar, tiez je to na PMS:

dalsia vec, ak su velmi silne bolesti, moze sa jednat aj o prekonany vnutorny zapal, alebo o loziska endometriozy.

bubinko83
24. nov 2011

inak mne gynekologička odporučala aj Buscopan tabletky ale neskušala som,tiež si davam kvapky Algifen neo,alebo ibalgin.

katkas30
autor
24. nov 2011

@veonka ja mam prihodu este zo strednej,ked som dostala ms v skole,tabletky som nemala a profesori nemohli dat tabletku,ak by sa nieco stala nejaka reakcia,ze oni nepoznaju nas zdravotny stav,takze ziadny liek nam nemohli dat,a tak som dopadla,ze som v triede od bolesti odpadla...vsak to poznas aky to je stav ked ta obleje studeny pot,nevladzes nic udrzat
@bubinko83 rozmmyslam aj nad tym prechladnutim ako pisala anielicek a to prejde prechladnutie krizov alebo co pomoze,ja som si v noci davala na krize termofor teply
@lauritka bolesti urcite nemam mometalne z prekonanych zapalov,pretoze to ma od zacatia mensturacie od 14 rokov,pravidelne kazdy mesiac a zatial mi nic nebolo zistene,co lekar zisti aj ked su dva alebo tir prekonane zapaly za sebou...mne lekar na to povedal iba to ze kazde telo je ine,kazda zena znasa inak taky proces ktory sa odohrava v nasom tele..takze bolesti sa inac ako tabletkami neodstrania...ja pouzivam voltaren rapid tabletky,su pre mna zatial naj od bolesti

inivana
6. sep 2012

Ahojte,

s manzelom sa snazime o babo, minuly mesiac som si bola ista ze sa nam to uz konecne podarilo lebo som mala naozaj vela priznakov, aj menstruacia mi meskala. Akurat ten test vysiel negativny. Potom sa uz dostavila aj MS ale bola velmi silna, mala som velke bolesti v podbrusku, hlava sa mi krutila, bolesti prs. Nikdy som taku silnu MS nemala, vzdy ma maximalne hodinku pobolievalo den predtym brucho ale teraz sa to vlecie uz piaty den rovnako. Akurat bolesti sa trochu zmiernili. Mate s tym niektora skusenosti? Dakujem

tanagresa
13. jún 2013

ahoj @inivana, tiez sa snazime o babatko, predvcerom som dostala menzes (na cas) a tiez mam bolesti ako nikdy predtym :/ nepomaha ani ibalgin a po 2 dnoch som uz dost vystresovana a vystrasena, zacala som hladat na nete a narazila akurat na toto http://onlinebolesti.sk/bolest-pocas-menstruacie/

bolesti v oblasti podbruska (ake si mala ty aj ja) vraj vobec nesuvisia s cyklom

mozes sem napisat ako si vtedy dopadla? bola si u doktora? ja sa chystam rano ak bolesti neprestanu

pflegerin
13. jún 2013

Ja mávam každý mesiac také bolesti,ale ja mám Endometriozu,tak to preto,volakedy som ani nevedela,že ich mám ☹ ale som si kupila Alchemilkový čaj a odvtedy je to super,ale silné ich mám aj tak ako Niagarske vodopády 😀

lucyk101
4. okt 2013

Dievcata ja som pred porodom netrpela nicim a prave po porode mi zacali problemy. Teraz tak 2 dni pred menstruaciou mi mesiac co mesiac uplne odidu krize a vyhazem sa... des.... som z toho velmi tesiva...

matam77
21. nov 2013

@pflegerin prosim ta, a ten alchemilkovy caj ti znizil bolest krizov?? ci bolestivej mestruacie? lebo tie krize ... to je des aj u mna
@lucyk101 to iste

pflegerin
24. nov 2013

@matam77 Ano,aj bolest krizov,lebo mavam tiez silne bolesti krizov.Mne to super pomaha,ja som spokojna s tymto cajom.

kissiska
26. nov 2013

Keď to tu tak čítam, tak sa mi vynorili spomienky na moju bolestivu menštruáciuu ešte z čias školských...presne si spomínam, ako som presedela na záchode, v krčoch, oblieval ma studený pot,, zo spodu ma to strašne bolelo, nohy.... a nadávala som na to, prečo musím ja takto trpieť....v posteli som sa zvíjala a čakala kým to prejde, až kým som nezaspala...teraz hned hodim tabletku do seba, brufen..... ani nerozmýšlam, stále mám aj jednu v peňaženke, keby náhodou....a kolegyna mi poradila piť ženský čaj, tak mám pocit, že je to lepšie...ale ja mám aj cysty na vaječníkoch, tak asi aj preto to tak boli, neviem :( teraz mám v piatok dostať ms, tak už cítim bolesť v krížoch, v podbrušku ale to len tak mierne, tak sa pomaly pripravujem....sme ženy, musíme vydržať...