Čo na bolesť v ústach po zákroku?

evitka83
17. jan 2015

Ahojte kocky, viete poradit? Vo stvrtok mi robili pod narkozou zakrok v ustach. Aby sa dostala doktorka k potrebnym miestam musela mi nieco robit s jazykom. Teraz ma to neskutocne boli pod jazykom. Nie v mieste zakroku, ale skor z tej manipulacie s jazykom akoby sa mi tam urobili ranky, alebo afty, neviem. Ale velmi to boli pri zivani, prehltani. Rovnako ma boli hrdlo po intubacii. Ziadne pastilky nezaberaju. Tantum verde este zhorsuje. Skusam pod jazyk krem kamistad. Skoro nic. Repik rovnako nula bodov. Som uz zufala. Mam polrocnu babulku, o ktoru sa treba starat, ale tato bolest ma doslova ubija. Nemate s tym niekto skusenost?

michaelles
17. jan 2015

Dobrý deň, pracujem v zubnej ambulancii a na ošetrenie rán doporučujeme samozrejme repík, ale keď nezaberá, tak skúste Parodontax 0,2% ústnu vodu, ktorá sa používa pri zápaloch a po chir, zákrokoch, alebo od firmy Curasept ústnu vodu tiež na ošetrenie rán, pretože sú rôzne koncentrácie podľa použitia. Taktiež je ústna voda Glimbax, ktorá sa používa tiež pri zápaloch ďasien, áft a parodontitídy. Kľudne môžte vyskúšať aj curasept gel, s ktorým si to môžte popotierať. Inak ja osobne na afty používam herbadent, ale s tým veľmi opatrne, pretože je to dosť silný a veľmi často si si stým vedia až rozleptať sliznicu. Od herbadentu je aj gél, ale s tým skúsenosti nemám. Tak dúfam, že niečo pomôže, ale tiež by som Vám neradila používať všetko, stačí si len niečo vybrať.

bolcari
17. jan 2015

moja svokra po chirurgickom zákroku v ústach dostala afty a používala ústnu vodu Meridol a veľmi si ju pochvaľovala...