Čo pomôže na hemoroidy?

katkamarosova
27. máj 2012

prosím aká mastička dobrá na hemoroidy...a aký doktor to lieči ☹

minnie55
27. máj 2012

Ja som používala HEMOSTOP GEl a za dva dni som ani nevedela, že mi niečo bolo 😉

marikac
27. máj 2012

odporucam dubovu koru, ja som pri porode vytlacile take velke a tak vela, ze sa na mna Dr. chodili pozerat ☹ tuto mast odporucam a este skus si miesto chladit niecim mrazenym, neskutocne to pomaha

ukana
27. máj 2012

skus Mastu mastičku, príp sa porad v lekárni, aj tvoj obvodák ti može predpísat lieky, najskor detralex, ak je stav horší, vyšetri ta gastroenteorolog, prip. chirurg.....robia sa potom aj operácie, zavisí od stavu ☹

tibinka22
27. máj 2012

Ja mám DETRALEX- to sú tabletky a masť sa volá PROCTO-GLYVENOL,je fajn, mala som aj Factu- ale tá mi nerobila dobre, navyše ma od nej viac svrbel konečník 😝 😖

murinka
27. máj 2012

ja som mala tiez prednedavnom krv na toaletnom papieri po stolici tak ma hned dr. poslala na gastro a nastatsie to bol len hemoroid.dal mi spofax a mast faktu.ale pouzivala som aj hemostop gel.hemoroidy ti vysetria aj na chirurgii

aspinka
27. máj 2012

po mojich mnohych skusenostiach odporucam mast a cipky faktu a pri masteni treba hemeroidy zaltacat dnu kam patria aby sa stiahli ked su zatlacene supnut este cipok 😉

renkakl
27. máj 2012

mne najviac pomohli sedave kupele z dubovej kory, robila som si ich vzdy kazdy vecer asi tyzden a super to pomohlo, + po kazdej stolici si dat sprchu a pouzit niektoru z vyssie spominanych masti ( kupel je nie vzdy mozny, tak som aspon pouzivala neparfemovane obrusky na intimnu hygienu)

evickapooh
27. máj 2012

je vela kremov -faktu,mastu ,proctoglyvenol.odporucat mozem preparation -h,a detralex tabletky, a vysetrenie resp. liecenie patri do ruk chirurga.resp. cievneho chirurga.

xenicka13
27. máj 2012

ja som mala po porode take velke ako tri orechy sestricky mi museli davat cipky a este som si aj tyzden doma davala potom sa zmensili a zmizli

usacek79
27. máj 2012

hemoroidy lieci gastroenterolog, resp. angiolog.. Poporodne mozu teoreticky zmiznut, no skor sa len docasne stratia a pri vacsej zatazi sa skor ci neskor opat prejavia. Je milion volnopredajnych "liekov" na zmiernenie prejavov, no ak pretrvavaju vonkajsie prejavy, je fakt lepsie ist k lekarovi. Dnes su uz rozne sposoby odstranenia hemoroidov (co su vlastne krcove zily) a teda niektore bezbolestne a s relativne rychlou rekonvalescenciou.

velmi dolezita je pri hemoroidoch hygiena - po KAZDEJ velkej potrebe sa osprchovat, prip. hned natriet napr. tym dubovym kremom (hoci lekari tvrdia, ze tieto kremiky atd su blbosti), pripadne si po velkej potrebe sadnut do lavorika s napr. rebrickovym odvarom (vygooglit sa da milion rad a receptov na odvary atd)
a vyhybat sa cupeniu, dvihaniu velkych zatazi atd atd - vsetko, pri com navieraju zily..

rainbow0508
27. máj 2012

okrem spominanych masti a liekov by som odporucala ja neparfemovane mydla a vobec nie pouzivat na sprchovanie sprchovacie gely...mne najviac pomohla detska kozmetika...obyc detske mydlo...

31majka12
27. máj 2012

Ahoj vyskusaj Hespidin gel.
Ja som mala 3 mes po porode problemy zo zlatou zilou-hemoroidy...v lekarni mi poradili tento gel.
A zabral.
Uz nemam ziadne problemy.
Pre lepsie poznanie...
http://www.hespidin.eu/cz/Pages/hespidin-gel.aspx

moonica
7. dec 2012

Baby a mozem brat detralex aj na zaciatku tehu? Ja len koncim 5ty tt, mala som zapchu a teraz ma to tak boli, masticka nepomaha.. boli to stale aj ked lezim na boku.. mam sedavu robotu neviem ako to tam mam vydrzat.. chcela som to riesit mastickami ale uz sa neda len nou...

