Čo pomôže na boľavý žlčník?

maris25
13. nov 2011

poradte prosim co na bolavy zlcnik okrem tabletiek

latvia
13. nov 2011

@maris25 zlcnikova dieta...na tazkosti algifen a ine spazmolyticke kvapky,tabletky

kimo
6. feb 2013

Podla toho co chapeme pod pojmom bolavy zlcnik, ak je to stav zachvatu, alebo po zachvate 100% pomoc a definitivny pokoj je operacia, ale ako pise latvia od bolesti urcite spazmolytika (mne celkom pomahala no-spa, algifen je tiez ok) a urcite dieta....

sonulka81
8. apr 2014

no ja mám už mesiac dietu a záchvaty sú čo týždeň a teraz posledne aj čo každý 3 deň.už sa bojím aj niečo jesť... ☹

titkovamiriam
8. apr 2014

baby chodte si ho dat vyoperovat,dnes sa to robí laparkou-kamoska bola minulí mesiac a je rada že to ma za sebou a môže v klude jesť.

siska53
8. apr 2014

Ako radia-vyoperovat,sup k dr.pre zistenie,co je vo veci.ja som bola 6,5 mesiaca po porode a mam pokoj. A to som s nim nejake velke problemy nemala.mala som vsak kamene a radsej planovane,ked viem,ze ma kto prist k detom a vedia sa vsetci zariadit,ako ist nahle.

mamazem
15. apr 2014

Podľa mňa, kým je šanca na uzdravenie - regeneráciu, netreba sa na operáciu až tak ponáhľať. Čo je raz vyoperované, vrátiť sa nedá. Žlčník je pre niečo v zlom stave, ak ho vyberiete, môže sa to prejaviť za pár rokov niekde inde. Pozrite u nás na mamazem, máme tam celé oddelenie venované prírodným prípravkom na zlepšenie stavu žlčníka...

angels882
15. apr 2014

ja som operaciu odkladala skoro rok po tom co sa my objavil prvy zachvat a posledne mesiace pred operaciou som mala zachvaty aj dva tri krat do tyzdna aj ked som nic nezjedla a operacia je uplne v pohode robia laparoskopicky za jeden den som bola doma a je to NIC oproti tym zachvatom

lia09
15. apr 2014

mozu byt zlcnikovu zachvaty aj bez kamenov?Lebo moja mama mava dost casto zachvaty a bola na sone a vraj kamene nema.Ale vsade na nete som citala,ze zachvaty sposobuju prave kamene,tak teraz neviem 😒

lorela
15. apr 2014

@lia09 Okrem kameňov to môže byť piesok v žlčníku, ktorý, možno, na sone nie je dobre vidieť; treba k tomu podrobnejšie vyšetrenie. Aspoň to bol môj prípad, robili mi viackrát sono, až kým som nezmenila lekárka. Ten na príčinu kolík prišiel.

lia09
15. apr 2014

@lorela no aj jej spravili sono,nic tam nevideli a bola odbavena.A akym vysetrenim ti to potom zistili?

siska53
15. apr 2014

@lia09 a v zlcovode? Moja,mama ma,kamen,v zlcovodw.ale,zachvaty zatial nemava.kedysi mala kamene,v zlcniku,tak siel von.lebo mavala priserne zachvaty.

lia09
16. apr 2014

@siska53 co myslis ze v zlcovode? Ona nema kamen vobec,teda podla dr

lorela
16. apr 2014

@lia09 Takto "vybavovali" aj mňa. Mala som žlčníkové záchvaty už takmer každý týždeň, dokonca ma raz v ukrutných bolestiach viezla sanitka na pohotovosť. Na pohotovosti som skončila viackrát. Vždy na sone, prispaný "obťažovaný" lekár nič nevidel, tak ma poslali domov.
Potom som navštívila naozaj odborníka (chváleného pacientmi) a ten ma vyšetril. Bolo to dávno, ako sa vyšetrenie volá - neviem; dal mi vypiť kontrastnú látku a po hodine alebo 2 hodinách mi urobil rontgen, sono a tak prišiel na to, že ide o žlčník.

