Ako sa najrýchlejšie zbavím depresie?

filipko
16. nov 2006

Ahojte, prosim o radu tie, ktore mali skusenosti s depresiou.
Mam 7 mesacneho synceka, ktoreho strasne lubim, no kedze som bola na neho viac menej sama, v noci som k nemu vstavala 3 x, navodila sa u mna depresia ( zrejme z vycerpania). Bola som v nemocnici 2 tyzdne, uzivam antidepresiva. Chcela by som vediet ako sa tejto choroby co najrychlejsie zbavit. Po prichode domou z nemocnice sa citim lepsie. no dnes v noci som mala naval horucavy, potom zase zimnicu a nakoniec hnacku.
Kto to poznate, napiste prosim.
Dara

lilinka111
28. jan 2013

@filipal dakujem za odpoved,aspon viem ze precotá hrca,,,,,,,,,snad to prejde

xhela
28. jan 2013

@filipal ja viem ze to trva ale aj tak mi neni dobre....nech uz prejde mesiac...

ivannnna
3. feb 2013

moze sa elenium kombinovat s homeopatikami a s lubovnikom bodkovanym? ozaj a elenium fakt nie je na lekarsk predp? nechapem preco nelieci ocd, leo je to anxiolitikum a uzkost a ocd ruka v rukave, napiste ak viete viac dik

naduska72
4. feb 2013

Ahojte som tu nova ,,je tu niekto kto uziva eliceu 10mg??zacala som v sobtu ,,prve 3 dni pol tabletky a od 4 dna celu ,,plus rano ,obed vecer po pol tabletky oxazepam ..ake mate skusenosti ?

svija
5. feb 2013

@ivannnna - nevím, co je eleniium, ale s OCD mám bohaté osobní zkušenosti, jestli si o tom chceš pokecat 😉 .

ivannnna
5. feb 2013

pošli mi na seba mail hodim si ta do kontaktov a mozeme kecat moj mail je ivana.polczik@gmail.com tam v sukromi to bude lepsie. Vdaka a budem sa tesit. 🙂 a tiez vdaka za reakciu....

lucinka0921
7. feb 2013

@nonuska2611 ahoj ako sa mas?Dlho som tu nebola,lebo mam este doma malu,uz skoro mesiac a pri nej sa velmi na net nedostanem 🙂 Inak ja sa mam uz celkom fajn,len zub ma zacal dnes boliet ☹

lucinka0921
7. feb 2013

@esselte ahoj,prepac,ze som ti neodpisala skor,ale nemala som vobec cas na net,odkedy mal doma malu,tak som rada,ked si obcas stihnem aspon postu precitat,no odpisovat nestiham....Ako sa mas?

petra8786
8. feb 2013

mne pomaha na depresie vitamin c s postupnym uvolnovanim dam si 2x 1000mg tabletku....zomreli mi rodicia,vsetko sa na mna zosypalo mam maleho krasneho syna a kde som chcela zvladnut jeho vychovu atd,musela som si najst nieco okrem antidepresiv,ktore podla mna nic neriesia,nieco co mi pomoze..a vysoke davky vitaminu C mi pomahaju..a davam si na noc aj magnezium 2 tablety,aby sa mi lepsie spalo...

xhela
9. feb 2013

ahojte moze mi niekto pomoct? beriem ad velafax37,5 beriem ich 2 tyzden ucinok nevidim skor si myslim ze mi je na piiip...na zaciatku bolo ok ale ako ich beriem 2 tyzden tak neviem nemam naladu na nic....tocenie hlavy

esselte
9. feb 2013

@lucinka0921 Mám sa celkom fajn, ale počasie robí svoje, takže niekedy som hora a niekedy dole, ako to skvelé počasie.A tebe sa ako darí, ako sa má malá,koľko má ?

eeska
9. feb 2013

@naduska72 ja som na elicei ( cipralexe, citaleci, citaloprame) fungovala niekolko rokov uplne super....ked som zostala tehotna, vysadila som a citila som sa celkom fajn, ale po porode to vsetko zacalo odznova....nasadila som si eliceu, ale absolutne nezabrala...teraz mam sulpirid, plus lexurin k tomu, ale ziadna slava, mam uzkosti, hrozne sa mi toci hlava....oxazepam som tiez brala jednu dobu, mne velmi sadol....ale ucinok AD skôr ako o taky mesiac necakaj....

lucinka0921
9. feb 2013

@esselte no to pocasie je vselijake....My sme tu mali par dni celkom pekne,slko svietilo,potom zase prsalo a teraz nam tu zase snezi.... ☹ Uz by som chcela jar 🙂 Inak sa mi dari celkom dobre,som v pohode,takze dobre 🙂 Mala ma 5 rokov,ma sa asi u nas velmi dobre,uz je tu skoro mesiac,ale uz o dva dni ide prec.Bude mi chybat.Pri nej sa aspon nenudim a ked tu nebude,tak neviem co budem robit cele dni...Ale co uz,budem si musiet najst nejaku inu zabavu 🙂

sonika84
9. feb 2013

ahojte, nasla som temu v ktorej som sa nasla. PP mam uz 5 rokov. Boli tazke odbdobia aj lahsie. Uzivam eliceu a frontin. Magne b6 a calcium je samozrejmost. S manzelom sa pokusame o babatko, na odporucanie som vysadila frontin a beriem nahradu ktoru mozu aj tehotne Person. Mate niekto s tym skusesti? A este jedna otazka, musim byt pri PP na rizikovom? Viem co prezivate a co ste prezili, zazila som to sama. Zelam vam aspon zmiernenie tych neznesitelnych stavov.