lulu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zankaj
30. dec 2012

Ahoj ja som to chytala tiez :( asi pred tyzdnom a mne pomaha tepla sprcha uplne genialne to je 🙂 a zabalim sa do decky pijem cajik. Ale zevraj dubova kora je velmi dobra. Skus v lekarni sa popitat

1234lubka
30. dec 2012

Ja som niekde citala ze sa liecit nijako nemusia pokial netrvaju dlho...ja som mala asi tyzden a preslo to :P kup si z lekarne mast na hemoroidy ku dokimu nemusis hned 🙂

miskaatinka
30. dec 2012

ja som mala po pôrode dosť veľký problém :( trvalo to dva mesiace .....vystriedala som mnoho zaručených krémov a mastičiek ale najkoniec mi pomohli čípky Spofax - bolo potrebné vybrať celú krabičku po týždni som sa zbavila bolesti a hlavne zastavilo mi to krvácanie .....

astazika
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
31. dec 2012

super su detralex tablety, mne ich odporucil lekar porodnici s tym ze to mi urcite pomoze(po porode som si iba kvoli nim nevedela sadnut) a za dva dni bol pokoj. Kremy u nas zabera iba Mastu S, nic ine.. mame v skrini avenoc, hemoral a este hadam aj 3 dalsie aj s cipkami. Treba sa riadne po kazdej potrebe osprchovat, konecnik vlaznou-studenou vodou ako zvladnes, kupele v dubovej kore su na to dobre. Sadnes si do toho.. ale ja osobne som to nepouzivala, priatel si daval take "obklady".
V tehu by som sa poradila s lekarom, nemusi to byt vzdy hemoroid, ale napr. trhlinky a pod. vzniknute pri poskodeni... ak nepomaha iba masticka, tak cipok.. gastro lekari odporucaju po 2 tyzdnovej samoliecbe bez uspechu navstivit lekara 🙂 Chirurgia to riesi alebo gastroenterologia.

lencika
12. máj 2013

Ahoj urcite treba pouzivam intim sprchove gely vyhnes sa aj hemeroidom aj vaginalnym mykozam, ja stale pouzivam intim gel od canestenu je neparfumovany tak skus

babkabubko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
betka22betka
27. máj 2013

mne dubová kôra, praktický lekár posiela k chirurgovi. treba dávať pozor, aby si nesedela na studenom, treba dávať poozor na stravu- aby si išla na veľkú aspoň 1 x za deň, jesť veľa vlákiny

tatiankaba
27. máj 2013

Homeoticka mast avenoc

stanislavao
27. máj 2013

babsky recept na hemoroidy je bravcova mast. osobnu skusenost nemam, ale v rodine, ked to pouzivali, tak si to velmi chvalili a ze ziadna mast z lekarni nepomohla lepsie.

simi222
27. máj 2013

Dievčata,aj mna dačo trapi pri konečniku mam svrbenie až mokvanie.Po porode som mala zapchy ale mala 2,5 roka,myslite že su to hemoroidu alebo treba ist za lekarom,nemam z tym skusenost.Stolicu mam v pohode,každy den,len to svrbenie.Dakujem

karkulka76
9. aug 2013

Mne pomohol roztok Milaniv a Fixkrém, obidva sa môžu aj počas dojčenia. Detralex mi detský lekár zakázal, lebo malý bol z neho nespokojný. Brala som ho 2dni a musela som ho vysadiť. Tu som zistila, že aj Hespidin, len nemôžem zistiť či sa môže aj počas tehotenstva.

miss_shy
9. aug 2013

detralex

palomka
9. aug 2013

dubova kora-bud kupel alebo obklad, a masticka Preparation H, myslim, ze aj pocas tehotenstva sa moze 😉

jan223
13. aug 2013

pozrie neviem co tu riesit problemy mastami a neviem cim este,ja som bol rovnaky hlupak ze som to 2 roky mastil a obkladal,zjedol som kilo detralexu a aj tak som nakoniec siel k doktorovi keherovi do ziaru a som si hlavu buchal o stenu ze som tam mal ist hned.. absolutne bezbolestny zakrok trvajuci 15 minut. ziadne bolesti pocas,ani po.. robili mi to nejakym elektrodami,proste cez to siel prud a tym upchalo tu zilo a hotovo. hned v ten vecer som to siel otestovat na zachod a poviem vam ze tak dobre som sa nev*** ani nepamätam :D prisaham ze infuzie sa viac bojim ako tejto operacie.. ak by som to mal znova hned tam ualujem ani jednu mast uz na to nekupim...