julli
16. apr 2014

mne veľmi pomohol púpavový med a sirup, domáci,aj vo vysokom štádiu tehotenstva,kedy som celé noci nespala

snehullienka
16. apr 2014

mne pomaha olivovy olej

siska53
16. apr 2014

@lia09 ja som,myslela tak,ze ci jej aj zlcovod pozerali,nielen zlcnik.
ak nema,uz jedine si davat pozor na stravu,jest male porcie a mama bravala aj cholagol,hlavne ked vedela,ze zjedla nieco,co jej moze sposobit problemy (a to uz i v case,ked zlcnik nemala,lebo uz nemala zasobnik zlce,cize to slo hned cez,zlcovod).

lia09
16. apr 2014

@siska53 aha tak to neviem co kontretne jej pozerali ale bolo to uz davnejsie a teraz sa chysta znova

siska53
16. apr 2014

@lia09 ved uvidi.ja som,dlho mala len polyp,az pri 2.tehu sa mi objavili problemy,som mala taky akoby zachvat,palenie. A to mi uz zistili kamene.

sonulka81
14. máj 2014

Jasom uz druhy den po operacii tak uvidime....dufam ze bude klud uz.dnes dostanem od nedele prve ranajky tak som zvedava.uz je dobre az tak neboli

dewyn
2. máj 2015

@angels882 tiez riesim zlcnik. s odsupom casu ako sa citite po operacii? upravilo sa Vam, mozeme opat viacej jest? dakujem

angels882
2. máj 2015

@dewyn ahoj v pohode všetko okrem maku mi nerobí nič problémy

dewyn
3. máj 2015

@angels882 dakujem

santamonica
3. máj 2015

ja som mavala zlcnikove zachvaty od detstva, dr. mi neverili, pretoze kamene som nemala , ale boli to hrozne stavy, zachvaty trvali aj 4 hodiny, davala som si na to ladove obklady a lezala schulena, kym to nepominulo.....nebolo to z jedla, niekedy aj po jablku, jogurte, alebo po kave.....az v 22 jeden dr uveril, ze si nevymyslam a ze mi teda laparoskopicky pozrie o co ide......nakoniec ma operovali 2,5 hod., pretoze moji zlcnik zrastal s pecenou a museli to odrezat......ak by mi na to neprisli do 5. rokov, vraj som mohla mat rakovinu pecene kvoli tomu, pretoze tam vznikali nejake stavy rakovinove atd......prosto, odvtedy mam klud, tak raz za pol roka mam ked zjem nejake zrniecka v jedle taky mensi zachvat, dam si nospu a je dobre......ostala mi ta zlcnikova trubica a ze ked tam sa dostanu zrnka, tak preto......inak super 🙂

dewyn
3. máj 2015

@santamonica a mavala si aj take tlaky v zaludku? mam pocit ze mi ide ako keby roztrhat brucho, len sa nejako bojim operacie :( ale to asi ako vacsina

angels882
3. máj 2015

@dewyn operacie sa nemusite bat ja keby som vedela ze to nic take hrozne nieje necakam vyse roka jeden zachvat je omnoho horsi ako cela operacia fakt nic to nieje oproti tym zachvatom drzim palce

santamonica
13. máj 2015

@dewyn mna to skor bolelo tak presne v strede pod prsiami a odtial sla ta bolest hore do prs az do chrbta akokeby, v strede tela akoby taka guca sa urobila a odtial tie bolesti vychadzali.....naozaj strasne bolesti, nic horsie som asi nezazila........operacia bola uplne v pohode, jedine ja som mala este den trubicku z brucha kvoli tym stavam a tu mi dr bez upozornenia z brucha vytrhol a to som zrevala na celu nemocnicu ze kuuuuuu...vaaaaaa 😀 , tak strasne to zabolelo....potom mi povedla, ze ked to vytahuju pomaly z brucha je to ovela horsie, takze asi mi urobil dobre

ivanaa346
22. feb 2021

@lorela Prosim ta ake iné vyšetrenia ti robili okrem toho sona na ten žlčník kym ti prišli nato ze máš piesok ? Ďakujem

leameleg
20. júl 2021

@santamonica ahoj stara tema ale mozem nPisat sukromnu spravu

santamonica
23. júl 2021

@leameleg
ahoj, kľudne napíš