ellizabeth
13. feb 2013

Ja uz to skutocne nechapem ☹ uz mam druhe lieky a zas mi je zle...ja nevladzem.zazili ste to uz niekto ? boze mooooj,toto uz asi nikdy neprestane 😖 v noci sa budim stale na to ,ze ci zijem...citim sa ako blazon,zobudim sa aj 10 raz za noc,najskor skontrolujem malu,potom seba...chapete kontrolujem seba ci zijem...musim sa postipat ,kuknut z okna...atd.co mam robit,som asi beznadejny pripad. ☹

lucinka0921
13. feb 2013

@ellizabeth neboj moja,nie si beznadejny pripad...Ako dlho beries tie druhe ad?A nevravela si to svojmu psych?

ellizabeth
13. feb 2013

@lucinka0921 tie druhe beriem asi mesiac...aj 5-6tyzdnov to mze byt.a nevravela,lebo tam idem az bud.tyzden...ale stale mi je tearz zle.a dokonca ma ja napada,ze sa zabijem ☹ jednoducho,neviem co so mno je...nevladzem...

lucinka0921
13. feb 2013

@ellizabeth mna nieco podobne napadalo tiez na zacxiatrku,teda som mala take predstavy,ze ked som sla napriklad fajcit na balkon,tak ze keby som socila z balkona a tak,no hned som to aj dementovala a zacali mysliet na nieco pekne pozitivne.... Dobre,ked mas ist az o tyzden,no nemohla by si ist skor alebo aspon zavolat?Mozno ti poradi alebo ti povie,ze mas hned prist.A neberies popri ad aj nieco ine?Nejaku tu pomocnu barlicku?Ked ti je zle,tak mozno neurol alebo nieco take by ti pomohlo

ellizabeth
13. feb 2013

@lucinka0921 MAM LEXAURIN,ALE AKO POMOZE ALE LEN TORSKU,ZAJTRA JEJ VERU ZAVOLAM. dnes uz tam neni.a doteraz som bola total mimo...jaaaj,boze.ja mam pocit ze to nikdy neskonci...

waneska231
13. feb 2013

@sonika84 ahoj ,vitam Ta medzi nami,ja som pred tehotenstvom brala seroxat,po zisteni ,ze som tehotna som vysadila a ficala som iba na magne b6,ten persen ci ako sa to vola je na prirodnej baze nie?A kym nie si tehu mozes sem tam aj frontin,sa mi zda,,ze ja som si dala tiez,a to som uz bola zhruba v druhom tyzdni 😉

waneska231
13. feb 2013

@lucinka0921 ahoj,lieky uz ucinkuju?

lucinka0921
13. feb 2013

@ellizabeth no tak nejak uz vydrzis do zajtra a rano jej hned zavolaj,bude to najlepsie....

lucinka0921
13. feb 2013

@waneska231 ahoj.Uz ano,ale tak na 70% zhruba,nie je to este 100%...Len teraz ma boli zub a neviem ci mozem vziat nalgesin s od bolesti,mam stach z tych neziaduchich ucinkov ☹

sonika84
13. feb 2013

@waneska231ahoj a dakujem za privitanie 🙂 frontin mam pre istotu v zalohe, tak keby nieco dam si ho....ale predsa mam strach ze tie stavy znova pridu. Prebiehalo alebo prebieha tvoje tehotenstvo v pohode?

waneska231
13. feb 2013

@lucinka0921 tak sa to bude zlepsovat uz len,super.Jasne,ze mozes nalgesin,aj ibuprofen....

lucinka0921
13. feb 2013

@waneska231 mam doma len paralen a nalgesin.Paralen moc nezabera,tak preto sa pytam na nalgesin,lebo to je od bolesti.Tak si ho idem dat.Dakujem.A ty ako sa mas?

waneska231
13. feb 2013

@sonika84 ja uz som porodila pred piatimi rokmi 😉 ,zvladla som to bez liekov,niekedy som pocitovala paniku,ale nikde dalej som cestovat nemusela a vzdy ked som zasla za doktorkou tak ma nejako ukludnila,ze radsej bez liekov to zvladneme.....no a zvladla som az do roku maleho,prestala som kojit a sup lieky naspat

waneska231
13. feb 2013

@lucinka0921 tiez sa mi zda mierne zlepsenie,ja uz nikdy lieky nevysadiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim,stale spekulovat ci ist dalej na vylet niekde ma nebaviiiiiiiiiiiiiiiiiii 😠

sonika84
13. feb 2013

@waneska231 no tak to je fajn, si to mala celkom dobre....keby aj ja mam kludne tehotnestvo. Chodila si do prace?

waneska231
13. feb 2013

@sonika84 nechodila,lebo uz na zaciatku som mala krvacanie,polezala som si asi trikrat v nemocke......ale myslim ,ze to pp nezapricinila,stahovali sme sa vtedy a ja som si nedavala pozor a sa nejak nesetrila.... 😒 Zase ,ked chces otehotniet tak nevahaj,ja keby som cakala na uplne vyliecenie tak deti nemam doteraz...... ☹