Čo na popraskanú pokožku na rukách a nehojace sa ranky na prstoch?

martinkaadominik
28. mar 2015

Už dlhší čas, určite viac ako rok mám problémy s pokožkou na rukách. Problémy mi zhoršuje chladné počasie a mráz. Kožu na rukách mám suchú, po pobyte vonku štípe a vytvárajú sa na nej drobné ranky, ktoré štípu pri styku s vodou, pri varení, keď šúpem ovocie, pokvapkám sa šťavou a pod. Momentálne sa mi to ešte zhoršilo. Na palcoch, ktoré sú najviac používané a namáhané sa mi urobili otvorené ranky, asi 0,5 cm zárez do mäsa, ktorý sa veľmi pomaly hojí. Na jednom palci sa mi tá ranka zaceľovala skoro rok. Pri manipulácii s igelitom som sa tam nešťastne udrela a mám ju znovu. Štípe, boli neustále. Takúto ranku mám aj na druhom palci z obidvoch strán a aj na prostredníku. Suché ruky som si natierala detským krémom Bubchen do mrazivého počasia alebo Norskym krémom. Na chvíľu to pomohlo, kým som niečo neumývala. Tieto ranky si namáčam do odvaru z repíka. Jeden palec ma prestal štípať asi po týždni takejto repíkovej kúry, no znovu som sa niekde udrela a zasa bolí. Dnes som pracovala v záhrade, v rukaviciach a teraz ledva prstami píšem. Ničo nemôžem poriadne chytiť do prstov, kreslenie je problém... Viete mi nejako poradiť?

pribinak
28. mar 2015

U kožnej si bola? Lebo toto asi bez jej pomoci neporiešis, akurát sa vychádzes z peňazí

jeennyv
28. mar 2015

Moja mamka sa s týmto problémom pasuje už roky...presne ako píšes, voda, ovocie, prach zima, prosto všetko sa odrazí na rukách.....vystriedala niekoľko kožných lekárov a alergológov, ale že je "všetko" ok...jej stav trochu zlepšujú maste, čo jej predpísal lekár, ale stále sa to vracia....niekde príčina však musí byť, tak postupne ide vyšetrovať celý organizmus, lebo nejaký vnútorný problém, či už orgán alebo istá intolerancia na niečo tam byť musí...preto ti odporúčam podstúpiť všetky možné vyšetrenia a nájsť si dobrého kožného či alerglóga

malinka158
28. mar 2015

ahoj ja mam tiez ten isty problém, mam strasne suchu pokožku na rukách robia sa mi az nepekne flaky ☹ tiez uz neviem co s tym, stále si to natieram teraz momentalne pouzivam Bepanthol trosku to pomohlo ale stále sa to objavuje ☹

myriam2
28. mar 2015

presne takyto problem mam aj ja, velmi su tie ranky bolestive a kym sa zahoja, vytvoria sa dalsie... chystam sa s tym ku koznemu, ale stale sa nejak nedari sa tam dostat :(((

janasim
28. mar 2015

Ahoj,skús užívať Riboflavín a Milgammu,a masť odporucam Avene Cold Cream. U mna zabralo.

1sonda
28. mar 2015

tak v prvom rade by som šla na kožné, ak si ešte nebola...a zatiaľ - mne pomáha natierať si ruky (ranky) hocikedy lanolínom (čo mám na bradavky). Riad a pranie - to robím iba v rukaviciach - tenké bavlnené + zdravotnícke na to...

culia1
28. mar 2015

Ahoj som na tom podobne, bila sm aj u koznej s tym, lebo za jdnak je to strasne bolestive a neprijemne, dlho sa hojace a za druhe som sa bala aby som daco detom nezaniesla. Kozna sa nad tym len zasmiala dala m daku mast, ale nemam pocit ze mi to zabralo. Dakto mi povdal,ze je to prejav oslabenej imunity, ale veru chora som za tento rok ani nebola, len raz chvilku sopel.

acer11
28. mar 2015

máš dostatok jódu?

