Bolestivá hrčka na zadku

ootaznik
18. dec 2013

Neviete poradit, o co by mohlo ist? Chcem hned na uvod podotknut, ze nejde o hrcku v oblasti perinea, nic mi z nej nevyteka, ani nemam ziadne problemy so stolicou. Hrcka sa nachadza v pravom hornom kvadrante, priblizne v mieste, kde sa pichaju do zadku injekcie, ale tie mi pichali naposledy pred rokom. Je to velmi bolestive, v noci sa mi tazko obracia z boka na bok, pri chodzi, v sede - stale to boli. Prislo to tak nahle, nikdy predtym som nic podobne nemala a mam strach. Idem dnes za dr, tak som zvedava, co mi na to povie, kam ma posle. Teplotu nemam, len to proste dost boli - neviete, co by to mohlo byt? navonok, na pohlad nie su ziadne zmeny, az pri pohmate na hrcku, ktora sa mi zda, ze je hlbsie pod kozou, tak vtedy ju citit. Bolest vyraza aj do okolia :(

lucinocka
18. dec 2013

@ootaznik bratovi sa takto urobil podkozny hnis a mu to museli vyrezat, mal tam potom uplne dieru, kolko hnisu sa mu tam urobilo, teraz ma v poho, zarastlo...ja by som s tym sla, nech sa na to niekto pozrie

bosoriak
18. dec 2013

@ootaznik Nikto iny, nez lekar ti nemoze pomoct. Moze to byt cokolvek od banality az po velmi vaznu vec.

irriss
18. dec 2013

@ootaznik ....pridej fotku, at muzeme zhodnit a porovnat 😉 a pripadne pomoci.. 😎

acikaa
20. jan 2014

@ootaznik ahoj.bola si u lekara? Lebo ja mam tiez podobnu hrcku ktora raz boli ale raz nie.Co ti zistili?

ootaznik
autor
21. jan 2014

@acikaa no ja som to mala zaroven s bolestami chrbta a bedroveho klbu...neurologicka a ortopedicka mi povedali, ze hrcka s tym nema suvis, ale ja si myslim, ze nieco na tom bude, lebo neurologicka mi dala lieky od bolesti kvoli chrbtici a po mesiaci som pocitila ulavu nie len v chrbte, ale aj co sa tyka bolesti hrcky a jej zmensenia.....ale idem este na USG, tak uvidim

lulu976
23. jan 2014

ahoj, mám presne taký istý problém, len nemám chuť ísť s tým k lekárovi. mám to už takmer pol roka.
aké lieky ti predpísala neurologička? čo je usg? a ako ti dopadlo?

jakubickovasimona
8. apr 2015

Dobrý deň, mala som ten isty PROBLEM!. Jedného dna rano sa mi spravila mala tvrdá hrčka pri rozmedzí jednej ritnej polky a druhej na konci kostrče, pri sedení bolestiva pri ležaní tiež, spať som mohla na jednom alebo druhom boku. Zo začiatku som tomu nevenovala pozornosť, ani lekaár ani nijako si to sama liečiť NIč!. V jeden večer ma to tak strašne bolelo pichalo, až krče v chrbtici som mala že sa to nedalo vydržať, isla som na pohotovosť povedal mi že to mam zapal, reku sak dobre. Dal mi antibiotika a flector(práškovy) ked som to brala bolests ustupovala ale hrčka sa furt zvečšovala bola fialova až žlta a taka zdúrená( a to žlte samozrejme bol HNIS)..:(. netlačila som si to nič aj ked ma to bolelo lebo to sa ani nedalo vytlačiť zo začiatku a sadla som si pri obede na stoličku a asi mi to už aj z tych antibiotik povolila a spravila sa mi v tej hrčke taka dierka , cez ktoru troška hnisu vyšlo.už som vedela že to musí ist von. Mamina mi to na ETAPY musela vytlačať lebo to bola taka bolest že sa to nedalo vydržať mam 20rokov v živote som to nemala, a ktovie či to bol aj ten zapal ako mi povedal doktor. Potom ako mi všetok HNIS povytlačala neskutočne vela hnisu (krvy s vodou+hnis) a neviem čo eššte všetko... No potom možem povedať že som jak znovunarodena, bolest prešla hrčka tiež, už sa mi len hojí RANA z ktorej to islo mala asi tak pol cm....

danielaa9
29. jan 2016

Ahojte. Mám presne ten istý problém.Len to, že som tehotná (6. mesiac) A mám hrčku na kostrči ☹ . Bola som s tým u doktorky, tá ma poslala na ortopédiu, tam mi však bolo povedané, že mi s tým nič urobiť nemôžu,kedže som tehotná. Tak som bola u gynekologičky, tá mi povedala, že sa s tým opuchom (hrčkou) ešte nestretla. Tak mi dala BETADINE a že ak sa to nezlepší, tak ma pošle na chirurgiu ☹ .. A veľmi sa bojím! 😒

mayra666
29. jan 2016

@danielaa9 klidek..kolko ku nam na chirurgiu chodia ludia prave s hrckami na zadku..chirurg vyreze a je pokoj ;)

anett9
29. jan 2016
danielaa9
29. jan 2016

Má to súvis aj s bábätkom?

