Čo znamenajú bolesti pri pohlavnom styku?

mandy2
23. okt 2006

Ahojte, mozno je to dost intimna otazka 😕 , ale chcela som sa opytat, ci mavate niekedy pri milovani, alebo potom bolesti. Niekedy sa mi to stava, ale niekedy mam aj pocit, ze nie som dostatocne vzrusena. Neviem, ci to je pricina, alebo to signalizuje nejaky problem... 😝

matja
23. okt 2006

ahoj mandy. Pozor na to, môže to byť naozaj problém - nejaký zápal, kvasinky... Radšej skoč za svojou doktorkou skôr, aby sa ti tvoj problém ešte viac neprehĺbil, potom môže byť liečba nepríjemne dlhá.

vladunka
23. okt 2006

Ahoj mandy2, mám někdy taky takový problém a doktor mi říkal,že je to vážně nedostatečným vzrušením 😝

pipka
23. okt 2006

ahoj mandy, aj mne sa to niekedy stalo, ale vzdy to bolo len chvilkove, kym som zvlhla, takze urcite, netreba ist rychlo rovno na vec, ale najprv sa troska "pohrat" 😀

matja
23. okt 2006

mandy, poslala som ti IP.
A skúšali ste lubrikačný gél?

mandy2
autor
23. okt 2006

Nie, gel sme neskusali. A myslim, ze v tom nie je ani ziaden zapal. Lekar mi robil uz davnejsie vysetrenia. Neviem, chcem sa opytat, mozno to bude blbost, ale mam pocit, akoby mi partner pri milovani narazal pri niektorych polohach do krcku. Moze to byt?

mandy2
autor
23. okt 2006

Ale dik za info, chcela som aj vediet, co na to doktori. Ono potom to milovanie ani velmi nechuti, ked to boli, a uz sa potom ani poriadne neuvolnim🙂 Uz sa snazime o babo par mesiacov a nic, tak som trosku smutna 😨

lubecka
24. okt 2006

Mandy, ja som mala a aj mam tak yisty problem.. hlavne ma to mrzleo kvoli manzelovi, vyhybala som sa sexu ako sa len dalo.. vysetrenia som mala v poriadku, doktor ziaden problem nevidel... tak neviem ci to je... nic necitim..iba bolest, a ked sa stane ze bolest nie je, tak necitim absolutne nic.. ☹ tkaze tak..

funny
24. okt 2006

mandy2, moze byt, hlavne, ked je krcok polozeny nizko. volte polohy, kde hlbku styku regulujes ty.

mandy2
autor
24. okt 2006

Lubecka, u mna je to podobne. Citila som bud nic, alebo bolest. Az kym som si nenasla manzela 😉 Prisli sme na to, ze potrebujem viac casu, kym sa uplne odreagujem a zabudnem na vsetky problemy, to naozaj niekedy trva 😀
Niekedy mam pocit, ze na ten sex potrebujem hrozne vela energie. Ale niekedy moje telo proste nevypne a uz v duchu tusim, ze to nebude velmi prijemne a vtedy aj ja hladam radsej vyhovorky 😒 a chcem to mat cim skor za sebou 😢

mandy2
autor
24. okt 2006

funny, musim zistit, kde mam ten krcok 😀 Napr. zozadu ma to velmi boli... A este, ked manzel je poriadny chlapisko 😀

funny
24. okt 2006

mandy2, on pocas cyklu "putuje" 😉 v case ovu je polozeny vyssie, a potom o nieco klesne. niektore dievcata ho vedia nahmatat.
ale vseobecne plati, ze pri tom musia mat potesenie obaja a tvoj manzel to urcite pochopi. a potom, aj take nezavazne maznanie ma vela do seba 😉
vela stastia a urcite sa nenechaj nutit do niecoho, co ta nebavi, len preto, ze vsade okolo je to vraj tak. radsej menej, uvolnena a s radostou, moj nazor.