zuzana1781
28. mar 2015

pridavam sa ranky su strasne a ked kremujem stipu jak das a teeda ani na pohlad nic moc az sa hamb.niekedy no kozna nic skusala maste ale uz nato nemam nervy len kopu penez a nic nezabera a v zahrade ked sa hrabem a nahodou nemam rukavice koniec ale su obdobia kedy tvilku prejde a potom sa to za

senka111
28. mar 2015

Obyčajná modrá indulona ,pravidelne natieranie. Tiež to mávam aj ranky na prstoch.Poriadne natierať,zabaly a v pohode.aj deti ňou natieram.Pre mňa je to najlepší krém. 😉A za pár korún.

livia76
28. mar 2015

Vlastná skúsenosť...na tie otvorené prasklinky na palcoch nastriekať ,,obväz v spreji" akutol, hlavne,ked ideš robiť do záhradky.... ochráni ranu a rýchlejšie sa zahojí..mne po 3 mesiacoch jedine používanie tohto prípravku pomohlo-do dvoch dní.
Nakrémovať ruky krémom CIVADERMA a dať bavlnené rukavice /dajú sa kúpiť v lekárni/ najlepšie na noc..ja som to ale nezniesla/spať v rukaviciach/ ale dávala som si ich vždy, ked sa dalo, napríklad na pol hodku pri TV.

marianamana
28. mar 2015

Ahojte, tiež mam problém s rukami ale kožna mi povedala , že je to ekzem. Maste od nej mi nepomáhajú , kedže si ich stále Umývam tak som si kúpila mydlo od a derma , take tvrdé (klasické) a možem povedať že su oveľa lepšie. Tuším je tam výťažok z ovsa a kremujem ich cez den z balea krém s ureou. Na noc si dávam b panthen, ten klasicky detsky. Mne táto kombinácia pomáha . Zatiaľ 🙂

talbotko
28. mar 2015

Ja mám tiež veľmi podobný problém... kvázi alergia na chlad... hlavne, keď často oplachujem pri varení ruky v studenej vode... ale pomáha mi emulzia Excipial Ulipolotio... natieram niekoľkokrát za deň... a na prasklinky si dávam také to "vajíčko" z Oriflamu, veľmi rýchlo sa mi zahoja...

gabrielakin
28. mar 2015

mam presne ten isty problem,ziadny krem nepomaha a ranky mi praskaju,su hlboke a krvave.Uz mi to nedalo tak som vcera skusala o tomto probleme na nete nieco najst.Docitala som sa ze je to vnutorny problem a ze je to nedostatkom tekutin.Je pravda ze ja tych tekutin vela nevypijem,takze u mna urcite bude asi tento problem

eldzina
28. mar 2015

Mne pomohol rakytnikovy krem od Weledy - maly zazrak pre mna. Maly, dost drahy, ale cez zimu vystacil. + k tomu aj krem na ruky na velmi suchu pokozku.

renula05
28. mar 2015

Manzel mava nieco podobne,popraskane clanky a hanky na rukach.Ziadny krem mu nepomahal,kym som to neskusila natriet na noc mastou INFADOLAN. Par dni po sebe a je to ok, ja natieram aj popraskane pery a odrety nos pri nadche a omnoho lepsie ako pri vajickuz Oriflame.

ollski
28. mar 2015

mne pomohla neutrogena a nivea SOS na ruky

leteku
28. mar 2015

Ja pouzivam Excipial mastny krem, pravidelne natieram a vacsinou mi to staci. Ak vsak zabudnem, vonku mrzne a ja nemam rukavice tak katastrofa.

k_a_j_k_a
28. mar 2015

Ja odporucam akukolvek indulonu, kludne natierat aj kazdu pol hodinu. A co najmenej macat ruky. Na umyvanie riadu si zober rukavice. 🙂 znie to srandovne, ale pomaha to.

oxana1212
28. mar 2015

moj muz to mal, vyskusali sme vsetko, same drahe kremy a nakoniec mu zabral obycajny krem Boroglycerin z lekarne za asi 2eura. Ja som tiez citila, ked sa mi take drobne prasklinky zo zimy akokeby v tej sekunde po naneseni kremu zatahovali. no on to mal hrozne, akokeby mu niekto ziletkou potrhal kozu na rukach. mozno mal na nieco alergiu, tazko povedat. casom aj ten krem prestal zaberat, ale tak po mesiacoh uzivania, cize az ked sa tie najvacsie praskliny zacelili. a skusali sme aj vytierat borovou vodou. teraz si ich neustale kremuje lidlovskym kremom.