anett9
29. jan 2016

@danielaa9 uvádza sa že aj hormonálne zmeny môžu naštartovať sinus....najlepšie ked vyhnisá,mne vždy zaberie ichtyolová masť,hnis vytečie a ukľudní sa to a stiahne.Niekto si to dá vyoperovať,samozrejme v čase ked je to už ukľudnené...väčšina to nechá tak. Zvykne sa to zapaľovať nanovo po pár rokoch,stále dookola 😖

danielaa9
29. jan 2016

@anett9 Dobre teda,tak ďakujem.

jakubickovasimona
29. jan 2016

S babätkom to urcite nesuvisi, blizky clovek nech Vam troska ihlou alpovou do toho pichne a uvidite ako Vam to krasne pojde von tem vsetok hnis...potom sa akokeby 2x.narodite...teda aspon ja som mala ten pocit, pojde vela hnisu a krvy zaroven..pokial ide o ten pripad ktory som mala aj ja...

danielaa9
29. jan 2016

@jakubickovasimona
Ďakujem,vyskúšam.

danielaa9
29. jan 2016

A čo ak tam nie je hnis?

anett9
30. jan 2016

@danielaa9 ak to bolí,je tam zápal,teda hnis.... neodporúčam do toho pichať ničím, natrieť masť typu Ichtamol /prelepiť rýchloobväzom,lebo masť je čiernohnedá/-to ten hnis vytiahne na povrch už po pár hodinách,samé to pukne a všetko vytečie von a tým bolesť ustúpi. Zvyčajne ,ked sa to zapáli prvýkrát,po vyhnisaní sa tam urobia také miniotvory- dierky, v nich sa dajú vidieť chĺpky ,také akoby pramene chlpov/ ale nie každému to tam vidieť/ sú voľné,bez koreňa, tie sa dajú pinzetou povyťahovať. Tie zvyčajne spôsobujú opakovanie zápalu po nejakom čase., pre túto recidívu odporúčajú,dať si to operatívne odstrániť, ovšem hojenie vyrezaného miesta trvá dlho a je to bolestivé. Ja to pravidelne kontrolujem a ked vidím tie chlpky tak to povyťahujem,aby to opäť nezahnisalo

danielaa9
30. jan 2016

Ďakujém.

anett9
30. jan 2016

@danielaa9 za málo.... hlavne žiadne pichanie a rezanie do toho- riziko infekcie. Žiť sa s tým dá,ja to mám vyše 8 rokov, za ten čas sa to zapálilo 3x, vyhnisalo, stiahlo sa a je zas klud...ked tam nie je hnis /v čase zápalu/, nie je tam ani hrčka ani žiadny výstupok,teda človek ani nevníma ,že tam niečo mal, všetko sa vráti do normálu

janka31174
10. júl 2016

Ahojte , pozrite si aj furuncul http://nemoci.vitalion.cz/furunkl/ či sa vám to na to podobá

danielaa9
10. júl 2016

Ďakujem pekne,už je to v poriadku 🙂 To bolo tehotenstvom,že sa mi všetko zväčšovalo a ako som porodila tak zase je všetko ok 🙂 @janka31174

kajka7473
5. jan 2018

Ahoj mam 16 rokov a prosím vás pomôžte čo mám robiť mám tiež takú hrču na kostrci a boli ma to keď ležím a keď sedím a nahnem sa tak to tlačí a neviem bojím sa ísť ku doktorovi a bojím sa aj operácie keby bolo treba nepoznáte niečo na odstránenie alebo neviete niečo poradiť a čo to môže byť prosím.

jana_eyre
6. jan 2018

@kajka7473 ved si precitaj diskusiu, mas tam krasne popisane ci s tym. mas robit..

veronikag1
10. máj 2019

Ja som mala bolestivu hrčku tiež dva týždne som vydržala a keď ma to už veľmi bolelo išla som k doktorovi... Hneď ma poslali na chirurgiu a museli mi to rezať... Vtedy som si nadávala prečo som to nechala tak... Mohla som byť bez bolesti a bez rezu... Nič by ma tak nehnevalo iba to že som v 20 týždni

martinusik91
8. jún 2020

@mayra666 Prosim vas a robi sa to ambulantne?Koľko to trvá? Treba byt po tom pn ci sa dá normálne fungovať?Ďakujem

mayra666
8. jún 2020

@martinusik91 Nerobila som priamo v chirurgickej ambulancii ale dlha zalezitost to nie je. Ano ambulantne a nemyslim zeby trebalo pn, ale tak boliet asi boli. Zalezi kde sa nachadza, ak si clovek poriadne potom nesadne tak v robote by to nebolo med lizat.

martinusik91
8. jún 2020

@mayra666 skusame tu ichtamolovu mast a ak nezaberie potom neurolog :( Ďakujem 🙂

lalexandra123
20. sep 2022

Dobrí deň ja by som sa chcela spýtať či tu niekto z vás nemá skúsenosť s bolestivou a hnisavou hračkou na zadku ktorá mi tlačí na sedací nerv niekedy je tá bolesť až taká veľká že nemôžem ani chodiť