mandy2
autor
24. okt 2006

moj manzel je nastastie v tomto velmi ohladuplny 🙂 Ale niekedy mi je luto povedat, dneska to nepojde...Dik za nazor🙂

biba
24. okt 2006

Ja mam tiez ten isty problem. Po milovani mam pocit akoby ma bolel jeden s vajcnikov, zvycajne pravy. Velmi dlho trva kym zvlhnem, ale mema dost energie na to cakat. a este k tomu mam tak strasne tenucku kozicku okolo, ze pri milonavi mi pukne a potom to velmi stipe. Neviem co uz mam robit. Podla vysetreni som zdrava, ale tie prasklinky su velmi neprijemne. Ked sa to rozbeha 😉 tak sa to da,ale dovtedy ..... proste tiez sa milovaniu vyhybam, vpodstate sa milujeme, ale ja to vnimam ako zataz a robim to len koli manzelovi. Keby som mala cakat, kedy na to dostanem chut, tak to by sme sa nedockali ani do sudneho dna ☹ A neviemem na to prist. Je to tazke 😢

grettka
24. okt 2006

obcas sa to pritrafi aj mne a poriadne to boli... niekedy je problem ten, ze neviem "vypnut hlavu" a viri mi v nej vela myslienok praca atd.. a co som zistila, ze neprijemnosti mi sposobuje kondom, ako keby ma vysusoval.. no hrozne 😝 .. ale mam velmi trpezliveho priatela (nastastie) takze to riesime spolocne.. neponahlat sa... dlhsie sa naladit... spociatku sme pouzivali lubrikacny gel, dost to pomohlo, ale kedze teraz ako ochranu pouzivame pharmatex krem, tak iny lubrikant netreba.. ale aj tak musime "ist na vec" vzdy velmi pomaly... 😉 a vyskusat v ktorej polohe to boli najmenej..

lubecka
24. okt 2006

biba, ja to iste.. ja milovanie vnima ako zataz ... a ako obetu len kvoli manzelovi..

mandy2
autor
24. okt 2006

biba, aj mne sa presne po milovani niekedy zda, ze ma boli vajecnik, alebo citim chvilkou take bolesti ako pri menstruacii, ale to netrva dlho.
Rozmyslam, na otehotnenie velmi vplvyva stres a psychika. Ked sa vlastne niekedy moje telo a psychika proti tomu milovaniu brani, ci vlastne aj dojte k tomu oplodneniu ☹
Este by ma zaujimalo, ci aj chlapi maju niekedy bolesti, alebo podobne problemy 😕

dorotka
24. okt 2006

mandy milis sa doktor by sa tym mal zaoberat ja som to mala kvoli myomu
a so psychikou mas uplnu pravdu ja som si napriek tomu ze som problem mala nic nepripustala hoci mi vsetci hovorili ze to mam riesit cim skor lebo to bude dlhsie trvat a vyslo to na prvykrat

mandy2
autor
24. okt 2006

No tak s tou mojou psychikou to daleko nedotiahnem 😢 Ked ja sa tak bojim, ze nebudem moct otehotniet, navravam si, ze mam kadejake choroby... BUdem to musiet zmenit! A lekara sa urcite najblizsie na tie moje bolesti opytam. Tak prijemne tehulkovanie🙂

jeej
24. okt 2006

Milé babenky. 😅 Keď čítam Vaše slová, vidím sa v nich s tým rozdielom, že nám sa splodiť bábo podarilo hneď. No po prvých dňoch nášich láskaní som dostala zápal. Zanesenie ifekcií. Po vyliečení sa to opakovalo. Opäť kvasinky, baktérie, ktoré budeme liečiť, ale až po 16. týždi vývoja nášho bába. Ja takéto bolesti pociťujem po dňoch sexuálneho pokoja, keď sa manžel vráti z turnusu. Vtedy mám problém čo i len vysedieť na stoličke. 😖 A že som do teraz nezažila uspokojenie mrzí aj manžela, no nevieme, ako to riešiť. Myslím, že mám vysoký prah citlivosti, ktorý ťažko dosiahnúť.

lenusa
24. okt 2006

ahojky babulky, no vidím že takýto problém nemám len ja. ja mám tiež bolesti pri milovaní a neviem sa tak ľahko uvoľniť, manžel sa veľmi snaží, ale tie bolesti sa nedajú len tak nevnímať, preto ma sex vôbec nebaví a tuším za 5 rokov čo sme spolu som mala orgazmus 2 či 3 krát ☹ okrem toho sa rok a pol snažilkujeme o mimčo a neúspešne a teraz mi zistili, že sa mi nevytvárajú vajká a nedozrievajú mi a nemám ovulku..............je toho dosť... 🙂

lubecka
24. okt 2006

lenusa, idem sa ta opytat, ako ti zistili ze sa ti vajicka nevytvaraju... ked mi na ultrzvuku videli folikul, to znamena ze je v nom aj vajicko alebo sa folikuly tvoria aj prazdne, bez vajicka...prosim neviete mi povedat?