bambibam
28. mar 2015

môj mm má až rany - rana sa ošetrí lieh alebo jod teraz sme kúpili AQVITOX-D roztok na ošetrenie rán , ruky si mastí Excipial masť s mandľovým olejom zmiešanú s Infadolanom . Zázrak sa síce neudial ,ale čiastočne to zaberá. Pravidelne užíva vit E ktorý strieda s B-komplexom forte. Skúšal od kokosového oleja po miešaniny od lekárky ,ale bojuje stým už 10 rok . A povedal ,že asi teraz sme našli kombináciu čo sa cíti lepšie. A rany sú cca 1 mesiac scelené .

seahorse27
28. mar 2015

Tiež som mala čosi podobne. Používala som kalciovu masť namiesto krému na ruky a keď sa to zlepšilo, tak jedine Nivea SOS mi vyhovuje. Citrusy doma supe len manžel, všetko umývam v rukaviciach, dokonca aj prach v nich utieram...

chavierka
28. mar 2015

@livia76 ten krem sa predava v lekarni ci v drogeriach? vdaka

sendy182
28. mar 2015

sranda ....aj môj muž to má 😲 😲 😲 ......prvá pomoc je obyčajná Calciová mastička....odporučila mu to kožná....kým sa k nej dostane..... 😅 .....na predpis mu dáva masť neviem si spomenúť... 🙄 🙄 ..drží sa v chladničke....zaberá ....má pokoj.....najviac mu škodí mráz....zima....vtedy má praskliny....boľavé... u neho .indulona, excipial ...neutrogena ..nivea s bamb. maslom a pod.....nezaberajú....má to ešte horšie....

mysha
28. mar 2015

Ahoj, mam ten isty problem ako ty. Trpim tym uz niekolko rokov, pride to vzdy na jesen a trva celu zimu. Posledne som mala z toho zapal na celych rukach, vyhladala som koznu lekarku. Dostala som na 2 tyzdne mast s kortikoidmi a odporucene nosit von vzdy rukavice a mastit sa kvalitnym kremom - Neutrogenia. Ruky by nemali prist do styku so saponatom, pri umyvani riadu pouzivat hubku s rukovatou. Ciastocne mi mast pomohla, ale kedze casto prichadzaju moje ruky do kontaktu s vodou, je to nekonecny pribeh..

kliara
28. mar 2015

Pri takýchto problémoch pomáha modrá indulona, Lipobase krém (z lekárne), ak je už situácia veľmi zlá, tak Advantan krém (ten je však tuším len na predpis od kožnej lekárky, obsahuje kortikoidy). Toľko moje skúsenosti.

kengurica
29. mar 2015

Ja si natieram ruky vecer kremom Bionect http://translate.google.sk/translate?hl=en&sl=s...

brita
29. mar 2015

Ahoj moja, no to akoby som citala o sebe. Absolutne to iste mam - mala som, aj tie rany, akoby zarezy po noziku, co sa rozsirovali a stipali, suche ruky, ranky na prstoch, co praskali, ked som si to skrabala, tak zacala mi koza mokvat, no hruza. Trvalo mi to rok, kym som na to prisla nahodou. Je to alergia. Jedine, co mi to na100% vyliecilo je zyrtec. Uzila som cele balenie 7 tabliet a este som si kupila, ked sa mi to nahodou vyhodi, hned si dam jednu tabletku. Ale pouzivam gumenne rukavcie, ked umyvam riad, lebo ja som prisla na to, ze to mam z jari na umyvanie riadu. Susede som to raz spomenula a ona mi povedala, ze mala uplne to iste a isla ku koznej a ta jej dala ten zyrtec. Tak vyskusaj a daj vediet. Drzim palce. 😉

edie63
29. mar 2015

Bambucke maslo 🙂

ivet1371
29. mar 2015

Ja to mam uz niekolko rokov zaberajú len maste s kortikoidmi a infadolan.a mastit stale modrou indulonou