lubecka
24. okt 2006

sorry, odbocila som od temy... ale aj tak prosim o radu

mracik
24. okt 2006

Lenusa, ten problém s bolesťami a nedostatkom libida môžu súvisieť aj s tým, že nemáš ovuláciu, ja som tiež tie problémy mala, kým som neovulovala (počas kojenia), potom to už bolo OK

lenusa
24. okt 2006

My sa s manželom snažíme rok a pol o mimi a stále sa nám nedarí. Pred tým som brala HAk a po vysadení som mala menšt.na deň presnú. A teraz v januáry 2006 som začala mať bolesti v podbrušku pri milovaní a menšt. som začala mať nepravidelnú a dokonca takú, že prvé tri dni mám slabunké špinenie potom dva dni silné bolestivé a nakoniec dva dni slabunké. BT som si meriavala a mala som ju dobrú. Môj gynekológ so mnou nič nerobil do augusta. Hovoril mi, že som mladá a máme skúšať, že sa to raz podarí.... :x
Tak som si vybavila doc. Rusnáka na Kramároch je do dosť veľký odborník čo sa týka aj párov čo majú problém otehotnieť. Hneď mi porobil vyšetrenia, mal podozrenie na endometriózu a sterilitu tak som hneď o týždeň išla na laparoskopiu, nič mi nezistili mala som priechodné aj vajcovody. Tak som začala chodiť na folikulometriu a má podozrenie na PCO syndróm, čiže sa mi nevytvárajú a nedozrievajú mi vajíčka a nie je žiadna ovulácia. Tak mám ísť bud. mesiac na 8 DC znovu na ultrazvuk a endokrinológovi a nasadia mi nejaké liečiky...
takže lubečka tak nejako mi to pomalyčky zistili, ale keď máš jeden alebo dva folikuly hlavné a prasknú ti tak sa vajíčko vytvára..

lubecka
24. okt 2006

dakujem lenusa, mala som obavy je folikuly mozu byt prazdne, bez vajicka...
bola som na ultrzvuku, mala som tam folikuly, t.j. coskoro mi prasknu a budu vajicka .. takze hor sa do snazilkovania..
neboj lenusa, vsetko sa da do poriadku... hlavne ze mas doktora odbrnika a mozes mu verit.. budem ti drzat palce 🙂

lenusa
24. okt 2006

dakujem veľmi pekne a tebe držím pršteky nech ti víde snažilkovanie 🙂

biba
24. okt 2006

No som rada, ze v tom niesom sama, lebo som si uz pripadala frigridna. 😒 Ja som zvedava, ked zacneme snazilkovat o rok, ako to pojde 😖 pri tej mojej sexualne aktivite ☹

adkag
25. okt 2006

Babenky, aj ja mam podobny problem, v niektore dni ma pri niektorych polohach boli,ako keby narazal do krcku. je to neprijemne a tiez sa uz potom nemozem uvolnit. najma v polohe zozadu je to tak, inak ani moc nie, a este zrejme tesne pred ovulaciou,to ma bolieva podbrusko a aj pri milovani ma to boli. a tiez mam niekedy pocit,ze to beriem ako zataz a neviems si to poriadne vychutnat.okrem toho som brala nejake hormonalne lieky a tie tlmili chut na sex. ale teraz,ked ich neberiem,tak hlavne pred ovulaciou mam poriadne chute, ale po ovulacii nic moc.

janalel
25. okt 2006

ak mozem tak sa k vam pridam...lebo ako zistujem, co som si myslela, ze mam len sama teraz viem, ze nie. snazime sa uz dva roky o babo a nedari sa...zistili mi silny zapal na krcku a podstupila som konizaciu...teraz by malo byt vsetko v poriadku. Menzes mi meskal vzdy, ale po konizacii meska aj vyse dvoch tyzdnov...bolesti ziadne, ale vzdy pokial sa mi spusti krk par dni mam len take spinenie a zo sexom...asi napodobne, niekedy sa mi zda, ze ma to boli alebo je tak malo tekutiny a na druhy den to stipe {co sa mi nikdy predtym nestavalo

lenusa
25. okt 2006

janabel čo je konizácia 😒